Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

732 stemmen
Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De afgelopen jaren stroomden tal van spelers door naar de eerste ploeg. Trainer Brian Riemer moet die evolutie gaan verderzetten. Voor twee talenten is het echter stilaan vijf voor twaalf.


Vincent Kompany lanceerde op 16-jarige leeftijd Marco Kana. Aan zijn zijde deed de jonge snaak het toen verrassend goed als centrale verdediger. Dat was echter een noodoplossing, want Kana was opgeleid als verdedigende middenvelder. Na zijn goede intrede volgde er een terugval. Kana kwam met mondjesmaat aan spelen toe en er werd vooral gewerkt aan zijn persoonlijke ontwikkeling. Kana kreeg een volwassen lichaam en in de Play-Offs was hij vorig jaar bijzonder sterk. Hij leek helemaal vertrokken en paste als gegoten in het voetbal van Kompany. Die speelde ook met twee controlerende middenvelders en de tandem Cullen-Kana werkte zeer goed.



IMPACT VAN MAZZU

Maar toen vertrok Kompany en Mazzu nam over. We voorspelden toen al dat Kana het moeilijk ging hebben. Mazzu verwacht héél andere dingen van zijn middenvelders: grinta, diepgang en loopvermogen zijn belangrijk. Kana is een speler die positioneel sterk is en op balbezit speelt. Een beetje zoals Lucas Biglia vele jaren geleden. Een speler zoals de Brusselse fans ze graag zien. Kana verdween terug naar de bank, maar kreeg wel nog regelmatig minuten van Mazzu. Maar er is één groot probleem met de jongeling: hij kampt te vaak met blessures.

 Kana, nog onder contract tot medio 2025, is ondertussen weer fit en speelde tegen RWDM 45 minuten bij de Futures. Riemer is een coach die naar eigen zeggen op balbezit wil spelen – met veel verticaliteit – en het is stilaan nu of nooit voor Kana om door te breken. Hij is 20 jaar en momenteel heeft hij 50 matchen op de teller staan voor RSCA. Als Riemer hem eindelijk helemaal kan lanceren, heeft Anderlecht eindelijk een nummer 6. Jongens als Amadou Diawara of Adrien Trebel bewezen tot nu toe (te) weinig hun waarde op die positie.



EL HADJ

Kompany lanceerde ook Anouar Ait El Hadj. In zijn eerste seizoen was hij een ware openbaring. Een speler zoals de fans in Brussel ze graag zien: technisch ijzersterk en met heel vel lef voetballen. El Hadj werd al eens vergeleken met Matias Suarez, omdat hij zo onvoorspelbaar creatief kan zijn. Maar na zijn eerste seizoen ging El Hadj wat zweven, wat hij ook toegaf, en vorig jaar kende hij een teleurstellend seizoen. Kompany liet hem niet vallen en gaf hem veel invalbeurten. Na het vertrek van de coach kreeg hij zelden of geen kansen meer onder Mazzu. Dergelijke spelers, die vooral op balbezit spelen, pasten niet in zijn visie. Onder Veldman kreeg hij weer wat meer kansen, nadat hij bij de Futures weer sterk begon te presteren.

Riemer moet proberen de El Hadj van zijn eerste seizoen terug te vinden. De aanvallende middenvelder is 20 jaar en staat voor cruciale maanden. Gaat hij zich herpakken en eindelijk volledig doorbreken? Zo niet, dreigt een zomers vertrek. El Hadj ligt immers nog maar onder contract tot medio 2024. Riemer moet proberen Kana en El Hadj weer tot leven te wekken. Als hem dat lukt, heeft Anderlecht er twee aanwinsten bij. De fans hopen alvast dat deze twee echte RSCA-producten alsnog helemaal tot ontplooiing gaan komen in het Lotto Park.

CR

LEES OOK: 'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Wie van de twee gaat dit seizoen nog een vaste waarde worden?

Meest recent

Met déze Google-tip krijg je nog beter voetbalnieuws

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

119
119
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

7
7
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

97
97
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

56
56
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

48
48
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

453
453
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

107
107
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1067
1067
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

251
251
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

98
98
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

389
389
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

381
381
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

204
204
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

325
325
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

435
435
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

423
423
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

429
429
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

491
491
Eregast Lukaku reageert vlak na nieuwe Anderlecht-miskleun

De tribunes van het Koning Boudewijn-stadion zaten donderdag vol met Anderlecht-vips, maar wederom ...

469
469
Krankzinnig! Het magistrale parcours van Union sinds promotie

Union SG heeft donderdag de beker van België gewonnen door RSC Anderlecht in de finale te ...

148
148
Brussel ontploft: Union laat Anderlecht achter met kater

Union heeft een zinderende bekerfinale naar zijn hand gezet. De landskampioen leek na rust de ...

127
127
LIVE BEKERFINALE: Union maakt komaf met Anderlecht

In een uitverkocht Koning Boudewijnstadon hebben Union en Anderlecht om 15 uur de bekerfinale op ...

34
34
Union bestolen in bekerfinale? Lardot velt verdict

Halfweg stond de nul nog steeds op het bord in de bekerfinale tussen Union en Anderlecht. Namens de ...

213
213
Coucke verrast met project voor ‘broekschijters’

Een zenuwachtige Marc Coucke zit op dit moment in het Heizelstadion voor de finale van de Croky Cup. ...

66
66
Bekerfinale baart muis: gebeten hond bij Anderlecht

De eerste helft van de bekerfinale tussen Union en Anderlecht zit erop. Tot dusver viel er nog maar ...

96
96
Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Momenteel neemt Union het in de bekerfinale op tegen Anderlecht, maar ook in de competitie gaat het ...

570
570

Meer sportnieuws