Kompany blijft indruk maken: "Alsof hij alles over me wist"

door
Kompany blijft indruk maken:

De voorbije jaren bij Anderlecht kon Vincent Kompany nooit heel België overtuigen van zijn kwaliteiten als trainer, want altijd bleef er ergens wel voorbehoud doordat Paars-Wit nooit in de buurt van de titel kwam. In Engeland zijn ze echter als een blok gevallen voor de 36-jarige ex-Rode Duivel, want in zijn eerste halfjaar bij Burnley maakte hij al een grote indruk.


Halfweg het seizoen prijken Kompany en zijn team immers fier aan de leiding in de Engelse Championship, met 47 punten uit 23 wedstrijden. Ze hebben drie punten meer dan eerste achtervolger Sheffield United en al acht punten meer dan nummer drie Blackburn Rovers. Dat is belangrijk, want de top twee promoveert rechtstreeks naar de Premier League. Kompany bereikte die resultaten bovendien met aantrekkelijk voetbal, terwijl Burnley traditioneel stond voor ouderwetse kick-and-rush.

Een andere constante rond Kompany is de grote lof die zijn spelers voor hem hebben. Dat geldt zelfs voor zij die uiteindelijk niet met hem werkten, zoals bijvoorbeeld Matej Vydra. De 30-jarige Tsjechische spits trok in de zomer de deur van Burnley achter zich dicht. "Ik had 100 procent beslist dat ik Burnley wou verlaten, maar nadat ik met Kompany gesproken had was het plots 50/50", onthult hij in The Athletic.

KNIEBLESSURE
Vydra was immers zwaar onder de indruk na zijn gesprek met onze landgenoot. "Hij sprak over zijn tactisch plan en hoe hij wou gaan spelen. Ik dacht dat die manier me beter zou liggen dan het spel van Sean Dyche, dat niet bij me paste. De manier waarop hij over me sprak, was precies alsof hij alles over me wist. Ik was echt tevreden met wat hij vertelde", klinkt het.

Desondanks besloot Vydra zijn contract niet te verlengen bij Burnley. De voorbije maanden was de aanvaller, die een kort verleden bij Club Brugge heeft, herstellende van een zware knieblessure die hij in april opgelopen had. Vanaf januari gaat hij aan de slag bij de Tsjechische kampioen Viktoria Plzen.

Zal Kompany Burnley naar de Premier League leiden?

Meest recent

Guardiola komt met hoopgevend nieuws over Doku

De voorbije weken belandden heel wat Rode Duivels in de lappenmand. Eén van hen was ...

5
5
Alderweireld onthult: plan omgegooid voor Antwerp

Vorige zomer zette Toby Alderweireld een punt achter zijn profcarrière. De 36-jarige vond het ...

27
27
Dit is het verdere parcours van Genk in de Europa League

Om 13u werd na de Champions League in het hoofdkwartier van de UEFA in Nyon ook geloot voor de ...

100
100
Sebaoui onthult zéér straffe ambitie STVV

STVV blijft maar verbazen in de Jupiler Pro League. Van zijn laatste veertien competitiewedstrijden ...

34
34
TD Essevee duidelijk over mogelijk ontslag Vandenbroeck

Voor Zulte Waregem worden het nog spannende weken. De promovendus moet nog alles uit de kast halen ...

109
109
Loting CL: Real-City en PSG-Chelsea als grootste affiches

Vrijdagmiddag om 12u werd in het hoofdkwartier van de UEFA geloot voor de eindfase van de Champions ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

169
169
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

111
111
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

57
57
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

37
37
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

156
156
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

69
69
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

218
218
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

166
166
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

255
255
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

153
153
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

247
247
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

167
167
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

515
515
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

400
400
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

24
24
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

907
907
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

77
77
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

186
186

Meer sportnieuws