Club-spelers niet vrijuit: "Ze moeten zich schamen"

door
Club-spelers niet vrijuit:

De kogel is sinds woensdagvoormiddag ook definitief door de kerk: Carl Hoefkens is niet langer de hoofdtrainer van Club Brugge. Hij betaalde het gelag voor de tegenvallende resultaten en het matige spel van de voorbije maanden in eigen land. Maar ook de spelers hebben schuld aan deze malaise.


Blauw-Zwart zag afgelopen zomer met Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki twee sterkhouders vertrekken, daar tegenover werden echter een pak aanwinsten aangetrokken. Voor jongens als Raphael Onyedika en vervolgens Roman Yaremchuk sneuvelde zelfs het eigen transferrecord. Die investeringen rendeerden ook uitstekend in de Champions League. Maar in eigen land speelde Club ver onder het niveau tot waar deze kern toe in staat is. En dus betaalde Hoefkens al na een half jaartje de tol.

Analist Marc Degryse wijst er echter op dat de trainer in de laatste weken op het veld niet langer kon rekenen op zijn spelersgroep. "Het is de wet van het voetbal: als de resultaten tegenvallen, dan gaat de trainer eruit", stelt Degryse bij een HLN Live. "Je kan niet alle spelers op straat zetten. Maar het zijn wel de spelers die voor de spiegel moeten gaan staan: hebben zij er alles aan gedaan om de trainer te helpen? Als dat niet zo is, moeten ze zich schamen. Ze kunnen natuurlijk ook zeggen dat de wisselwerking niet goed was."

VOLDOENDE KWALITEIT
Het is nu dus aan de opvolger van Hoefkens om de ploeg zo snel mogelijk weer op punt te krijgen. Volgens Degryse is er alvast voldoende kwaliteit aanwezig. "De spelers moeten dringend beter gaan presteren. Het zal moeten blijken of zij zich beter voelen bij een nieuwe trainer. In ieder geval zit er veel meer in deze groep dan wat we in de heenronde hebben gezien. Dan is het aan deze spelers om te tonen dat zij veel beter kunnen."

LEES OOK: Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

1
1
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

73
73
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

92
92
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

38
38
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

91
91
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

118
118
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

145
145
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

141
141
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

50
50
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

40
40
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

55
55
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

148
148
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

174
174
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

82
82
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

367
367
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

298
298
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

86
86
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

593
593
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

620
620
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

430
430
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

215
215
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

128
128
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

106
106
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

265
265

Meer sportnieuws