L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

door
L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

De laatste week van 2022 is ingezet en dus is het een ideaal moment om nog eens terug te blikken op wat de voorbije twaalf hebben gebracht in de voetbalwereld. Bij de toonaangevende Franse sportkrant L'Equipe deed men dat aan de hand van een 'Topelftal van 2022'. En daarin zowaar twee Belgen.


Als doelman kiest men bij L'Equipe immers voor Thibaut Courtois. Die was zeker in de eerste maanden subliem bij Real Madrid en toonde zich van instrumentaal belang in het behalen van de Spaanse titel én Champions League. "Na vier seizoenen bij Real won hij zijn eerste Champions League, niet in het minst na een danteske finale van zijn kant. Het was de apotheose van een jaar waarin hij eveneens een grote rol speelde in het behalen van de Spaanse titel, Europese Supercup en Spaanse Supercup. Dat bezorgde hem ook de Yashin-trofee", klinkt het.

Naast Courtois haalt nog een tweede Belg het gala-elftal. Zo is ook een plekje voorzien voor Kevin De Bruyne. "Hij maakt voor de vierde keer zijn opwachting in dit 'Team van het Jaar', de beste nog lopende reeks. En dat illustreert zijn constantheid op het hoogste niveau. Ook al was zijn WK met België een teleurstelling, hij was opnieuw de patron van een Manchester City dat kampioen werd en ongelukkig sneuvelde in de halve finales van de Champions League."

MESSI EN MBAPPÉ
Uiteraard kan ook een vleugje Frans chauvinisme niet ontbreken. Zo krijgen Karim Benzema en Kylian Mbappé de voorkeur op onder meer Erling Haaland en Robert Lewandowski, al is dat ook niet helemaal onterecht. AC Milan-back Théo Hernandez is de derde Fransman in het elftal. Uiteraard kan ook wereldkampioen Lionel Messi niet ontbreken, net zoals de onverslijtbare Luka Modric.

LEES OOK: ‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

Courtois was de beste doelman van 2022 ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

1
1
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

39
39
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

75
75
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

18
18
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

218
218
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

156
156
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

148
148
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

26
26
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

104
104
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

99
99
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

37
37
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

122
122
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

76
76
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

319
319
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

76
76
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

87
87
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

163
163
TRANSFERUURTJE: ‘Jackpot KRC Genk en Union, Vossen verrast’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

326
326
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

137
137
Hayen heeft nieuw plan bij Genk: "Daar zie ik iets in"

Ondanks wisselvallige play-offs ligt KRC Genk nog steeds op koers om in de barrages te strijden voor ...

230
230
'Club keert kart volledig: play-offs plots weer op tafel'

Er is de voorbije maanden al heel wat discussie geweest over de competitiehervorming in de Jupiler ...

723
723
'Barça verbaast met komst voormalige JPL-smaakmaker'

FC Barcelona verzekerde zich zondagavond van een tweede titel op rij door in de Clasico af te ...

67
67
Vandenbempt waarschuwt Club Brugge: "Pas toch maar op"

Club Brugge is veruit de beste ploeg in deze Play-Offs. Ze overklasten STVV en beginnen als leider ...

442
442
Degryse velt oordeel: moet Hazard spelen of niet?

RSC Anderlecht is vanaf vandaag voluit bezig met de bekerfinale. Thorgan Hazard startte op de bank ...

141
141
Vandenbempt snoeihard voor AA Gent en Anderlecht

AA Gent - Anderlecht eindigde op 1-1. Het was een wedstrijd met te weinig goed voetbal en toch wat ...

274
274

Meer sportnieuws