Nieuwe mokerslag: Anderlecht in compleet verval

1416 stemmen
Nieuwe mokerslag: Anderlecht in compleet verval

Na de degelijke bekermatch op het veld van KRC Genk heerste nog vernieuwd enthousiasme rond de club, maar inmiddels is de crisissfeer weer helemaal terug bij RSC Anderlecht. Sportief gezien lijkt het gewenste Europees ticket steeds verder weg te vliegen. En de zware besparingsmaatregelen slaan steeds diepere wondes.


Uit de jaarcijfers van vorige seizoen bleek nochtans dat RSCA een winst van 1.3 miljoen euro had geboekt, maar dat had vooral te maken met het aandeelhoudersakkoord. De gemaakte verliezen blijven nog steeds aanzienlijk. En dus moet verder gesaneerd worden. Daarbij mikt de club vooral op de grootverdieners in de selectie. Ervaren krachten als Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, zelfs Adrien Trebel en Lior Refaelov, worden vakkundig richting de uitgang begeleid. Ook de geprezen jeugddirecteur Jean Kindermans zou mede door zijn aanzienlijke salaris aan de kant worden geschoven. Nochtans kan de nodige portie ervaring geen kwaad, zowel binnen de kleedkamer als binnen de dagelijkse werking van de club.

Maar de noodzakelijke besparingen hebben nog meer nefaste gevolgen. Zo moet ook op de mercato elke euro dubbel geplooid worden, waardoor de club dreigt afgetroefd te worden in verschillende dossiers. Nochtans is gerichte versterking welgekomen om sportief relevant te blijven. De doorstroming vanuit de jeugd zou daar ook bij kunnen helpen. Maar bij Het Laatste Nieuws weet men dat ook steeds meer jongeren andere opties verkiezen. De 15-jarige Konstantinos Karetsas is bijvoorbeeld op de terugweg naar KRC Genk, ook Lucas Stassin zou richting de uitgang lonken. Een nieuwe mokerslag dus.

KAPOTTE FACILITEITEN, ACHTERSTALLIGE PREMIES
De financiële malaise gaat echter nog verder. Niet werkende jacuzzi's, betalende meeneemmaaltijden, achterstallige premies, ... allerlei pijnlijke details die aantonen in welke mate de club in verval is. En die van Anderlecht een veel minder aantrekkelijke bestemming maken voor nieuwe spelers, zowel bij de profs als bij de jeugdselecties. Ondertussen neemt de onvrede bij de achterban steeds verder toe. Al lijken grote acties nog niet voor meteen: als gevolg van de wantoestanden enkele maanden geleden op Standard, werkt RSCA zijn twee volgende matchen af zonder eigen supporters in de tribunes.

LEES OOK: Jaecques licht taken Vandenhaute toe: "Antwerp 2.0"

Zonder nieuwe investeerders komt het niet goed met RSCA ...

Meest recent

Club Brugge strikt Potts: dit mogen de fans verwachten

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe verdedigende middenvelder aangetrokken. Hij komt over ...

2
2
Antwerp heeft volgende toptransfer helemaal beet

Royal Antwerp FC heeft nog een volgende aanwinst weten te strikken. De Great Old maakte zopas bekend ...

9
9
'Anderlecht keert kar: verguisd duo krijgt laatste kans'

Niet alleen op inkomend vlak is er nog heel wat werk aan de winkel bij RSC Anderlecht, zelf moeten ...

26
26
Antwerp licht takenpakket Vandenhaute toe: "Zo hoort het"

Er waait een frisse wind bij Antwerp, dat dinsdag zijn kersverse hoofdcoach Marvin Compper ...

65
65
'Anderlecht all-in: Sibierski breekt spaarvarken open'

Nu de competitiestart met rasse schreden nadert, lijkt RSC Anderlecht van plan om een tandje bij te ...

377
377
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

646
646
Ruben Van Gucht tart alle TV-wetten: van BV tot miljonair

Ruben Van Gucht is al jaren één van de bekendste en vooral ook meest ...

48
48
Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

334
334
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

1777
1777
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

425
425
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

591
591
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

165
165
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

791
791
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

191
191
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

123
123
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

209
209
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

120
120
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

555
555
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

417
417
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

298
298
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

158
158
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

1126
1126
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

201
201
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

112
112
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

55
55

Meer sportnieuws