Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

732
Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De afgelopen jaren stroomden tal van spelers door naar de eerste ploeg. Trainer Brian Riemer moet die evolutie gaan verderzetten. Voor twee talenten is het echter stilaan vijf voor twaalf.


Vincent Kompany lanceerde op 16-jarige leeftijd Marco Kana. Aan zijn zijde deed de jonge snaak het toen verrassend goed als centrale verdediger. Dat was echter een noodoplossing, want Kana was opgeleid als verdedigende middenvelder. Na zijn goede intrede volgde er een terugval. Kana kwam met mondjesmaat aan spelen toe en er werd vooral gewerkt aan zijn persoonlijke ontwikkeling. Kana kreeg een volwassen lichaam en in de Play-Offs was hij vorig jaar bijzonder sterk. Hij leek helemaal vertrokken en paste als gegoten in het voetbal van Kompany. Die speelde ook met twee controlerende middenvelders en de tandem Cullen-Kana werkte zeer goed.



IMPACT VAN MAZZU

Maar toen vertrok Kompany en Mazzu nam over. We voorspelden toen al dat Kana het moeilijk ging hebben. Mazzu verwacht héél andere dingen van zijn middenvelders: grinta, diepgang en loopvermogen zijn belangrijk. Kana is een speler die positioneel sterk is en op balbezit speelt. Een beetje zoals Lucas Biglia vele jaren geleden. Een speler zoals de Brusselse fans ze graag zien. Kana verdween terug naar de bank, maar kreeg wel nog regelmatig minuten van Mazzu. Maar er is één groot probleem met de jongeling: hij kampt te vaak met blessures.

 Kana, nog onder contract tot medio 2025, is ondertussen weer fit en speelde tegen RWDM 45 minuten bij de Futures. Riemer is een coach die naar eigen zeggen op balbezit wil spelen – met veel verticaliteit – en het is stilaan nu of nooit voor Kana om door te breken. Hij is 20 jaar en momenteel heeft hij 50 matchen op de teller staan voor RSCA. Als Riemer hem eindelijk helemaal kan lanceren, heeft Anderlecht eindelijk een nummer 6. Jongens als Amadou Diawara of Adrien Trebel bewezen tot nu toe (te) weinig hun waarde op die positie.



EL HADJ

Kompany lanceerde ook Anouar Ait El Hadj. In zijn eerste seizoen was hij een ware openbaring. Een speler zoals de fans in Brussel ze graag zien: technisch ijzersterk en met heel vel lef voetballen. El Hadj werd al eens vergeleken met Matias Suarez, omdat hij zo onvoorspelbaar creatief kan zijn. Maar na zijn eerste seizoen ging El Hadj wat zweven, wat hij ook toegaf, en vorig jaar kende hij een teleurstellend seizoen. Kompany liet hem niet vallen en gaf hem veel invalbeurten. Na het vertrek van de coach kreeg hij zelden of geen kansen meer onder Mazzu. Dergelijke spelers, die vooral op balbezit spelen, pasten niet in zijn visie. Onder Veldman kreeg hij weer wat meer kansen, nadat hij bij de Futures weer sterk begon te presteren.

Riemer moet proberen de El Hadj van zijn eerste seizoen terug te vinden. De aanvallende middenvelder is 20 jaar en staat voor cruciale maanden. Gaat hij zich herpakken en eindelijk volledig doorbreken? Zo niet, dreigt een zomers vertrek. El Hadj ligt immers nog maar onder contract tot medio 2024. Riemer moet proberen Kana en El Hadj weer tot leven te wekken. Als hem dat lukt, heeft Anderlecht er twee aanwinsten bij. De fans hopen alvast dat deze twee echte RSCA-producten alsnog helemaal tot ontplooiing gaan komen in het Lotto Park.

CR

LEES OOK: Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

Wie van de twee gaat dit seizoen nog een vaste waarde worden?

Meest recent

'Real Madrid breekt met traditie en trekt mercato op'

Bij Real Madrid gooiden ze het na twee seizoenen zonder trofee in de zomer over een andere boeg. ...

17
17
Swerts heeft duidelijke boodschap voor ultieme EK-match

Nog maar vier keer waren de Jonge Duivels erbij op het EK U21, de laatste keer in 2023. Ze willen in ...

