Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

door
Mokerslag voor Parker bij Club Brugge

Zestien miljoen euro of niet, de prestaties van Roman Yaremchuk zijn zwaar ontoereikend om een rol van betekenis te spelen als spits bij Club Brugge. De Oekraïner vindt heel moeilijk de weg naar het doel, tegen KRC Genk verprutste hij weeral eens een open doelkans, en ook op zijn pure kernkwaliteiten laat hij het zwaar afweten. Gans Club Brugge hoopte dat Yaremchuk onder Paul Parker, die hard gelooft in de 27-jarige spits, een goede nieuwe start zou nemen, maar niets is minder waar.


PARKER EN YAREMCHUK

Paul Parker is een grote believer van Roman Yaremchuk. Toen Engelse coach nog aan het werkzaam was bij Fulham FC en Bournemouth liet hij de spits, samen met Noa Lang, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen meermaals doorlichten door het scouting departement. Het moet dus zijn dat Parker wel kwaliteit en mogelijkheden ziet in de Oekraïense spits, en dat bevestigde de coach van Club Brugge tijdens de persconferentie voorafgaand op de belangrijke topmatch tegen KRC Genk. “Sinds ik hier ben, traint hij volledig mee en heeft hij indruk gemaakt”, zei Parker vorige week.



Eén van de hoofddoelstellingen van de nieuwe coach is dan ook het succesvol rehabiliteren van de duurste aankoop ooit van Club Brugge, want tussen Roman Yaremchuk en Carl Hoefkens boterde het niet echt. De spits werd bijvoorbeeld uit de selectie gelaten voor de competitiematch tegen KV Oostende. “Ik wil meer drive en goesting zien. We zitten nog niet op dezelfde golflengte”, gaf Hoefkens toen mee als verklaring. Parker moet vol aan de bak om het beste te halen uit Yaremchuk, om van hem terug de gevreesde spits te laten worden die hij ooit was bij AA Gent.

‘VLOT’ SCOREND

Roman Yaremchuk heeft op papier het ideale profiel om brokken te maken als spits bij Club Brugge. Hij is sterk, hardwerkend, brengt diepgang en scoort (redelijk) vlot een doelpunt. Deze kernkwaliteiten demonstreerde Yaremchuk destijds met overvloed bij AA Gent, maar vandaag blijft Club Brugge toch al vier maanden op zijn honger zitten. Mocht de duurste aankoop ooit pakweg slechts vijf miljoen euro in plaats van zestien miljoen euro gekost hebben, de analyse zou nog steeds dezelfde zijn: Yaremchuk valt zwaar tegen in het blauw-witte shirt van Club Brugge.



Roman Yaremchuk scoorde bijvoorbeeld amper twee doelpunten in tien competitiematchen, wat voor een spits van de grootste club van het land zeer pover is. Maar die vaststelling moet enigszins genuanceerd worden. Yaremchuk speelde geen enkele van die tien wedstrijden uit en hij startte nog maar vier keer in de basis. 2 doelpunten in 472 speelminuten houdt nog altijd een acceptabel gemiddelde in van 0,38 doelpunt per 90 minuten, al kan dat bezwaarlijk als ‘vlot scorend’ genoemd worden. Daarnaast presteert Yaremchuk objectief gezien ook ‘redelijk’ voor het doel.

NOOIT EEN PURE AFWERKER GEWEEST

Met ‘redelijk’ bedoelen we een efficiëntie van 16% in de box, wat exact hetzelfde gemiddelde is als tijdens zijn periode bij AA Gent. Roman Yaremchuk miste dit seizoen wel enkele kanjers van kansen, waaronder in de matchen tegen Westerlo en vorig weekend tegen KRC Genk. Maar een echte killer is hij dan ook nooit geweest, waarbij we verwijzen naar de matige 16% efficiëntie bij AA Gent en nu dus ook bij Club Brugge. Diezelfde bedenking maakte Wim De Coninck al eerder dit seizoen.



