'Portugezen keren zich nu al tegen Martinez'

537 stemmen
'Portugezen keren zich nu al tegen Martinez'

De teleurstellende WK-uitschakeling in Qatar bleek het einde van Roberto Martinez als Belgisch bondscoach. Maar de Spanjaard lijkt inmiddels een nieuwe topfunctie beet te hebben en zou goed op weg zijn om aan de slag te gaan als oefenmeester van Portugal. Al zijn de supporters daar niet bepaald enthousiast.


Martinez leverde lange tijd goed werk bij de Belgische bond. Zo leidde hij de Rode Duivels naar de derde plaats op het WK van 2018. Bovendien stonden de Duivels onder zijn bewind jarenlang bovenaan de FIFA-ranking en werd de Final Four van de Nations League gehaald. Maar die successen kregen geen gepast vervolg. Omdat ook een financieel akkoord met de KBVB op zich liet wachten, besloot de trainer om zijn aflopende verbintenis met de KBVB niet te verlengen.

Lang lijkt Martinez echter niet zonder job te zitten. Zo geraakte in de voorbije dagen bekend dat hij in beeld was om bondscoach te worden van Portugal, dat sinds het WK een opvolger zocht voor Fernando Santos. En een overeenkomst met de Portugese bond lijkt nu in de maak. Volgens de betrouwbare transferspecialist David Ornstein van The Athletic is er zelfs al sprake van een mondeling akkoord. Normaal gezien zou de deal eerstdaags worden beklonken.

GEEN VERTROUWEN
Maar in Portugal blijkt men niet erg enthousiast over de verwachte aanstelling van Martinez. Het bekende sportblad A Bola deed namelijk een rondvraag bij de Portugese fans. Daaruit blijkt dat een slordige 75% van de deelnemers hem geen goede keuze vindt. Op veel krediet kan Martinez dus nog niet rekenen. Hij heeft wel het geluk dat Portugal voor een bijzonder makkelijk wedstrijdschema staat. Zo wordt de EK-kwalificatiecampagne in maart op gang getrapt met duels tegen Liechtenstein en Luxemburg.

LEES OOK: Portugal wint 'rood duel', wereldgoal bij de VS

Martinez verdient meer krediet ...

Meest recent

Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

11
11
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

23
23
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

116
116
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

51
51
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

53
53
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

130
130
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

309
309
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

101
101
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

52
52
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

184
184
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

140
140
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

424
424
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

190
190
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

93
93
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

80
80
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

90
90
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

249
249
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

260
260
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

333
333
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

282
282
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

248
248
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

190
190
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

83
83
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

687
687
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

149
149

Meer sportnieuws