Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

732
Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De afgelopen jaren stroomden tal van spelers door naar de eerste ploeg. Trainer Brian Riemer moet die evolutie gaan verderzetten. Voor twee talenten is het echter stilaan vijf voor twaalf.


Vincent Kompany lanceerde op 16-jarige leeftijd Marco Kana. Aan zijn zijde deed de jonge snaak het toen verrassend goed als centrale verdediger. Dat was echter een noodoplossing, want Kana was opgeleid als verdedigende middenvelder. Na zijn goede intrede volgde er een terugval. Kana kwam met mondjesmaat aan spelen toe en er werd vooral gewerkt aan zijn persoonlijke ontwikkeling. Kana kreeg een volwassen lichaam en in de Play-Offs was hij vorig jaar bijzonder sterk. Hij leek helemaal vertrokken en paste als gegoten in het voetbal van Kompany. Die speelde ook met twee controlerende middenvelders en de tandem Cullen-Kana werkte zeer goed.



IMPACT VAN MAZZU

Maar toen vertrok Kompany en Mazzu nam over. We voorspelden toen al dat Kana het moeilijk ging hebben. Mazzu verwacht héél andere dingen van zijn middenvelders: grinta, diepgang en loopvermogen zijn belangrijk. Kana is een speler die positioneel sterk is en op balbezit speelt. Een beetje zoals Lucas Biglia vele jaren geleden. Een speler zoals de Brusselse fans ze graag zien. Kana verdween terug naar de bank, maar kreeg wel nog regelmatig minuten van Mazzu. Maar er is één groot probleem met de jongeling: hij kampt te vaak met blessures.

 Kana, nog onder contract tot medio 2025, is ondertussen weer fit en speelde tegen RWDM 45 minuten bij de Futures. Riemer is een coach die naar eigen zeggen op balbezit wil spelen – met veel verticaliteit – en het is stilaan nu of nooit voor Kana om door te breken. Hij is 20 jaar en momenteel heeft hij 50 matchen op de teller staan voor RSCA. Als Riemer hem eindelijk helemaal kan lanceren, heeft Anderlecht eindelijk een nummer 6. Jongens als Amadou Diawara of Adrien Trebel bewezen tot nu toe (te) weinig hun waarde op die positie.



EL HADJ

Kompany lanceerde ook Anouar Ait El Hadj. In zijn eerste seizoen was hij een ware openbaring. Een speler zoals de fans in Brussel ze graag zien: technisch ijzersterk en met heel vel lef voetballen. El Hadj werd al eens vergeleken met Matias Suarez, omdat hij zo onvoorspelbaar creatief kan zijn. Maar na zijn eerste seizoen ging El Hadj wat zweven, wat hij ook toegaf, en vorig jaar kende hij een teleurstellend seizoen. Kompany liet hem niet vallen en gaf hem veel invalbeurten. Na het vertrek van de coach kreeg hij zelden of geen kansen meer onder Mazzu. Dergelijke spelers, die vooral op balbezit spelen, pasten niet in zijn visie. Onder Veldman kreeg hij weer wat meer kansen, nadat hij bij de Futures weer sterk begon te presteren.

Riemer moet proberen de El Hadj van zijn eerste seizoen terug te vinden. De aanvallende middenvelder is 20 jaar en staat voor cruciale maanden. Gaat hij zich herpakken en eindelijk volledig doorbreken? Zo niet, dreigt een zomers vertrek. El Hadj ligt immers nog maar onder contract tot medio 2024. Riemer moet proberen Kana en El Hadj weer tot leven te wekken. Als hem dat lukt, heeft Anderlecht er twee aanwinsten bij. De fans hopen alvast dat deze twee echte RSCA-producten alsnog helemaal tot ontplooiing gaan komen in het Lotto Park.

CR

LEES OOK: Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Wie van de twee gaat dit seizoen nog een vaste waarde worden?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club gaat weer cashen, Union droomt van topdeal'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

1
1
Broer Higuain ontslagen na schandaal met vrouwelijke ref

Er is altijd wat te bleven in de Verenigde Staten en de hoogste klasse (MLS). Een maand geleden ging ...

5
5
‘KNVB spiegelt zich aan Rudi Garcia: bizar verzoek Xavi’

Voormalige bondscoach van België, Rudi Garcia, is een Fransman, maar tijdens het volkslied zong ...

11
11
‘Waarom De Cat een nachtmerrie beleeft na Anderlecht’

De clubs stonden in de rij voor Nathan De Cat, maar de middenvelder verraste iedereen met zijn keuze ...

96
96
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

35
35
De Bruyne velt oordeel over het nieuwe Italië

Kevin De Bruyne kijkt met respect, maar ook met een kritische blik naar de Italiaanse nationale ...

75
75
Anderlecht met een nijpend tekort? Niet helemaal

Volgens Hein Vanhaezebrouck heeft RSC Anderlecht een tekort aan Belgen. En daardoor zal Neerpede ...

129
129
Geflopt bij Anderlecht, nu de hoop van Italië

ebastiano Esposito staat voor een bijzonder moment in zijn carrière. De Italiaanse aanvaller ...

97
97
Leekens duidelijk over ervaren Duivel: "Nog véél kwaliteit"

Georges Leekens ziet nog altijd een belangrijke rol weggelegd voor Kevin De Bruyne bij de Rode ...

28
28
Ajax houdt hart vast: dramatisch nieuws over Dolberg

Een stevige domper voor Kasper Dolberg en Ajax. De Deense spits is op training bij de nationale ...

46
46
Mokerslag voor Jelle Vossen: "Niet te onderschatten"

Met 15 op 18 heeft Beerschot VA zich in het eerste luik van het seizoen opgeworpen tot de grote ...

93
93
Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

379
379
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

195
195
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

521
521
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

286
286
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

241
241
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

327
327
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

198
198
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

493
493
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

122
122
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

244
244
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

37
37
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

49
49
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

334
334
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

28
28

Meer sportnieuws