Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

door
Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

Zestien miljoen euro of niet, de prestaties van Roman Yaremchuk zijn zwaar ontoereikend om een rol van betekenis te spelen als spits bij Club Brugge. De Oekraïner vindt heel moeilijk de weg naar het doel, tegen KRC Genk verprutste hij weeral eens een open doelkans, en ook op zijn pure kernkwaliteiten laat hij het zwaar afweten. Gans Club Brugge hoopte dat Yaremchuk onder Paul Parker, die hard gelooft in de 27-jarige spits, een goede nieuwe start zou nemen, maar niets is minder waar.


PARKER EN YAREMCHUK

Paul Parker is een grote believer van Roman Yaremchuk. Toen Engelse coach nog aan het werkzaam was bij Fulham FC en Bournemouth liet hij de spits, samen met Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen meermaals doorlichten door het scouting departement. Het moet dus zijn dat Parker wel kwaliteit en mogelijkheden ziet in de Oekraïense spits, en dat bevestigde de coach van Club Brugge tijdens de persconferentie voorafgaand op de belangrijke topmatch tegen KRC Genk. “Sinds ik hier ben, traint hij volledig mee en heeft hij indruk gemaakt”, zei Parker vorige week.



Eén van de hoofddoelstellingen van de nieuwe coach is dan ook het succesvol rehabiliteren van de duurste aankoop ooit van Club Brugge, want tussen Roman Yaremchuk en Carl Hoefkens boterde het niet echt. De spits werd bijvoorbeeld uit de selectie gelaten voor de competitiematch tegen KV Oostende. “Ik wil meer drive en goesting zien. We zitten nog niet op dezelfde golflengte”, gaf Hoefkens toen mee als verklaring. Parker moet vol aan de bak om het beste te halen uit Yaremchuk, om van hem terug de gevreesde spits te laten worden die hij ooit was bij AA Gent.

‘VLOT’ SCOREND

Roman Yaremchuk heeft op papier het ideale profiel om brokken te maken als spits bij Club Brugge. Hij is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt. Deze kernkwaliteiten demonstreerde Yaremchuk destijds met overvloed bij AA Gent, maar vandaag blijft Club Brugge toch al vier maanden op zijn honger zitten. Mocht de duurste aankoop ooit pakweg slechts vijf miljoen euro in plaats van zestien miljoen euro gekost hebben, de analyse zou nog steeds dezelfde zijn: Yaremchuk valt zwaar tegen in het blauw-witte shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk scoorde bijvoorbeeld amper twee doelpunten in tien competitiematchen, wat voor een spits van de grootste club van het land zeer pover is. Maar die vaststelling moet enigszins genuanceerd worden. Yaremchuk speelde geen enkele van die tien wedstrijden uit en hij startte nog maar vier keer in de basis. 2 doelpunten in 472 speelminuten houdt nog altijd een acceptabel gemiddelde in van 0,38 doelpunt per 90 minuten, al kan dat bezwaarlijk als ‘vlot scorend’ genoemd worden. Daarnaast presteert Yaremchuk objectief gezien ook ‘redelijk’ voor het doel.

NOOIT EEN PURE AFWERKER GEWEEST

Met ‘redelijk’ bedoelen we een efficiëntie van 16% in de box, wat exact hetzelfde gemiddelde is als tijdens zijn periode bij AA Gent. Roman Yaremchuk miste dit seizoen wel enkele kanjers van kansen, waaronder in de matchen tegen Westerlo en vorig weekend tegen KRC Genk. Maar een echte killer is hij dan ook nooit geweest, waarbij we verwijzen naar de matige 16% efficiëntie bij AA Gent en nu dus ook bij Club Brugge. Diezelfde bedenking maakte Wim De Coninck al eerder dit seizoen.



Roman Yaremchuk stond bij AA Gent immers ook al niet te boek als een pure goalgetter of een erg efficiënte afwerker. “Hij loopt, vecht”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad, net na de transfer van Yaremchuk naar Club Brugge. “Maar zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutgla heeft hij niet. Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren”, vervolgde De Coninck toen in de podcast De Tribune. “Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

AMPER DUELS GEWONNEN

En dat blijken dus profetische woorden te zijn van Wim De Coninck. Op het gebied van afwerking en efficiëntie in de box, borduurt Roman Yaremchuk dus gewoon verder op zijn eerdere matige niveau van bij AA Gent. Maar nog zorgwekkender is dat hij zijn andere kernkwaliteiten ook helemaal niet toont. Yaremchuk heet een hardwerkende en sterke spits te zijn, maar ook die zaken zijn duidelijk afwezig bij Club Brugge. Carl Hoefkens laakte eerder zijn drive en goesting op het trainingsveld en die gebreken zijn ook duidelijk merkbaar tijdens de wedstrijden.



“Het is alsof hij tegen z'n goesting speelt”, zei Henk Houwaart eind oktober aan Het Nieuwsblad. Ook Franky Van der Elst had meer verwacht van de Oekraïner. “'t Is nog een beetje loom, een beetje sloom.” Zondag won Roman Yaremchuk amper 40% van zijn aangegane duels, wat meteen het laagste gemiddelde was bij Club Brugge. Over het ganse seizoen wint hij ook amper 4 duels per wedstrijd, waarmee Yaremchuk gemiddeld het minste duels wint van álle spitsen in de Jupiler Pro League. Ter vergelijking Michael Frey wint er gemiddeld 10 per wedstrijd, Paul Onuachu 9 en Fábio Silva 8.

LEES OOK: Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Zal Yaremchuk nog knallen onder Parker?

Meest recent

Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

19
19
Anderlecht-soap níét voorbij: nieuwe trainer na seizoen?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

27
27
Werk bij Beveren: Peeters gooit transferplannen op tafel

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

62
62
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

129
129
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

42
42
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

99
99
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

370
370
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

33
33
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

323
323
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

110
110
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

112
112
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

281
281
Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

203
203
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

99
99
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

238
238
Ruben Van Gucht pakt uit na storm rond privéleven

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

21
21
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

100
100
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

481
481
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

134
134
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

234
234
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

99
99
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

348
348
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

195
195
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

178
178
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

546
546

Meer sportnieuws