'Twee grote winteraanwinsten op komst bij Anderlecht'

door
'Twee grote winteraanwinsten op komst bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn eerste competitiewedstrijd onder het bewind van Brian Riemer al winnend kunnen afsluiten, maar de Brusselaars moeten nog een lange weg afleggen om alsnog een Europees ticket te versieren. Extra versterking blijft dan ook welgekomen. En daar wordt achter de schermen werk van gemaakt.


Volgens La Dernière Heure mikt de recordkampioen tijdens de winterse mercato op minstens twee aanwinsten. Dé prioriteit is zoals geweten een nieuwe spits. Iemand die het vertrek van Sebastiano Esposito kan opvangen. Met Fabio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens zijn er weliswaar al drie centrumaanvallers, maar zij hebben alle drie een soortgelijk profiel. Een fysieke sterke spits die ook goed is op hoge ballen, zit er momenteel niet in de kern.

En die leemte moet dus weggewerkt worden. RSCA zou daarbij ook kijken naar spitsen uit de topcompetities die in de eerste seizoenshelft amper in actie kwamen en mogelijk dus kunnen worden overtuigd om een nieuwe uitdaging aan te gaan. Bovendien wordt in de zoektocht ook gewerkt met komend seizoen in het achterhoofd. De huurovereenkomst met Silva loopt komende zomer immers af en dus moet dan opnieuw een geschikte vervanger aangetrokken worden.

EXTRA LINKSBACK
Naast een nieuwe spits moet sportieve baas Jesper Fredberg ook op zoek naar een extra linksback, iemand die goed past in de 4-3-3-formatie van Riemer. Momenteel is de jonge Moussa Ndiaye de enige échte linksback in de selectie. Afhankelijk van hoeveel de nieuwe spits kost, zal moeten blijken hoeveel er geïnvesteerd kan worden in de tweede prioriteit. Pas wanneer deze twee vacatures zijn ingevuld, kan eventueel gedacht worden aan nog meer versterking zoals centraal achterin.

LEES OOK: Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

Met zijn huidige kern zal RSCA geen Europees halen ...

Meest recent

Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

9
9
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

36
36
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

25
25
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

457
457
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

157
157
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

439
439
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

138
138
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

55
55
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

110
110
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

246
246
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

95
95
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

335
335
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

106
106
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

273
273
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

111
111
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

648
648
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

996
996
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

421
421
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

221
221
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

83
83
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

249
249
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

165
165
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

454
454
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

35
35
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

195
195

Meer sportnieuws