Nieuwe mokerslag: Anderlecht in compleet verval

door
Nieuwe mokerslag: Anderlecht in compleet verval

Na de degelijke bekermatch op het veld van KRC Genk heerste nog vernieuwd enthousiasme rond de club, maar inmiddels is de crisissfeer weer helemaal terug bij RSC Anderlecht. Sportief gezien lijkt het gewenste Europees ticket steeds verder weg te vliegen. En de zware besparingsmaatregelen slaan steeds diepere wondes.


Uit de jaarcijfers van vorige seizoen bleek nochtans dat RSCA een winst van 1.3 miljoen euro had geboekt, maar dat had vooral te maken met het aandeelhoudersakkoord. De gemaakte verliezen blijven nog steeds aanzienlijk. En dus moet verder gesaneerd worden. Daarbij mikt de club vooral op de grootverdieners in de selectie. Ervaren krachten als Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, zelfs Adrien Trebel en Lior Refaelov, worden vakkundig richting de uitgang begeleid. Ook de geprezen jeugddirecteur Jean Kindermans zou mede door zijn aanzienlijke salaris aan de kant worden geschoven. Nochtans kan de nodige portie ervaring geen kwaad, zowel binnen de kleedkamer als binnen de dagelijkse werking van de club.

Maar de noodzakelijke besparingen hebben nog meer nefaste gevolgen. Zo moet ook op de mercato elke euro dubbel geplooid worden, waardoor de club dreigt afgetroefd te worden in verschillende dossiers. Nochtans is gerichte versterking welgekomen om sportief relevant te blijven. De doorstroming vanuit de jeugd zou daar ook bij kunnen helpen. Maar bij Het Laatste Nieuws weet men dat ook steeds meer jongeren andere opties verkiezen. De 15-jarige Konstantinos Karetsas is bijvoorbeeld op de terugweg naar KRC Genk, ook Lucas Stassin zou richting de uitgang lonken. Een nieuwe mokerslag dus.

KAPOTTE FACILITEITEN, ACHTERSTALLIGE PREMIES
De financiële malaise gaat echter nog verder. Niet werkende jacuzzi's, betalende meeneemmaaltijden, achterstallige premies, ... allerlei pijnlijke details die aantonen in welke mate de club in verval is. En die van Anderlecht een veel minder aantrekkelijke bestemming maken voor nieuwe spelers, zowel bij de profs als bij de jeugdselecties. Ondertussen neemt de onvrede bij de achterban steeds verder toe. Al lijken grote acties nog niet voor meteen: als gevolg van de wantoestanden enkele maanden geleden op Standard, werkt RSCA zijn twee volgende matchen af zonder eigen supporters in de tribunes.

LEES OOK: Anderlecht reageert voor het eerst op vertrek Vandenhaute

Zonder nieuwe investeerders komt het niet goed met RSCA ...

Meest recent

‘Eerste diagnose Mignolet: Club Brugge in zak en as’

Het was een rollercoaster van jewelste voor Simon Mignolet tegen AS Monaco. De doelman veroorzaakte ...

2
2
Anderlecht verrast plots met straffe contractverlenging

RSC Anderlecht kent een woelig competitiebegin en ook de zomermercato werd uitvoerig onder de loep ...

24
24
Na scheiding met Deschacht: Coorevits breekt stilzwijgen

Zeven jaar geleden liep het huwelijk van voormalig Rode Duivel Olivier Deschacht en Annelien ...

70
70
Rampscenario rivalen Club: "Als ze dat ook nog realiseren…"

Club Brugge wordt vaak het Bayern München van België genoemd, maar toch zijn ze nog niet ...

107
107
Weergaloze Doku schittert: Guardiola doet straffe onthulling

Manchester City won makkelijk met 2-0 van een tienkoppig Napoli. Pep Guardiola kreeg al snel kritiek ...

103
103
Sabbe en Mechele juichen: "We schrokken ons wel bijna dood"

Club Brugge won met 4-1 van AS Monaco. Bij de Bruggelingen stond de defensie ook weer pal. De ...

125
125
Finale klap: DAZN houdt JPL tot laatste snik in zijn greep

De Jupiler Pro League zit muurvast in DAZN’s model van verplichte bundels en exclusiviteit. ...

247
247
Degryse geniet van Brugs fenomeen: "Heer en meester"

Club Brugge heeft heel veel indruk gemaakt tegen AS Monaco. Ze wonnen na een ware demonstratie met ...

179
179
AS Monaco-coach is snoeihard na Brugse vernedering

AS Monaco kwam héél bleek voor de dag tegen Club Brugge. De Belgische bekerwinnaar was ...

142
142
Van Persie geniet van Belgische topclub: "Echt goed"

Wat een eerste speeldag van de Belgische clubs in de Champions League. Union SG en Club Brugge ...

234
234
Vanderhaeghe legt vinger op de wonde: 'grote RSCA-blunder'

RSC Anderlecht moet de komende week twee keer winnen: tegen Royal Antwerp FC en AA Gent in eigen ...

302
302
Schokgolf in Europa: dit verandert alles voor Club Brugge

Club Brugge zet met een dominante zege tegen AS Monaco een nieuwe Europese standaard neer. Dit is ...

516
516
Club Brugge verovert Europa: dit zegt de internationale pers

Club Brugge maakte bijzonder veel indruk tegen AS Monaco. Ze wisten de Fransen met 4-1 te verslaan ...

629
629
Duivelse De Bruyne-wissel: Conte legt uit

Napoli verloor kansloos van Manchester City. De Engelsen speelden meer dan een uur met een man ...

145
145
Hayen looft uitblinker: "Een voorbeeld voor iedereen"

Club Brugge overklaste AS Monaco en won met 4-1. Dat was nog zeer gevleid voor de Franse club. ...

142
142
Simic verrast: "Anderlecht ook vergevorderd met hen"

RSC Anderlecht verkocht Jan-Carlo Simic aan Al-Ittihad. Een transfer die héél erg ...

260
260
Club Brugge houdt hart nu al vast: "Als zij vertrekken…"

Club Brugge maakte weer heel veel indruk tegen AS Monaco. Blauw-Zwart blijft een centrale as hebben ...

453
453
Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

490
490
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

396
396
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

319
319
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

85
85
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

739
739
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

771
771
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

1507
1507
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

295
295

Meer sportnieuws