Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

1718
Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

Zestien miljoen euro of niet, de prestaties van Roman Yaremchuk zijn zwaar ontoereikend om een rol van betekenis te spelen als spits bij Club Brugge. De Oekraïner vindt heel moeilijk de weg naar het doel, tegen KRC Genk verprutste hij weeral eens een open doelkans, en ook op zijn pure kernkwaliteiten laat hij het zwaar afweten. Gans Club Brugge hoopte dat Yaremchuk onder Paul Parker, die hard gelooft in de 27-jarige spits, een goede nieuwe start zou nemen, maar niets is minder waar.


PARKER EN YAREMCHUK

Paul Parker is een grote believer van Roman Yaremchuk. Toen Engelse coach nog aan het werkzaam was bij Fulham FC en Bournemouth liet hij de spits, samen met Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen meermaals doorlichten door het scouting departement. Het moet dus zijn dat Parker wel kwaliteit en mogelijkheden ziet in de Oekraïense spits, en dat bevestigde de coach van Club Brugge tijdens de persconferentie voorafgaand op de belangrijke topmatch tegen KRC Genk. “Sinds ik hier ben, traint hij volledig mee en heeft hij indruk gemaakt”, zei Parker vorige week.



Eén van de hoofddoelstellingen van de nieuwe coach is dan ook het succesvol rehabiliteren van de duurste aankoop ooit van Club Brugge, want tussen Roman Yaremchuk en Carl Hoefkens boterde het niet echt. De spits werd bijvoorbeeld uit de selectie gelaten voor de competitiematch tegen KV Oostende. “Ik wil meer drive en goesting zien. We zitten nog niet op dezelfde golflengte”, gaf Hoefkens toen mee als verklaring. Parker moet vol aan de bak om het beste te halen uit Yaremchuk, om van hem terug de gevreesde spits te laten worden die hij ooit was bij AA Gent.

‘VLOT’ SCOREND

Roman Yaremchuk heeft op papier het ideale profiel om brokken te maken als spits bij Club Brugge. Hij is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt. Deze kernkwaliteiten demonstreerde Yaremchuk destijds met overvloed bij AA Gent, maar vandaag blijft Club Brugge toch al vier maanden op zijn honger zitten. Mocht de duurste aankoop ooit pakweg slechts vijf miljoen euro in plaats van zestien miljoen euro gekost hebben, de analyse zou nog steeds dezelfde zijn: Yaremchuk valt zwaar tegen in het blauw-witte shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk scoorde bijvoorbeeld amper twee doelpunten in tien competitiematchen, wat voor een spits van de grootste club van het land zeer pover is. Maar die vaststelling moet enigszins genuanceerd worden. Yaremchuk speelde geen enkele van die tien wedstrijden uit en hij startte nog maar vier keer in de basis. 2 doelpunten in 472 speelminuten houdt nog altijd een acceptabel gemiddelde in van 0,38 doelpunt per 90 minuten, al kan dat bezwaarlijk als ‘vlot scorend’ genoemd worden. Daarnaast presteert Yaremchuk objectief gezien ook ‘redelijk’ voor het doel.

NOOIT EEN PURE AFWERKER GEWEEST

Met ‘redelijk’ bedoelen we een efficiëntie van 16% in de box, wat exact hetzelfde gemiddelde is als tijdens zijn periode bij AA Gent. Roman Yaremchuk miste dit seizoen wel enkele kanjers van kansen, waaronder in de matchen tegen Westerlo en vorig weekend tegen KRC Genk. Maar een echte killer is hij dan ook nooit geweest, waarbij we verwijzen naar de matige 16% efficiëntie bij AA Gent en nu dus ook bij Club Brugge. Diezelfde bedenking maakte Wim De Coninck al eerder dit seizoen.



Roman Yaremchuk stond bij AA Gent immers ook al niet te boek als een pure goalgetter of een erg efficiënte afwerker. “Hij loopt, vecht”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad, net na de transfer van Yaremchuk naar Club Brugge. “Maar zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutgla heeft hij niet. Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren”, vervolgde De Coninck toen in de podcast De Tribune. “Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

AMPER DUELS GEWONNEN

En dat blijken dus profetische woorden te zijn van Wim De Coninck. Op het gebied van afwerking en efficiëntie in de box, borduurt Roman Yaremchuk dus gewoon verder op zijn eerdere matige niveau van bij AA Gent. Maar nog zorgwekkender is dat hij zijn andere kernkwaliteiten ook helemaal niet toont. Yaremchuk heet een hardwerkende en sterke spits te zijn, maar ook die zaken zijn duidelijk afwezig bij Club Brugge. Carl Hoefkens laakte eerder zijn drive en goesting op het trainingsveld en die gebreken zijn ook duidelijk merkbaar tijdens de wedstrijden.



“Het is alsof hij tegen z'n goesting speelt”, zei Henk Houwaart eind oktober aan Het Nieuwsblad. Ook Franky Van der Elst had meer verwacht van de Oekraïner. “'t Is nog een beetje loom, een beetje sloom.” Zondag won Roman Yaremchuk amper 40% van zijn aangegane duels, wat meteen het laagste gemiddelde was bij Club Brugge. Over het ganse seizoen wint hij ook amper 4 duels per wedstrijd, waarmee Yaremchuk gemiddeld het minste duels wint van álle spitsen in de Jupiler Pro League. Ter vergelijking Michael Frey wint er gemiddeld 10 per wedstrijd, Paul Onuachu 9 en Fábio Silva 8.

