'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

door
'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

Het blijft behoorlijk onrustig bij RSC Anderlecht. Het nakende vertrek van Jean Kindermans, hoofd van de jeugdopleiding, zorgde voor heel wat commotie bij de achterban. Daarnaast wil de sportieve leiding serieus in de spelerskern snoeien om tijdens de wintermercato de nodige aanwinsten te kunnen aantrekken.


Uit de recente jaarcijfers blijkt dat RSCA een winst van 1.3 miljoen euro heeft geboekt, maar dat had vooral te maken met het aandeelhoudersakkoord. De gemaakte verliezen blijven nog steeds aanzienlijk. Vooral de hoge loonkosten hangen als een molensteen rond de nek van de club. En dus moet er in de salarisuitgaven gesnoeid worden. Vandaar dat Hendrik Van Crombrugge deze winter nog mag vertrekken, net zoals Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito. Ook de toekomst van Adrien Trebel en Lior Refaelov, beiden na het seizoen einde contract, hangt aan een zijden draadje.

Volgens Het Laatste Nieuws zou Anderlecht liefst 7 miljoen euro aan salarissen uit de boeken willen schrappen in de komende maanden. En ook op korte termijn moet al flink bespaard worden. Pas dan kan CEO Sports Jesper Fredberg aan de slag met het aantrekken van versterking, een nieuwe spits en linksback staan bovenaan de verlanglijst. De Brusselaars zouden hun huiswerk alvast gemaakt hebben. Zo zou de scoutingscel de lijstjes met mogelijke aanwinsten al volledig klaar hebben, waardoor er snel tot actie kan worden overgegaan.

VERTRAGING NIET ZONDER GEVOLGEN
Maar eerst zullen dus spelers van de hand gedaan moeten worden, waardoor het aantrekken van versterking vertraging oploopt. Dat blijft niet zonder gevolgen. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA zijn zinnen had gezet op Maximilian Mittelstädt. De Duitse linksback loopt eind dit seizoen uit contract bij Hertha BSC en kan dus voor een beperkte som overgenomen worden. Maar inmiddels zou Anderlecht in dit dossier voorbij zijn gestoken door verschillende andere clubs.

LEES OOK: 'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

34
34
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

80
80
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

43
43
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

53
53
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

61
61
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

138
138
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

87
87
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

81
81
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

105
105
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

265
265
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

302
302
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

144
144
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

311
311
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

98
98
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

357
357
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

194
194
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

213
213
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

64
64
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

452
452
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

196
196

Meer sportnieuws