L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

265
L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

De laatste week van 2022 is ingezet en dus is het een ideaal moment om nog eens terug te blikken op wat de voorbije twaalf hebben gebracht in de voetbalwereld. Bij de toonaangevende Franse sportkrant L'Equipe deed men dat aan de hand van een 'Topelftal van 2022'. En daarin zowaar twee Belgen.


Als doelman kiest men bij L'Equipe immers voor Thibaut Courtois. Die was zeker in de eerste maanden subliem bij Real Madrid en toonde zich van instrumentaal belang in het behalen van de Spaanse titel én Champions League. "Na vier seizoenen bij Real won hij zijn eerste Champions League, niet in het minst na een danteske finale van zijn kant. Het was de apotheose van een jaar waarin hij eveneens een grote rol speelde in het behalen van de Spaanse titel, Europese Supercup en Spaanse Supercup. Dat bezorgde hem ook de Yashin-trofee", klinkt het.

Naast Courtois haalt nog een tweede Belg het gala-elftal. Zo is ook een plekje voorzien voor Kevin De Bruyne. "Hij maakt voor de vierde keer zijn opwachting in dit 'Team van het Jaar', de beste nog lopende reeks. En dat illustreert zijn constantheid op het hoogste niveau. Ook al was zijn WK met België een teleurstelling, hij was opnieuw de patron van een Manchester City dat kampioen werd en ongelukkig sneuvelde in de halve finales van de Champions League."

MESSI EN MBAPPÉ
Uiteraard kan ook een vleugje Frans chauvinisme niet ontbreken. Zo krijgen Karim Benzema en Kylian Mbappé de voorkeur op onder meer Erling Haaland en Robert Lewandowski, al is dat ook niet helemaal onterecht. AC Milan-back Théo Hernandez is de derde Fransman in het elftal. Uiteraard kan ook wereldkampioen Lionel Messi niet ontbreken, net zoals de onverslijtbare Luka Modric.

LEES OOK: ‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Courtois was de beste doelman van 2022 ...

Meest recent

Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

17
17
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

8
8
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

71
71
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

22
22
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

14
14
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

7
7
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

251
251
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

69
69
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

16
16
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

72
72
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

49
49
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

131
131
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

253
253
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

89
89
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

295
295
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

135
135
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

38
38
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

84
84
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

195
195

Meer sportnieuws