LEES OOK: Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Zal Yaremchuk nog knallen onder Parker?

Meest recent

Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

8
8
‘Hard dilemma voor van Bommel: Lukaku niet tevreden’

Waar is Romelu Lukaku bij de Rode Duivels onder Mark van Bommel? Op het afgelopen WK was de ...

73
73
Tweestrijd Tresoldi: droomtransfer en interlandkeuze

Nicolo Tresoldi brak vorig seizoen volledig door bij Club Brugge en dit seizoen is de Duitse ...

24
24
‘Eerste City-bom al bekend: procedurefout onthuld’

Manchester City is schuldig bevonden aan 114 inbreuken tegen de Financial Fair Play-regels. Er ...

80
80
‘Lavia-zorgen bij Chelsea: Xabi Alonso vreest rampscenario’

Roméo Lavia is weer Rode Duivel en dat is niet onopgemerkt gebleven. Ook in de Britse media ...

73
73
Vandenbempt ziet drie ontdekkingen Rode Duivels

Bondscoach Mark van Bommel heeft een eerste nederlaag moeten slikken bij de Rode Duivels. Na zijn ...

215
215
‘Topclub gaat vol voor Tresoldi: Club eist monsterbedrag’

Nicolo Tresoldi werd afgelopen zomer nadrukkelijk met een knaltransfer in verband gebracht. ...

165
165
Ongeziene Lavia-statistiek: van Bommel hakt knoop door

Roméo Lavia is hét grote lichtpunt na Frankrijk. De Rode Duivels gingen dan wel ...

175
175
Infantino slaat snoeihard terug op UEFA

Gianni Infantino werd na zijn plannen om het WK te verkopen volledig afgemaakt. De Zwitser geeft ...

51
51
"Ze gaan te ver"-Vrouwelijke shock rond Alderweireld

Toby Alderweireld is sinds zijn afscheid als profvoetballer nauwelijks nog weg te denken van het ...

92
92
Bryan Ruiz (ex-KAA Gent) vindt straffe nieuwe uitdaging

Bryan Ruiz was in het verleden een smaakmaker van KAA Gent en de Costa Ricaan bouwde vervolgens een ...

42
42
Groot probleem Rode Duivels: De Ketelaere geviseerd

De Rode Duivels zijn aan het tijdperk onder Mark van Bommel begonnen met een zege op Italië en ...

353
353
TRANSFERUURTJE: ‘Plotse vertrekker Standard, strijd om Haaland’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

322
322
Mark van Bommel drukt stempel al: “Nieuwe identiteit”

Mark van Bommel heeft zijn vuurdoop bij de Rode Duivels inmiddels achter de rug. De bondscoach van ...

65
65
Miljoenen extra voor KBVB? Infantino onderzoekt masterplan

Gianni Infantino is een charmeoffensief aan het plannen om de nationale voetbalbonden weer achter ...

31
31
Franse media verdeeld na België – Frankrijk: vier buizen

De Rode Duivels gingen met het kleinste verschil onderuit tegen Frankrijk namens de Nations League. ...

187
187
'Bliksemtransfer Romelu Lukaku naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku koos afgelopen zomer voor een uitdaging bij het Turkse Fenerbahçe, maar de Rode ...

1002
1002
Wéér nachtmerrie voor Rode Duivels: “Onwaarschijnlijk”

De Rode Duivels zijn in de Nations League met een drie op zes begonnen. Bondscoach Mark van Bommel ...

157
157
Hommeles in Turkije vlak voor België: kritiek en arrestaties

Het rommelt bij Turkije. Na een dramatisch WK loopt het ook voor geen meter in de Nations League. Na ...

96
96
Mechele en co lyr-isch: enorme ontdekking bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben er een nieuwe smaakmaker bij. Roméo Lavia begon maandagavond tegen ...

101
101
Van Bommel-aanpak maakt brokken: Degryse ziet groot 'slachtoffer'

Ondanks de nederlaag tegen Frankrijk, kan Mark van Bommel tevreden zijn over zijn eerste tweeluik ...

355
355
Potje De Bruyne kookt over: oorzaak woede-uitbarsting gekend

Tegen Italië was hij nog heer en meester op het Belgische middenveld. Maandagavond tegen ...

692
692
Rotaties bij Belgen: wissels in basiself, nieuwe naam in selectie?

De eerste twee matchen van hun Nations League-campagne zitten erop, maar aanstaande vrijdag moeten ...

218
218
Zidane door het lint: Frans bondscoach verklaart wilde reactie

Zinedine Zidane kan voorlopig een perfect rapport voorleggen als bondscoach van Frankrijk. Ondanks ...

167
167
Fluitconcerten bij Duitsland: Klopp bijt van zich af

Duitsland had gehoopt dat de aanstelling van Jürgen Klopp voor een heuse ommekeer zou zorgen ...

133
133

Meer sportnieuws