'Standard bereidt zich voor op eerste transferslag'

door
'Standard bereidt zich voor op eerste transferslag'

De afgelopen speeldag werd vorige vrijdag op gang getrapt op Sclessin. De Rouches namen het in hun eerste duel van het nieuwe jaar op tegen STVV, en botsten meteen op puntenverlies. Een tegentreffer van Hayashi werd pas in de slotseconden van de wedstrijd tenietgedaan door Stipe Perica. Er is echter wel goed nieuws op komst voor de Luikse fans, want er is versterking in aantocht. 


Standard Luik wordt al enige tijd in verband gebracht met Pipa. De Spaanse rechtsachter van Olympiakos zou mogen vertrekken van de Griekse recordkampioen, en de Rouches zien in Pipa een uitstekende opportuniteit. De 24-jarige Spanjaard speelt pas sinds vorige zomer voor Olympiakos, en wisselt er de basisplaatsen af met een bankzittersstatuut. Toch kwam de rechtsachter al elf keer in actie voor de Griekse topclub. Daarin was hij goed voor één assist. Volgens de Italiaanse transfergoeroe, Gianluca Di Marzio, is Standard ook effectief in gesprek met Olympiakos omtrent een overgang. Of het gaat om een uitleenbeurt of om een definitieve transfer is echter wel niet duidelijk. 

Pipa genoot zijn opleiding bij het Spaanse Espanyol. Bij de Catalaanse club schopte de rechtsachter het echter nooit tot een sleutelspeler, waardoor hij twee seizoenen geleden besloot om zijn carrière te gaan vervolgen in het buitenland. Het Engelse Huddersfield bood een oplossing en in de stevige Championship wist de Spanjaard ook door te breken. Het leverde hem uiteindelijk vorige zomer een transfer richting Olympiakos op. De Grieken betaalden toen nog één miljoen euro voor de rechtsachter. 

Oplossing voor Dewaele 

Bij Standard is men dringend op zoek naar een nieuwe rechtsachter. Zomeraanwinst Gilles Dewaele kreeg in december nog te horen dat hij zijn kruisband scheurde, waardoor het seizoen er voor hem op lijkt te zitten. Om die reden heeft Ronny Deila enkel nog Marlon Fossey over als optie op de rechtsachter. Mogelijks komt daar dus snel een nieuwe kracht bij. 

LEES OOK: Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Knappe transfer van Standard?

Meest recent

Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

12
12
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

165
165
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

24
24
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

44
44
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

123
123
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

74
74
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

243
243
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

120
120
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

160
160
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

120
120
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

187
187
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

220
220
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

159
159
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

168
168
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

38
38
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

284
284
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

511
511
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

329
329
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

175
175
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

65
65
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

166
166
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

132
132
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

476
476
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

158
158
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

308
308

Meer sportnieuws