'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

767 stemmen
'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

Het blijft behoorlijk onrustig bij RSC Anderlecht. Het nakende vertrek van Jean Kindermans, hoofd van de jeugdopleiding, zorgde voor heel wat commotie bij de achterban. Daarnaast wil de sportieve leiding serieus in de spelerskern snoeien om tijdens de wintermercato de nodige aanwinsten te kunnen aantrekken.


Uit de recente jaarcijfers blijkt dat RSCA een winst van 1.3 miljoen euro heeft geboekt, maar dat had vooral te maken met het aandeelhoudersakkoord. De gemaakte verliezen blijven nog steeds aanzienlijk. Vooral de hoge loonkosten hangen als een molensteen rond de nek van de club. En dus moet er in de salarisuitgaven gesnoeid worden. Vandaar dat Hendrik Van Crombrugge deze winter nog mag vertrekken, net zoals Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito. Ook de toekomst van Adrien Trebel en Lior Refaelov, beiden na het seizoen einde contract, hangt aan een zijden draadje.

Volgens Het Laatste Nieuws zou Anderlecht liefst 7 miljoen euro aan salarissen uit de boeken willen schrappen in de komende maanden. En ook op korte termijn moet al flink bespaard worden. Pas dan kan CEO Sports Jesper Fredberg aan de slag met het aantrekken van versterking, een nieuwe spits en linksback staan bovenaan de verlanglijst. De Brusselaars zouden hun huiswerk alvast gemaakt hebben. Zo zou de scoutingscel de lijstjes met mogelijke aanwinsten al volledig klaar hebben, waardoor er snel tot actie kan worden overgegaan.

VERTRAGING NIET ZONDER GEVOLGEN
Maar eerst zullen dus spelers van de hand gedaan moeten worden, waardoor het aantrekken van versterking vertraging oploopt. Dat blijft niet zonder gevolgen. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA zijn zinnen had gezet op Maximilian Mittelstädt. De Duitse linksback loopt eind dit seizoen uit contract bij Hertha BSC en kan dus voor een beperkte som overgenomen worden. Maar inmiddels zou Anderlecht in dit dossier voorbij zijn gestoken door verschillende andere clubs.

LEES OOK: Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

79
79
Domper Duitsland: smaakmaker mogelijk out voor WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kwam vandaag met ...

23
23
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

20
20
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

75
75
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

68
68
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

60
60
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

107
107
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

45
45
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

139
139
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

113
113
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

22
22
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

158
158
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

367
367
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

238
238
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

72
72
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

755
755
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

491
491
'Overmars houdt adem in: rampscenario voor Antwerp'

Deels noodgedwongen trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Dat blijkt uit de ...

507
507
'Sibierski in shock: toptalenten weg bij Anderlecht?'

Met de doorbraak van Nathan De Cat vormde Neerpede het voorbije seizoen weer een lichtpunt in barre ...

373
373
'Jacht geopend: Club Brugge ontvangt bod van 35 miljoen'

De voorspelde uittocht lijkt ingezet bij Club Brugge, dat zopas afscheid nam van Aleksandar ...

685
685
'Europese grootmacht klopt aan voor Karetsas & De Cat'

Ook deze zomer krijgt de Jupiler Pro League weer te maken met een uittocht aan talent. Zo dreigt ...

339
339
Stankovic komt met laatste boodschap aan Club-fans

Het huwelijk tussen Aleksander Stankovic en Club Brugge was van korte duur, maar wel succesvol. De ...

515
515
Thierry Henry geeft Kompany flinke por in de rug

Thierry Henry was een tijdje de assistent bij de Rode Duivels. De Franse legende volgt België ...

139
139
Anderlecht grijpt meteen in na statement aan Coucke

De supporters waren dan wel enthousiast met de aankondiging van Adidas als nieuwe shirtsponsor, het ...

2172
2172
Opvallende nieuwe rol voor Trossard bij Rode Duivels

Bondscoach Rudi Garcia probeerde wat nieuws uit tegen Kroatië en ook tegen Tunesië ljkt de ...

186
186

Meer sportnieuws