Lukaku twijfelt niet: "Hij moet bondscoach worden"

door
Lukaku twijfelt niet:

In het kalenderjaar 2023 beginnen de Rode Duivels aan een nieuw hoofdstuk. Na de pijnlijke WK-uitschakeling in Qatar besloot Roberto Martinez namelijk om een punt te zetten achter zijn zesjarige passage bij de KBVB en dus moet een nieuwe bondscoach aangesteld worden. Die zoektocht loopt inmiddels op volle toeren.


Om de aanstelling van een nieuwe bondscoach in goede banen te leiden, besloot de nationale voetbalbond een speciale taskforce samen te stellen. Die vierkoppige taskforce zal in samenspraak met CEO Peter Bossaert dus beslissen over wie de opvolger van Martinez wordt. De sollicitatieprocedure loopt alvast tot 10 januari, vervolgens zullen de kandidaten grondig geëvalueerd worden.

Eerder geraakte al bekend dat enkele sleutelspelers hun advies zullen mogen geven in de zoektocht. Daarbij ongetwijfeld ook Romelu Lukaku. De nationale topschutter aller tijden blijft één van de absolute steunpilaren bij de Duivels. En de aanvaller van Internazionale heeft blijkbaar ook een duidelijke mening over wie Martinez moet opvolgen. In gesprek met Sky Italia schuift hij immers de naam van assistent-bondscoach Thierry Henry naar voren.

GOEDE BAND
Lukaku heeft persoonlijk dan ook een goede band met de Fransman. En volgens de spits beschikt Henry ook over de juiste kwaliteiten, al was zijn trainerscarrière tot dusver geen groot succes. "Voor mij is Henry de volgende coach van België", aldus Lukaku. "Er is geen twijfel mogelijk. Ik zeg het hier openlijk: hij wordt de volgende trainer. Hij heeft het respect van alle spelers, hij heeft alles gewonnen. Hij weet hoe hij moet coachen, hij weet wat we moeten doen. Hij kent het team, de competitie, de staf. Voor mij is hij de ideale coach voor de nationale ploeg."

POLL: Henry zou een goede opvolger voor Martinez zijn ...

Meest recent

Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

16
16
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

29
29
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

109
109
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

30
30
'Totale exodus bij City: volgende grote naam kan beschikken'

Manchester City strijdt in de Premier League momenteel volop voor een Champions League-ticket. Toch ...

124
124
Anderlecht onder stoom: kaarten in bekerfinale herschud?

Aanstaande zondag is het zover, dan wordt op de Heizel gestreden om de Beker van België. Club ...

275
275
Delorge kijkt ogen uit bij Club Brugge: "Hij is ongelooflijk"

AA Gent wist donderdagnamiddag zijn tweede doelpunt in de Champions' Play-Offs te scoren, maar ...

923
923
'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

144
144
"Te goed voor JPL" - miljoenentransfer Club onvermijdelijk

In afwachting van de clash tussen Union SG en KRC Genk, heeft Club Brugge beslag gelegd op de ...

362
362
De Cat duidelijk over Anderlecht-toekomst: "Mijn grootste droom"

RSC Anderlecht lijkt een nieuwe publiekslieveling te hebben. Na enkele veelbelovende optredens ...

220
220
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

310
310
JPL-topclub ruikt buitenkans: Mensah komt in beeld

Antwerp FC is op zoek naar versterking op de linksachter en richt zijn pijlen op Gideon Mensah, een ...

97
97
'Onvrede bij Real Madrid: smaakmaker vraagt om vertrek'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

303
303
Rooskleurige toekomst Genk: "De club heeft hem superhard nodig"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

398
398
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

428
428
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

110
110
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

657
657
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

156
156
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

1292
1292
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

531
531

Meer sportnieuws