Slaat KRC Genk grote slag? "Type Sadio Mané"

door
Slaat KRC Genk grote slag?

Bij KRC Genk haalden ze hun slag thuis. De Limburgers wisten Yira Sor voor 6,5 miljoen euro weg te halen bij Slavia Praag. Dimitri De Condé strikt zo weer een zeer interessante speler. Onze redactie ging eens in Tsjechië polsen en wat mogen de fans van Racing Genk de komende weken en maanden verwachten van hun nieuwe speler?


KRC Genk probeerde afgelopen zomer Sor al weg te plukken uit Praag. Het bood toen zelfs 8 miljoen euro, maar dat bod werd geweigerd. Met 11 goals en 9 assists in 41 wedstrijden (bij Banik Ostrava en Slavia Praag) deed hij het zeer goed. Dit seizoen staat de teller op 2 goals en 0 assists in 9 wedstrijden. Daardoor kon Genk hem met korting alsnog naar de Cegeka Arena halen.

VoetbalNieuws polste bij de Tsjechische sportjournalist Michal Kvasnica naar de flankaanvaller. “Hij kende dit seizoen blessureleed en was daardoor een tijdje buiten strijd. Maar niemand wist exact wat het probleem was. Het mentale speelde ook mee, want hij was zeer teleurgesteld dat de transfer naar Genk afgelopen zomer niet doorging."



MOEILIJK TEGEN LAAG BLOK

Met Sor haalt Racing Genk een speler in huis die op de flank veel brokken kan maken. "Zijn grootste kwaliteit is zijn snelheid. Hij is sowieso de snelste speler in de Tsjechische competitie, daar bestaat geen discussie over. Hij toonde zich ook in de Conference League, waar hij veel ruimte kreeg. Dan is hij op zijn best. Sor moet wel nog werken aan zijn defensieve omschakeling. Het is ook niet de speler die heel sterk is op de korte ruimte. Tegenover een laag blok had hij in Tsjechië wel de nodige problemen. Daarom waren zijn aanvallende statistieken in de eigen competitie niet fantastisch."

Sor tikte bij Slavia Praag en Banik Ostrava in de competitie af op slechts 3 goals en 6 assists in 34 matchen. In Europa, waar hij wél veel ruimte kreeg, kon hij met 8 goals en 3 assists in 11 wedstrijden veel meer furore maken. Het is dus aan Wouter Vrancken om zijn rendement tegen een laag blok op te drijven. Met zijn 22 jaar heeft Sor nog een grote progressiemarge.

“Op wie hij een beetje lijkt inzake manier van spelen? Een beetje op Sadio Mané, maar hij heeft uiteraard niet diens kwaliteiten. Maximum 5% ofzo (lacht). Sor is een snelheidsduivel, die nog veel progressie kan maken inzake verdedigen en het voetballen tegen gesloten verdedigingen. Als hij daarin slaag bij KRC Genk, heeft hij wel het potentieel om ooit in een topcompetitie te spelen. Maar een tussenstap in België is volgens mij de goede keuze."

Claudio Reulens

POLL: Een toptransfer van Racing Genk?

Meest recent

‘Knaller Rodrygo: grootmacht legt 80 miljoen op tafel’

Real Madrid staat op het punt om ferm te veranderen. Carlo Ancelotti kon dit seizoen geen prijs ...

14
14
Standard Luik draait Anderlecht een ferme transferloer

Standard Luik wil de weg naar de top weer inzetten. Achter de schermen is de club volop bezig met de ...

54
54
Club-smaakmaker verrast: ‘Kans is groot dat hij blijft’

Club Brugge won met 4-1 van KAA Gent in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart kwam op achterstand, ...

204
204
'AA Gent hoopt op miljoenen: wachten op akkoord'

Voor AA Gent zijn de play-offs stilaan een calvarietocht aan het worden. Ze slikten donderdag alweer ...

53
53
Proto ziet het erg somber in voor Anderlecht

Voor Anderlecht staat zondag dé match van het jaar op het programma. Dan staat Paars-Wit in ...

164
164
Deze uitslag verknalt extra CL-ticket voor België

Donderdagavond werden de halve finales gespeeld in de Europa League en Conference League. Ondanks ...

192
192
'Knaltransfer nabij: één club in polepositie voor De Bruyne'

Vrijdagavond probeert Kevin De Bruyne met Manchester City een nieuwe stap te zetten richting het ...

197
197
'Absoluut rampscenario voor AA Gent'

AA Gent moest donderdag alweer een tik incasseren van Club Brugge. Na de 0-5 die het onlangs om de ...

173
173
Belgische topclubs missen kans bij smaakmaker Westerlo

Westerlo leek in het begin van het seizoen een outsider voor de top zes te gaan worden. Uiteindelijk ...

77
77
Ulderink scherp voor kop van Jut bij Antwerp

Antwerp lijkt een kruis te mogen maken over Europa League-voetbal volgend seizoen. De Great Old ging ...

152
152
SOS: Club Brugge-speler van sensatie tot zorgenkind

Chemsdine Talbi leek op weg naar een miljoenentransfer na zijn indrukwekkende prestaties in de ...

327
327
"Club Brugge moet hem halen" - fans zijn overtuigd

Met een overtuigende 4-1-overwinning tegen AA Gent wist Club Brugge het vertrouwen weer te ...

642
642
"Je gaat niet zeggen dat Hasi mindere trainer is dan Hayen?"

Zondag wordt de eerste hoofdprijs van het Belgische voetbalseizoen uitgedeeld. Dan staan Club Brugge ...

485
485
'Standard legt lot in handen van zeer verrassende naam'

Standard sleept zich momenteel door de Europe Play-Off. De Rouches hebben alles gegeven om in de ...

221
221
Tzolis lacht met Club-revelatie: "Hij mag mij bedanken"

Club Brugge kan met een uitstekend gevoel naar de bekerfinale van zondag. Het bracht zijn generale ...

265
265
Vertonghen in finale? Hasi onthult dé factor in beslissing

Zondag gaat Anderlecht in de bekerfinale op zoek naar een eerste prijs in acht jaar tijd. Het ...

177
177
Zeldzaam lichtpunt bij Gent: "Voorbeeld voor andere spelers"

AA Gent blijft voorlopig maar aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor donderdag ook met ...

166
166
Vermant titularis in finale? Hayen licht tipje van sluier

Club Brugge veegde donderdagnamiddag de vloer aan met AA Gent en haalde het met duidelijke ...

173
173
Eén positief punt bij pover Antwerp: "Dan is vijfde plaats binnen"

Antwerp FC maakte afgelopen weekend nog indruk met een overwinning op het veld van KRC Genk. Maar ...

284
284
Engelse finale in UEL lonkt, Chelsea blijft foutloos

Het heeft er alle schijn van dat de Europa League dit seizoen een Engelse finale krijgt. In de ...

82
82

Meer sportnieuws