Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

door
Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

Zestien miljoen euro of niet, de prestaties van Roman Yaremchuk zijn zwaar ontoereikend om een rol van betekenis te spelen als spits bij Club Brugge. De Oekraïner vindt heel moeilijk de weg naar het doel, tegen KRC Genk verprutste hij weeral eens een open doelkans, en ook op zijn pure kernkwaliteiten laat hij het zwaar afweten. Gans Club Brugge hoopte dat Yaremchuk onder Paul Parker, die hard gelooft in de 27-jarige spits, een goede nieuwe start zou nemen, maar niets is minder waar.


PARKER EN YAREMCHUK

Paul Parker is een grote believer van Roman Yaremchuk. Toen Engelse coach nog aan het werkzaam was bij Fulham FC en Bournemouth liet hij de spits, samen met Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen meermaals doorlichten door het scouting departement. Het moet dus zijn dat Parker wel kwaliteit en mogelijkheden ziet in de Oekraïense spits, en dat bevestigde de coach van Club Brugge tijdens de persconferentie voorafgaand op de belangrijke topmatch tegen KRC Genk. “Sinds ik hier ben, traint hij volledig mee en heeft hij indruk gemaakt”, zei Parker vorige week.



Eén van de hoofddoelstellingen van de nieuwe coach is dan ook het succesvol rehabiliteren van de duurste aankoop ooit van Club Brugge, want tussen Roman Yaremchuk en Carl Hoefkens boterde het niet echt. De spits werd bijvoorbeeld uit de selectie gelaten voor de competitiematch tegen KV Oostende. “Ik wil meer drive en goesting zien. We zitten nog niet op dezelfde golflengte”, gaf Hoefkens toen mee als verklaring. Parker moet vol aan de bak om het beste te halen uit Yaremchuk, om van hem terug de gevreesde spits te laten worden die hij ooit was bij AA Gent.

‘VLOT’ SCOREND

Roman Yaremchuk heeft op papier het ideale profiel om brokken te maken als spits bij Club Brugge. Hij is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt. Deze kernkwaliteiten demonstreerde Yaremchuk destijds met overvloed bij AA Gent, maar vandaag blijft Club Brugge toch al vier maanden op zijn honger zitten. Mocht de duurste aankoop ooit pakweg slechts vijf miljoen euro in plaats van zestien miljoen euro gekost hebben, de analyse zou nog steeds dezelfde zijn: Yaremchuk valt zwaar tegen in het blauw-witte shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk scoorde bijvoorbeeld amper twee doelpunten in tien competitiematchen, wat voor een spits van de grootste club van het land zeer pover is. Maar die vaststelling moet enigszins genuanceerd worden. Yaremchuk speelde geen enkele van die tien wedstrijden uit en hij startte nog maar vier keer in de basis. 2 doelpunten in 472 speelminuten houdt nog altijd een acceptabel gemiddelde in van 0,38 doelpunt per 90 minuten, al kan dat bezwaarlijk als ‘vlot scorend’ genoemd worden. Daarnaast presteert Yaremchuk objectief gezien ook ‘redelijk’ voor het doel.

NOOIT EEN PURE AFWERKER GEWEEST

Met ‘redelijk’ bedoelen we een efficiëntie van 16% in de box, wat exact hetzelfde gemiddelde is als tijdens zijn periode bij AA Gent. Roman Yaremchuk miste dit seizoen wel enkele kanjers van kansen, waaronder in de matchen tegen Westerlo en vorig weekend tegen KRC Genk. Maar een echte killer is hij dan ook nooit geweest, waarbij we verwijzen naar de matige 16% efficiëntie bij AA Gent en nu dus ook bij Club Brugge. Diezelfde bedenking maakte Wim De Coninck al eerder dit seizoen.



Roman Yaremchuk stond bij AA Gent immers ook al niet te boek als een pure goalgetter of een erg efficiënte afwerker. “Hij loopt, vecht”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad, net na de transfer van Yaremchuk naar Club Brugge. “Maar zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutgla heeft hij niet. Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren”, vervolgde De Coninck toen in de podcast De Tribune. “Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

AMPER DUELS GEWONNEN

En dat blijken dus profetische woorden te zijn van Wim De Coninck. Op het gebied van afwerking en efficiëntie in de box, borduurt Roman Yaremchuk dus gewoon verder op zijn eerdere matige niveau van bij AA Gent. Maar nog zorgwekkender is dat hij zijn andere kernkwaliteiten ook helemaal niet toont. Yaremchuk heet een hardwerkende en sterke spits te zijn, maar ook die zaken zijn duidelijk afwezig bij Club Brugge. Carl Hoefkens laakte eerder zijn drive en goesting op het trainingsveld en die gebreken zijn ook duidelijk merkbaar tijdens de wedstrijden.



“Het is alsof hij tegen z'n goesting speelt”, zei Henk Houwaart eind oktober aan Het Nieuwsblad. Ook Franky Van der Elst had meer verwacht van de Oekraïner. “'t Is nog een beetje loom, een beetje sloom.” Zondag won Roman Yaremchuk amper 40% van zijn aangegane duels, wat meteen het laagste gemiddelde was bij Club Brugge. Over het ganse seizoen wint hij ook amper 4 duels per wedstrijd, waarmee Yaremchuk gemiddeld het minste duels wint van álle spitsen in de Jupiler Pro League. Ter vergelijking Michael Frey wint er gemiddeld 10 per wedstrijd, Paul Onuachu 9 en Fábio Silva 8.

LEES OOK: Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

Zal Yaremchuk nog knallen onder Parker?

Meest recent

Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

0
0
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

57
57
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

21
21
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

78
78
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

86
86
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

66
66
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

81
81
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

68
68
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

136
136
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

99
99
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

528
528
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

426
426
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

160
160
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

152
152
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

201
201
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

258
258
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

165
165
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

137
137
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

209
209
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

60
60
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

86
86
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

346
346
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

295
295
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

292
292

Meer sportnieuws