Kompany blijft indruk maken: "Alsof hij alles over me wist"

door
Kompany blijft indruk maken:

De voorbije jaren bij Anderlecht kon Vincent Kompany nooit heel België overtuigen van zijn kwaliteiten als trainer, want altijd bleef er ergens wel voorbehoud doordat Paars-Wit nooit in de buurt van de titel kwam. In Engeland zijn ze echter als een blok gevallen voor de 36-jarige ex-Rode Duivel, want in zijn eerste halfjaar bij Burnley maakte hij al een grote indruk.


Halfweg het seizoen prijken Kompany en zijn team immers fier aan de leiding in de Engelse Championship, met 47 punten uit 23 wedstrijden. Ze hebben drie punten meer dan eerste achtervolger Sheffield United en al acht punten meer dan nummer drie Blackburn Rovers. Dat is belangrijk, want de top twee promoveert rechtstreeks naar de Premier League. Kompany bereikte die resultaten bovendien met aantrekkelijk voetbal, terwijl Burnley traditioneel stond voor ouderwetse kick-and-rush.

Een andere constante rond Kompany is de grote lof die zijn spelers voor hem hebben. Dat geldt zelfs voor zij die uiteindelijk niet met hem werkten, zoals bijvoorbeeld Matej Vydra. De 30-jarige Tsjechische spits trok in de zomer de deur van Burnley achter zich dicht. "Ik had 100 procent beslist dat ik Burnley wou verlaten, maar nadat ik met Kompany gesproken had was het plots 50/50", onthult hij in The Athletic.

KNIEBLESSURE
Vydra was immers zwaar onder de indruk na zijn gesprek met onze landgenoot. "Hij sprak over zijn tactisch plan en hoe hij wou gaan spelen. Ik dacht dat die manier me beter zou liggen dan het spel van Sean Dyche, dat niet bij me paste. De manier waarop hij over me sprak, was precies alsof hij alles over me wist. Ik was echt tevreden met wat hij vertelde", klinkt het.

Desondanks besloot Vydra zijn contract niet te verlengen bij Burnley. De voorbije maanden was de aanvaller, die een kort verleden bij Club Brugge heeft, herstellende van een zware knieblessure die hij in april opgelopen had. Vanaf januari gaat hij aan de slag bij de Tsjechische kampioen Viktoria Plzen.

Zal Kompany Burnley naar de Premier League leiden?

Meest recent

Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

1
1
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

39
39
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

43
43
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

59
59
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

74
74
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

42
42
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

12
12
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

41
41
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

15
15
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

151
151
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

130
130
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

78
78
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

143
143
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

274
274
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

253
253
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

59
59
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

119
119
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

219
219
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

131
131
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

192
192
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

191
191
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

426
426
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

368
368
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

187
187
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

244
244

Meer sportnieuws