De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

808 stemmen
De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

Het wereldkampioenschap in Qatar zit er nog geen week op, of in verschillende landen draaien de clubcompetities inmiddels weer op volle toeren. In Engeland bijvoorbeeld, wist Kevin De Bruyne zelfs al indruk te maken bij Manchester City. En dat terwijl hij tijdens het WK nog bijzonder matig voor de dag kwam.


De Bruyne was afgelopen donderdag de grote uitblinker bij City in de bekermatch tegen Liverpool FC (3-2-zege). Hij dicteerde het tempo, verdeelde het spel en klokte uiteindelijk af op twee assists, al hadden er dat nog meer kunnen/moeten zijn. Het contrast met zijn prestaties in Qatar kon niet groter zijn. Al kan dat ook gezegd worden over de goed gerodeerde ploeg waarin hij terecht kwam. Ondertussen heeft De Bruyne echter ook openlijk gereageerd op het falen van hem en de Rode Duivels.

Voorlopig sprak KDB zich daar slechts oppervlakkig over uit. Bij Play Sports ging hij er veel dieper op in. "Het WK was gewoon niet goed genoeg van ons en dat moeten we accepteren", klinkt het. "We moeten hopen dat we de volgende keer beter doen. Al we eerlijk zijn hebben we alleen in de tweede helft tegen Kroatië goed gespeeld. Die andere matchen waren eigenlijk niet zo goed. Om de één of andere manier hebben we geen reden tot klagen en moeten we dat accepteren als ploeg."

TWEE JAAR LANG NIET GOED
De Bruyne gaat echter nog een stap verder. Volgens hem sleepten de problemen al veel langer aan. "Ja natuurlijk was het een ontgoocheling. Het was gewoon niet goed genoeg. Maar ik denk dat de laatste twee jaar niet top zijn geweest. Als je de laatste periode van matchen neemt zie je dat we eigenlijk niet zoveel hebben gewonnen en we speelden al een tijdje niet echt goed voetbal. We hebben proberen te zoeken om het beter te doen, maar ik denk dat het er dit toernooi niet inzat."

LEES OOK: De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

Na het EK 2021 had men een nieuwe bondscoach moeten aanstellen ...

Meest recent

Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

1
1
Joos zorgt voor ophef met voorspelling over Gouden Schoen

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

31
31
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

83
83
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

57
57
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

195
195
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

37
37
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

211
211
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

513
513
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

310
310
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

394
394
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

68
68
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

110
110
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

156
156
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

122
122
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

185
185
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

136
136
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

89
89
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

463
463
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

163
163
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

91
91
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

348
348
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

333
333
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

110
110

Meer sportnieuws