'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

door
'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

Het blijft behoorlijk onrustig bij RSC Anderlecht. Het nakende vertrek van Jean Kindermans, hoofd van de jeugdopleiding, zorgde voor heel wat commotie bij de achterban. Daarnaast wil de sportieve leiding serieus in de spelerskern snoeien om tijdens de wintermercato de nodige aanwinsten te kunnen aantrekken.


Uit de recente jaarcijfers blijkt dat RSCA een winst van 1.3 miljoen euro heeft geboekt, maar dat had vooral te maken met het aandeelhoudersakkoord. De gemaakte verliezen blijven nog steeds aanzienlijk. Vooral de hoge loonkosten hangen als een molensteen rond de nek van de club. En dus moet er in de salarisuitgaven gesnoeid worden. Vandaar dat Hendrik Van Crombrugge deze winter nog mag vertrekken, net zoals Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito. Ook de toekomst van Adrien Trebel en Lior Refaelov, beiden na het seizoen einde contract, hangt aan een zijden draadje.

Volgens Het Laatste Nieuws zou Anderlecht liefst 7 miljoen euro aan salarissen uit de boeken willen schrappen in de komende maanden. En ook op korte termijn moet al flink bespaard worden. Pas dan kan CEO Sports Jesper Fredberg aan de slag met het aantrekken van versterking, een nieuwe spits en linksback staan bovenaan de verlanglijst. De Brusselaars zouden hun huiswerk alvast gemaakt hebben. Zo zou de scoutingscel de lijstjes met mogelijke aanwinsten al volledig klaar hebben, waardoor er snel tot actie kan worden overgegaan.

VERTRAGING NIET ZONDER GEVOLGEN
Maar eerst zullen dus spelers van de hand gedaan moeten worden, waardoor het aantrekken van versterking vertraging oploopt. Dat blijft niet zonder gevolgen. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA zijn zinnen had gezet op Maximilian Mittelstädt. De Duitse linksback loopt eind dit seizoen uit contract bij Hertha BSC en kan dus voor een beperkte som overgenomen worden. Maar inmiddels zou Anderlecht in dit dossier voorbij zijn gestoken door verschillende andere clubs.

LEES OOK: 'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

0
0
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

10
10
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

69
69
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

183
183
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

126
126
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

247
247
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

150
150
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

183
183
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

31
31
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

39
39
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

600
600
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

713
713
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

113
113
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

296
296
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

365
365
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

457
457
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

389
389
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

368
368
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

552
552
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

401
401
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

454
454
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

229
229
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

127
127
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

357
357

Meer sportnieuws