'Portugezen keren zich nu al tegen Martinez'

door
'Portugezen keren zich nu al tegen Martinez'

De teleurstellende WK-uitschakeling in Qatar bleek het einde van Roberto Martinez als Belgisch bondscoach. Maar de Spanjaard lijkt inmiddels een nieuwe topfunctie beet te hebben en zou goed op weg zijn om aan de slag te gaan als oefenmeester van Portugal. Al zijn de supporters daar niet bepaald enthousiast.


Martinez leverde lange tijd goed werk bij de Belgische bond. Zo leidde hij de Rode Duivels naar de derde plaats op het WK van 2018. Bovendien stonden de Duivels onder zijn bewind jarenlang bovenaan de FIFA-ranking en werd de Final Four van de Nations League gehaald. Maar die successen kregen geen gepast vervolg. Omdat ook een financieel akkoord met de KBVB op zich liet wachten, besloot de trainer om zijn aflopende verbintenis met de KBVB niet te verlengen.

Lang lijkt Martinez echter niet zonder job te zitten. Zo geraakte in de voorbije dagen bekend dat hij in beeld was om bondscoach te worden van Portugal, dat sinds het WK een opvolger zocht voor Fernando Santos. En een overeenkomst met de Portugese bond lijkt nu in de maak. Volgens de betrouwbare transferspecialist David Ornstein van The Athletic is er zelfs al sprake van een mondeling akkoord. Normaal gezien zou de deal eerstdaags worden beklonken.

GEEN VERTROUWEN
Maar in Portugal blijkt men niet erg enthousiast over de verwachte aanstelling van Martinez. Het bekende sportblad A Bola deed namelijk een rondvraag bij de Portugese fans. Daaruit blijkt dat een slordige 75% van de deelnemers hem geen goede keuze vindt. Op veel krediet kan Martinez dus nog niet rekenen. Hij heeft wel het geluk dat Portugal voor een bijzonder makkelijk wedstrijdschema staat. Zo wordt de EK-kwalificatiecampagne in maart op gang getrapt met duels tegen Liechtenstein en Luxemburg.

LEES OOK: WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Martinez verdient meer krediet ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

4
4
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

31
31
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

91
91
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

126
126
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

241
241
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

296
296
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

125
125
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

89
89
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

467
467
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

285
285
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

254
254
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

162
162
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

268
268
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

412
412
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

63
63
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

129
129
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

251
251
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

203
203
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

67
67
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

69
69
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

146
146
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

124
124

Meer sportnieuws