Slaat KRC Genk grote slag? "Type Sadio Mané"

door
Slaat KRC Genk grote slag?

Bij KRC Genk haalden ze hun slag thuis. De Limburgers wisten Yira Sor voor 6,5 miljoen euro weg te halen bij Slavia Praag. Dimitri De Condé strikt zo weer een zeer interessante speler. Onze redactie ging eens in Tsjechië polsen en wat mogen de fans van Racing Genk de komende weken en maanden verwachten van hun nieuwe speler?


KRC Genk probeerde afgelopen zomer Sor al weg te plukken uit Praag. Het bood toen zelfs 8 miljoen euro, maar dat bod werd geweigerd. Met 11 goals en 9 assists in 41 wedstrijden (bij Banik Ostrava en Slavia Praag) deed hij het zeer goed. Dit seizoen staat de teller op 2 goals en 0 assists in 9 wedstrijden. Daardoor kon Genk hem met korting alsnog naar de Cegeka Arena halen.

VoetbalNieuws polste bij de Tsjechische sportjournalist Michal Kvasnica naar de flankaanvaller. “Hij kende dit seizoen blessureleed en was daardoor een tijdje buiten strijd. Maar niemand wist exact wat het probleem was. Het mentale speelde ook mee, want hij was zeer teleurgesteld dat de transfer naar Genk afgelopen zomer niet doorging."



MOEILIJK TEGEN LAAG BLOK

Met Sor haalt Racing Genk een speler in huis die op de flank veel brokken kan maken. "Zijn grootste kwaliteit is zijn snelheid. Hij is sowieso de snelste speler in de Tsjechische competitie, daar bestaat geen discussie over. Hij toonde zich ook in de Conference League, waar hij veel ruimte kreeg. Dan is hij op zijn best. Sor moet wel nog werken aan zijn defensieve omschakeling. Het is ook niet de speler die heel sterk is op de korte ruimte. Tegenover een laag blok had hij in Tsjechië wel de nodige problemen. Daarom waren zijn aanvallende statistieken in de eigen competitie niet fantastisch."

Sor tikte bij Slavia Praag en Banik Ostrava in de competitie af op slechts 3 goals en 6 assists in 34 matchen. In Europa, waar hij wél veel ruimte kreeg, kon hij met 8 goals en 3 assists in 11 wedstrijden veel meer furore maken. Het is dus aan Wouter Vrancken om zijn rendement tegen een laag blok op te drijven. Met zijn 22 jaar heeft Sor nog een grote progressiemarge.

“Op wie hij een beetje lijkt inzake manier van spelen? Een beetje op Sadio Mané, maar hij heeft uiteraard niet diens kwaliteiten. Maximum 5% ofzo (lacht). Sor is een snelheidsduivel, die nog veel progressie kan maken inzake verdedigen en het voetballen tegen gesloten verdedigingen. Als hij daarin slaag bij KRC Genk, heeft hij wel het potentieel om ooit in een topcompetitie te spelen. Maar een tussenstap in België is volgens mij de goede keuze."

Claudio Reulens

Een toptransfer van Racing Genk?

Meest recent

Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

3
3
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

17
17
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

238
238
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

280
280
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

85
85
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

320
320
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

143
143
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

210
210
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

260
260
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

111
111
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

58
58
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

198
198
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

157
157
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

73
73
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

94
94
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

259
259
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

278
278
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

250
250
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

237
237
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

312
312
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

411
411
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

474
474
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

788
788
'Anderlecht krijgt concurrentie: Club en Inter melden zich'

Anderlecht heeft nog heel veel werk om zich te versterken deze winter te versterken. Er liggen nog ...

518
518

Meer sportnieuws