L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

door
L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

De laatste week van 2022 is ingezet en dus is het een ideaal moment om nog eens terug te blikken op wat de voorbije twaalf hebben gebracht in de voetbalwereld. Bij de toonaangevende Franse sportkrant L'Equipe deed men dat aan de hand van een 'Topelftal van 2022'. En daarin zowaar twee Belgen.


Als doelman kiest men bij L'Equipe immers voor Thibaut Courtois. Die was zeker in de eerste maanden subliem bij Real Madrid en toonde zich van instrumentaal belang in het behalen van de Spaanse titel én Champions League. "Na vier seizoenen bij Real won hij zijn eerste Champions League, niet in het minst na een danteske finale van zijn kant. Het was de apotheose van een jaar waarin hij eveneens een grote rol speelde in het behalen van de Spaanse titel, Europese Supercup en Spaanse Supercup. Dat bezorgde hem ook de Yashin-trofee", klinkt het.

Naast Courtois haalt nog een tweede Belg het gala-elftal. Zo is ook een plekje voorzien voor Kevin De Bruyne. "Hij maakt voor de vierde keer zijn opwachting in dit 'Team van het Jaar', de beste nog lopende reeks. En dat illustreert zijn constantheid op het hoogste niveau. Ook al was zijn WK met België een teleurstelling, hij was opnieuw de patron van een Manchester City dat kampioen werd en ongelukkig sneuvelde in de halve finales van de Champions League."

MESSI EN MBAPPÉ
Uiteraard kan ook een vleugje Frans chauvinisme niet ontbreken. Zo krijgen Karim Benzema en Kylian Mbappé de voorkeur op onder meer Erling Haaland en Robert Lewandowski, al is dat ook niet helemaal onterecht. AC Milan-back Théo Hernandez is de derde Fransman in het elftal. Uiteraard kan ook wereldkampioen Lionel Messi niet ontbreken, net zoals de onverslijtbare Luka Modric.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Courtois was de beste doelman van 2022 ...

Meest recent

Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

18
18
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

216
216
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

8
8
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

93
93
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

137
137
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

827
827
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

151
151
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

278
278
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

410
410
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

124
124
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

266
266
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

321
321
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

66
66
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

555
555
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

460
460
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

187
187
Crisis bij Anderlecht: Proto en Albert wijzen de vinger

Anderlecht is zondag en maandag in een ongeziene crisis beland. Eerst leed het in Genk een zoveelste ...

491
491
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topkandidaat én leegloop bij Anderlecht'

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

471
471
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

89
89
Boost bij Club Brugge:”Goednieuwsshow in Jan Breydel”

Club Brugge had geen moeite met Standard Luik afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League. ...

396
396
‘Deserteur’ bij Anderlecht: “Smalletjes en niet netjes”

Het is een totale leegloop bij RSC Anderlecht. Na het ontslag van Besnik Hasi verlieten ook Lucas ...

625
625
Antwerp in bizarre situatie: “Hoe gek het ook klinkt”

Royal Antwerp FC ging van de hemel naar de hel. In de beker won The Great Old met 0-1 op het veld ...

238
238
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

288
288
'Anderlecht verrast: dit is de staf na vertrek Still'

RSC Anderlecht ziet Edward Still vertrekken naar Watford. Wie de stromingen kent binnen het ...

316
316
Bijltjesdag bij Anderlecht: club bevestigt vertrek Renard en Still

RSC Anderlecht heeft zopas officieel bevestigd dat Edward Still en Olivier Renard de club verlaten. ...

313
313

Meer sportnieuws