Slaat KRC Genk grote slag? "Type Sadio Mané"

699
Slaat KRC Genk grote slag?

Bij KRC Genk haalden ze hun slag thuis. De Limburgers wisten Yira Sor voor 6,5 miljoen euro weg te halen bij Slavia Praag. Dimitri De Condé strikt zo weer een zeer interessante speler. Onze redactie ging eens in Tsjechië polsen en wat mogen de fans van Racing Genk de komende weken en maanden verwachten van hun nieuwe speler?


KRC Genk probeerde afgelopen zomer Sor al weg te plukken uit Praag. Het bood toen zelfs 8 miljoen euro, maar dat bod werd geweigerd. Met 11 goals en 9 assists in 41 wedstrijden (bij Banik Ostrava en Slavia Praag) deed hij het zeer goed. Dit seizoen staat de teller op 2 goals en 0 assists in 9 wedstrijden. Daardoor kon Genk hem met korting alsnog naar de Cegeka Arena halen.

VoetbalNieuws polste bij de Tsjechische sportjournalist Michal Kvasnica naar de flankaanvaller. “Hij kende dit seizoen blessureleed en was daardoor een tijdje buiten strijd. Maar niemand wist exact wat het probleem was. Het mentale speelde ook mee, want hij was zeer teleurgesteld dat de transfer naar Genk afgelopen zomer niet doorging."



MOEILIJK TEGEN LAAG BLOK

Met Sor haalt Racing Genk een speler in huis die op de flank veel brokken kan maken. "Zijn grootste kwaliteit is zijn snelheid. Hij is sowieso de snelste speler in de Tsjechische competitie, daar bestaat geen discussie over. Hij toonde zich ook in de Conference League, waar hij veel ruimte kreeg. Dan is hij op zijn best. Sor moet wel nog werken aan zijn defensieve omschakeling. Het is ook niet de speler die heel sterk is op de korte ruimte. Tegenover een laag blok had hij in Tsjechië wel de nodige problemen. Daarom waren zijn aanvallende statistieken in de eigen competitie niet fantastisch."

Sor tikte bij Slavia Praag en Banik Ostrava in de competitie af op slechts 3 goals en 6 assists in 34 matchen. In Europa, waar hij wél veel ruimte kreeg, kon hij met 8 goals en 3 assists in 11 wedstrijden veel meer furore maken. Het is dus aan Wouter Vrancken om zijn rendement tegen een laag blok op te drijven. Met zijn 22 jaar heeft Sor nog een grote progressiemarge.

“Op wie hij een beetje lijkt inzake manier van spelen? Een beetje op Sadio Mané, maar hij heeft uiteraard niet diens kwaliteiten. Maximum 5% ofzo (lacht). Sor is een snelheidsduivel, die nog veel progressie kan maken inzake verdedigen en het voetballen tegen gesloten verdedigingen. Als hij daarin slaag bij KRC Genk, heeft hij wel het potentieel om ooit in een topcompetitie te spelen. Maar een tussenstap in België is volgens mij de goede keuze."

Claudio Reulens

LEES OOK: Hendrik Van Crombrugge verrast fans met nieuwe uitdaging

Een toptransfer van Racing Genk?

Meest recent

AA Gent is maximum kwijt: KRC Genk schiet wakker na rust

AA Gent is als laatste ploeg uit de Jupiler Pro League het maximum van de punten kwijt. De Buffalo's ...

14
14
De Cuyper assisteert bij pandoering; nieuwe afgang El Ouahdi en co

Maxim De Cuyper zal zich binnen een dikke week in bloedvorm melden bij de Rode Duivels. Zondag was ...

35
35
Frustratie borrelt op bij Antwerp: "Waren aan het slapen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om net als vorig seizoen te gaan stunten op het veld van Club ...

115
115
Nachtmerrie-week Sommer: Leko en spelers spreken klare taal

Yann Sommer heeft een week om heel snel te vergeten achter de rug. Het sluitstuk van Club Brugge ...

173
173
Club-publiek klaar met één speler: keihard verdict Verheyen

Club Brugge heeft zich op gepaste wijze herpakt na de Europese slipper tegen Aston Villa. ...

