Ex-speler RSCA: "Kompany was een fenomenale coach"

door
Ex-speler RSCA:

Vincent Kompany is aan zijn derde jaar als hoofdtrainer bezig. Die carrière gaat voorlopig enkel in stijgende lijn. Het is opvallend hoeveel spelers die onder zijn hoede werkten lovend zijn. Matt Miazga is de volgende in de rij, want hij sprak zeer positieve woorden uit over de huidige trainer van Burnley.


De Amerikaan kwam twee jaar geleden op huurbasis naar Anderlecht. Maizga speelde een degelijk seizoen, maar zijn gebrek aan wendbaarheid en uitvoetballend vermogen zorgden ervoor dat hij net dat tikkeltje kwaliteit te kort kwam voor de Belgische top. Kompany besloot om hem niet te houden, maar hij koestert zeker geen wrok.

TACTISCH STERK

"Kompany was een fenomenale coach. Ik heb zoveel geleerd van hem. Uiteraard leerde ik veel bij van hem omdat hij een centrale verdediger was tijdens zijn carrière, maar ook op tactisch vlak. Het vinden van ruimtes, het juist druk zetten en opbouwen van achteruit. Hij was heel goed en ik heb genoten om onder hem te kunnen spelen”, zei Miazga aan Amerikaanse media.

Miazga trok het seizoen naar het Spaanse Alaves, maar daar speelde hij weinig. Hij is ondertussen weer aan de slag in eigen land, waar hij voor Cincinatti speelt. Miazga is daar een sterkhouder. Kompany is ondertussen manager van Burnley. In drie seizoenen als hoofdtrainer wist hij in 118 wedstrijden als officiële hoofdtrainer 58 wedstrijden te winnen, speelde hij 38 keer gelijk en werd er 22 keer verloren. De teams van Kompany scoorden 226 keer en incasseerden 134 tegentreffers. Met Anderlecht werd hij derde en vierde, bij Burnley staat hij momenteel eerste.

LEES OOK: 'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Gaat Kompany een Europese topcoach worden?

Meest recent

Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

108
108
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

67
67
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

6
6
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

139
139
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

331
331
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

293
293
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

366
366
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

288
288
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

57
57
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

676
676
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

559
559
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

88
88
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

423
423
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

331
331
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

149
149
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

796
796
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

159
159
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

149
149
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

181
181
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

953
953
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

181
181
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

279
279
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

135
135

Meer sportnieuws