Kompany blijft indruk maken: "Alsof hij alles over me wist"

244 stemmen
Kompany blijft indruk maken:

De voorbije jaren bij Anderlecht kon Vincent Kompany nooit heel België overtuigen van zijn kwaliteiten als trainer, want altijd bleef er ergens wel voorbehoud doordat Paars-Wit nooit in de buurt van de titel kwam. In Engeland zijn ze echter als een blok gevallen voor de 36-jarige ex-Rode Duivel, want in zijn eerste halfjaar bij Burnley maakte hij al een grote indruk.


Halfweg het seizoen prijken Kompany en zijn team immers fier aan de leiding in de Engelse Championship, met 47 punten uit 23 wedstrijden. Ze hebben drie punten meer dan eerste achtervolger Sheffield United en al acht punten meer dan nummer drie Blackburn Rovers. Dat is belangrijk, want de top twee promoveert rechtstreeks naar de Premier League. Kompany bereikte die resultaten bovendien met aantrekkelijk voetbal, terwijl Burnley traditioneel stond voor ouderwetse kick-and-rush.

Een andere constante rond Kompany is de grote lof die zijn spelers voor hem hebben. Dat geldt zelfs voor zij die uiteindelijk niet met hem werkten, zoals bijvoorbeeld Matej Vydra. De 30-jarige Tsjechische spits trok in de zomer de deur van Burnley achter zich dicht. "Ik had 100 procent beslist dat ik Burnley wou verlaten, maar nadat ik met Kompany gesproken had was het plots 50/50", onthult hij in The Athletic.

KNIEBLESSURE
Vydra was immers zwaar onder de indruk na zijn gesprek met onze landgenoot. "Hij sprak over zijn tactisch plan en hoe hij wou gaan spelen. Ik dacht dat die manier me beter zou liggen dan het spel van Sean Dyche, dat niet bij me paste. De manier waarop hij over me sprak, was precies alsof hij alles over me wist. Ik was echt tevreden met wat hij vertelde", klinkt het.

Desondanks besloot Vydra zijn contract niet te verlengen bij Burnley. De voorbije maanden was de aanvaller, die een kort verleden bij Club Brugge heeft, herstellende van een zware knieblessure die hij in april opgelopen had. Vanaf januari gaat hij aan de slag bij de Tsjechische kampioen Viktoria Plzen.

Zal Kompany Burnley naar de Premier League leiden?

Meest recent

'Nieuwe club Van Bommel: niemand zag dit aankomen'

Sins Mark van Bommel zo'n twee jaar geleden door de grote poort vertrok bij Antwerp FC, zit de ...

41
41
TRANSFERUURTJE: 'Bliksemaftocht Jashari, Genk wil international'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

127
127
KRC Genk-smaakmaker hint naar enorme transferwending

KRC Genk moet nog Europees voetbal over de streep zien te trekken tegen KAA Gent. De Limburgers ...

92
92
KAA Gent-fans clashen met speler: “Dat gaat te ver”

KAA Gent speelt een levensbelangrijke barragewedstrijd tegen KRC Genk. De Buffalo’s kunnen nog ...

81
81
Toby Alderweireld roept grote schande na CL-finale

Paris Saint-Germain heeft voor het tweede jaar op rij de Champions League gewonnen. Arsenal kwam op ...

90
90
El Ouahdi onthult last-minute poging KBVB: harde afwijzing

De Rode Duivels zagen de afgelopen maanden heel wat spelers voor een ander land kiezen. De keuze van ...

123
123
Chelsea maakt Arsenal en Trossard compleet belachelijk

Arsenal stond dicht bij zijn eerste Champions League. De Londenaren kwamen op voorsprong, maar PSG ...

94
94
‘Grote stunt als opvolger Wouter Vrancken bij STVV?’

Sint-Truiden VV was dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

287
287
Pijnlijk verdict Verschaeren: “Wie zit op hem te wachten?"

RSC Anderlecht zal een aantal spelers de club zien verlaten. Gilles De Bilde sprak bij DAZN over ...

311
311
Transfers tussen Club en Feyenoord: Rigaux reageert

Dévy Rigaux is de nieuwe sportief directeur van Feyenoord. Hij kwam over van Club Brugge. ...

189
189
‘Standard zoekt geld: topspelers in de kijker’

Standard is op zoek naar versterking en er worden veel namen genoemd. Ook aan uitgaande zijde gaat ...

168
168
Stijnen terug naar Club Brugge? "Misplaatste arrogantie"

Bij Club Brugge haalden ze Ivan Leko terug als coach en die bezorgde hen de landstitel. Er is nog ...

296
296
Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Dennis Praet nam afscheid van Royal Antwerp FC. De ervaren ex-Rode Duivel kende een anonieme periode ...

334
334
Inter vernedert Club met Stankovic-bom: “Dit doet pijn”

Club Brugge dreigt één van zijn strafste transfers van het seizoen alweer kwijt te ...

1066
1066
“Lukaku naar Anderlecht? Ik zou het niet doen”

RSC Anderlecht hoopt Romelu Lukaku zo snel mogelijk te zien terugkeren, maar de spits en zijn ...

296
296
Club Brugge twijfelt: drie 'eigen' jongens op weg naar de uitgang?

Club Brugge gaat deze zomer heel wat spelers verliezen. Er zijn vooral sterkhouders die de club gaan ...

574
574
Twee teleurstellingen bij Anderlecht: houden of verkopen?

Bij RSC Anderlecht moéten zeker geen zestien spelers weg. Dergelijke lijstjes worden snel ...

444
444
Arteta ook grootmoedig: "PSG is de beste ter wereld"

De voorbije jaren faalde Arsenal regelmatig in 'money time', maar dit seizoen moest anders worden. ...

95
95
Enorme domper Schotland: ster moet afhaken voor WK

Elf dagen voor de start van het toernooi zijn de meeste WK-deelnemers begonnen aan hun ...

53
53
Luis Enrique schaart zich in bijzonder fraai rijtje

Paris Saint-Germain blijft de primus van Europa. Het heeft zaterdagavond immers zijn titel in de ...

61
61
Arteta voelt zich bekocht: "Als ik die fase terugzie..."

Nadat ze al de titel in de Premier League in de wacht gesleept hadden, droomde Arsenal ervan om ook ...

269
269
CL-zege met zwart randje: rellen met PSG-fans in Parijs

Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht ...

79
79
Van der Elst voorspelt: Club wil transferblunder voorkomen

Club Brugge gaat een bewogen transferzomer tegemoet. Daarin zal het wellicht heel wat sterkhouders ...

355
355
PSG doet Arsenal-droom sneuvelen vanop de stip

De finale van de Champions League is zaterdagavond uitgedraaid op een thriller. PSG haalde tegen ...

53
53
'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

118
118

Meer sportnieuws