Argentijnen zetten klagende Fransen genadeloos op hun plaats

313 stemmen
Argentijnen zetten klagende Fransen genadeloos op hun plaats

Nog geen week geleden legde Argentinië beslag op de derde wereldtitel uit zijn geschiedenis door in de WK-finale met Frankrijk af te rekenen na strafschoppen. Bij de Fransen kan men die nederlaag echter maar moeilijk verkroppen. Maar daar tonen de Zuid-Amerikanen allerminst begrip voor.


In Frankrijk heeft men het klaarblijkelijk lastig om de verloren WK-finale te verwerken. Zo werd een online-petitie opgestart om de finale te laten herspelen. De organisatoren van de petitie vinden dat scheidsrechter Szymon Marciniak een ondermaatse wedstrijd floot. Zo zijn ze van mening dat de strafschop van Argentinië niet terecht was en dat er aan het tweede Argentijnse doelpunt een fout op Kylian Mbappé vooraf ging. "De arbitrage was volledig verkocht", klinkt het onder meer.

En blijkbaar zijn er nog meer Fransen die deze mening delen. Zo was de petitie vrijdag al meer dan 200.000 keer ondertekend, een aantal dat bleef stijgen. Maar de Argentijnen hebben inmiddels een tegenoffensief opgezet. Zo werd een andere petitie opgestart met als titel 'Frankrijk stop met huilen'. En ook deze petitie loopt als een trein. Op nog geen 24 uur werd ze al door een slordige 250.000 personen ondertekend.

REF SLAAT TERUG
En ondertussen heeft ook Marciniak de klagende Fransen lik op stuk gegeven. Tijdens een persconferentie in zijn thuisland liet de Poolse ref een foto zien op zijn smartphone. Daarop is te zien hoe enkele Franse wisselspelers op het veld stonden bij de gelijkmaker van Mbappé. "De Fransen hebben niets gezegd over deze foto, waarop je kunt zien dat er zeven Fransen op het veld stonden voordat Mbappé scoorde", aldus Marciniak.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Argentinië is een terechte wereldkampioen ...

Meest recent

Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

32
32
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

17
17
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

171
171
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

97
97
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

291
291
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

257
257
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

461
461
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

198
198
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

313
313
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

149
149
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

509
509
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

576
576
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

387
387
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

620
620
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

133
133
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

258
258
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

447
447
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

123
123
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

482
482
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

435
435
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

514
514
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

893
893
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

204
204
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

206
206
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

395
395

Meer sportnieuws