Vormer meteen in de problemen bij Zulte Waregem

door
Vormer meteen in de problemen bij Zulte Waregem

De aanhouder wint. Zulte Waregem wilde Ruud Vormer eind vorig seizoen al naar de Gaverbeek halen, maar bijna één jaar later haalde Essevee toch zijn slag thuis. Door de komst van de 34-jarige middenvelder wil Essevee duidelijk een serieuze inhaalbeweging inzetten om de degradatie te vermijden. Het wordt alvast boeiend om te zien of Vormer het tegenvallende Zulte Waregem bij de hand kan nemen en vooral of hij na een lange periode negen maanden - met quasi geen speelminuten - en met zijn ‘dominante profiel’ nog steeds een belangrijke rol kan spelen in de Elindus Arena.


LAATSTE VOLLEDIGE COMPETITIEMATCH IN APRIL

De tijd dringt bij Zulte Waregem. Een zeventiende plaats - op papier een directe degradatie - is de dramatische balans na 18 competitiewedstrijden. Het clubbestuur van Essevee beseft dan ook dat er direct actie moet ondernomen worden om het behoud veilig te stellen. En daarom heeft het weinig zin om tot eind januari te wachten op eventuele opportuniteiten op de transfermarkt. Met de komst van Christian Brüls (Sint-Truiden) en Ruud Vormer (Club Brugge) heeft Zulte Waregem zich al snel versterkt. De grote vraag luidt echter of Vormer, die dit seizoen heel wat minder in actie kwam dan Brüls, wel een directe meerwaarde zal kunnen leveren in de Elindus Arena.

Ruud Vormer speelde dit seizoen - over alle competities heen - amper 174 minuten bij Club Brugge. Zijn laatste volledige competitiematch dateert van vorig seizoen tegen Beerschot (1 april) en zijn laatste speelminuten (een invalbeurt van 10 minuten) waren op 5 augustus tegen … Zulte Waregem. De fysieke paraatheid van Vormer was één van de redenen waarom Mbaye Leye oorspronkelijk niet stond te springen om de Nederlander te verwelkomen bij Zulte Waregem. “Vormer? Nee, dat is niet aan de orde. We weten dat het een ongelooflijke sterke speler is maar we zoeken ook jongens die meteen klaar staan””, sloot Leye de komst van de ervaren middenvelder uit eind december in Het Nieuwsblad. “Wij hebben precies spelers nodig die fysiek top zijn”, citeerde Het Laatste Nieuws nog.



Naar eigen zeggen voelt Ruud Vormer zich nog steeds fit en vindt hij zich helemaal niet afgeschreven om te voetballen op het hoogste niveau. “Op-en-top fit, ook al speel ik geen wedstrijden”, zei de Nederlander eind november nog aan Het Nieuwsblad. “Ik weet dat ik het nog kan, dat voel ik op training.” Vormer kwam al sinds 5 augustus niet meer in actie bij Club Brugge, maar bovenop de trainingen trainde hij ook bij achter de schermen. Zijn wilskracht is nooit verdwenen en hij doet niets liever dan voetballen. Alleen ontbreekt Vormer uiteraard wedstrijdritme, wat logisch is na zo’n lange periode zonder matchen te spelen, en het zal tijd vragen om hem terug volledig wedstrijdfit te krijgen.

FINANCIËLE TOEGEVINGEN

Zulte Waregem volgde de situatie van Ruud Vormer al veel langer op dan vandaag. In april informeerde Essevee al een eerste keer bij de Nederlander, die met zijn enorme ervaring en métier een gedroomde aanwinst zou zijn, maar uiteindelijk bleek dat vergeefse moeite van de West-Vlamingen. Vormer was namelijk niet bereid om zwaar in te leveren op zijn goedbetaald contract bij Club Brugge en bovendien speelde de onduidelijkheid rond de positie van zijn beste vriend Davy De fauw een belangrijke rol. De fauw was toen - in een duobaan met Timmy Simons - de hoofdcoach van Zulte Waregem maar zijn positie was erg onzeker. De fauw mocht uiteindelijk geen vervolg breien aan zijn job als hoofdcoach en ook een baan als technisch directeur was geen optie.



Bijna een jaar later was het wél raak voor Zulte Waregem, dat een akkoord vond met Ruud Vormer en Club Brugge omtrent een uitleenbeurt van de Nederlander. Vormer blijft tot aan het einde van dit seizoen voetballen aan de Gaverbeek en, indien Essevee zich van het behoud verzekert, wordt daar een tweejarig contract aan gekoppeld. Zulte Waregem betaalt alvast 200 duizend euro om Vormer een half seizoen te huren van Club Brugge en het neemt ook een klein deel van zijn loon over - lees: (veel) minder dan 90% - want hij mag in de onderlinge wedstrijd tussen beide clubs niet spelen. Vormer mag dan wel een voetbaldier pur sang zijn, hij wil uiteraard ook terecht zijn (financiële) zaakjes geregeld zien.

DOMINANTE VORMER

En ook op het veld zal Ruud Vormer zich moeten bewijzen. Voor de transferdeal afgerond was, stelde Mbaye Leye zich al openlijk vragen over het profiel van de Nederlander - uitsluitend in de context van zijn eigen ploeg. “We hebben slechts dertig procent balbezit, terwijl hij bij Brugge net kon uitblinken door het dominante voetbal dat ze bij blauw-zwart brengen”, zei Leye medio december in Het Nieuwsblad. Een pijnlijke uitspraak van Leye, maar hoe dan ook zal coach de juiste oplossing moeten vinden om Vormer zo snel als mogelijk te integreren in zijn basiselftal.

Zulte Waregem vergaart dit seizoen inderdaad weinig balbezit, 46,1% om precies te zijn, enkel Cercle Brugge, KV Oostende en RFC Seraing genieten minder veldoverwicht dan Essevee.



Op de persconferentie voor zijn transfer, toonde Ruud Vormer alvast begrip voor deze opvallende uitspraak van Mbaye Leye. “Daar begrijp ik hem echt wel in. Met veel minder balbezit zal ik hier anders moeten functioneren dan bij Club”, aldus Vormer, die zijn nieuwe coach alvast enkele opties aanreikte. “De zes of de acht. Ik sprak al een beetje met de trainer, maar hij is er nog niet helemaal uit. Op de 8 had ik mijn beste jaren, bij Roda stond ik op de zes. Ik ga mijn best doen om hier ook de spitsen aan doelpunten te helpen, zoals ik ook bij Brugge deed”, zei Vormer op zijn persvoorstelling.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

Zal Vormer knallen bij Zulte Waregem?

Meest recent

Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

16
16
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

30
30
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

167
167
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

142
142
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

57
57
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

197
197
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

54
54
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

65
65
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

245
245
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

127
127
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

211
211
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

549
549
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

98
98
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

465
465
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

144
144
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

203
203
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

152
152
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

20
20
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

139
139
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

393
393
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

145
145
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

613
613
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

204
204
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

279
279
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

254
254

Meer sportnieuws