Schok bij Anderlecht: Riemer laat vaste basiskracht vallen

door
Schok bij Anderlecht: Riemer laat vaste basiskracht vallen

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een cruciale wedstrijd. De recordkampioen krijgt immers het bezoek van stadsgenoot Union SG, dat de vijf voorbije edities van deze Brusselse derby al winnend kon afsluiten. Paars-Wit wil dan ook absoluut een einde maken aan deze pijnlijke reeks.


In aanloop naar deze match zou coach Brian Riemer echter een opmerkelijke tactische keuze hebben gemaakt. Zo melden onder andere Het Laatste Nieuws en La Dernière Heure dat de Deense trainer vasthoudt aan Bart Verbruggen tussen de palen. De jonge Nederlander wordt zo beloond voor zijn veelbelovende optreden van vlak voor de winterstop tegen Charleroi.

Toch blijft het een opmerkelijke zet van Riemer. Op Mambourg moest Verbruggen immers depanneren omdat Hendrik Van Crombrugge ziek was uitgevallen. Nu is de aanvoerder en vaste sterkhouder weer genezen, toch blijft hij aan de bank gekluisterd. Voor HVC zal deze sportieve keuze allicht behoorlijk hard aankomen.

NUMMER ÉÉN VAN DE TOEKOMST
Op termijn zal moeten blijken of dit om een definitieve positiewissel gaat. In ieder geval wordt Verbruggen al ruime tijd bestempeld als de nummer één van de toekomst bij Paars-Wit. Vandaar ook dat een transfer naar het Burnley van Vincent Kompany afgelopen zomer nog werd afgeblokt door RSCA. De 20-jarige Nederlander heeft al een negental wedstrijden bij de A-ploeg op zijn teller staan en maakte ook een goede beurt bij de RSCA Futures.

LEES OOK: 'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

Wie is op dit moment de beste doelman volgens u?

Meest recent

Burgess-relletje zindert na: ook Vrancken op plaats gezet

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

8
8
'Schokkend gerucht Lammens: United maakt fors statement'

Senne Lammens maakte zondag zijn eerste grote fout als doelman van Manchester United, maar droeg met ...

56
56
DAZN-soap in stroomversnelling: volgende grote deal nabij?

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft andermaal een U-bocht genomen. Na ...

207
207
'Club droomt van stunt: WK-held op weg naar Jan Breydel'

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op een grote naam. Blauw-zwart werkt aan een dossier dat de ...

535
535
'Sibierski velt hard verdict: dagen Taravel geteld?'

RSC Anderlecht ging zondag kansloos met 1-3 onderuit tegen Club Brugge. Vooral door de ...

160
160
'Bommetje bij Club Brugge: redder in nood gratis weg'

Momenteel ligt de focus uiteraard op de titelrace, maar nadien wenkt een heuse leegloop bij Club ...

415
415
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

111
111
Under Review: Lardot dient Burgess & Union van antwoord

Club Brugge profiteerde zondag optimaal van het puntenverlies van Union, dat collectief moord en ...

299
299
'Grote kuis in Anderlecht: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

434
434
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

41
41
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

443
443
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

48
48
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

235
235
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

337
337
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

473
473
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

129
129
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

298
298
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

316
316
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

184
184
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

371
371
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

715
715
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

234
234
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

33
33
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

474
474
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

288
288

Meer sportnieuws