Kompany blijft indruk maken: "Alsof hij alles over me wist"

244 stemmen
Kompany blijft indruk maken:

De voorbije jaren bij Anderlecht kon Vincent Kompany nooit heel België overtuigen van zijn kwaliteiten als trainer, want altijd bleef er ergens wel voorbehoud doordat Paars-Wit nooit in de buurt van de titel kwam. In Engeland zijn ze echter als een blok gevallen voor de 36-jarige ex-Rode Duivel, want in zijn eerste halfjaar bij Burnley maakte hij al een grote indruk.


Halfweg het seizoen prijken Kompany en zijn team immers fier aan de leiding in de Engelse Championship, met 47 punten uit 23 wedstrijden. Ze hebben drie punten meer dan eerste achtervolger Sheffield United en al acht punten meer dan nummer drie Blackburn Rovers. Dat is belangrijk, want de top twee promoveert rechtstreeks naar de Premier League. Kompany bereikte die resultaten bovendien met aantrekkelijk voetbal, terwijl Burnley traditioneel stond voor ouderwetse kick-and-rush.

Een andere constante rond Kompany is de grote lof die zijn spelers voor hem hebben. Dat geldt zelfs voor zij die uiteindelijk niet met hem werkten, zoals bijvoorbeeld Matej Vydra. De 30-jarige Tsjechische spits trok in de zomer de deur van Burnley achter zich dicht. "Ik had 100 procent beslist dat ik Burnley wou verlaten, maar nadat ik met Kompany gesproken had was het plots 50/50", onthult hij in The Athletic.

KNIEBLESSURE
Vydra was immers zwaar onder de indruk na zijn gesprek met onze landgenoot. "Hij sprak over zijn tactisch plan en hoe hij wou gaan spelen. Ik dacht dat die manier me beter zou liggen dan het spel van Sean Dyche, dat niet bij me paste. De manier waarop hij over me sprak, was precies alsof hij alles over me wist. Ik was echt tevreden met wat hij vertelde", klinkt het.

Desondanks besloot Vydra zijn contract niet te verlengen bij Burnley. De voorbije maanden was de aanvaller, die een kort verleden bij Club Brugge heeft, herstellende van een zware knieblessure die hij in april opgelopen had. Vanaf januari gaat hij aan de slag bij de Tsjechische kampioen Viktoria Plzen.

LEES OOK: Nicky Hayen krijgt plots bijzonder signaal uit Limburg

Zal Kompany Burnley naar de Premier League leiden?

Meest recent

Overmars klapt uit de biecht: vuurwerk bij Antwerp

Amper een handvol dagen voor de competitiestart heeft Antwerp met Marvin Compper een nieuwe T1 te ...

26
26
'Plottwist bij Club Brugge: knaltransfer van de baan'

Club Brugge hoopt nog minstens één winger aan te werven, en dan is het huiswerk ...

244
244
KVDO-fans woedend na stunt Cercle: "Lijkenpikkers!"

KVDO en Cercle Brugge staan plots allebei centraal op sociale media. Een opvallende advertentie van ...

374
374
Ivan Leko ziet ‘Luka Modric’ van Club Brugge opstaan

Het nieuwe seizoen van de Jupiler Pro League staat voor de deur. Club Brugge zoekt nog naar ritme ...

353
353
Compper duidelijk over plan en speelstijl met Antwerp

Marvin Compper is de nieuwe hoofdtrainer van Royal Antwerp FC. De Duitser gaf een eerste ...

129
129
Goals op komst voor Anderlecht? “Minstens 20 dit seizoen”

RSC Anderlecht hoopt weer mee te kunnen doen voor de prijzen. Voorin zoekt Paars-Wit nog ...

610
610
Geweldig: oude foto Club-aanwinst duikt op, fans jubelen

Club Brugge heeft met Freddie Potts een nieuwe middenvelder binnengehaald. De 22-jarige Engelsman ...

157
157
Union vreest Bodo/Glimt: Hubert roept oorlogstaal

Union SG neemt het vanavond op tegen Bodo/Glimt. De Noorse topclub maakte de afgelopen jaren een ...

109
109
Westerlo pakt uit met Cisse Sandra van Club Brugge

Westerlo is ambitieus en dat is er ook aan te zien op de transfermarkt. De afgelopen jaren maakte de ...

195
195
Hoop voor RWDM? Nieuwe voorzitter komt met opvallend plan

RWDM Brussels heeft een woelige periode achter de rug met vorige eigenaar John Textor. De Belgische ...

109
109
‘Miljoenenbod de vuilbak in: Club Brugge geeft niet op’

Club Brugge wil deze zomermercato nog uitpakken. Blauw-Zwart is ambitieus en gaat weer vol voor de ...

500
500
FIFA slaat hard terug na kritiek op Infantino: intern paniek

Na het WK is de bom volledig losgebarsten rond de FIFA en baas Gianni Infantino. Nadat de Zwitser ...

351
351
Leko spreekt resoluut tegen: “Club moet nederig blijven”

Club Brugge wordt in België als een alleenheerser gezien. Vooral door de sterke Europese ...

276
276
Union SG incasseert ferme domper voor CL-clash

Union SG hoopt zich dit seizoen te kwalificeren voor de groepsfase van de Champions League. De ...

151
151
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht gaat los, Genk en Club bikkelen’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

1043
1043
‘Cercle Brugge haalt voormalige Standard-pion binnen’

Cercle Brugge is op de zomermercato nog op zoek naar versterkingen voor de kern, maar ook achter de ...

186
186
Amateurclub stunt met héél pikante ploegvoorstelling

Een voetbalclub die haar spelerskern en nieuwe wedstrijdshirts voorstelt in een parenclub. Het ...

103
103
‘Neymar dropt plots transferbommetje bij Santos’

Neymar stond lange tijd aan de top van het Europese voetbal, maar de laatste jaren werd hij vooral ...

53
53
Ajax pakt uit met transferstunt van formaat

Ajax wil weer aan de top van het Nederlandse voetbal staan. De Amsterdammers verliezen mogelijk nog ...

161
161
Refs eerste speeldag nieuw JPL-seizoen bekendgemaakt

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League klopt op de deur en het Refereeing Department heeft de ...

169
169
‘Strijd om Bertaccini barst los: Anderlecht wijst bod af’

RSC Anderlecht en Adriano Bertaccini stevenen af op een breuk. De aanvaller past naar verluidt niet ...

1078
1078
Van Bommel kijkt mee: 'Verrassende transfer Roméo Lavia'

Met Mark van Bommel aan het roer als bondscoach, mag een aantal jonge gasten hopen op een (nieuwe) ...

325
325
Club Brugge breekt de bank: kersverse topaanwinst binnen

Club Brugge heeft in aanloop naar de competitiestart nog een tandje bijgestoken. Daags na de komst ...

982
982
'STVV strikt WK-ganger; KVM wil shoppen in eigen land'

Vrijdagavond gaat het seizoen 2026-2027 van start in de Jupiler Pro League. Maar aan de vooravond ...

305
305
Tzolis doet monden openvallen bij Arsenal: meteen nieuwe bijnaam

Christos Tzolis realiseerde in het tussenseizoen een absolute droomtransfer. De flankaanvaller ...

1028
1028

Meer sportnieuws