Slaat KRC Genk grote slag? "Type Sadio Mané"

699 stemmen
Slaat KRC Genk grote slag?

Bij KRC Genk haalden ze hun slag thuis. De Limburgers wisten Yira Sor voor 6,5 miljoen euro weg te halen bij Slavia Praag. Dimitri De Condé strikt zo weer een zeer interessante speler. Onze redactie ging eens in Tsjechië polsen en wat mogen de fans van Racing Genk de komende weken en maanden verwachten van hun nieuwe speler?


KRC Genk probeerde afgelopen zomer Sor al weg te plukken uit Praag. Het bood toen zelfs 8 miljoen euro, maar dat bod werd geweigerd. Met 11 goals en 9 assists in 41 wedstrijden (bij Banik Ostrava en Slavia Praag) deed hij het zeer goed. Dit seizoen staat de teller op 2 goals en 0 assists in 9 wedstrijden. Daardoor kon Genk hem met korting alsnog naar de Cegeka Arena halen.

VoetbalNieuws polste bij de Tsjechische sportjournalist Michal Kvasnica naar de flankaanvaller. “Hij kende dit seizoen blessureleed en was daardoor een tijdje buiten strijd. Maar niemand wist exact wat het probleem was. Het mentale speelde ook mee, want hij was zeer teleurgesteld dat de transfer naar Genk afgelopen zomer niet doorging."



MOEILIJK TEGEN LAAG BLOK

Met Sor haalt Racing Genk een speler in huis die op de flank veel brokken kan maken. "Zijn grootste kwaliteit is zijn snelheid. Hij is sowieso de snelste speler in de Tsjechische competitie, daar bestaat geen discussie over. Hij toonde zich ook in de Conference League, waar hij veel ruimte kreeg. Dan is hij op zijn best. Sor moet wel nog werken aan zijn defensieve omschakeling. Het is ook niet de speler die heel sterk is op de korte ruimte. Tegenover een laag blok had hij in Tsjechië wel de nodige problemen. Daarom waren zijn aanvallende statistieken in de eigen competitie niet fantastisch."

Sor tikte bij Slavia Praag en Banik Ostrava in de competitie af op slechts 3 goals en 6 assists in 34 matchen. In Europa, waar hij wél veel ruimte kreeg, kon hij met 8 goals en 3 assists in 11 wedstrijden veel meer furore maken. Het is dus aan Wouter Vrancken om zijn rendement tegen een laag blok op te drijven. Met zijn 22 jaar heeft Sor nog een grote progressiemarge.

“Op wie hij een beetje lijkt inzake manier van spelen? Een beetje op Sadio Mané, maar hij heeft uiteraard niet diens kwaliteiten. Maximum 5% ofzo (lacht). Sor is een snelheidsduivel, die nog veel progressie kan maken inzake verdedigen en het voetballen tegen gesloten verdedigingen. Als hij daarin slaag bij KRC Genk, heeft hij wel het potentieel om ooit in een topcompetitie te spelen. Maar een tussenstap in België is volgens mij de goede keuze."

Claudio Reulens

LEES OOK: Ajax maakt stunt bekend: Tolu Arokodare tekent

Een toptransfer van Racing Genk?

Meest recent

'Twee vliegen in één klap: Club Brugge rondt huiswerk af'

Maandag stelde Club Brugge met Hanbeom Lee een nieuwe verdediger voor, dinsdag is het wellicht de ...

194
194
'Anderlecht gooit remmen los: Bruno op wenken bediend'

Helemaal zeker is het nog niet, maar met de kwalificatie voor de derde voorronde van de Europa ...

292
292
'Code rood in Genk: Club all-in voor Adedeji-Sternberg'

Het beloofde dé soap van de zomer te worden, maar de afgelopen weken bleef het enigszins stil ...

593
593
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: nieuw record wenkt'

Na de verloren Supercup schakelt Club Brugge stilaan een versnelling hoger op de transfermarkt, want ...

761
761
Brandon Mechele raakt Club-supporters vol in het hart

Brandon Mechele beleeft de mooiste weken uit zijn carrière én zijn privéleven. ...

