'Portugezen keren zich nu al tegen Martinez'

537 stemmen
'Portugezen keren zich nu al tegen Martinez'

De teleurstellende WK-uitschakeling in Qatar bleek het einde van Roberto Martinez als Belgisch bondscoach. Maar de Spanjaard lijkt inmiddels een nieuwe topfunctie beet te hebben en zou goed op weg zijn om aan de slag te gaan als oefenmeester van Portugal. Al zijn de supporters daar niet bepaald enthousiast.


Martinez leverde lange tijd goed werk bij de Belgische bond. Zo leidde hij de Rode Duivels naar de derde plaats op het WK van 2018. Bovendien stonden de Duivels onder zijn bewind jarenlang bovenaan de FIFA-ranking en werd de Final Four van de Nations League gehaald. Maar die successen kregen geen gepast vervolg. Omdat ook een financieel akkoord met de KBVB op zich liet wachten, besloot de trainer om zijn aflopende verbintenis met de KBVB niet te verlengen.

Lang lijkt Martinez echter niet zonder job te zitten. Zo geraakte in de voorbije dagen bekend dat hij in beeld was om bondscoach te worden van Portugal, dat sinds het WK een opvolger zocht voor Fernando Santos. En een overeenkomst met de Portugese bond lijkt nu in de maak. Volgens de betrouwbare transferspecialist David Ornstein van The Athletic is er zelfs al sprake van een mondeling akkoord. Normaal gezien zou de deal eerstdaags worden beklonken.

GEEN VERTROUWEN
Maar in Portugal blijkt men niet erg enthousiast over de verwachte aanstelling van Martinez. Het bekende sportblad A Bola deed namelijk een rondvraag bij de Portugese fans. Daaruit blijkt dat een slordige 75% van de deelnemers hem geen goede keuze vindt. Op veel krediet kan Martinez dus nog niet rekenen. Hij heeft wel het geluk dat Portugal voor een bijzonder makkelijk wedstrijdschema staat. Zo wordt de EK-kwalificatiecampagne in maart op gang getrapt met duels tegen Liechtenstein en Luxemburg.

LEES OOK: Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Martinez verdient meer krediet ...

Meest recent

Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

39
39
Argentijnse media komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

166
166
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

22
22
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

19
19
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

316
316
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

104
104
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

81
81
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

140
140
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

62
62
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

788
788
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

184
184
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

108
108
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

70
70
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

32
32
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

289
289
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

90
90
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

63
63
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

220
220
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

322
322
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

98
98
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

190
190
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

43
43
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

275
275
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

79
79
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

45
45

Meer sportnieuws