Vormer meteen in de problemen bij Zulte Waregem

1436
Vormer meteen in de problemen bij Zulte Waregem

De aanhouder wint. Zulte Waregem wilde Ruud Vormer eind vorig seizoen al naar de Gaverbeek halen, maar bijna één jaar later haalde Essevee toch zijn slag thuis. Door de komst van de 34-jarige middenvelder wil Essevee duidelijk een serieuze inhaalbeweging inzetten om de degradatie te vermijden. Het wordt alvast boeiend om te zien of Vormer het tegenvallende Zulte Waregem bij de hand kan nemen en vooral of hij na een lange periode negen maanden - met quasi geen speelminuten - en met zijn ‘dominante profiel’ nog steeds een belangrijke rol kan spelen in de Elindus Arena.


LAATSTE VOLLEDIGE COMPETITIEMATCH IN APRIL

De tijd dringt bij Zulte Waregem. Een zeventiende plaats - op papier een directe degradatie - is de dramatische balans na 18 competitiewedstrijden. Het clubbestuur van Essevee beseft dan ook dat er direct actie moet ondernomen worden om het behoud veilig te stellen. En daarom heeft het weinig zin om tot eind januari te wachten op eventuele opportuniteiten op de transfermarkt. Met de komst van Christian Brüls (Sint-Truiden) en Ruud Vormer (Club Brugge) heeft Zulte Waregem zich al snel versterkt. De grote vraag luidt echter of Vormer, die dit seizoen heel wat minder in actie kwam dan Brüls, wel een directe meerwaarde zal kunnen leveren in de Elindus Arena.

Ruud Vormer speelde dit seizoen - over alle competities heen - amper 174 minuten bij Club Brugge. Zijn laatste volledige competitiematch dateert van vorig seizoen tegen Beerschot (1 april) en zijn laatste speelminuten (een invalbeurt van 10 minuten) waren op 5 augustus tegen … Zulte Waregem. De fysieke paraatheid van Vormer was één van de redenen waarom Mbaye Leye oorspronkelijk niet stond te springen om de Nederlander te verwelkomen bij Zulte Waregem. “Vormer? Nee, dat is niet aan de orde. We weten dat het een ongelooflijke sterke speler is maar we zoeken ook jongens die meteen klaar staan””, sloot Leye de komst van de ervaren middenvelder uit eind december in Het Nieuwsblad. “Wij hebben precies spelers nodig die fysiek top zijn”, citeerde Het Laatste Nieuws nog.



Naar eigen zeggen voelt Ruud Vormer zich nog steeds fit en vindt hij zich helemaal niet afgeschreven om te voetballen op het hoogste niveau. “Op-en-top fit, ook al speel ik geen wedstrijden”, zei de Nederlander eind november nog aan Het Nieuwsblad. “Ik weet dat ik het nog kan, dat voel ik op training.” Vormer kwam al sinds 5 augustus niet meer in actie bij Club Brugge, maar bovenop de trainingen trainde hij ook bij achter de schermen. Zijn wilskracht is nooit verdwenen en hij doet niets liever dan voetballen. Alleen ontbreekt Vormer uiteraard wedstrijdritme, wat logisch is na zo’n lange periode zonder matchen te spelen, en het zal tijd vragen om hem terug volledig wedstrijdfit te krijgen.

FINANCIËLE TOEGEVINGEN

Zulte Waregem volgde de situatie van Ruud Vormer al veel langer op dan vandaag. In april informeerde Essevee al een eerste keer bij de Nederlander, die met zijn enorme ervaring en métier een gedroomde aanwinst zou zijn, maar uiteindelijk bleek dat vergeefse moeite van de West-Vlamingen. Vormer was namelijk niet bereid om zwaar in te leveren op zijn goedbetaald contract bij Club Brugge en bovendien speelde de onduidelijkheid rond de positie van zijn beste vriend Davy De fauw een belangrijke rol. De fauw was toen - in een duobaan met Timmy Simons - de hoofdcoach van Zulte Waregem maar zijn positie was erg onzeker. De fauw mocht uiteindelijk geen vervolg breien aan zijn job als hoofdcoach en ook een baan als technisch directeur was geen optie.



Bijna een jaar later was het wél raak voor Zulte Waregem, dat een akkoord vond met Ruud Vormer en Club Brugge omtrent een uitleenbeurt van de Nederlander. Vormer blijft tot aan het einde van dit seizoen voetballen aan de Gaverbeek en, indien Essevee zich van het behoud verzekert, wordt daar een tweejarig contract aan gekoppeld. Zulte Waregem betaalt alvast 200 duizend euro om Vormer een half seizoen te huren van Club Brugge en het neemt ook een klein deel van zijn loon over - lees: (veel) minder dan 90% - want hij mag in de onderlinge wedstrijd tussen beide clubs niet spelen. Vormer mag dan wel een voetbaldier pur sang zijn, hij wil uiteraard ook terecht zijn (financiële) zaakjes geregeld zien.

DOMINANTE VORMER

En ook op het veld zal Ruud Vormer zich moeten bewijzen. Voor de transferdeal afgerond was, stelde Mbaye Leye zich al openlijk vragen over het profiel van de Nederlander - uitsluitend in de context van zijn eigen ploeg. “We hebben slechts dertig procent balbezit, terwijl hij bij Brugge net kon uitblinken door het dominante voetbal dat ze bij blauw-zwart brengen”, zei Leye medio december in Het Nieuwsblad. Een pijnlijke uitspraak van Leye, maar hoe dan ook zal coach de juiste oplossing moeten vinden om Vormer zo snel als mogelijk te integreren in zijn basiselftal.