527
527
"Weddenschap verloren?" - Nieuwe look Vermant maakt tongen los

Club Brugge kruist zondagmiddag de degens met Antwerp FC. Voor de gelegenheid verraste coach Ivan ...

215
215
'Sibierski zit niet stil: eerste wintertarget al bepaald'

Antoine Sibierski heeft een drukke eerste transferperiode achter de rug als sportieve baas bij RSC ...

465
465
Ondanks nieuw Sommer-fiasco: Club thuis voorbij Antwerp

Club Brugge heeft zijn perfecte thuisrapport in de competitie intact kunnen houden. Tegen Antwerp FC ...

137
137
Thorup kiest voor type-ploeg; één wissel bij AA Gent

Het ongeslagen AA Gent wil zondagnamiddag zijn leidersplaats heroveren. Maar dan moet het wel als ...

28
28
Coucke roert stevig in de potten: één boodschap zindert na

Marc Coucke heeft opnieuw iets gedeeld dat de nodige aandacht trekt. De sterke man van Anderlecht ...

179
179
Sommer wéér gruwelijk in de fout: Club-doelman compleet afgemaakt

Yann Sommer heeft een absolute rotweek achter de rug in doel bij Club Brugge. Het sluitstuk ging ...

274
274
De Bruyne doet ogen open gaan: Allegri grijpt in bij Napoli

In de Serie A wil SSC Napoli zich zondagavond herpakken. Na twee opeenvolgende nederlagen moet er op ...

273
273
Genk haalt alles uit de kast: publiekslieveling terug voor Gent

KRC Genk staat zondagnamiddag voor een stevige uitdaging. Zo krijgen de Limburgers het bezoek van ...

108
108
Anderlecht blijft zoekende: afwezige dwingt basisplek af

RSC Anderlecht won vrijdagavond van KV Mechelen, maar moest zeker in de tweede helft nog flink ...

449
449
Zware aderlating Antwerp: "Heel ongelukkige timing"

Antwerp FC maakt zich op voor een loodzwaar tweeluik tegen Club Brugge en Union SG. In aanloop naar ...

369
369
Opstellingen: Club zónder Vanaken; Antwerp met debutant

Club Brugge wil zondagmiddag voor eigen volk iets recht zetten na de Europese slipper tegen Aston ...

156
156
RAFC-fan Kim Huybrechts beleeft dubbel drama in Antwerpen

Voor Kim Huybrechts draaide een weekend dat zoveel kon brengen uit op een dubbel drama. De ...

44
44
Titanenduel in Genk-Gent: Thorup zet Burgess op zijn plek

Christian Burgess wordt al enkele weken bejubeld als defensieve leider bij AA Gent. Terecht, want de ...

550
550
TRANSFERUURTJE: 'Real grijpt in met Courtois, transferschok Stankovic'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

180
180
OHL incasseert nieuwe mokerslag: Timmy Simons grijpt in

Oud-Heverlee Leuven heeft in de Jupiler Pro League een nieuwe pokerslag geïncasseerd. OHL leek ...

300
300
Westerlo stunt tegen Standard: Charaï looft reactie

Westerlo won met 4-2 van Standard Luik. De Rouches waren nochtans goed aan het seizoen begonnen, ...

30
30
Michèle Lacroix doet aangrijpend verhaal: “Drie maanden superzwaar”’

Voor Kevin De Bruyne en zijn gezin kwam er de voorbije maanden een hoofdstuk tot een einde dat ...

125
125
Hubert briest ondanks forfaitzege: “Absoluut niet zien”

Union SG boekte een 5-0 zege tegen Lommel en de vicekampioen draait weer mee bovenin het klassement. ...

116
116
Verstraete houdt zich niet in: “Goed bij ons kloten”

Oud-Heverlee Leuven zit in de hoek waar de klappen vallen. Tegen Cercle Brugge leken Timmy Simons en ...

129
129
"Pure zelfverheerlijking"-BV gooit bom onder imago Van Gucht

Ruben Van Gucht krijgt opnieuw een bijzonder stevige tik te verwerken. Een bekende BV heeft de ...

129
129

Meer sportnieuws