'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

door
'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

Het blijft behoorlijk onrustig bij RSC Anderlecht. Het nakende vertrek van Jean Kindermans, hoofd van de jeugdopleiding, zorgde voor heel wat commotie bij de achterban. Daarnaast wil de sportieve leiding serieus in de spelerskern snoeien om tijdens de wintermercato de nodige aanwinsten te kunnen aantrekken.


Uit de recente jaarcijfers blijkt dat RSCA een winst van 1.3 miljoen euro heeft geboekt, maar dat had vooral te maken met het aandeelhoudersakkoord. De gemaakte verliezen blijven nog steeds aanzienlijk. Vooral de hoge loonkosten hangen als een molensteen rond de nek van de club. En dus moet er in de salarisuitgaven gesnoeid worden. Vandaar dat Hendrik Van Crombrugge deze winter nog mag vertrekken, net zoals Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito. Ook de toekomst van Adrien Trebel en Lior Refaelov, beiden na het seizoen einde contract, hangt aan een zijden draadje.

Volgens Het Laatste Nieuws zou Anderlecht liefst 7 miljoen euro aan salarissen uit de boeken willen schrappen in de komende maanden. En ook op korte termijn moet al flink bespaard worden. Pas dan kan CEO Sports Jesper Fredberg aan de slag met het aantrekken van versterking, een nieuwe spits en linksback staan bovenaan de verlanglijst. De Brusselaars zouden hun huiswerk alvast gemaakt hebben. Zo zou de scoutingscel de lijstjes met mogelijke aanwinsten al volledig klaar hebben, waardoor er snel tot actie kan worden overgegaan.

VERTRAGING NIET ZONDER GEVOLGEN
Maar eerst zullen dus spelers van de hand gedaan moeten worden, waardoor het aantrekken van versterking vertraging oploopt. Dat blijft niet zonder gevolgen. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA zijn zinnen had gezet op Maximilian Mittelstädt. De Duitse linksback loopt eind dit seizoen uit contract bij Hertha BSC en kan dus voor een beperkte som overgenomen worden. Maar inmiddels zou Anderlecht in dit dossier voorbij zijn gestoken door verschillende andere clubs.

LEES OOK: 'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

15
15
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

133
133
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

198
198
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

33
33
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

81
81
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

20
20
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

42
42
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

54
54
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

45
45
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

35
35
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

75
75
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

32
32
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

627
627
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

220
220
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

277
277
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

76
76
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

496
496
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

92
92
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

107
107
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

145
145
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1168
1168

Meer sportnieuws