'Clement moet alweer sterkhouder afstaan aan grootmacht'

door
'Clement moet alweer sterkhouder afstaan aan grootmacht'

Philippe Clement moet in de tweede helft van het seizoen AS Monaco nog naar een ticket voor de Champions League zien te leiden, maar evident zal dat niet worden. Na vijftien speeldagen staat zijn ploeg pas op de zesde plaats, met al negen punten achterstand op nummer twee Lens. Bovendien lijkt zijn taak er niet makkelijker op te worden, want in januari verliest hij mogelijk alweer een sterkhouder.


In de zomer moest Clement al afscheid nemen van Aurelien Tchouameni, die voor 80 miljoen euro door Real Madrid weggekaapt werd. De volgende die door een Europese grootmacht weggekocht lijkt te worden, is Benoît Badiashile. De 21-jarige is volgens The Athletic momenteel de prioriteit van Chelsea, dat in januari een linksvoetige verdediger wil aantrekken. De onderhandelingen tussen de clubs zouden al opgestart zijn.

Aanvankelijk had Chelsea zijn pijlen gericht op Josko Gvardiol, maar na diens indrukwekkende WK is de concurrentie enorm. Daarom mikken ze nu op Badiashile, al houden ze ook nog Evan N'Dika (Frankfurt) en Piero Hincapié (Leverkusen) achter de hand. Badiashile zou voor 35 miljoen euro de overstap naar de Blues kunnen gaan maken.

LES BLEUS
Ondanks zijn jonge leeftijd beschikt Badiashile al over de nodige ervaring, want hij is al enkele jaren een vaste waarde in de verdediging van Monaco. Hij kwam er al 135 keer in actie in de A-ploeg, waarbij hij zes keer scoorde en drie assists gaf. In september maakte hij zelfs al zijn debuut bij de Franse nationale ploeg, al werd hij uiteindelijk niet opgenomen in de WK-selectie vorige maand.

LEES OOK: ‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Kan Clement zonder hem nog de Champions League halen?

Meest recent

'Anderlecht is los op mercato: eerste vertrekker staat klaar'

Na een dikke week de batterijen te hebben opgeladen, beginnen de eersteklassers eerstdaags aan de ...

25
25
'Antwerp all-in: Gheysens geeft Overmars groen licht'

Antwerp vreest om Gyrano Kerk, Vincent Janssen en Zeno Van den Bosch gratis te verliezen, maar zij ...

252
252
'Kink in de kabel: recorddeal Club Brugge valt in duigen'

Afgelopen zomer rinkelde de kassa als nooit tevoren bij Club Brugge, waar een aantal goudhaantjes ...

306
306
'Antwerp verrast en houdt speler wél aan boord'

Edit article ...

123
123
'STVV haalt opgelucht adem: smaakmaker niet weg'

STVV is zonder twijfel dé sensatie van de eerste helft van het seizoen in de Jupiler Pro ...

122
122
'Anderlecht onderhandelt: transfer Fredberg vertrekt'

Bij RSC Anderlecht willen ze heel wat spelers van de hand gaan doen deze mercato. Mogelijk gaat een ...

307
307
Zulte Waregem krijgt twee enorme dompers te verwerken

Zulte Waregem kent een goed seizoen in de Jupiler Pro League. Essevee verloor zijn laatste match van ...

71
71
'Na AA Gent volgende JPL-topclub in de markt voor Yow'

Griffin Yow is bezig aan zijn laatste weken/maanden in België. De Amerikaanse aanvallende ...

151
151
Anderlecht wil twee keer toeslaan in één pittig dossier

De tijd begint stilaan te dringen bij Anderlecht. Vanaf heden kunnen een aantal spelers zoals Yari ...

519
519
Cercle Brugge baalt: dan toch geen miljoenendeal?

Cercle Brugge is een vereniging die alle jaren voor meerdere miljoenen euro’s moet verkopen. ...

164
164
‘Anderlecht ruikt stunttransfer: ex-JPL-ster met megaloon'

Alsof er één ding is waar Anderlecht géén zin in heeft, dan is het nog ...

316
316
KRC Genk verrast compleet met terugkeer oude bekende

Verrassend nieuws uit Genk. Daar gaan de Limburgers twee wissels doorvoeren bij de A-ploeg en bij ...

553
553
Transfer Benteke: deze negen opties werden niets

Christian Benteke tekende bij Al-Wahda. Daar zal hij de laatste jaren van zijn loopbaan doorbrengen ...

197
197
Romano kondigt volgende 'stunttransfer' Union SG aan

Union SG gaat eerstdaags een volgende speler voorstellen. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano ...

108
108
Felle kritiek van Dedecker zet vrouwenvoetbal in brand

Traditiegetrouw blikt Het Nieuwsblad aan het einde van het jaar terug met een uitgebreid interview ...

179
179
'Alarmerende geluiden omtrent Victor Boniface'

Victor Boniface was een sensatie in de Jupiler Pro League. De aanvaller deed het zeer goed en ...

170
170
'AA Gent vergroot opties: verrassende aanwinst in zicht'

AA Gent is op zoek naar versterking, maar ze moeten ook spelers van de hand gaan doen. Er duikt een ...

448
448
'Westerlo schakelt door: sensatie trekt naar de Kempen'

KVC Westerlo schakelt een versnelling hoger op de transfermarkt. Ze halen weldra een speler weg bij ...

76
76
'Pech voor Anderlecht: Renard vist achter het net'

RSC Anderlecht gaat een drukke wintermercato tegemoet, zowel op uitgaand als inkomend vlak. ...

202
202
'Overmars draait overuren: Antwerp op zucht van topdeals'

Antwerp stevent af op een leegloop van jewelste, want op de Bosuil lopen volgende zomer een resem ...

807
807
'Club Brugge loopt blauwtje: knaltransfer van de baan?'

Mits een exit van Joel Ordonez lijkt vers bloed achterin evenmin een overbodige luxe voor Club ...

692
692
'Done deal: Westerlo bezorgt Anderlecht fikse kater'

Met de doorbraak van Nathan De Cat doet Neerpede zijn reputatie als kweekvijver van talent weer alle ...

377
377
'Grote kuis bij Antwerp: Overmars hakt knopen door'

Antwerp gaat tijdens de wintermercato op zoek naar vers bloed, maar Marc Overmars moet zich ook ...

627
627
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

199
199
‘Stem Guardiola zindert: Anderlecht-samenwerking lonkt’

Pep Guardiola is nu al een legende bij Manchester City. De Spaanse oefenmeester zette de club ...

448
448

Meer sportnieuws