447
447
Nieuwe bondscoach Nederland: grote Van Gaal-wending

Het is ondertussen al ruim een maand geleden dat Ronald Koeman uitzwaaide als bondscoach en ...

131
131
'Club Brugge raast door: duurste aanwinst van zomermercato'

Club Brugge heeft maandag zijn nieuwste verdediger Han-beom Lee voorgesteld. En ook de vijfde grote ...

549
549
Bruno beukt deur open: extra toptransfer Anderlecht?

RSC Anderlecht haalde inmiddels een viertal directe aanwinsten in huis. Maar daarmee zit het ...

619
619
"Hij heeft geen plafond" - Leko onthult volgende Club-cashbom

Club Brugge zag in het tussenseizoen weer verschillende spelers richting de Europese topcompetities ...

669
669
Beslissing valt: 'De Bruyne kiest club voor volgend seizoen'

Voor Kevin De Bruyne zit de vakantieperiode er alweer op. Deze week hervat de Rode Duivel de ...

153
153
‘Anderlecht schiet raak: bekerheld voor stuntprijs’

Anderlecht heeft een opvallende opportuniteit gevonden op de transfermarkt. De bekerheld in kwestie ...

960
960
'Club Brugge loopt blauwtje: streep door toptarget'

Plots gaat het snel bij Club Brugge, dat na verdediger Lee Hanbeom eerstdaags wellicht ook ...

399
399
Antwerp slaat toe: T1 voorgesteld, duo medisch gekeurd

Antwerp begint zondag aan de nieuwe campagne met een thuismatch tegen SK Beveren. Mét een ...

280
280
'Club Brugge laat titularis gaan: prijskaartje bekend'

Club Brugge trekt tegenwoordig alsmaar vaker de kaart van de jeugd, maar niet iedereen slaagt erin ...

448
448
Anderlecht maakt uitgaande transfer wereldkundig

Donderdag is het alweer van moeten voor RSC Anderlecht, dat in de derde voorronde van de Europa ...

650
650
'Club op toerental: vijfde zomeraanwinst gespot in Brugge'

Club Brugge maakte eerder op de dag officieel de komst van Lee Hanbeom bekend. Op inkomend vlak ...

697
697
Ophefmakende zedenzaak Spanje schokt ook Real Madrid-ster

Raúl Asencio beleefde de voorbije maanden zijn grote doorbraak bij Real Madrid en maakte ook ...

151
151
Lommel SK pakt uit met transfer ex-speler van KRC Genk

Lommel SK duwt stevig door op de transfermarkt. De promovendus in de Jupiler Pro League heeft een ...

67
67
Wilmots succesvol bij Standard: "Belde mij vorig jaar al"

Standard zat zeker niet stil deze transferperiode. Marc Wilmots wist jonge krachten te halen, maar ...

255
255
'Anderlecht staat open voor vertrek twee opvallende namen'

Bij RSC Anderlecht staat er nog het een ander te gebeuren de komende weken. Er moet nog versterking ...

1173
1173
Westerlo maakt volgende nieuwe speler officieel bekend

KVC Westerlo heeft zoals VoetbalNieuws jullie eerder meedeelde weten toe te slaan op de ...

59
59
Van Bronckhorst verrast met Club Brugge-verhaal

Dévy Rigaux zette Robin van Persie op straat bij Feyenoord en verving hem door Giovanni van ...

514
514
"Anderlecht? Hij laat alvast een goede indruk achter"

RSC Anderlecht wil dit seizoen eindelijk weer eens een goed en positief seizoen hebben. Kwalificatie ...

472
472
Antwerp teert op revanche: van Vandenhaute tot Frey

Royal Antwerp FC heeft met Wouter Vandenhaute een nieuwe eigenaar. Maar wat zal de Great Old waard ...

400
400
'Zulte Waregem biedt half miljoen euro op international'

Zulte Waregem kijkt vooral naar het buitenland om nieuwe spelers te halen. Volgens buitenlandse ...

332
332

Meer sportnieuws