Genkse sneltrein verpest debuut Parker na spektakelstuk

door
Genkse sneltrein verpest debuut Parker na spektakelstuk

De absolute topper van deze speeldag heeft naast spektakel vooral ook een pijnlijk debuut opgeleverd voor Scott Parker. Racing Genk won finaal verdiend van een wisselvallige landskampioen, onderweg verloor Blauw-Zwart ook nog eens Abakar Sylla na bedenkelijke taferelen. De kloof tussen de Limburgers en Club bedraagt nu al vijftien punten.


Racing Genk vatte 2023 aan als leider in de Jupiler Pro League. De Limburgers kenden een prachtige eerste seizoenshelft maar sloten die wel af met een domper, in het Guldensporenstadion was KV Kortrijk de betere van het team van Vrancken. Ook Blauw-Zwart kende een turbulent einde van 2022, tegen OHL speelde het in extremis maar gelijk en dat kostte de kop van Carl Hoefkens. Nieuwe coach Parker stond meteen voor een zware opdracht, de landskampioen mocht niet verliezen in de Cegeka Arena, anders zou het verschil oplopen tot maar liefst vijftien punten. Bij de thuisploeg waren er weinig verrassingen, Blauw-Zwart deed het met de gerehabiliteerde Skov Olsen en Balanta.
 

Parker stond voor zijn debuut als T1 van Club Brugge.

Potjes koken stevig over na doelpunten over en weer


Club Brugge opende sterk en na amper één minuut spelen kwam Jutgla al een teen tekort om een voorzet-schot van Buchanan aan de tweede paal in doel te verlengen. De start van de bezoekers mocht er wezen maar de thuisploeg nam nadien het commando wel over en eiste het balbezit op. De kansen bleven wel van Club komen en dat resulteerde halfweg de eerste helft ook in een voorsprong: Meijer zette zich goed door op de flank, legde terug op Vanaken en de gouden schoen verlengde knap in doel, Parker had zijn eerste voorsprong te pakken als coach van Club Brugge.

Lang kon Blauw-Zwart echter niet genieten van die voorsprong, een paar minuten later werd een kort genomen hoekschop door Paintsil voor doel geslingerd en daar troefde Cuesta de slecht uitgekomen Mignolet af: 1-1. Scheidsrechter Visser ging nadien een stevig potje klungelen en dat resulteerde zowaar in een rode kaart voor een hevig protesterende Wouter Vrancken. De T1 van de Limburgers zal op de tribune nog wat furieuzer geworden zijn toen Sylla maar met geel bestraft werd na een zware overtreding op Paintsil. Van voetballen was er lange tijd geen sprake meer, al kwam Onuachu nog wel één keer dicht bij de Genkse voorsprong, deze keer was Mignolet wel alert. Halfweg stond het billijk gelijk in de Cegeka Arena.

Scheidsrechter Visser had een moeilijke namiddag tijdens een geanimeerde topper.

Spektakelstuk kent vooral pijnlijk einde voor landskampioen

De start van de tweede helft was alvast minder 'vurig' dan het einde van de eerste periode. Na tien minuten spelen zette Munoz zich prima door op rechts, Heynen kon centraal de hoek uitkiezen maar kraakte zijn schot volledig en zo werd een dikke mogelijkheid onbenut gelaten door Racing Genk. De thuisploeg werd plots weer vooruit gestuwd door een enthousiast publiek en ook een schot van Onuachu werd nog ternauwernood afgeblokt in de zestien meter. Een Genkse voorsprong leek in de maak maar het doelpunt viel even later bijna aan de overzijde. Na balverlies van de thuisploeg stuurde Hans Vanaken ploegmaat Lang alleen op Maarten Vandevoordt af, de Nederlandse international punterde de bal echter naast en zo misten ook de Bruggelingen een huizenhoge kans. Even later kwam de Genkse doelman zelf goed weg toen een uittrap via Vanaken juist niet in doel verdween.

Uiteindelijk was het toch de competitieleider die halfweg de tweede helft op voorsprong klom. Onuachu pakte centraal een bal prima aan, kapte zich vrij en schoot onhoudbaar de 2-1 voorbij Mignolet. Club was nadien allesbehalve uitgeteld en kwam via Skov Olsen al snel dicht bij de gelijkmaker, zijn schot richting de verre hoek werd stijlrijk gepakt door Vandevoordt. Even later deed Yaremchuk het onmogelijke door op een assist van die andere invaller, Rits, voor een quasi leeg doel nog ruim naast te schieten. Club kende een pijnlijke namiddag in de Cegeka Arena, op twintig minuten van het einde ging Sylla na een tweede gele kaart (daar waar hij eerder al rood verdiende) compleet door het lint. Pijnlijke taferelen. Het nekschot voor de Bruggelingen, op tien minuten van het einde maakte Genk het zaakje helemaal af toen een voorzet van El Khannouss via Heynen en een bos van benen in doel verdween: 3-1. Zo blijft Blauw-Zwart in 2023 voorlopig in hetzelfde bedje ziek, het team van Wouter Vrancken surft rustig verder op zijn roze wolk.

Scoreverloop:

0-1 (21') Vanaken, 1-1 (24') Cuesta, 2-1 (67') Onuachu, 3-1 (81') Heynen

Bijzonderheden:
Vrancken (Racing Genk) krijgt een rode kaart (35').
Sylla (Club Brugge) krijgt een tweede gele kaart (76').

LEES OOK: Thriller in Kuipje: Genk ontsnapt na Westerlo’s doelhoutpech

Wordt Racing Genk kampioen dit seizoen?

Meest recent

'D-Day bij Antwerp: Gheysens beslist over ontslag Wils'

Ook tegen STVV ging Antwerp zondag kansloos met de billen bloot. Met een schamele 11 op 39 op het ...

3
3
'Renard in overdrive: Anderlecht all-in voor toptarget'

Ondanks de deugddoende zege tegen KV Mechelen loert de crisis nog steeds om de hoek bij RSC ...

128
128
Foulon, Dean & D'Hondt: Lardot ontleedt speeldag 13

Afgelopen weekend stond speeldag 13 op het programma in de Jupiler Pro League. Naar goede gewoonte ...

156
156
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

40
40
'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

490
490
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

138
138
'De Bruyne stomverbaasd na Napoli’s transferstunt'

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

89
89
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

97
97
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

45
45
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

406
406
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

145
145
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

121
121
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

604
604
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

86
86
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

83
83
'Van Bommel weigert deze vier clubs: bizarre reden bekend'

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrek na een ...

157
157
Simeone waarschuwt: Union moet nieuwe afstraffing vrezen

Er staat deze week opnieuw Champions League-voetbal voor de deur en alweer belooft het voor de ...

63
63
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

45
45
'Euvrard jubelt: reünie met oude bekende bij Standard'

Standard droomt ervan om dit seizoen weer de top zes te halen, maar daarvoor zullen de Rouches toch ...

128
128
Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

140
140
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

51
51
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

419
419
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

752
752
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

180
180
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

241
241

Meer sportnieuws