De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

door
De Bruyne doet boekje open over WK-fiasco

Het wereldkampioenschap in Qatar zit er nog geen week op, of in verschillende landen draaien de clubcompetities inmiddels weer op volle toeren. In Engeland bijvoorbeeld, wist Kevin De Bruyne zelfs al indruk te maken bij Manchester City. En dat terwijl hij tijdens het WK nog bijzonder matig voor de dag kwam.


De Bruyne was afgelopen donderdag de grote uitblinker bij City in de bekermatch tegen Liverpool FC (3-2-zege). Hij dicteerde het tempo, verdeelde het spel en klokte uiteindelijk af op twee assists, al hadden er dat nog meer kunnen/moeten zijn. Het contrast met zijn prestaties in Qatar kon niet groter zijn. Al kan dat ook gezegd worden over de goed gerodeerde ploeg waarin hij terecht kwam. Ondertussen heeft De Bruyne echter ook openlijk gereageerd op het falen van hem en de Rode Duivels.

Voorlopig sprak KDB zich daar slechts oppervlakkig over uit. Bij Play Sports ging hij er veel dieper op in. "Het WK was gewoon niet goed genoeg van ons en dat moeten we accepteren", klinkt het. "We moeten hopen dat we de volgende keer beter doen. Al we eerlijk zijn hebben we alleen in de tweede helft tegen Kroatië goed gespeeld. Die andere matchen waren eigenlijk niet zo goed. Om de één of andere manier hebben we geen reden tot klagen en moeten we dat accepteren als ploeg."

TWEE JAAR LANG NIET GOED
De Bruyne gaat echter nog een stap verder. Volgens hem sleepten de problemen al veel langer aan. "Ja natuurlijk was het een ontgoocheling. Het was gewoon niet goed genoeg. Maar ik denk dat de laatste twee jaar niet top zijn geweest. Als je de laatste periode van matchen neemt zie je dat we eigenlijk niet zoveel hebben gewonnen en we speelden al een tijdje niet echt goed voetbal. We hebben proberen te zoeken om het beter te doen, maar ik denk dat het er dit toernooi niet inzat."

LEES OOK: Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

Na het EK 2021 had men een nieuwe bondscoach moeten aanstellen ...

Meest recent

Italianen zorgen voor woede: pikante beelden na kwalificatie

Donderdagavond werden de halve finales van de WK-barrages afgewerkt. Daarin zette onder meer ...

11
11
'Twee clubs doen strijd om Karetsas helemaal losbarsten'

KRC Genk greep vorige week naast de top zes en dat maakte heel wat los. Heel wat analisten toonden ...

42
42
Rode Duivels schrikken op na nieuwe update uit Iran

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten met het oog op het WK van komende zomer. ...

105
105
'Antwerp hakt knoop door: flop moet beschikken'

Bij Antwerp zullen ze in de Europe Play-Off de komende weken nog alles uit de kast halen om het ...

109
109
'Vuurwerk op Sclessin: transferplannen Standard bekend'

De voorbije jaren werden de Europe Play-Offs doorgaans een sof voor Standard. Dit seizoen willen de ...

96
96
WK-barrages: geen stunts voor Suriname en Nieuw-Caledonië

In de komende dagen worden de laatste tickets voor het WK van deze zomer nog uitgedeeld. ...

46
46
Ex-Rode Duivel Mike Verstraeten deelt verschrikkelijk nieuws

In de jaren '80 en '90 was Mike Verstraeten één van de meest gevreesde verdedigers op ...

0
0
Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

58
58
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

74
74
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

106
106
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

98
98
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

440
440
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

276
276
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

65
65
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

139
139
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

332
332
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

423
423
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

134
134
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

139
139
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

205
205
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

398
398
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

79
79
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

455
455
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

365
365
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

417
417

Meer sportnieuws