De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

door
De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

Het wereldkampioenschap in Qatar zit er nog geen week op, of in verschillende landen draaien de clubcompetities inmiddels weer op volle toeren. In Engeland bijvoorbeeld, wist Kevin De Bruyne zelfs al indruk te maken bij Manchester City. En dat terwijl hij tijdens het WK nog bijzonder matig voor de dag kwam.


De Bruyne was afgelopen donderdag de grote uitblinker bij City in de bekermatch tegen Liverpool FC (3-2-zege). Hij dicteerde het tempo, verdeelde het spel en klokte uiteindelijk af op twee assists, al hadden er dat nog meer kunnen/moeten zijn. Het contrast met zijn prestaties in Qatar kon niet groter zijn. Al kan dat ook gezegd worden over de goed gerodeerde ploeg waarin hij terecht kwam. Ondertussen heeft De Bruyne echter ook openlijk gereageerd op het falen van hem en de Rode Duivels.

Voorlopig sprak KDB zich daar slechts oppervlakkig over uit. Bij Play Sports ging hij er veel dieper op in. "Het WK was gewoon niet goed genoeg van ons en dat moeten we accepteren", klinkt het. "We moeten hopen dat we de volgende keer beter doen. Al we eerlijk zijn hebben we alleen in de tweede helft tegen Kroatië goed gespeeld. Die andere matchen waren eigenlijk niet zo goed. Om de één of andere manier hebben we geen reden tot klagen en moeten we dat accepteren als ploeg."

TWEE JAAR LANG NIET GOED
De Bruyne gaat echter nog een stap verder. Volgens hem sleepten de problemen al veel langer aan. "Ja natuurlijk was het een ontgoocheling. Het was gewoon niet goed genoeg. Maar ik denk dat de laatste twee jaar niet top zijn geweest. Als je de laatste periode van matchen neemt zie je dat we eigenlijk niet zoveel hebben gewonnen en we speelden al een tijdje niet echt goed voetbal. We hebben proberen te zoeken om het beter te doen, maar ik denk dat het er dit toernooi niet inzat."

LEES OOK: Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Na het EK 2021 had men een nieuwe bondscoach moeten aanstellen ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

47
47
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

45
45
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

40
40
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

72
72
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

202
202
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

167
167
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

283
283
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

357
357
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

94
94
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

152
152
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

140
140
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

288
288
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

929
929
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

292
292
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

789
789
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

221
221
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

727
727
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

492
492
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws