'Portugezen keren zich nu al tegen Martinez'

537 stemmen
'Portugezen keren zich nu al tegen Martinez'

De teleurstellende WK-uitschakeling in Qatar bleek het einde van Roberto Martinez als Belgisch bondscoach. Maar de Spanjaard lijkt inmiddels een nieuwe topfunctie beet te hebben en zou goed op weg zijn om aan de slag te gaan als oefenmeester van Portugal. Al zijn de supporters daar niet bepaald enthousiast.


Martinez leverde lange tijd goed werk bij de Belgische bond. Zo leidde hij de Rode Duivels naar de derde plaats op het WK van 2018. Bovendien stonden de Duivels onder zijn bewind jarenlang bovenaan de FIFA-ranking en werd de Final Four van de Nations League gehaald. Maar die successen kregen geen gepast vervolg. Omdat ook een financieel akkoord met de KBVB op zich liet wachten, besloot de trainer om zijn aflopende verbintenis met de KBVB niet te verlengen.

Lang lijkt Martinez echter niet zonder job te zitten. Zo geraakte in de voorbije dagen bekend dat hij in beeld was om bondscoach te worden van Portugal, dat sinds het WK een opvolger zocht voor Fernando Santos. En een overeenkomst met de Portugese bond lijkt nu in de maak. Volgens de betrouwbare transferspecialist David Ornstein van The Athletic is er zelfs al sprake van een mondeling akkoord. Normaal gezien zou de deal eerstdaags worden beklonken.

GEEN VERTROUWEN
Maar in Portugal blijkt men niet erg enthousiast over de verwachte aanstelling van Martinez. Het bekende sportblad A Bola deed namelijk een rondvraag bij de Portugese fans. Daaruit blijkt dat een slordige 75% van de deelnemers hem geen goede keuze vindt. Op veel krediet kan Martinez dus nog niet rekenen. Hij heeft wel het geluk dat Portugal voor een bijzonder makkelijk wedstrijdschema staat. Zo wordt de EK-kwalificatiecampagne in maart op gang getrapt met duels tegen Liechtenstein en Luxemburg.

LEES OOK: België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

Martinez verdient meer krediet ...

Meest recent

'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

41
41
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

76
76
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

37
37
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

209
209
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

19
19
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

357
357
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

256
256
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

273
273
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

112
112
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

57
57
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

109
109
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

87
87
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

43
43
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

197
197
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

237
237
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

126
126
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

76
76
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

726
726
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

499
499
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

265
265
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

299
299
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

112
112
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

78
78
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

76
76
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

349
349

Meer sportnieuws