'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

door
'Huiswerk gedaan: Anderlecht klaar om toe te slaan op mercato'

Het blijft behoorlijk onrustig bij RSC Anderlecht. Het nakende vertrek van Jean Kindermans, hoofd van de jeugdopleiding, zorgde voor heel wat commotie bij de achterban. Daarnaast wil de sportieve leiding serieus in de spelerskern snoeien om tijdens de wintermercato de nodige aanwinsten te kunnen aantrekken.


Uit de recente jaarcijfers blijkt dat RSCA een winst van 1.3 miljoen euro heeft geboekt, maar dat had vooral te maken met het aandeelhoudersakkoord. De gemaakte verliezen blijven nog steeds aanzienlijk. Vooral de hoge loonkosten hangen als een molensteen rond de nek van de club. En dus moet er in de salarisuitgaven gesnoeid worden. Vandaar dat Hendrik Van Crombrugge deze winter nog mag vertrekken, net zoals Wesley Hoedt en Sebastiano Esposito. Ook de toekomst van Adrien Trebel en Lior Refaelov, beiden na het seizoen einde contract, hangt aan een zijden draadje.

Volgens Het Laatste Nieuws zou Anderlecht liefst 7 miljoen euro aan salarissen uit de boeken willen schrappen in de komende maanden. En ook op korte termijn moet al flink bespaard worden. Pas dan kan CEO Sports Jesper Fredberg aan de slag met het aantrekken van versterking, een nieuwe spits en linksback staan bovenaan de verlanglijst. De Brusselaars zouden hun huiswerk alvast gemaakt hebben. Zo zou de scoutingscel de lijstjes met mogelijke aanwinsten al volledig klaar hebben, waardoor er snel tot actie kan worden overgegaan.

VERTRAGING NIET ZONDER GEVOLGEN
Maar eerst zullen dus spelers van de hand gedaan moeten worden, waardoor het aantrekken van versterking vertraging oploopt. Dat blijft niet zonder gevolgen. Zo meldt La Dernière Heure dat RSCA zijn zinnen had gezet op Maximilian Mittelstädt. De Duitse linksback loopt eind dit seizoen uit contract bij Hertha BSC en kan dus voor een beperkte som overgenomen worden. Maar inmiddels zou Anderlecht in dit dossier voorbij zijn gestoken door verschillende andere clubs.

LEES OOK: Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Waar heeft RSCA momenteel het meeste nood aan?

Meest recent

'Kopzorgen Garcia: grote JPL-surprise in beeld bij Duivels'

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

74
74
Droomreeks United voorbij, finalisten Copa del Rey bekend

In de Premier League heeft Manchester United zijn ongeslagen reeks onder interim-trainer Michael ...

14
14
Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

32
32
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

55
55
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

365
365
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

302
302
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

252
252
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

81
81
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

602
602
Nieuwe titelwending: "Bij Union beseffen ze het"

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Jupiler Pro League kan helemaal losbarsten in de ...

571
571
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

302
302
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

111
111
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

155
155
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

55
55
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

83
83
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

424
424
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

58
58
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

61
61
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

149
149
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

143
143
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

204
204
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

47
47
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

181
181
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

380
380
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

121
121

Meer sportnieuws