Slaat KRC Genk grote slag? "Type Sadio Mané"

door
Slaat KRC Genk grote slag?

Bij KRC Genk haalden ze hun slag thuis. De Limburgers wisten Yira Sor voor 6,5 miljoen euro weg te halen bij Slavia Praag. Dimitri De Condé strikt zo weer een zeer interessante speler. Onze redactie ging eens in Tsjechië polsen en wat mogen de fans van Racing Genk de komende weken en maanden verwachten van hun nieuwe speler?


KRC Genk probeerde afgelopen zomer Sor al weg te plukken uit Praag. Het bood toen zelfs 8 miljoen euro, maar dat bod werd geweigerd. Met 11 goals en 9 assists in 41 wedstrijden (bij Banik Ostrava en Slavia Praag) deed hij het zeer goed. Dit seizoen staat de teller op 2 goals en 0 assists in 9 wedstrijden. Daardoor kon Genk hem met korting alsnog naar de Cegeka Arena halen.

VoetbalNieuws polste bij de Tsjechische sportjournalist Michal Kvasnica naar de flankaanvaller. “Hij kende dit seizoen blessureleed en was daardoor een tijdje buiten strijd. Maar niemand wist exact wat het probleem was. Het mentale speelde ook mee, want hij was zeer teleurgesteld dat de transfer naar Genk afgelopen zomer niet doorging."



MOEILIJK TEGEN LAAG BLOK

Met Sor haalt Racing Genk een speler in huis die op de flank veel brokken kan maken. "Zijn grootste kwaliteit is zijn snelheid. Hij is sowieso de snelste speler in de Tsjechische competitie, daar bestaat geen discussie over. Hij toonde zich ook in de Conference League, waar hij veel ruimte kreeg. Dan is hij op zijn best. Sor moet wel nog werken aan zijn defensieve omschakeling. Het is ook niet de speler die heel sterk is op de korte ruimte. Tegenover een laag blok had hij in Tsjechië wel de nodige problemen. Daarom waren zijn aanvallende statistieken in de eigen competitie niet fantastisch."

Sor tikte bij Slavia Praag en Banik Ostrava in de competitie af op slechts 3 goals en 6 assists in 34 matchen. In Europa, waar hij wél veel ruimte kreeg, kon hij met 8 goals en 3 assists in 11 wedstrijden veel meer furore maken. Het is dus aan Wouter Vrancken om zijn rendement tegen een laag blok op te drijven. Met zijn 22 jaar heeft Sor nog een grote progressiemarge.

“Op wie hij een beetje lijkt inzake manier van spelen? Een beetje op Sadio Mané, maar hij heeft uiteraard niet diens kwaliteiten. Maximum 5% ofzo (lacht). Sor is een snelheidsduivel, die nog veel progressie kan maken inzake verdedigen en het voetballen tegen gesloten verdedigingen. Als hij daarin slaag bij KRC Genk, heeft hij wel het potentieel om ooit in een topcompetitie te spelen. Maar een tussenstap in België is volgens mij de goede keuze."

Claudio Reulens

LEES OOK: Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Een toptransfer van Racing Genk?

Meest recent

‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

109
109
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

88
88
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

187
187
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

317
317
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

282
282
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

82
82
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

126
126
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

166
166
'Club vreest: Leko gooit Stankovic-plannetje overboord'

Club Brugge neemt het in de tussenronde op tegen Atlético Madrid. Woensdag staat de ...

199
199
'United zendt schok door EPL met opvolger Casemiro'

Onder het bewind van caretaker Michael Carrick zette Manchester United de voorbije weken een sterke ...

78
78
Dilemma voor Leko: man in vorm op bank tegen Atlético?

Club Brugge KV staat woensdagavond voor een loodzware uitdaging. In de tussenronde van de Champions ...

217
217
Razende strijd om PO I: Boeckx doet straffe voorspelling

Nog vijf speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. ...

549
549
STVV-fan Ward Lemmelijn deelt héél aangrijpend nieuws

Ward Lemmelijn is in sneltempo uitgegroeid tot een van de opvallendste nieuwe BV’s van het ...

62
62
Europees vuurwerk: zo kijk je Club en Genk op televisie

Deze week gaat de knock out-fase van de Europese competities van start. Met Club Brugge KV en KRC ...

225
225
Grote fout Anderlecht? Schreuder nú al onder vuur genomen

Een sluitend akkoord met zijn huidige werkgever is nog steeds niet bereikt. Maar RSC Anderlecht ...

385
385
De Ketelaere kiest nieuw pad en verrast vriend en vijand

Op een moment dat alle aandacht normaal naar het veld zou gaan, maakt Charles De Ketelaere een ...

117
117
Sneeuwfiasco in JPL: Lardot geeft opmerkelijke reactie

De 25ste speeldag van de Jupiler Pro League werd uiteindelijk integraal afgewerkt, maar achter ...

89
89
‘Anderlecht betaalt zich blauw: nieuwe TD kost fortuin’

Anderlecht zoekt koortsachtig een nieuwe technisch directeur en schakelt zelfs een headhunter in. ...

411
411
'Transferbom in Premier League: deal van 69 miljoen'

Manchester City liet tijdens de voorbije wintermercato opnieuw de nodige milljoenen rollen voor de ...

79
79
'Code oranje bij Club: grote smaakmaker in mentaal dal'

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Atlético Madrid. Om ...

224
224
'Overmars naar Lotto Park: Anderlecht hakt knoop door'

RSC Anderlecht maakt momenteel naarstig werk van de aanstelling van een nieuwe hoofdtrainer. ...

669
669
Rampzalige avond Barça: Witsel clasht zwaar met Yamal

In de Spaanse Primera Division heeft Real Madrid na 24 speeldagen opnieuw de macht gegrepen. FC ...

150
150
'Anderlecht nadert Schreuder: omkadering krijgt al vorm'

In de zoektocht naar een nieuwe T1 richt RSC Anderlecht zijn pijlen momenteel vol op Alfred ...

335
335
'Madou geeft toe: recordtransfer op til bij Club Brugge'

Club Brugge kon in januari nog maar eens gouden zaken doen op de transfermarkt, maar hoewel ...

476
476
'Hein maakt gehakt van Anderlecht: bestuur reageert'

Het bestuur is er stellig van overtuigd dat RSC Anderlecht versterkt uit de wintermercato kwam, maar ...

492
492

Meer sportnieuws