'Clement moet alweer sterkhouder afstaan aan grootmacht'

161 stemmen
'Clement moet alweer sterkhouder afstaan aan grootmacht'

Philippe Clement moet in de tweede helft van het seizoen AS Monaco nog naar een ticket voor de Champions League zien te leiden, maar evident zal dat niet worden. Na vijftien speeldagen staat zijn ploeg pas op de zesde plaats, met al negen punten achterstand op nummer twee Lens. Bovendien lijkt zijn taak er niet makkelijker op te worden, want in januari verliest hij mogelijk alweer een sterkhouder.


In de zomer moest Clement al afscheid nemen van Aurelien Tchouameni, die voor 80 miljoen euro door Real Madrid weggekaapt werd. De volgende die door een Europese grootmacht weggekocht lijkt te worden, is Benoît Badiashile. De 21-jarige is volgens The Athletic momenteel de prioriteit van Chelsea, dat in januari een linksvoetige verdediger wil aantrekken. De onderhandelingen tussen de clubs zouden al opgestart zijn.

Aanvankelijk had Chelsea zijn pijlen gericht op Josko Gvardiol, maar na diens indrukwekkende WK is de concurrentie enorm. Daarom mikken ze nu op Badiashile, al houden ze ook nog Evan N'Dika (Frankfurt) en Piero Hincapié (Leverkusen) achter de hand. Badiashile zou voor 35 miljoen euro de overstap naar de Blues kunnen gaan maken.

LES BLEUS
Ondanks zijn jonge leeftijd beschikt Badiashile al over de nodige ervaring, want hij is al enkele jaren een vaste waarde in de verdediging van Monaco. Hij kwam er al 135 keer in actie in de A-ploeg, waarbij hij zes keer scoorde en drie assists gaf. In september maakte hij zelfs al zijn debuut bij de Franse nationale ploeg, al werd hij uiteindelijk niet opgenomen in de WK-selectie vorige maand.

LEES OOK: 'Anderlecht én drie andere opties voor Romelu Lukaku'

Kan Clement zonder hem nog de Champions League halen?

Meest recent

Komt Axel Witsel in actie tegen de VS?

Axel Witsel speelde voorlopig nog geen minuut op dit WK. De ervaren middenvelder lijkt niet meteen ...

13
13
Hoefkens komt met héél verrassend OHL-verhaal

Carl Hoefkens leek op weg naar OH Leuven, maar uiteindelijk kozen ze daar voor Timmy Simons. ...

35
35
Bizarre wending: 'Witte Huis belt met Infantino in affaire-Balogun'

De Rode Duivels moeten maandagnacht dan toch Folarin Balogun vrezen. De Amerikaanse topschutter was ...

268
268
Anderlecht plant grote slag met ‘beste van de competitie'

Anderlecht speurt naar een nieuwe middenvelder en botst plots op een buitenkans. In Roemenië ...

380
380
'Persoonlijk akkoord gevonden: nieuwe jackpot Union'

Union SG toont zich bijzonder actief op de transfermarkt en haalde ondertussen al een zestal ...

51
51
FIFA verbaast: VS-topscorer wél inzetbaar tegen België

De Rode Duivels strijden maandagnacht in Seattle tegen de Verenigde Staten voor een plek in de ...

534
534
Zorgen in Duivelse defensie: Mechele uit basiself geknikkerd?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

194
194
'Mourinho lang niet voldaan: Real-transfer van 60 mil'

Real Madrid blijft nieuwe coach José Mourinho maar van versterking voorzien. Zo werd zondag ...

82
82
Adedeji-Sternberg naar Club? Vervanger staat klaar bij Genk

Club Brugge heeft zijn zinnen gezet op Noah Adedeji-Sternberg. Of het ook tot een akkoord zal komen ...

702
702
Portugese passie: nieuwe coach laat zich gelden bij Anderlecht

RSC Anderlecht is begonnen aan zijn oefencampagne. Zaterdagnamiddag bleven de Brusselaars steken op ...

707
707
WK wordt kerkhof: twee volgende bondscoaches vliegen

Het wereldkampioenschap blijft een ongezien voetbalfeest, maar voor bondscoaches is het ook een ...

137
137
Wissels bij Rode Duivels: drie titularissen moeten vrezen

In welke formatie gaan de Rode Duivels maandagnacht aan de aftrap verschijnen tegen de Verenigde ...

281
281
Alle lichten op groen: Duitsland krijgt droombondscoach

Duitsland werd één van de grote teleurstellingen op het WK 2026 en sneuvelde al in de ...

127
127
Lukaku in basisploeg? Gullit heeft boodschap voor Garcia

Romelu Lukaku toonde zich tegen Senegal opnieuw van goudwaarde als invaller voor de Rode Duivels. ...

547
547
"Vreselijk" - collectieve walging na Frankrijk-Paraguay

Topfavoriet Frankrijk heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plekje in de kwartfinales van het ...

193
193
Union nu al onder stoom: tweede klinkende oefenzege

Union SG zal komend seizoen al snel aan de bak moeten in de voorrondes van de Champions League. De ...

138
138
'Nieuwe wending Tzolis: transfersom nóg hoger'

Club Brugge zal in de komende dagen enkele internationals weer verwelkomen op training. Ook voor ...

825
825
Garcia maakt sterk statement: sterspelers gewaarschuwd

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

359
359
België - USA: Amerikaanse analisten voorspellen uitslag al

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels voor een plekje in de kwarftinales van het ...

730
730
Basisploeg Duivels op helling: "Hij is te chaotisch"

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

606
606
Mechele plots zwaar onder vuur: "Zo traag als dikke stront"

Brandon Mechele was tijdens de groepsfase één van de grote revelaties bij de Rode ...

884
884
WK-kater doorgespoeld: Real kondigt Oranje-smaakmaker aan

Nederland sneuvelde op pijnlijke wijze in de tweede ronde van het WK 2026. Eén ...

72
72
Marc Degryse ontroert iedereen met hartverscheurend verhaal

Marc Degryse was jarenlang één van de absolute publiekslievelingen op de Belgische ...

240
240
KRC Genk slaat enorme slag: contract tot medio 2030

Ook KRC Genk heeft zijn eerste oefenpot achter de rug en won zaterdag met 1-5 van het lokale ...

171
171
België-Senegal zindert na: "Dit verpest grote wedstrijden"

België heeft zijn plek in de 1/8ste finales van het WK 2026 veroverd na een historische ...

772
772

Meer sportnieuws