Club-spelers niet vrijuit: "Ze moeten zich schamen"

door
Club-spelers niet vrijuit:

De kogel is sinds woensdagvoormiddag ook definitief door de kerk: Carl Hoefkens is niet langer de hoofdtrainer van Club Brugge. Hij betaalde het gelag voor de tegenvallende resultaten en het matige spel van de voorbije maanden in eigen land. Maar ook de spelers hebben schuld aan deze malaise.


Blauw-Zwart zag afgelopen zomer met Charles De Ketelaere en Stanley Nsoki twee sterkhouders vertrekken, daar tegenover werden echter een pak aanwinsten aangetrokken. Voor jongens als Raphael Onyedika en vervolgens Roman Yaremchuk sneuvelde zelfs het eigen transferrecord. Die investeringen rendeerden ook uitstekend in de Champions League. Maar in eigen land speelde Club ver onder het niveau tot waar deze kern toe in staat is. En dus betaalde Hoefkens al na een half jaartje de tol.

Analist Marc Degryse wijst er echter op dat de trainer in de laatste weken op het veld niet langer kon rekenen op zijn spelersgroep. "Het is de wet van het voetbal: als de resultaten tegenvallen, dan gaat de trainer eruit", stelt Degryse bij een HLN Live. "Je kan niet alle spelers op straat zetten. Maar het zijn wel de spelers die voor de spiegel moeten gaan staan: hebben zij er alles aan gedaan om de trainer te helpen? Als dat niet zo is, moeten ze zich schamen. Ze kunnen natuurlijk ook zeggen dat de wisselwerking niet goed was."

VOLDOENDE KWALITEIT
Het is nu dus aan de opvolger van Hoefkens om de ploeg zo snel mogelijk weer op punt te krijgen. Volgens Degryse is er alvast voldoende kwaliteit aanwezig. "De spelers moeten dringend beter gaan presteren. Het zal moeten blijken of zij zich beter voelen bij een nieuwe trainer. In ieder geval zit er veel meer in deze groep dan wat we in de heenronde hebben gezien. Dan is het aan deze spelers om te tonen dat zij veel beter kunnen."

LEES OOK: Nederland in shock: Hoefkens legt schandaal bloot

Club heeft momenteel de sterkste selectie in België ...

Meest recent

Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

1
1
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

100
100
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

43
43
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

117
117
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

35
35
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

150
150
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

78
78
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

23
23
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

113
113
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

74
74
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

309
309
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

210
210
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

296
296
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

289
289
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

410
410
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

204
204
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

64
64
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

347
347
Garcia schrikt: verrassende wending Debast tegen Trossard

Zeno Debast is bij Sporting CP uitgegroeid tot een polyvalente speler. Het jeugdproduct van RSC ...

66
66
Degryse snapt niets van Anderlecht: “Vrees ik voor…”

RSC Anderlecht heeft meteen een eerste mokerslag gekregen in de Champions Play-Offs. Paars-Wit ging ...

255
255
‘Charleroi grijpt genadeloos in: Hans Cornelis ontslagen’

Sporting Charleroi koos voor Hans Cornelis als de vervanger voor de naar KAA Gent vertrokken Rik De ...

187
187
‘Amadou Onana op weg naar absolute monstertransfer’

Amadou Onana is niet meer weg te denken bij de Belgische nationale ploeg, maar ook in Engeland ...

102
102
Anderlecht ferm op hun plek gezet: ondergrens bereikt

De topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht zindert nog na. Paars-Wit werd in de eerste helft ...

274
274
Vandenbempt maakt korte metten met Leko

Club Brugge-coach Ivan Leko haalde na de topper tegen RSC Anderlecht ferm uit. De Kroaat zag een ...

205
205

Meer sportnieuws