Club-spelers niet vrijuit: "Ze moeten zich schamen"

440 stemmen
Club-spelers niet vrijuit:

De kogel is sinds woensdagvoormiddag ook definitief door de kerk: Carl Hoefkens is niet langer de hoofdtrainer van Club Brugge. Hij betaalde het gelag voor de tegenvallende resultaten en het matige spel van de voorbije maanden in eigen land. Maar ook de spelers hebben schuld aan deze malaise.


Blauw-Zwart zag afgelopen zomer met Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki twee sterkhouders vertrekken, daar tegenover werden echter een pak aanwinsten aangetrokken. Voor jongens als Raphael Onyedika en vervolgens Roman Yaremchuk sneuvelde zelfs het eigen transferrecord. Die investeringen rendeerden ook uitstekend in de Champions League. Maar in eigen land speelde Club ver onder het niveau tot waar deze kern toe in staat is. En dus betaalde Hoefkens al na een half jaartje de tol.

Analist Marc Degryse wijst er echter op dat de trainer in de laatste weken op het veld niet langer kon rekenen op zijn spelersgroep. "Het is de wet van het voetbal: als de resultaten tegenvallen, dan gaat de trainer eruit", stelt Degryse bij een HLN Live. "Je kan niet alle spelers op straat zetten. Maar het zijn wel de spelers die voor de spiegel moeten gaan staan: hebben zij er alles aan gedaan om de trainer te helpen? Als dat niet zo is, moeten ze zich schamen. Ze kunnen natuurlijk ook zeggen dat de wisselwerking niet goed was."

VOLDOENDE KWALITEIT
Het is nu dus aan de opvolger van Hoefkens om de ploeg zo snel mogelijk weer op punt te krijgen. Volgens Degryse is er alvast voldoende kwaliteit aanwezig. "De spelers moeten dringend beter gaan presteren. Het zal moeten blijken of zij zich beter voelen bij een nieuwe trainer. In ieder geval zit er veel meer in deze groep dan wat we in de heenronde hebben gezien. Dan is het aan deze spelers om te tonen dat zij veel beter kunnen."

LEES OOK: Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

69
69
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

114
114
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

407
407
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

93
93
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

290
290
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

121
121
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

120
120
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

208
208
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

84
84
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

409
409
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

169
169
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

259
259
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

143
143
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

184
184
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

118
118
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

939
939
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1186
1186
'Versterking Anderlecht: Sibierski lonkt naar eigen land'

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer bij RSC Anderlecht. Zo is hij ...

636
636
"Dé openbaring" - Vandenbempt smult van verrassende Duivel

De Rode Duivels hebben een uitstekende indruk achtergelaten in hun laatste voorbereidingswedstrijd ...

189
189
Drastische beslissing Rigaux: Van Persie op straat gezet

Na jarenlange trouwe dienst bij Club Brugge, trok Dévy Rigaux naar Feyenoord om er de nieuwe ...

296
296
Uittocht Club Brugge: volgende drie vertrekkers staan klaar

Simon Mignolet. Dani van den Heuvel. Aleksandar Stankovic. Club Brugge zag inmiddels al drie spelers ...

677
677
Fraaie goal niet voldoende: De Ketelaere-twijfels duiken op

Met een 5-0-nederlaag tegen een pover Tunesië hebben de Rode Duivels zaterdag nog een flinke ...

172
172
'Schoktransfer Barça; Flick wil ophefmakende comeback'

Met de komst van Anthony Gordon, die voor zo'n 70 à 80 miljoen euro overkwam van Newcastle ...

163
163
De Bruyne doet monden openvallen met actie in 26ste minuut

Momenteel genieten ze nog van wat vrije tijd in het gezelschap van hun naasten, maandag wordt de ...

409
409

Meer sportnieuws