Argentijnen zetten klagende Fransen genadeloos op hun plaats

313 stemmen
Argentijnen zetten klagende Fransen genadeloos op hun plaats

Nog geen week geleden legde Argentinië beslag op de derde wereldtitel uit zijn geschiedenis door in de WK-finale met Frankrijk af te rekenen na strafschoppen. Bij de Fransen kan men die nederlaag echter maar moeilijk verkroppen. Maar daar tonen de Zuid-Amerikanen allerminst begrip voor.


In Frankrijk heeft men het klaarblijkelijk lastig om de verloren WK-finale te verwerken. Zo werd een online-petitie opgestart om de finale te laten herspelen. De organisatoren van de petitie vinden dat scheidsrechter Szymon Marciniak een ondermaatse wedstrijd floot. Zo zijn ze van mening dat de strafschop van Argentinië niet terecht was en dat er aan het tweede Argentijnse doelpunt een fout op Kylian Mbappé vooraf ging. "De arbitrage was volledig verkocht", klinkt het onder meer.

En blijkbaar zijn er nog meer Fransen die deze mening delen. Zo was de petitie vrijdag al meer dan 200.000 keer ondertekend, een aantal dat bleef stijgen. Maar de Argentijnen hebben inmiddels een tegenoffensief opgezet. Zo werd een andere petitie opgestart met als titel 'Frankrijk stop met huilen'. En ook deze petitie loopt als een trein. Op nog geen 24 uur werd ze al door een slordige 250.000 personen ondertekend.

REF SLAAT TERUG
En ondertussen heeft ook Marciniak de klagende Fransen lik op stuk gegeven. Tijdens een persconferentie in zijn thuisland liet de Poolse ref een foto zien op zijn smartphone. Daarop is te zien hoe enkele Franse wisselspelers op het veld stonden bij de gelijkmaker van Mbappé. "De Fransen hebben niets gezegd over deze foto, waarop je kunt zien dat er zeven Fransen op het veld stonden voordat Mbappé scoorde", aldus Marciniak.

LEES OOK: Union en Club balen: geen extra WK-ganger

Argentinië is een terechte wereldkampioen ...

Meest recent

Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

29
29
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

23
23
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

24
24
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

73
73
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

69
69
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

77
77
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

61
61
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

94
94
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

35
35
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

86
86
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

154
154
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

223
223
Vertrek bij Club Brugge? Seys geeft duidelijk antwoord

Joaquin Seys maakte de afgelopen jaren een goede ontwikkeling door. De linksachter van Club Brugge ...

503
503
JPL-clubs kijken rond op WK: derde keer, goede keer?

Bosnië neemt het vanavond op tegen gastland Canada. Voor de Bosniërs een mooie match om ...

62
62
Onrust voor WK-opener: Duivels kennen scheidsrechter

Donderdagavond werd officieel het startschot gegeven voor het WK, maar de Rode Duivels moeten ...

175
175
'Leegloop bij KV Mechelen: viertal laat kassa rinkelen'

Meedingen naar een Europees ticket bleek net iets te hoog gegrepen, maar KV Mechelen mag toch ...

463
463
‘Dit wordt de zomerstunt': Anderlecht jaagt op droomtransfer

Anderlecht wil deze zomer uitpakken met een aanvaller die voor actie en goals moet zorgen. Paars-wit ...

862
862
Witte rook in Leuven: OHL shopt bij Club Brugge

Officieel moet de zomermercato zijn deuren nog openen, maar heel wat ploegen zijn uiteraard al druk ...

122
122
'AA Gent heeft Burgess beet: plannen De Mil bekend'

Nog voor het transfergeweld goed en wel is losgebarsten, lijkt de eerste spraakmakende overstap van ...

370
370
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

177
177
'Alle remmen los: 3 (!) recordtransfers bij Club Brugge'

Charles De Ketelaere, Igor Thiago en Ardon Jashari legden de lat de afgelopen jaren stelselmatig ...

703
703
'De Cat hakt knoop door: jackpot voor Anderlecht'

In het ideale scenario blijft hij nog een jaartje langer aan boord, maar de kans oogt alsmaar groter ...

601
601
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

20
20
‘Rigaux krijgt meteen mokerslag van jewelste bij Feyenoord’

Dévy Rigaux koos ervoor om Club Brugge te verlaten en een nieuwe uitdaging aan te gaan bij ...

183
183
‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

377
377

Meer sportnieuws