Club-spelers niet vrijuit: "Ze moeten zich schamen"

door
Club-spelers niet vrijuit:

De kogel is sinds woensdagvoormiddag ook definitief door de kerk: Carl Hoefkens is niet langer de hoofdtrainer van Club Brugge. Hij betaalde het gelag voor de tegenvallende resultaten en het matige spel van de voorbije maanden in eigen land. Maar ook de spelers hebben schuld aan deze malaise.


Blauw-Zwart zag afgelopen zomer met Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki twee sterkhouders vertrekken, daar tegenover werden echter een pak aanwinsten aangetrokken. Voor jongens als Raphael Onyedika en vervolgens Roman Yaremchuk sneuvelde zelfs het eigen transferrecord. Die investeringen rendeerden ook uitstekend in de Champions League. Maar in eigen land speelde Club ver onder het niveau tot waar deze kern toe in staat is. En dus betaalde Hoefkens al na een half jaartje de tol.

Analist Marc Degryse wijst er echter op dat de trainer in de laatste weken op het veld niet langer kon rekenen op zijn spelersgroep. "Het is de wet van het voetbal: als de resultaten tegenvallen, dan gaat de trainer eruit", stelt Degryse bij een HLN Live. "Je kan niet alle spelers op straat zetten. Maar het zijn wel de spelers die voor de spiegel moeten gaan staan: hebben zij er alles aan gedaan om de trainer te helpen? Als dat niet zo is, moeten ze zich schamen. Ze kunnen natuurlijk ook zeggen dat de wisselwerking niet goed was."

VOLDOENDE KWALITEIT
Het is nu dus aan de opvolger van Hoefkens om de ploeg zo snel mogelijk weer op punt te krijgen. Volgens Degryse is er alvast voldoende kwaliteit aanwezig. "De spelers moeten dringend beter gaan presteren. Het zal moeten blijken of zij zich beter voelen bij een nieuwe trainer. In ieder geval zit er veel meer in deze groep dan wat we in de heenronde hebben gezien. Dan is het aan deze spelers om te tonen dat zij veel beter kunnen."

LEES OOK: Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

94
94
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

14
14
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

45
45
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

397
397
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

331
331
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

211
211
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

260
260
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

77
77
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

626
626
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

226
226
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

419
419
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

656
656
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

406
406
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

184
184
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

175
175
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

167
167
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

77
77
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

264
264
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

80
80
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

345
345
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

232
232
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

241
241
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

450
450
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

531
531

Meer sportnieuws