Nieuwe mokerslag: Anderlecht in compleet verval

door
Nieuwe mokerslag: Anderlecht in compleet verval

Na de degelijke bekermatch op het veld van KRC Genk heerste nog vernieuwd enthousiasme rond de club, maar inmiddels is de crisissfeer weer helemaal terug bij RSC Anderlecht. Sportief gezien lijkt het gewenste Europees ticket steeds verder weg te vliegen. En de zware besparingsmaatregelen slaan steeds diepere wondes.


Uit de jaarcijfers van vorige seizoen bleek nochtans dat RSCA een winst van 1.3 miljoen euro had geboekt, maar dat had vooral te maken met het aandeelhoudersakkoord. De gemaakte verliezen blijven nog steeds aanzienlijk. En dus moet verder gesaneerd worden. Daarbij mikt de club vooral op de grootverdieners in de selectie. Ervaren krachten als Hendrik Van Crombrugge, Wesley Hoedt, zelfs Adrien Trebel en Lior Refaelov, worden vakkundig richting de uitgang begeleid. Ook de geprezen jeugddirecteur Jean Kindermans zou mede door zijn aanzienlijke salaris aan de kant worden geschoven. Nochtans kan de nodige portie ervaring geen kwaad, zowel binnen de kleedkamer als binnen de dagelijkse werking van de club.

Maar de noodzakelijke besparingen hebben nog meer nefaste gevolgen. Zo moet ook op de mercato elke euro dubbel geplooid worden, waardoor de club dreigt afgetroefd te worden in verschillende dossiers. Nochtans is gerichte versterking welgekomen om sportief relevant te blijven. De doorstroming vanuit de jeugd zou daar ook bij kunnen helpen. Maar bij Het Laatste Nieuws weet men dat ook steeds meer jongeren andere opties verkiezen. De 15-jarige Konstantinos Karetsas is bijvoorbeeld op de terugweg naar KRC Genk, ook Lucas Stassin zou richting de uitgang lonken. Een nieuwe mokerslag dus.

KAPOTTE FACILITEITEN, ACHTERSTALLIGE PREMIES
De financiële malaise gaat echter nog verder. Niet werkende jacuzzi's, betalende meeneemmaaltijden, achterstallige premies, ... allerlei pijnlijke details die aantonen in welke mate de club in verval is. En die van Anderlecht een veel minder aantrekkelijke bestemming maken voor nieuwe spelers, zowel bij de profs als bij de jeugdselecties. Ondertussen neemt de onvrede bij de achterban steeds verder toe. Al lijken grote acties nog niet voor meteen: als gevolg van de wantoestanden enkele maanden geleden op Standard, werkt RSCA zijn twee volgende matchen af zonder eigen supporters in de tribunes.

LEES OOK: Anderlecht troeft Standard Luik én buitenland af

Zonder nieuwe investeerders komt het niet goed met RSCA ...

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

1
1
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

16
16
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

14
14
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

150
150
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

129
129
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

79
79
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

20
20
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

221
221
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

163
163
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

123
123
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

114
114
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

23
23
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

238
238
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

44
44
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

62
62
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

72
72
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

124
124
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

253
253
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

502
502
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

236
236
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

405
405
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

241
241
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

139
139
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

387
387
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

637
637

Meer sportnieuws