Club-spelers niet vrijuit: "Ze moeten zich schamen"

440 stemmen
Club-spelers niet vrijuit:

De kogel is sinds woensdagvoormiddag ook definitief door de kerk: Carl Hoefkens is niet langer de hoofdtrainer van Club Brugge. Hij betaalde het gelag voor de tegenvallende resultaten en het matige spel van de voorbije maanden in eigen land. Maar ook de spelers hebben schuld aan deze malaise.


Blauw-Zwart zag afgelopen zomer met Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki twee sterkhouders vertrekken, daar tegenover werden echter een pak aanwinsten aangetrokken. Voor jongens als Raphael Onyedika en vervolgens Roman Yaremchuk sneuvelde zelfs het eigen transferrecord. Die investeringen rendeerden ook uitstekend in de Champions League. Maar in eigen land speelde Club ver onder het niveau tot waar deze kern toe in staat is. En dus betaalde Hoefkens al na een half jaartje de tol.

Analist Marc Degryse wijst er echter op dat de trainer in de laatste weken op het veld niet langer kon rekenen op zijn spelersgroep. "Het is de wet van het voetbal: als de resultaten tegenvallen, dan gaat de trainer eruit", stelt Degryse bij een HLN Live. "Je kan niet alle spelers op straat zetten. Maar het zijn wel de spelers die voor de spiegel moeten gaan staan: hebben zij er alles aan gedaan om de trainer te helpen? Als dat niet zo is, moeten ze zich schamen. Ze kunnen natuurlijk ook zeggen dat de wisselwerking niet goed was."

VOLDOENDE KWALITEIT
Het is nu dus aan de opvolger van Hoefkens om de ploeg zo snel mogelijk weer op punt te krijgen. Volgens Degryse is er alvast voldoende kwaliteit aanwezig. "De spelers moeten dringend beter gaan presteren. Het zal moeten blijken of zij zich beter voelen bij een nieuwe trainer. In ieder geval zit er veel meer in deze groep dan wat we in de heenronde hebben gezien. Dan is het aan deze spelers om te tonen dat zij veel beter kunnen."

LEES OOK: Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Eén grote ergernis bij Duivels na klinkende zege

De Rode Duivels kunnen straks met een zeer goed gevoel afreizen naar de Verenigde Staten voor het ...

0
0
'Tzolis stelt cruciale voorwaarde voor transfer'

Club Brugge staat na het veroveren van de landstitel voor een zeer drukke transferzomer. Het lijkt ...

29
29
Lukaku komt met update over terugkeer naar Anderlecht

Na een moeilijk seizoen lijkt Romelu Lukaku toch nog een leuke troef te gaan worden voor de Rode ...

154
154
Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

231
231
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

171
171
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

50
50
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

74
74
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

133
133
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

74
74
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

70
70
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

163
163
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

147
147
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

116
116
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

237
237
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

444
444
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

291
291
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

31
31
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

31
31
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

136
136
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

38
38
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

169
169
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

816
816
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

232
232

Meer sportnieuws