'Twee grote winteraanwinsten op komst bij Anderlecht'

1600 stemmen
'Twee grote winteraanwinsten op komst bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste competitiewedstrijd onder het bewind van Brian Riemer al winnend kunnen afsluiten, maar de Brusselaars moeten nog een lange weg afleggen om alsnog een Europees ticket te versieren. Extra versterking blijft dan ook welgekomen. En daar wordt achter de schermen werk van gemaakt.


Volgens La Dernière Heure mikt de recordkampioen tijdens de winterse mercato op minstens twee aanwinsten. Dé prioriteit is zoals geweten een nieuwe spits. Iemand die het vertrek van Sebastiano Esposito kan opvangen. Met Fabio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens zijn er weliswaar al drie centrumaanvallers, maar zij hebben alle drie een soortgelijk profiel. Een fysieke sterke spits die ook goed is op hoge ballen, zit er momenteel niet in de kern.

En die leemte moet dus weggewerkt worden. RSCA zou daarbij ook kijken naar spitsen uit de topcompetities die in de eerste seizoenshelft amper in actie kwamen en mogelijk dus kunnen worden overtuigd om een nieuwe uitdaging aan te gaan. Bovendien wordt in de zoektocht ook gewerkt met komend seizoen in het achterhoofd. De huurovereenkomst met Silva loopt komende zomer immers af en dus moet dan opnieuw een geschikte vervanger aangetrokken worden.

EXTRA LINKSBACK
Naast een nieuwe spits moet sportieve baas Jesper Fredberg ook op zoek naar een extra linksback, iemand die goed past in de 4-3-3-formatie van Riemer. Momenteel is de jonge Moussa Ndiaye de enige échte linksback in de selectie. Afhankelijk van hoeveel de nieuwe spits kost, zal moeten blijken hoeveel er geïnvesteerd kan worden in de tweede prioriteit. Pas wanneer deze twee vacatures zijn ingevuld, kan eventueel gedacht worden aan nog meer versterking zoals centraal achterin.

LEES OOK: Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

Met zijn huidige kern zal RSCA geen Europees halen ...

Meest recent

'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

10
10
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

40
40
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

66
66
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

60
60
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

526
526
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

279
279
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

90
90
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

785
785
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

343
343
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

404
404
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

437
437
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

131
131
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

483
483
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

110
110
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

263
263
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

261
261
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

249
249
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

641
641
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

173
173
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

191
191
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

219
219
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

302
302
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

398
398
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

219
219

Meer sportnieuws