'Clement moet alweer sterkhouder afstaan aan grootmacht'

door
'Clement moet alweer sterkhouder afstaan aan grootmacht'

Philippe Clement moet in de tweede helft van het seizoen AS Monaco nog naar een ticket voor de Champions League zien te leiden, maar evident zal dat niet worden. Na vijftien speeldagen staat zijn ploeg pas op de zesde plaats, met al negen punten achterstand op nummer twee Lens. Bovendien lijkt zijn taak er niet makkelijker op te worden, want in januari verliest hij mogelijk alweer een sterkhouder.


In de zomer moest Clement al afscheid nemen van Aurelien Tchouameni, die voor 80 miljoen euro door Real Madrid weggekaapt werd. De volgende die door een Europese grootmacht weggekocht lijkt te worden, is Benoît Badiashile. De 21-jarige is volgens The Athletic momenteel de prioriteit van Chelsea, dat in januari een linksvoetige verdediger wil aantrekken. De onderhandelingen tussen de clubs zouden al opgestart zijn.

Aanvankelijk had Chelsea zijn pijlen gericht op Josko Gvardiol, maar na diens indrukwekkende WK is de concurrentie enorm. Daarom mikken ze nu op Badiashile, al houden ze ook nog Evan N'Dika (Frankfurt) en Piero Hincapié (Leverkusen) achter de hand. Badiashile zou voor 35 miljoen euro de overstap naar de Blues kunnen gaan maken.

LES BLEUS
Ondanks zijn jonge leeftijd beschikt Badiashile al over de nodige ervaring, want hij is al enkele jaren een vaste waarde in de verdediging van Monaco. Hij kwam er al 135 keer in actie in de A-ploeg, waarbij hij zes keer scoorde en drie assists gaf. In september maakte hij zelfs al zijn debuut bij de Franse nationale ploeg, al werd hij uiteindelijk niet opgenomen in de WK-selectie vorige maand.

LEES OOK: 'Pocognoli met handen in haar: plotse leegloop op komst'

Kan Clement zonder hem nog de Champions League halen?

Meest recent

Nieuwe spits Anderlecht: Renard krijgt messcherpe voorwaarde

Coach Besnik Hasi benadrukte het na de thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi nog maar eens. RSC ...

36
36
Club-speler ergert Leko: oorzaak voor bloedlip gevonden

Ivan Leko heeft de start van zijn tweede ambstermijn als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. ...

207
207
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern dokt voor nieuwe spits'

Bayern München heeft een spectaculaire eerste helft van het seizoen achter de rug. Maar de club ...

61
61
Hayen laat zich meteen gelden: tóch opsteker voor Genk

Nicky Hayen heeft bij zijn grote debuut als hoofdcoach van KRC Genk niet voor wonderen kunnen ...

204
204
Napoli sluit 2025 af met zege: comeback Lukaku valt in water

Italiaans kampioen SSC Napoli heeft zijn kalenderjaar afgesloten met een uitzege tegen Cremonese: ...

40
40
Doelman vh Jaar: Coosemans topfavoriet, drie grote outsiders

Binnen enkele weken wordt het Gala van de Gouden Schoen gehouden. Naast de hoofdtrofee worden dan ...

466
466
'Versterking Ajax: verrassende Belg op verlanglijst'

Ajax heeft andermaal een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. De Amsterdammers willen ...

102
102
Penaltyfase Genk-Club tóch correct? "Meen je dat nou?!"

De eerste affiche van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League, was meteen ook de meest ...

813
813
'Union blijft cashen: topcompetitie wenkt voor openbaring'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

162
162
'Renard in actie: Anderlecht meldt zich voor eerste winteraanwinst'

RSC Anderlecht wil zich in de komende transferperiode versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

286
286
Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

291
291
'Real lanceert enorme transferbom met Vinicius-miljoen'

Real Madrid hervat komend weekend zijn seizoen met een competitieduel tegen Real Betis. Ondertussen ...

191
191
Bloederig incident Standard-STVV: ploegmaats verketteren Nkada

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

511
511
'Club Brugge machteloos: nieuwe chouchou meteen weer weg'

Club Brugge haalde tijdens de zomermercato weer verschillende verse krachten in huis en een aantal ...

539
539
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

259
259
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

130
130
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

198
198
Anderlecht-'fans' over de schreef: boeman doet boekje open

RSC Anderlecht heeft niet bepaald een goed gevoel overgehouden aan de kerstspeeldag. De Brusselaars ...

602
602
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

396
396
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

215
215
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

370
370
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

128
128
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

314
314
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

292
292
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

117
117

Meer sportnieuws