Eerste grote wintertransfer rond: deal van 50 miljoen

101 stemmen
Eerste grote wintertransfer rond: deal van 50 miljoen

Binnen exact één week gaat de winterse transferperiode officieel van start. En vlak na het wereldkampioenschap in Qatar wordt opnieuw de nodige transferactiviteit verwacht. De eerste grote deal is zelfs al een feit, zo pakte Wolverhampton Wanderers op kerstdag uit met de komst van een nieuwe aanvaller.


De Wolves hebben een dramatische eerste seizoenshelft achter de rug in de Premier League. Na 15 speeldagen staan ze zelfs afgetekend laatste in het klassement met amper 12 punten en al 9 verliesmatchen op de teller. Vlak voor het WK werd de Spanjaard Julen Lopetegui dan ook aangesteld als nieuwe trainer. Maar om de Portugese kolonie in de Premier League te houden, heeft de nieuwe trainer nood aan versterking.

Met name het aanvallende compartiment kon wel wat vers bloed gebruiken. Zomeraanwinst Sasa Kalajdzic ligt namelijk maanden in de lappenmand, terwijl Raul Jimenez en Diego Costa al aardig op leeftijd zijn. En dus hebben de Wolves nu ook toegeslagen. Zo werd zondagavond de komst van Matheus Cunha wereldkundig gemaakt.

HUURDEAL VAN 50 MILJOEN
De Braziliaanse spits, die ook op andere posities in de aanvalslinie uit de voeten kan, komt over van Atlético Madrid waar hij geen vaste titularis was. Cunha wordt in eerste instantie gehuurd. Die overeenkomst wordt echter automatisch omgezet tot een definitieve transfer indien aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan. Verschillende bronnen melden dat Wolverhampton in dat geval zo'n 50 miljoen euro moet ophoesten.

LEES OOK: Atlético Madrid snoeihard: "Mag niet weg voor 200 miljoen"

De wintermercato zou afgeschaft moeten worden ...

Meest recent

'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

48
48
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

9
9
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

12
12
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

241
241
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

240
240
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

219
219
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

561
561
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

136
136
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

131
131
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

506
506
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

651
651
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

325
325
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

74
74
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

376
376
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

883
883
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

199
199
Ongezien! Trump zorgt voor bizar moment op WK-uitreiking

Zestien jaar na hun triomf in Zuid-Afrika, heeft Spanje zich voor de tweede keer tot wereldkampioen ...

317
317
Argentinië met grond gelijk gemaakt: "Schande voor het voetbal"

Argentinië kreeg zondagavond een uitgelezen kans om zich voor de twee keer op rij tot ...

683
683
Leko enorm in de problemen na peperdure Vasovic-deal

De komst van Andrej Vasovic lijkt op papier goed nieuws voor Club Brugge. In werkelijkheid bezorgt ...

433
433
'Volgende Duivel verzilvert WK: transfer van ruim 30 mil'

Youri Tielemans trok naar Manchester United, Thomas Meunier koos Sunderland en Leandro Trossard ...

337
337
Individuele prijzen WK 2026: géén Gouden Bal voor Messi

Het wereldkampioenschap 2026 zit er sinds zondagavond op. Na een ware marathon van liefst 104 ...

140
140
WK-finale ontspoort na affluiten: Paredes compléét over de rooie

Spanje heeft zich zondagavond voor de tweede keer tot wereldkampioen gekroond. In eenzijdige finale ...

821
821
Spanje sloopt Argentijnse muur en grijpt wereldtitel

Na een zenuwslopende WK-finale heeft Spanje zich tot wereldkampioen gekroond. De ploeg van Luis de ...

89
89
Sporza genadeloos neergesabeld na gênant WK-momentje

Voor miljoenen voetbalfans is dit hét sportmoment van de voorbije vier jaar. Maar nog voor de ...

960
960

Meer sportnieuws