14
14
Genekt door ex-speler Club: pijnlijke avond voor Pocognoli

Sébastien Pocognoli versierde in de zomer een fraaie job als bondscoach van Schotland. Die ...

17
17
Spanje haalt stevig uit tegen Kroatië, Engeland herpakt zich

Dinsdagavond stond ook in groep A3 van de Nations League de tweede speeldag op het programma. Spanje ...

43
43
Genk trots: Ito schrijft geschiedenis in Japan

Voor KRC Genk is het tot dusver nog geen al te prettig seizoen geweest. De Limburgers zijn zeer ...

25
25
Degryse uit grote twijfels bij twee Rode Duivels

De interlandperiode is ondertussen halfweg en na twee wedstrijden is de hand van Mark van Bommel bij ...

67
67
Met de groeten van Bassette: Jonge Duivels op zucht van EK

Ook de Jonge Duivels werken een extra lang interlandluik af, waarin ze hopen om kwalificatie voor ...

69
69
Gooit Van Bommel nog verrassende debutant in de strijd?

De Rode Duivels zitten halfweg hun intense vierluik in deze interlandperiode in de Nations League. ...

77
77
Ito tekent na vertrek bij STVV bij verrassende club

STVV was vorig seizoen dé sensatie van de Jupiler Pro League, want het eindigde knap als ...

56
56
Albert kritisch voor Van Bommel: "Waarom deed hij dat?"

België verloor terecht met 0-1 van Frankrijk. De Fransen waren beter in het veldspel en kregen ...

131
131
Anderlecht verrast compleet met nieuwe coach Futures

RSC Anderlecht ontsloeg Jelle Coen nadat zijn start had gemist met RSCA Futures. De Brusselaars ...

190
190
‘Verhaeghe breekt taboe: recordtransfer op komst’

Bart Verhaeghe noemt het zelf het geheim achter de Brugse oorlogskas. Toch dreigt Club Brugge die ...

498
498
Hallucinant verhaal: Spookvoetballer verleidt 3 profclubs

Een ongelooflijk voetbalverhaal krijgt binnenkort een opvallend vervolg bij onze Nederlandse buren. ...

33
33
Stijnen verrast: weldra nieuwe coach bij Patro?

Stijn Stijnen levert al jaren zeer goed werk bij Patro Eisden. Hij is er eigenlijk manager naar ...

91
91
Bruno en Anderlecht krijgen er kwaliteitsinjectie bij

RSC Anderlecht is correct begonnen aan het seizoen. De Brusselaars hopen dit jaar de top twee weer ...

335
335
Charleroi pakt uit: nieuwste revelatie tekent bij

Na zeven speeldagen in de Jupiler Pro League is Charleroi zonder twijfel de voorlopige revelatie. De ...

9
9
Duitsers schotelen Tresoldi nieuwe test voor

De voorbije maanden was er al heel wat te doen om Nicolo Tresoldi. Nadat hij zich in zijn eerste ...

106
106
Premier League bevestigt City-bom: zware sancties wachten

De voorbije dagen hing al een enorme bom boven de Premier League. Zo was al uitgelekt dat Manchester ...

135
135
Zorgen om Lukaku: pijnlijk scenario dreigt

De Rode Duivels hebben maandag niet opnieuw kunnen winnen, want een late flits van Olise zorgde ...

126
126
Nog stevige kalenderwijzigingen op komst in Croky Cup?

Afgelopen weekend maakten de eerste profclubs hun intrede in de Croky Cup, met alle tweedeklassers ...

236
236
Degryse pakt uit met opvallend beeld: fans reageren massaal

Marc Degryse heeft zijn plek op en vlak naast het voetbalveld ondertussen al enkele jaren geleden ...

169
169
Piedfort worstelt in Ligue 1: "Ik ben geschrokken"

Afgelopen zomer zetten weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League de stap naar een grotere ...

42
42
Boeckx glashelder: “Dat is het droommiddenveld van Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn er dinsdagavond niet in geslaagd om ook hun tweede interland onder Mark van ...

646
646
Saelemaekers slikt nieuwe domper na niet-selectie

Het tijdperk van Mark van Bommel bij de Rode Duivels is behoorlijk goed begonnen. Na een zege in ...

37
37
Promotie Mannaert officieel: KBVB meldt verrassende details

Er is sinds het WK alweer heel wat veranderd bij de voetbalbond. Met Mark van Bommel kwam er een ...

137
137

Meer sportnieuws