'Barça betaalt zélf om grote naam te dumpen'

door
'Barça betaalt zélf om grote naam te dumpen'

De meeste Europese clubs zijn momenteel volop bezig met het voorbereiden van de winterse transfermarkt. Dat is ook bij FC Barcelona het geval. De Catalanen willen opnieuw enkele gerichte aankopen aantrekken, maar zullen dan eerst zelf spelers van de hand moeten doen.


Afgelopen zomer wist Barça via allerlei boekhoudkundige constructies een heel legertje aan aanwinsten aan te trekken. Desondanks zou coach Xavi Hernandez in januari opnieuw enkele gerichte aanwinsten aan zijn kern willen toevoegen. Maar de clubleiding maakte eerder al duidelijk dat er dan eerst spelers verkocht moeten worden om in regel te blijven met de Financial Fair Play.

Eén van de spelers die daarvoor kunnen zorgen, is Memphis Depay. De Nederlander werd in de zomer van 2021 transfervrij overgenomen van Olympique Lyon. Zijn eerste halfjaar op Camp Nou was behoorlijk goed, maar sinds Xavi het roer overnam kwam hij steeds minder in de plannen voor. Bovendien kreeg hij af te rekenen met het nodige blessureleed. Barça wil de Nederlander in januari dan ook van de hand doen, maar daar denkt Depay zelf anders over.

TRANSFERVRIJ VERTREK
Volgens Marca is de aanvaller immers van plan om tot komende zomer te blijven. Vervolgens kan hij de club op transfervrije basis verlaten, wat hem logischerwijs een veel grotere tekenbonus zou opleveren. Voor Barcelona is dat natuurlijk een noodscenario. De clubleiding zou dan ook bereid zijn om bij een transfer zelf geld bij te leggen om de deal rond te krijgen. Op die manier zou men tenminste zijn salaris uit de boeken krijgen.

LEES OOK: 'Deal van 30 miljoen: Barça verzilvert zege met toptransfer'

Barça kan Depay beter gewoon een nieuwe kans geven ...

Meest recent

Barça strandt op zucht van remontada tegen Atletico

Atletico Madrid heeft zich dinsdagavond geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De 4-0-zege in ...

27
27
'Nieuwe ramp in de maak? Donkere wolken boven RWDM'

De voorbije jaren bleek de Challenger Pro League al een kerkhof, met het failliet van clubs als KV ...

17
17
'Kompany lacht tanden bloot na transferbeslissing Liverpool'

Bayern München kan een geweldig seizoen beleven. Het staat tien speeldagen voor het einde ruim ...

13
13
Harde conclusie: "Dat moet AA Gent in de zomer aantrekken"

De strijd om de Champions' Play-Off kreeg vorig weekend een nieuwe wending. AA Gent moest zijn zesde ...

31
31
Geen dubbel: PSV laat zich verrassen in halve finale beker

In Nederland stevent PSV af op een snelle landstitel, want in de Eredivisie hebben ze nu al ...

23
23
Defour heeft keiharde boodschap voor JPL-clubs

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League nadert zijn ontknoping. Met nog drie speeldagen ...

41
41
'Garcia vloekt: Rode Duivel in topvorm valt uit'

De Rode Duivels trekken binnen enkele weken al naar de Verenigde Staten om zich er met een ministage ...

55
55
'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

KVC Westerlo is financieel wat aan het inbinden en de Kemphanen moeten met uitgaande transfers ...

60
60
'Knaltransfer Cercle Brugge: Bundesliga-club meldt zich'

Cercle Brugge verkoopt al jaren zeer goed en komende zomer gaan ze nog een miljoenentransfer ...

134
134
‘Anderlecht plant zomerknaller: JPL-topspits komt eraan’

Anderlecht kijkt al volop vooruit naar de zomermercato. In de JPL ligt één opvallend ...

468
468
Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

131
131
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

17
17
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

196
196
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

237
237
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

176
176
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

439
439
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

255
255
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

149
149
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

685
685
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

123
123
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

152
152
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

50
50
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

53
53
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

181
181

Meer sportnieuws