Noa Lang roept Club Brugge op tot Vormer-actie

door
Noa Lang roept Club Brugge op tot Vormer-actie

Club Brugge heeft dinsdag afscheid genomen van één van de boegbeelden uit de recente clubgeschiedenis. Zo kwam definitief een einde aan de samenwerking met Ruud Vormer. De 34-jarige middenvelder zal de resterende maanden van zijn aflopende contract afwerken op huurbasis bij Zulte Waregem.


De breuk tussen Vormer en Club zat er al een tijdje aan te komen. De Nederlander was op een zijspoor beland en kwam al enkele maanden niet meer in actie. Maar over het algemeen werd zijn passage in het Jan Breydel-stadion een groot succes. Nadat hij bij Feyenoord op een zijspoor was geraakt, besloot Club Brugge om Vormer in de zomer van 2014 een uitweg aan te bieden. En zo startte een uitstekende samenwerking.

De Nederlander groeide al snel uit tot een sterkhouder en publiekslieveling, later kreeg hij ook de aanvoerdersband. Ondertussen heeft hij vijf landstitels, vier supercups en één beker met Club op zijn palmares staan. In 2017 won Vormer bovendien de Gouden Schoen. De middenvelder mag zich dus tot de absolute clublegendes rekenen. Dat bleek ook uit de vele reacties op de sociale media.

RUGNUMMER UIT ROULATIE?
Niet alleen een pak supporters reageerden emotioneel op het transfernieuws, ook heel wat (ex-)ploegmaats lieten van zich horen. Noa Lang riep via Instagram zelfs op tot actie. Zo stelde hij voor om Vormer's rugnummer '25' als soort van eerbetoon uit de roulatie te halen. Dat Blauw-Zwart daar ook mee zal instemmen, lijkt onwaarschijnlijk. Maar de club kwam dinsdagavond wel nog met een afscheidsvideo naar buiten.


LEES OOK: Met dank aan spitsen: Club overtuigt niet, maar klopt AA Gent

Club moet het rugnummer van Vormer uit roulatie nemen ...

Meest recent

Met dank aan spitsen: Club overtuigt niet, maar klopt AA Gent

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

20
20
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

81
81
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

124
124
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

203
203
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

163
163
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

45
45
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

646
646
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

453
453
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

86
86
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

199
199
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

367
367
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

296
296
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

143
143
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

756
756
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

151
151
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

60
60
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

146
146
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

177
177
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

909
909
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

167
167
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

253
253
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

117
117
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

246
246
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1193
1193
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

308
308

Meer sportnieuws