Roman Yaremchuk stond bij AA Gent immers ook al niet te boek als een pure goalgetter of een erg efficiënte afwerker. “Hij loopt, vecht”, zei Wim De Coninck in Het Nieuwsblad, net na de transfer van Yaremchuk naar Club Brugge. “Maar zijn grootste gebrek vind ik zijn pure afwerking. Hij heeft de neus om de goeie positie in te nemen, maar het torinstinct van Jutgla heeft hij niet. Ik heb hem bij Gent veel kansen zien missen. Heel veel. Hij had vaak topschutter kunnen zijn. Bij Gent had hij dubbel zo vaak moeten scoren”, vervolgde De Coninck toen in de podcast De Tribune. “Zeker gezien de kansen die hij van in de kleine backlijn de nek omwrong.”

AMPER DUELS GEWONNEN

En dat blijken dus profetische woorden te zijn van Wim De Coninck. Op het gebied van afwerking en efficiëntie in de box, borduurt Roman Yaremchuk dus gewoon verder op zijn eerdere matige niveau van bij AA Gent. Maar nog zorgwekkender is dat hij zijn andere kernkwaliteiten ook helemaal niet toont. Yaremchuk heet een hardwerkende en sterke spits te zijn, maar ook die zaken zijn duidelijk afwezig bij Club Brugge. Carl Hoefkens laakte eerder zijn drive en goesting op het trainingsveld en die gebreken zijn ook duidelijk merkbaar tijdens de wedstrijden.



“Het is alsof hij tegen z'n goesting speelt”, zei Henk Houwaart eind oktober aan Het Nieuwsblad. Ook Franky Van der Elst had meer verwacht van de Oekraïner. “'t Is nog een beetje loom, een beetje sloom.” Zondag won Roman Yaremchuk amper 40% van zijn aangegane duels, wat meteen het laagste gemiddelde was bij Club Brugge. Over het ganse seizoen wint hij ook amper 4 duels per wedstrijd, waarmee Yaremchuk gemiddeld het minste duels wint van álle spitsen in de Jupiler Pro League. Ter vergelijking Michael Frey wint er gemiddeld 10 per wedstrijd, Paul Onuachu 9 en Fábio Silva 8.

LEES OOK: Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Zal Yaremchuk nog knallen onder Parker?

Meest recent

Fluitconcert in Cegeka Arena: Hayen heeft verklaring

Na amper twee speeldagen is KRC Genk zijn leidersplaats in de Europe Play-Offs (voorlopig) kwijt. De ...

5
5
CPL: voorlaatste ticket uitgedeeld, duel om laatste PO-plek

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

25
25
Straffe reeks doorprikt: Vanderbiest geeft reden slipper KVM

KV Mechelen was bezig aan een straffe reeks tegen Union SG. Sinds 2019 had Malinwa niet meer op ...

20
20
Genk bijt tanden stuk op OHL: Westerlo leider in Play-Off II

Verrassende wending in de Europe Play-Offs. Tijdens zijn eerste thuismatch van de nacompetitie ...

62
62
Enorme verrassing bij Anderlecht, één wissel bij AA Gent

RSC Anderlecht ging in zijn drie voorbije wedstrijden telkens onderuit. Zondagavond moet dan ook een ...

107
107
Spurs virtueel op degraderen, dure slipper De Bruyne en co

In Engeland is de crisis bij Tottenham Hotspur compleet. De Londense club verloor zondag ook van ...

40
40
Wout wint Roubaix! Voetbalwereld smult mee van droomzege Van Aert

Wout van Aert heeft zondag een mooi stukje wielergeschiedenis geschreven. Na een beklijvend duel van ...

172
172
Totale afgang Diakhon: pijnlijke details raken bekend

Club Brugge boekte zaterdagavond op het veld van STVV een cruciale driepunter (1-2), maar maakte ...

362
362
'Carrick legt transfereis neer: United-bom van 90 miljoen'

Na een uitstekende reeks in de voorbije weken, is Manchester United goed op weg naar de derde plaats ...

87
87
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

117
117
Union doorbreekt Mechelse vloek: met 6 op 6 naar titelclash

Union SG is met een perfect rapport aan de Champions' Play-Offs begonnen. Dankzij een doelpunt van ...

92
92
Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

14
14
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

195
195
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

134
134
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

254
254
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

156
156
'Standard ruikt centen: transfersom van 10 miljoen'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

186
186
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

24
24
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

219
219
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

77
77
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

238
238
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

321
321
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

146
146
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

44
44
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

224
224

Meer sportnieuws