L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

door
L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

De laatste week van 2022 is ingezet en dus is het een ideaal moment om nog eens terug te blikken op wat de voorbije twaalf hebben gebracht in de voetbalwereld. Bij de toonaangevende Franse sportkrant L'Equipe deed men dat aan de hand van een 'Topelftal van 2022'. En daarin zowaar twee Belgen.


Als doelman kiest men bij L'Equipe immers voor Thibaut Courtois. Die was zeker in de eerste maanden subliem bij Real Madrid en toonde zich van instrumentaal belang in het behalen van de Spaanse titel én Champions League. "Na vier seizoenen bij Real won hij zijn eerste Champions League, niet in het minst na een danteske finale van zijn kant. Het was de apotheose van een jaar waarin hij eveneens een grote rol speelde in het behalen van de Spaanse titel, Europese Supercup en Spaanse Supercup. Dat bezorgde hem ook de Yashin-trofee", klinkt het.

Naast Courtois haalt nog een tweede Belg het gala-elftal. Zo is ook een plekje voorzien voor Kevin De Bruyne. "Hij maakt voor de vierde keer zijn opwachting in dit 'Team van het Jaar', de beste nog lopende reeks. En dat illustreert zijn constantheid op het hoogste niveau. Ook al was zijn WK met België een teleurstelling, hij was opnieuw de patron van een Manchester City dat kampioen werd en ongelukkig sneuvelde in de halve finales van de Champions League."

MESSI EN MBAPPÉ
Uiteraard kan ook een vleugje Frans chauvinisme niet ontbreken. Zo krijgen Karim Benzema en Kylian Mbappé de voorkeur op onder meer Erling Haaland en Robert Lewandowski, al is dat ook niet helemaal onterecht. AC Milan-back Théo Hernandez is de derde Fransman in het elftal. Uiteraard kan ook wereldkampioen Lionel Messi niet ontbreken, net zoals de onverslijtbare Luka Modric.

LEES OOK: Straf! Rode Duivel bij 10 grootste blikvangers op WK 2026

Courtois was de beste doelman van 2022 ...

Meest recent

Brys haalt na Kameroense sage keihard uit: "Narcissist!"

Binnen een tweetal weken gaat in Marokko de Africa Cup van start, maar het lijkt er alsmaar meer op ...

0
0
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Exit Duranville, oude bekende terug naar JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

115
115
Degryse viseert viertal Club Brugge: “Niet meer hetzelfde”

Club Brugge verloop afgelopen speeldag van STVV en zag de Kanaries naar de tweede plek springen. ...

150
150
Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

63
63
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

104
104
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

145
145
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

241
241
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

251
251
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

62
62
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

27
27
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

627
627
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

320
320
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

468
468
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

127
127
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

528
528
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

1099
1099
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

317
317
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

676
676
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

334
334
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

234
234
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

150
150
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

92
92
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

65
65

Meer sportnieuws