Argentijnen zetten klagende Fransen genadeloos op hun plaats

door
Argentijnen zetten klagende Fransen genadeloos op hun plaats

Nog geen week geleden legde Argentinië beslag op de derde wereldtitel uit zijn geschiedenis door in de WK-finale met Frankrijk af te rekenen na strafschoppen. Bij de Fransen kan men die nederlaag echter maar moeilijk verkroppen. Maar daar tonen de Zuid-Amerikanen allerminst begrip voor.


In Frankrijk heeft men het klaarblijkelijk lastig om de verloren WK-finale te verwerken. Zo werd een online-petitie opgestart om de finale te laten herspelen. De organisatoren van de petitie vinden dat scheidsrechter Szymon Marciniak een ondermaatse wedstrijd floot. Zo zijn ze van mening dat de strafschop van Argentinië niet terecht was en dat er aan het tweede Argentijnse doelpunt een fout op Kylian Mbappé vooraf ging. "De arbitrage was volledig verkocht", klinkt het onder meer.

En blijkbaar zijn er nog meer Fransen die deze mening delen. Zo was de petitie vrijdag al meer dan 200.000 keer ondertekend, een aantal dat bleef stijgen. Maar de Argentijnen hebben inmiddels een tegenoffensief opgezet. Zo werd een andere petitie opgestart met als titel 'Frankrijk stop met huilen'. En ook deze petitie loopt als een trein. Op nog geen 24 uur werd ze al door een slordige 250.000 personen ondertekend.

REF SLAAT TERUG
En ondertussen heeft ook Marciniak de klagende Fransen lik op stuk gegeven. Tijdens een persconferentie in zijn thuisland liet de Poolse ref een foto zien op zijn smartphone. Daarop is te zien hoe enkele Franse wisselspelers op het veld stonden bij de gelijkmaker van Mbappé. "De Fransen hebben niets gezegd over deze foto, waarop je kunt zien dat er zeven Fransen op het veld stonden voordat Mbappé scoorde", aldus Marciniak.

LEES OOK: 'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

Argentinië is een terechte wereldkampioen ...

Meest recent

De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

21
21
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

16
16
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

37
37
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

26
26
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

117
117
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

244
244
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

27
27
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

138
138
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

28
28
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

60
60
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

83
83
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

86
86
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

455
455
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

231
231
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

172
172
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

147
147
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

319
319
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

90
90
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

246
246
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

36
36
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

92
92
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

145
145
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

221
221
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

86
86

Meer sportnieuws