De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

door
De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

Het wereldkampioenschap in Qatar zit er nog geen week op, of in verschillende landen draaien de clubcompetities inmiddels weer op volle toeren. In Engeland bijvoorbeeld, wist Kevin De Bruyne zelfs al indruk te maken bij Manchester City. En dat terwijl hij tijdens het WK nog bijzonder matig voor de dag kwam.


De Bruyne was afgelopen donderdag de grote uitblinker bij City in de bekermatch tegen Liverpool FC (3-2-zege). Hij dicteerde het tempo, verdeelde het spel en klokte uiteindelijk af op twee assists, al hadden er dat nog meer kunnen/moeten zijn. Het contrast met zijn prestaties in Qatar kon niet groter zijn. Al kan dat ook gezegd worden over de goed gerodeerde ploeg waarin hij terecht kwam. Ondertussen heeft De Bruyne echter ook openlijk gereageerd op het falen van hem en de Rode Duivels.

Voorlopig sprak KDB zich daar slechts oppervlakkig over uit. Bij Play Sports ging hij er veel dieper op in. "Het WK was gewoon niet goed genoeg van ons en dat moeten we accepteren", klinkt het. "We moeten hopen dat we de volgende keer beter doen. Al we eerlijk zijn hebben we alleen in de tweede helft tegen Kroatië goed gespeeld. Die andere matchen waren eigenlijk niet zo goed. Om de één of andere manier hebben we geen reden tot klagen en moeten we dat accepteren als ploeg."

TWEE JAAR LANG NIET GOED
De Bruyne gaat echter nog een stap verder. Volgens hem sleepten de problemen al veel langer aan. "Ja natuurlijk was het een ontgoocheling. Het was gewoon niet goed genoeg. Maar ik denk dat de laatste twee jaar niet top zijn geweest. Als je de laatste periode van matchen neemt zie je dat we eigenlijk niet zoveel hebben gewonnen en we speelden al een tijdje niet echt goed voetbal. We hebben proberen te zoeken om het beter te doen, maar ik denk dat het er dit toernooi niet inzat."

LEES OOK: Albert verbaast opnieuw: "Laat De Bruyne thuis"

Na het EK 2021 had men een nieuwe bondscoach moeten aanstellen ...

Meest recent

Kahn helemaal bijgedraaid: straffe woorden doen Kompany blozen

Bayern München maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League door met 1-6 te gaan ...

22
22
Dilemma voor Hayen: wissel(s) van de wacht in Genk?

In de achtste finale van de Europa League boekte KRC Genk donderdag een deugddoende zege tegen SC ...

16
16
Pech voor Anderlecht: nieuwkomer al in de lappenmand

RSC Anderlecht maakte vrijdag officieel bekend dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

64
64
Ruben Van Gucht neemt héél grote beslissing in Rome

Het was een opvallend rustige Van Gucht-week. De sportjournalist van de VRT stond de afgelopen weken ...

12
12
Antwerp krijgt eindelijk goed nieuws uit ziekenboeg

Antwerp krijgt zondag Standard over de vloer. Veel staat er op het eerste gezicht niet op het spel, ...

43
43
'Jackpot voor Club Brugge: record Jashari aan diggelen'

In de nieuwste update van het toonaangevende Transfermarkt vestigt Club Brugge een nieuw record, ...

241
241
Mbappé dropt relatiebom: actrice uit tophitserie

Kylian Mbappé zorgt normaal gesproken voor spektakel op het veld, maar dit keer lijkt hij ...

108
108
'Genk all-in: krankzinnig prijskaartje Karetsas lekt uit'

De zenuwen staan strakgespannen in Genk, dat zondag uitgerekend in de derby tegen STVV zijn kansen ...

144
144
Update marktwaarden JPL: alle winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

82
82
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

301
301
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

170
170
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

147
147
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

423
423
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

146
146
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

158
158
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

31
31
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

257
257
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

261
261
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

359
359
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

134
134
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

298
298
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

185
185
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

122
122
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

277
277
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

44
44

Meer sportnieuws