Nieuwe mokerslag: Anderlecht in compleet verval

1416 stemmen
Nieuwe mokerslag: Anderlecht in compleet verval

Na de degelijke bekermatch op het veld van KRC Genk heerste nog vernieuwd enthousiasme rond de club, maar inmiddels is de crisissfeer weer helemaal terug bij RSC Anderlecht. Sportief gezien lijkt het gewenste Europees ticket steeds verder weg te vliegen. En de zware besparingsmaatregelen slaan steeds diepere wondes.


Uit de jaarcijfers van vorige seizoen bleek nochtans dat RSCA een winst van 1.3 miljoen euro had geboekt, maar dat had vooral te maken met het aandeelhoudersakkoord. De gemaakte verliezen blijven nog steeds aanzienlijk. En dus moet verder gesaneerd worden. Daarbij mikt de club vooral op de grootverdieners in de selectie. Ervaren krachten als Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, zelfs Adrien Trebel en Lior Refaelov, worden vakkundig richting de uitgang begeleid. Ook de geprezen jeugddirecteur Jean Kindermans zou mede door zijn aanzienlijke salaris aan de kant worden geschoven. Nochtans kan de nodige portie ervaring geen kwaad, zowel binnen de kleedkamer als binnen de dagelijkse werking van de club.

Maar de noodzakelijke besparingen hebben nog meer nefaste gevolgen. Zo moet ook op de mercato elke euro dubbel geplooid worden, waardoor de club dreigt afgetroefd te worden in verschillende dossiers. Nochtans is gerichte versterking welgekomen om sportief relevant te blijven. De doorstroming vanuit de jeugd zou daar ook bij kunnen helpen. Maar bij Het Laatste Nieuws weet men dat ook steeds meer jongeren andere opties verkiezen. De 15-jarige Konstantinos Karetsas is bijvoorbeeld op de terugweg naar KRC Genk, ook Lucas Stassin zou richting de uitgang lonken. Een nieuwe mokerslag dus.

KAPOTTE FACILITEITEN, ACHTERSTALLIGE PREMIES
De financiële malaise gaat echter nog verder. Niet werkende jacuzzi's, betalende meeneemmaaltijden, achterstallige premies, ... allerlei pijnlijke details die aantonen in welke mate de club in verval is. En die van Anderlecht een veel minder aantrekkelijke bestemming maken voor nieuwe spelers, zowel bij de profs als bij de jeugdselecties. Ondertussen neemt de onvrede bij de achterban steeds verder toe. Al lijken grote acties nog niet voor meteen: als gevolg van de wantoestanden enkele maanden geleden op Standard, werkt RSCA zijn twee volgende matchen af zonder eigen supporters in de tribunes.

LEES OOK: Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Zonder nieuwe investeerders komt het niet goed met RSCA ...

Meest recent

Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

6
6
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

20
20
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

354
354
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

92
92
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

268
268
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

141
141
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

232
232
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

173
173
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1022
1022
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

78
78
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

420
420
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

242
242
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

645
645
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

736
736
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

82
82
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

164
164
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

800
800
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

95
95
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

170
170
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

117
117

Meer sportnieuws