Kompany blijft indruk maken: "Alsof hij alles over me wist"

244
Kompany blijft indruk maken:

De voorbije jaren bij Anderlecht kon Vincent Kompany nooit heel België overtuigen van zijn kwaliteiten als trainer, want altijd bleef er ergens wel voorbehoud doordat Paars-Wit nooit in de buurt van de titel kwam. In Engeland zijn ze echter als een blok gevallen voor de 36-jarige ex-Rode Duivel, want in zijn eerste halfjaar bij Burnley maakte hij al een grote indruk.


Halfweg het seizoen prijken Kompany en zijn team immers fier aan de leiding in de Engelse Championship, met 47 punten uit 23 wedstrijden. Ze hebben drie punten meer dan eerste achtervolger Sheffield United en al acht punten meer dan nummer drie Blackburn Rovers. Dat is belangrijk, want de top twee promoveert rechtstreeks naar de Premier League. Kompany bereikte die resultaten bovendien met aantrekkelijk voetbal, terwijl Burnley traditioneel stond voor ouderwetse kick-and-rush.

Een andere constante rond Kompany is de grote lof die zijn spelers voor hem hebben. Dat geldt zelfs voor zij die uiteindelijk niet met hem werkten, zoals bijvoorbeeld Matej Vydra. De 30-jarige Tsjechische spits trok in de zomer de deur van Burnley achter zich dicht. "Ik had 100 procent beslist dat ik Burnley wou verlaten, maar nadat ik met Kompany gesproken had was het plots 50/50", onthult hij in The Athletic.

KNIEBLESSURE
Vydra was immers zwaar onder de indruk na zijn gesprek met onze landgenoot. "Hij sprak over zijn tactisch plan en hoe hij wou gaan spelen. Ik dacht dat die manier me beter zou liggen dan het spel van Sean Dyche, dat niet bij me paste. De manier waarop hij over me sprak, was precies alsof hij alles over me wist. Ik was echt tevreden met wat hij vertelde", klinkt het.

Desondanks besloot Vydra zijn contract niet te verlengen bij Burnley. De voorbije maanden was de aanvaller, die een kort verleden bij Club Brugge heeft, herstellende van een zware knieblessure die hij in april opgelopen had. Vanaf januari gaat hij aan de slag bij de Tsjechische kampioen Viktoria Plzen.

Zal Kompany Burnley naar de Premier League leiden?

Meest recent

'Monstertransfer Pacho: Engelsen reserveren fortuin'

De Jupiler Pro League wist de voorbije seizoenen heel wat jongens te lanceren richting de Europese ...

26
26
Vraagteken Vanaken: grote verrassing in Brugse basiself?

Voorlopig staat nog een groot vraagteken achter zijn naam. Maar de kans is reëel dat Club ...

97
97
Anderlecht spartelt naar zege: kranten zien nieuwe steunpilaar

RSC Anderlecht heeft vrijdagavond zijn derde competitiezege geboekt. Op het veld van KV Mechelen ...

278
278
‘Van Bommel zwicht voor Doku: WK-uitblinker vliegt eruit’

Jérémy Doku is nog altijd niet wedstrijdfit. Toch wacht Mark van Bommel straks een nog ...

322
322
'Club houdt hart vast: laatste maanden voor publiekslieveling'

Club Brugge wist in de zomermercato opnieuw een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

474
474
Compper met opvallende reactie: "Dat lijkt misschien vreemd"

Royal Antwerp FC moet dit weekend aan de bak tegen Club Brugge. De Great Old heeft er een paar ...

73
73
Bruno velt oordeel over nipte zege van Anderlecht

RSC Anderlecht wist na het puntenverlies tegen KRC Genk weer aan te knopen met een zege tegen KV ...

403
403
Omobamidele: "Dit maakt op het einde het verschil"

RSC Anderlecht won met 0-1 van KV Mechelen. Het was voetbaltechnisch een bijzonder matige pot ...

162
162
Matig Anderlecht pakt zege na zeer povere pot voetbal

In de Jupiler Pro League openden KV Mechelen en RSC Anderlecht vanavond de zesde speeldag. Beide ...

129
129
Kompany lyrisch over topspeler: "Hij is een artiest"

Vincent Kompany is een adept van aanvallend voetbal. Dat was zo bij RSC Anderlecht, Burnley en zeker ...

59
59
KV Kortrijk onder druk: Jonckheere ziet oorzaken voor zwakke start

KV Kortrijk is het seizoen begonnen met een nul op vijftien. Het belooft een moeilijk seizoen te ...

104
104
Beerschot en Dender zetten titelambities kracht bij

Om 20u stonden er twee matchen op het programma in de Challenger Pro League. Er was de beladen ...

85
85
RSCA op voorsprong, fans willen één speler in de ploeg

KV Mechelen en RSC Anderlecht begonnen om 20u45 aan hun zesde competitiepartij van het seizoen. De ...

195
195
Thorup looft nieuwkomer: "Was alvast veelbelovend"

KRC Genk pakte vorige week een punt op het veld van RSC Anderlecht, wat al bij al toch gevleid was. ...

133
133
Vertrek in de maak bij Anderlecht: "In januari transfer"

Bij RSC Anderlecht zitten ze nog met een aantal overbodige spelers. Antoine Sibierski hoopt hen in ...

258
258
Wat met El Hadj bij Union SG? Hubert speelt open kaart

Anouar Ait El Hadj aasde de afgelopen transferpriode op een vertrek bij Union SG. Hij voelde zich ...

138
138
‘Leko gooit Club Brugge-speler per direct uit zijn elftal’

Ivan Leko heeft na de Europese opener meteen hard ingegrepen bij Club Brugge. Een speler die enkele ...

762
762
Bruno maakt ploeg bekend: één wissel bij Anderlecht

Om 20u45 staat de altijd beladen partij tussen KV Mechelen en RSC Anderlecht op het programma. Beide ...

85
85
Vanhoutte zorgt voor veel reacties met opvallend beeld

Charles Vanhoutte beleeft momenteel een bijzonder hoofdstuk in zijn carrière. De Belgische ...

65
65
STVV pakt uit met héél verrassend initiatief

STVV heeft zopas straf nieuws meegedeeld. De Kanaries pakken uit met een documentaire over het ...

60
60
Transfers voor James Rodriguez, Coutinho én Mata

De transferperiode ligt achter de rug in de meeste landen, maar in sommige competities kan men wel ...

31
31
KRC Genk versus AA Gent: Thorup en De Mil slijpen messen

Komend weekend staan er heel wat interessante affiches op het programma, maar de voornaamste ...

195
195
Compper deelt dubbele opsteker uit ziekenboeg Antwerp

Antwerp begon voortvarend aan het seizoen, maar behalve het abrupte afscheid van Marc Overmars is ...

233
233
De Mil dropt hints: grote comeback(s) bij AA Gent?

Na vijf speeldagen pronkt KAA Gent nog steeds met een foutloos rapport, een lijn die de fiere ...

400
400
Leko houdt adem in: sterkhouder Club Brugge langer out?

Club Brugge wil de nederlaag tegen Aston Villa snel doorspoelen, en dus moet Antwerp er straks aan ...

439
439

Meer sportnieuws