Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

732 stemmen
Riemer aan zet: nu of nooit voor twee RSCA-talenten

RSC Anderlecht heeft een jeugdopleiding van Europees topniveau. De afgelopen jaren stroomden tal van spelers door naar de eerste ploeg. Trainer Brian Riemer moet die evolutie gaan verderzetten. Voor twee talenten is het echter stilaan vijf voor twaalf.


Vincent Kompany lanceerde op 16-jarige leeftijd Marco Kana. Aan zijn zijde deed de jonge snaak het toen verrassend goed als centrale verdediger. Dat was echter een noodoplossing, want Kana was opgeleid als verdedigende middenvelder. Na zijn goede intrede volgde er een terugval. Kana kwam met mondjesmaat aan spelen toe en er werd vooral gewerkt aan zijn persoonlijke ontwikkeling. Kana kreeg een volwassen lichaam en in de Play-Offs was hij vorig jaar bijzonder sterk. Hij leek helemaal vertrokken en paste als gegoten in het voetbal van Kompany. Die speelde ook met twee controlerende middenvelders en de tandem Cullen-Kana werkte zeer goed.



IMPACT VAN MAZZU

Maar toen vertrok Kompany en Mazzu nam over. We voorspelden toen al dat Kana het moeilijk ging hebben. Mazzu verwacht héél andere dingen van zijn middenvelders: grinta, diepgang en loopvermogen zijn belangrijk. Kana is een speler die positioneel sterk is en op balbezit speelt. Een beetje zoals Lucas Biglia vele jaren geleden. Een speler zoals de Brusselse fans ze graag zien. Kana verdween terug naar de bank, maar kreeg wel nog regelmatig minuten van Mazzu. Maar er is één groot probleem met de jongeling: hij kampt te vaak met blessures.

 Kana, nog onder contract tot medio 2025, is ondertussen weer fit en speelde tegen RWDM 45 minuten bij de Futures. Riemer is een coach die naar eigen zeggen op balbezit wil spelen – met veel verticaliteit – en het is stilaan nu of nooit voor Kana om door te breken. Hij is 20 jaar en momenteel heeft hij 50 matchen op de teller staan voor RSCA. Als Riemer hem eindelijk helemaal kan lanceren, heeft Anderlecht eindelijk een nummer 6. Jongens als Amadou Diawara of Adrien Trebel bewezen tot nu toe (te) weinig hun waarde op die positie.



EL HADJ

Kompany lanceerde ook Anouar Ait El Hadj. In zijn eerste seizoen was hij een ware openbaring. Een speler zoals de fans in Brussel ze graag zien: technisch ijzersterk en met heel vel lef voetballen. El Hadj werd al eens vergeleken met Matias Suarez, omdat hij zo onvoorspelbaar creatief kan zijn. Maar na zijn eerste seizoen ging El Hadj wat zweven, wat hij ook toegaf, en vorig jaar kende hij een teleurstellend seizoen. Kompany liet hem niet vallen en gaf hem veel invalbeurten. Na het vertrek van de coach kreeg hij zelden of geen kansen meer onder Mazzu. Dergelijke spelers, die vooral op balbezit spelen, pasten niet in zijn visie. Onder Veldman kreeg hij weer wat meer kansen, nadat hij bij de Futures weer sterk begon te presteren.

Riemer moet proberen de El Hadj van zijn eerste seizoen terug te vinden. De aanvallende middenvelder is 20 jaar en staat voor cruciale maanden. Gaat hij zich herpakken en eindelijk volledig doorbreken? Zo niet, dreigt een zomers vertrek. El Hadj ligt immers nog maar onder contract tot medio 2024. Riemer moet proberen Kana en El Hadj weer tot leven te wekken. Als hem dat lukt, heeft Anderlecht er twee aanwinsten bij. De fans hopen alvast dat deze twee echte RSCA-producten alsnog helemaal tot ontplooiing gaan komen in het Lotto Park.

CR

LEES OOK: ‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Wie van de twee gaat dit seizoen nog een vaste waarde worden?

Meest recent

'Anderlecht nu helemaal los: komst spelmaker in stroomversnelling'

RSC Anderlecht heeft zijn vierde zomeraanwinst binnen. Woensdagavond werd de Finse flankaanvaller ...

115
115
Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

180
180
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

60
60
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

454
454
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

305
305
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

71
71
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

33
33
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

477
477
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

647
647
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

170
170
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

704
704
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

64
64
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

83
83
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

170
170
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

85
85
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

106
106
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

275
275
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

489
489
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

95
95
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

406
406
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

413
413
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

336
336
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

112
112
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

250
250
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

195
195

Meer sportnieuws