Zulte Waregem vergaart dit seizoen inderdaad weinig balbezit, 46,1% om precies te zijn, enkel Cercle Brugge, KV Oostende en RFC Seraing genieten minder veldoverwicht dan Essevee.



Op de persconferentie voor zijn transfer, toonde Ruud Vormer alvast begrip voor deze opvallende uitspraak van Mbaye Leye. “Daar begrijp ik hem echt wel in. Met veel minder balbezit zal ik hier anders moeten functioneren dan bij Club”, aldus Vormer, die zijn nieuwe coach alvast enkele opties aanreikte. “De zes of de acht. Ik sprak al een beetje met de trainer, maar hij is er nog niet helemaal uit. Op de 8 had ik mijn beste jaren, bij Roda stond ik op de zes. Ik ga mijn best doen om hier ook de spitsen aan doelpunten te helpen, zoals ik ook bij Brugge deed”, zei Vormer op zijn persvoorstelling.

LEES OOK: KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

🚀

Zal Vormer knallen bij Zulte Waregem?

Meest recent

Reedijk heeft na vertrek bij Beveren nieuwe club beet

SK Beveren keerde dit seizoen na vijf jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro League, maar dat ...

5
5
'Club klopt voor vierde keer op rij aan bij Luzern'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een opvallend sterke connectie met Zwitserland. Met Yann ...

28
28
Union houdt hart vast: weer blessure bij sterkhouder?

Union is alweer zeer sterk aan het seizoen begonnen. Het prijkt na zeven speeldagen aan de leiding ...

16
16
'Nations League weer op schop: belangrijk gevolg Duivels'

Vrijdagavond om 20u45 komen de Rode Duivels voor de eerste keer sinds het WK weer in actie. Dat ...

69
69
Anderlecht kijkt straks een oude chouchou in de ogen

We krijgen voor de eerste keer een extra lange interlandbreak, want de gebruikelijke ...

94
94
Club Brugge verrast fans fraai voor eerste CL-uitmatch

Bij Club Brugge zal het de komende weken zeer rustig zijn. Het vaardigt tijdens de extra lange ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Bayern richt vizier op PL, Club aast op Spanjaard'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

112
112
Juventus kruist vingers: toekomst Openda al beslist?

Loïs Openda kende een rampjaar bij Juventus en ging afgelopen zomer op huurbasis naar Olympique ...

28
28
Rik De Mil gekortwiekt: opgestoken duim spreekt boekdelen

Het is duidelijk dat er momenteel weinig reden is voor stress bij AA Gent. De Buffalo's zijn ...

89
89
Domper van Bommel: twee Duivels niet mee naar Italië

De Rode Duivels zullen nog een laatste keer trainen in Tubeke voor de reis naar Italië. In het ...

298
298
Oorlog in Nederland: Van Dijk compleet afgemaakt na ruzie

Xavi werd aangesteld als de nieuwe bondscoach van Oranje. Het zit er echter al meteen zwaar tegen ...

80
80
Opmerkelijke situatie Lommel: "Geen gesprek over contract"

De interlandbreak zal voor veel clubs het moment zijn om een eerste balans op te maken. Bij Lommel ...

35
35
Nieuwe Duivelse gouden generatie? "Voorzichtig zijn"

De Rode Duivels zitten momenteel in een soort tussenperiode. Met Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku ...

114
114
Wisdom Mike verklaart waarom hij Club boven Bayern koos

Club Brugge kende een zeer drukke zomermercato, waarin het verschillende smaakmakers zag vertrekken. ...

222
222
'Perez zet alles op alles: Real klopt Barça voor wonderkind'

Hoewel de transfermarkt momenteel gesloten is, is er toch een absolute titanenstrijd aan de gang. De ...

107
107
Hoefkens onthult: "Daarover grote discussie met Verhaeghe"

De Rode Duivels beginnen vrijdagavond aan hun campagne in de Nations League met een clash in en ...

195
195
Duivels hoeven volgende Franse sterkhouder niet te vrezen

De Rode Duivels krijgen in de komende twee weken meteen enkele zware opdrachten voorgeschoteld in de ...

94
94
Kane hakt knoop door én onthult volgende uitdaging na Bayern

Harry Kane lijkt voorlopig nog lang niet klaar in Europa. De Engelse spits staat op het punt zijn ...

81
81
Ronaldo recht de rug bij Portugal: "Of ik stop als voetballer?"

Cristiano Ronaldo werd ook door Jorge Jesus opgeroepen voor de nationale ploeg. De 41-jarige ...

55
55
Raskin onder de indruk bij de Duivels: “Hij is héél sterk”

Rudi Garcia gaf bij de Rode Duivels een aantal nieuwe spelers kansen. Onder meer Nathan Ngoy en ...

337
337
Van Gucht lokt woede uit: "Hij heeft een extreme drang, ten koste van alles"

Ruben Van Gucht liet in De Verraders een spoor van verbazing en ergernis achter. Zijn creatieve ...

194
194
Caluwé rekent op twee sterkhouders: "Week na week beter"

KV Mechelen is met een 3 op 21 dramatische gestart aan het seizoen. De Maneblussers hopen dat de ...

173
173
‘Vanaken betaalt zware prijs voor recorddeal Club Brugge'

Club Brugge is bereid om bijzonder ver te gaan voor een nieuwe spelmaker. Als die recorddeal er ...

351
351
Verschaeren bij Sampdoria: zo verlopen zijn eerste weken in Italië

Yari Verschaeren verliet afgelopen zomer RSC Anderlecht. Het duurde even vooraleer hij een nieuwe ...

277
277
De Zes van Italië: hoe zijn de Duivels gestart in de Serie A?

De Rode Duivels nemen het vrijdagavond op tegen Italië. Een land in grote crisis. Bij de Belgen ...

44
44

Meer sportnieuws