De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

door
De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

Het wereldkampioenschap in Qatar zit er nog geen week op, of in verschillende landen draaien de clubcompetities inmiddels weer op volle toeren. In Engeland bijvoorbeeld, wist Kevin De Bruyne zelfs al indruk te maken bij Manchester City. En dat terwijl hij tijdens het WK nog bijzonder matig voor de dag kwam.


De Bruyne was afgelopen donderdag de grote uitblinker bij City in de bekermatch tegen Liverpool FC (3-2-zege). Hij dicteerde het tempo, verdeelde het spel en klokte uiteindelijk af op twee assists, al hadden er dat nog meer kunnen/moeten zijn. Het contrast met zijn prestaties in Qatar kon niet groter zijn. Al kan dat ook gezegd worden over de goed gerodeerde ploeg waarin hij terecht kwam. Ondertussen heeft De Bruyne echter ook openlijk gereageerd op het falen van hem en de Rode Duivels.

Voorlopig sprak KDB zich daar slechts oppervlakkig over uit. Bij Play Sports ging hij er veel dieper op in. "Het WK was gewoon niet goed genoeg van ons en dat moeten we accepteren", klinkt het. "We moeten hopen dat we de volgende keer beter doen. Al we eerlijk zijn hebben we alleen in de tweede helft tegen Kroatië goed gespeeld. Die andere matchen waren eigenlijk niet zo goed. Om de één of andere manier hebben we geen reden tot klagen en moeten we dat accepteren als ploeg."

TWEE JAAR LANG NIET GOED
De Bruyne gaat echter nog een stap verder. Volgens hem sleepten de problemen al veel langer aan. "Ja natuurlijk was het een ontgoocheling. Het was gewoon niet goed genoeg. Maar ik denk dat de laatste twee jaar niet top zijn geweest. Als je de laatste periode van matchen neemt zie je dat we eigenlijk niet zoveel hebben gewonnen en we speelden al een tijdje niet echt goed voetbal. We hebben proberen te zoeken om het beter te doen, maar ik denk dat het er dit toernooi niet inzat."

LEES OOK: Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Na het EK 2021 had men een nieuwe bondscoach moeten aanstellen ...

Meest recent

Club Brugge pakt zege na drama en blessures op Stayen

Een veerkrachtig Club Brugge heeft na een uiterst spannende wedstrijd een cruciale zege geboekt op ...

44
44
Euvrard reageert verrassend na ‘misser van het seizoen’

Standard Luik ging in eigen huis met 1-2 onderuit tegen Westerlo en zag zo de Kemphanen naar de ...

10
10
Leko maakt Club Brugge-speler kapot: “Einde verhaal?”

Club Brugge kende een desastreuze eerste helft tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kwam op ...

79
79
Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

SK Beveren blijft nog wat verder bouwen aan zijn droomseizoen. Op de Freethiel werd nu ook ...

33
33
Club Brugge krijgt driedubbele mokerslag tegen STVV

Club Brugge en Sint-Truiden VV bekampen elkaar op Stayen en Blauw-Zwart kreeg nog voor rust een ...

115
115
Kompany haalt ongezien uit en breekt records met Bayern

Vincent Kompany zit op een roze wolk bij Bayern München. De Belgische oefenmeester won midweeks ...

56
56
Ex-Antwerp-speler duwt Saelemaekers kopje onder

AC Milan nam het in eigen huis op tegen Udinese. Bij de thuisploeg speelden Koni De Winter en Alexis ...

6
6
Standard krijgt ferme uppercut van Westerlo

Standard Luik nam het in Sclessin op tegen Westelro namens de Europe Play-Offs. De Rouches kregen ...

30
30
'Anderlecht slaat toe: droomtransfer in stroomversnelling'

De eindsprint van het seizoen loopt, maar achter de schermen werkt Anderlecht ook aan volgend jaar. ...

215
215
Kompany verbreekt 54 jaar oud record bij Bayern München

Vincent Kompany is op jonge leeftijd al uitgegroeid tot een van de beste trainers in Europa. Hij ...

170
170
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

183
183
Leko maakt basisploeg bij Club Brugge bekend

Om 20u45 nemen STVV en Club Brugge het tegen elkaar op. Vooral Blauw-Zwart moet tonen dat het ...

67
67
Arsenal met enorme zorgen: Arteta luidt alarmbel

Arsenal maakt zich grote zorgen. De Gunners verloren met 1-2 van Bournemouth en dat is zeer hard ...

27
27
Genk-fan Luca Brecel breekt stilte met pittige onthulling

Na zijn historische wereldtitel leek de wereld aan zijn voeten te liggen, maar voor Luca Brecel ...

50
50
Zeleni komt met zeer straf transferverhaal over Union SG

Union SG haalde in januari Besfort Zeneli voor heel wat miljoenen euro's naar het Dudenpark. De ...

32
32
Neymar mee naar het WK? Ancelotti schept duidelijkheid

Brazilië trekt voor het eerst sinds lange tijd niet als favoriet naar een WK. De Brazilianen ...

30
30
Euvrard ziet pijnpunt bij Standard: "Is niet normaal"

Standard hoopt tegen KVC Westerlo een volgende zege te boeken. De fans lopen niet warm voor de ...

61
61
Cercle Brugge na vlotte zege bijna zeker van het behoud

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er twee belangrijke degradatieduels op het ...

78
78
Bayern München kan de titel nu al ruiken in de Bundesliga

In de Bundesliga en Premier League stonden er een aantal matchen op het programma. In Duitsland was ...

29
29
Van Gucht en Valentine zorgen voor flinke opschudding

Opnieuw zorgt Ruben Van Gucht voor ophef, dit keer niet door zijn werk op televisie maar door ...

81
81
Taravel geeft oorzaak voor blessures Camara

RSC Anderlecht weet wat het morgen moet doen tegen AA Gent: winnen. De Brusselaars moeten het weer ...

71
71
De Mil bijzonder misnoegd: "Waar halen ze het?!

AA Gent heeft sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck twee keer de Champions' Play-Offs gehaald. ...

118
118
Anderlecht hoopt op uitgaande transfer: "Alles is mogelijk"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer een stevige schoonmaak volgen. De Brusselaars hopen een aantal ...

166
166
'Juventus gaat voor zes absolute knaltransfers'

Juventus is al jaren op de dool. De Oude Dame wil daar verandering in gaan brengen. De Italiaanse ...

59
59
Weldra transferdeal tussen AA Gent en Cercle Brugge?

Het is april en dan begint de transfermolen inzake transfers steeds meer te draaien. De Belgische ...

272
272

Meer sportnieuws