Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

732
Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De afgelopen jaren stroomden tal van spelers door naar de eerste ploeg. Trainer Brian Riemer moet die evolutie gaan verderzetten. Voor twee talenten is het echter stilaan vijf voor twaalf.


Vincent Kompany lanceerde op 16-jarige leeftijd Marco Kana. Aan zijn zijde deed de jonge snaak het toen verrassend goed als centrale verdediger. Dat was echter een noodoplossing, want Kana was opgeleid als verdedigende middenvelder. Na zijn goede intrede volgde er een terugval. Kana kwam met mondjesmaat aan spelen toe en er werd vooral gewerkt aan zijn persoonlijke ontwikkeling. Kana kreeg een volwassen lichaam en in de Play-Offs was hij vorig jaar bijzonder sterk. Hij leek helemaal vertrokken en paste als gegoten in het voetbal van Kompany. Die speelde ook met twee controlerende middenvelders en de tandem Cullen-Kana werkte zeer goed.



IMPACT VAN MAZZU

Maar toen vertrok Kompany en Mazzu nam over. We voorspelden toen al dat Kana het moeilijk ging hebben. Mazzu verwacht héél andere dingen van zijn middenvelders: grinta, diepgang en loopvermogen zijn belangrijk. Kana is een speler die positioneel sterk is en op balbezit speelt. Een beetje zoals Lucas Biglia vele jaren geleden. Een speler zoals de Brusselse fans ze graag zien. Kana verdween terug naar de bank, maar kreeg wel nog regelmatig minuten van Mazzu. Maar er is één groot probleem met de jongeling: hij kampt te vaak met blessures.

 Kana, nog onder contract tot medio 2025, is ondertussen weer fit en speelde tegen RWDM 45 minuten bij de Futures. Riemer is een coach die naar eigen zeggen op balbezit wil spelen – met veel verticaliteit – en het is stilaan nu of nooit voor Kana om door te breken. Hij is 20 jaar en momenteel heeft hij 50 matchen op de teller staan voor RSCA. Als Riemer hem eindelijk helemaal kan lanceren, heeft Anderlecht eindelijk een nummer 6. Jongens als Amadou Diawara of Adrien Trebel bewezen tot nu toe (te) weinig hun waarde op die positie.



EL HADJ

Kompany lanceerde ook Anouar Ait El Hadj. In zijn eerste seizoen was hij een ware openbaring. Een speler zoals de fans in Brussel ze graag zien: technisch ijzersterk en met heel vel lef voetballen. El Hadj werd al eens vergeleken met Matias Suarez, omdat hij zo onvoorspelbaar creatief kan zijn. Maar na zijn eerste seizoen ging El Hadj wat zweven, wat hij ook toegaf, en vorig jaar kende hij een teleurstellend seizoen. Kompany liet hem niet vallen en gaf hem veel invalbeurten. Na het vertrek van de coach kreeg hij zelden of geen kansen meer onder Mazzu. Dergelijke spelers, die vooral op balbezit spelen, pasten niet in zijn visie. Onder Veldman kreeg hij weer wat meer kansen, nadat hij bij de Futures weer sterk begon te presteren.

Riemer moet proberen de El Hadj van zijn eerste seizoen terug te vinden. De aanvallende middenvelder is 20 jaar en staat voor cruciale maanden. Gaat hij zich herpakken en eindelijk volledig doorbreken? Zo niet, dreigt een zomers vertrek. El Hadj ligt immers nog maar onder contract tot medio 2024. Riemer moet proberen Kana en El Hadj weer tot leven te wekken. Als hem dat lukt, heeft Anderlecht er twee aanwinsten bij. De fans hopen alvast dat deze twee echte RSCA-producten alsnog helemaal tot ontplooiing gaan komen in het Lotto Park.

CR

LEES OOK: Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Wie van de twee gaat dit seizoen nog een vaste waarde worden?

Meest recent

Romario verdedigt Ronaldo: "Loop naar de maan!"

Romário heeft zich uitgesproken over de rel rond Cristiano Ronaldo en bondscoach Jorge Jesus. ...

13
13
Euvrard ziet nieuwe JPL-uitblinker: "Kwaliteit!"

Standard speelt namiddag de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. De Rouches staan al zeven punten ...

10
10
Kompany heeft duidelijke boodschap na blunder Neuer

Bayern München speelde 2-2 op het veld van FC Augsburg. Dat was een tegenvaller en dat kwam ook ...

