L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

door
L'Equipe: twee Belgen in 'Ultieme Elftal van 2022'

De laatste week van 2022 is ingezet en dus is het een ideaal moment om nog eens terug te blikken op wat de voorbije twaalf hebben gebracht in de voetbalwereld. Bij de toonaangevende Franse sportkrant L'Equipe deed men dat aan de hand van een 'Topelftal van 2022'. En daarin zowaar twee Belgen.


Als doelman kiest men bij L'Equipe immers voor Thibaut Courtois. Die was zeker in de eerste maanden subliem bij Real Madrid en toonde zich van instrumentaal belang in het behalen van de Spaanse titel én Champions League. "Na vier seizoenen bij Real won hij zijn eerste Champions League, niet in het minst na een danteske finale van zijn kant. Het was de apotheose van een jaar waarin hij eveneens een grote rol speelde in het behalen van de Spaanse titel, Europese Supercup en Spaanse Supercup. Dat bezorgde hem ook de Yashin-trofee", klinkt het.

Naast Courtois haalt nog een tweede Belg het gala-elftal. Zo is ook een plekje voorzien voor Kevin De Bruyne. "Hij maakt voor de vierde keer zijn opwachting in dit 'Team van het Jaar', de beste nog lopende reeks. En dat illustreert zijn constantheid op het hoogste niveau. Ook al was zijn WK met België een teleurstelling, hij was opnieuw de patron van een Manchester City dat kampioen werd en ongelukkig sneuvelde in de halve finales van de Champions League."

MESSI EN MBAPPÉ
Uiteraard kan ook een vleugje Frans chauvinisme niet ontbreken. Zo krijgen Karim Benzema en Kylian Mbappé de voorkeur op onder meer Erling Haaland en Robert Lewandowski, al is dat ook niet helemaal onterecht. AC Milan-back Théo Hernandez is de derde Fransman in het elftal. Uiteraard kan ook wereldkampioen Lionel Messi niet ontbreken, net zoals de onverslijtbare Luka Modric.

LEES OOK: Courtois slaat keihard terug: “Giftig en gebrek aan respect!”

Courtois was de beste doelman van 2022 ...

Meest recent

'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

7
7
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

85
85
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

132
132
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

102
102
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

229
229
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

240
240
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

83
83
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

226
226
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

129
129
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

518
518
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

529
529
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

369
369
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

319
319
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

154
154
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

604
604
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

532
532
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

337
337
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

168
168
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

483
483
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

230
230
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

314
314
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

86
86
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

203
203
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

456
456

Meer sportnieuws