28
28
De Bruyne schittert met twee goals, Godts basispion

Vanavond stonden nog een aantal interessante matchen op het programma in het buitenland. Zo kwamen ...

33
33
AA Gent blijft doorstomen: ook Essevee gaat voor de bijl

Rik De Mil en co zijn het verliezen helemaal verleerd bij AA Gent. De Buffalo's wonnen nu ook aan de ...

33
33
Racing Genk dankt Heymans in zege tegen hulpeloze Kerels

KV Kortrijk heeft dan wel een nieuwe coach, de pijnpunten werden in een dol Genks openingskwartier ...

19
19
Haalt RSCA kampioenenmaker terug als coach?

Cheikhou Kouyaté heeft zijn schoenen aan de haak gehangen. De ex-speler van RSC Anderlecht ...

135
135
Beerschot doet Kiel ontploffen na knotsgek spektakel

De Mannekes wilden na een sterke reeks opnieuw naast Dender aan kop van de Challenger Pro League ...

124
124
Club Brugge-pion wil meer: "Hopelijk nog meer in de basis"

Club Brugge won gemakkelijk met 1-4 op het veld van La Louvière. Jorne Spileers en Jan ...

86
86
Zorgen bij Club Brugge om blessure Forbs: Leko geeft update

Club Brugge won eenvoudig met 1-4 op het veld van La Louvière. Een grote tegenvaller was dat ...

154
154
Cercle Brugge likt zijn wonden: "Dit is een mokerslag"

Cercle Brugge leek na 85 minuten op weg naar een verdiende zege tegen een zwak RSC Anderlecht. Maar ...

73
73
Tottenham krijgt Old Trafford stil, Barça onklopbaar

In de vroege avond stonden er heel wat interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

30
30
Euvrard looft aanwinst: "Gaf zijn visitekaartje af"

Standard speelt zondag voor gesloten deuren de Waalse derby tegen Sporting Charleroi. Vincent ...

47
47
Geen roest bij Club: landskampioen flitst voorbij moedige Wolven

Er zit voorlopig geen roest op de vormcurve van Club Brugge na de interlandbreak. Blauw-Zwart ...

78
78
Boskamp ziet probleem bij JPL-topclub: "Wat is er loos?"

Johan Boskamp volgt het Belgische voetbal op de voet voor Het Belang van Limburg. De voormalige ...

50
50
Bruno verklaart: "Daarom spelen Stroeykens en Bertaccini"

Anderlecht won met 1-2 op het veld van Cercle Brugge. De Brusselaars kwamen héél goed ...

433
433
Club Brugge met voorsprong rust in: "Onze grote man"

Club Brugge heeft zijn eerste 45 minuten achter de rug liggen op het veld van La Louvière. ...

101
101
Thorup aan zet: toptalent KRC Genk wacht op zijn kans

KRC Genk heeft héél veel talent rondlopen. De club mag dan weliswaar meer en meer op ...

88
88
Anderlecht komt goed weg: "Dit was krankzinnig"

RSC Anderlecht heeft met 1-2 gewonnen van Cercle Brugge. Dat was echter compleet onverdiend. Toch ...

167
167
CPL zindert: Lierse herademt, ongezien Hasselts spektakelstuk

De Challenger Pro League zorgde deze namiddag opnieuw voor heel wat spektakel. Lierse hoopte op ...

85
85
De Cuyper met goal matchwinnaar, Chelsea haalt uit

Om 16u begonnen er vier matchen in de Premier League. Onder meer Chelsea en Aston Villa moesten aan ...

64
64
Anderlecht ontsnapt op Jan Breydel met perfecte hold-up

Een dramatisch Anderlecht is deze namiddag enorm goed weggekomen op Jan Breydel. De Vereniging stond ...

169
169
Gigantische blunder Neuer zorgt voor puntenverlies Bayern

In de Bundesliga was het namiddag uitkijken naar de prestatie van Bayern München op het veld ...

36
36
Leko maakt één wissel bekend in basisploeg Club Brugge

Club Brugge neemt het om 18u15 op tegen La Louvière. Een partij die de landskampioen altijd ...

118
118
Dramatisch Anderlecht in Brugge, één speler krijgt volle laag

RSC Anderlecht is om 16u begonnen aan zijn match op het veld van Cercle Brugge. De eerste 45 minuten ...

168
168

Meer sportnieuws