Boze Fransen willen WK-finale laten herspelen

1169 stemmen
Boze Fransen willen WK-finale laten herspelen

Frankrijk is er dan toch niet in geslaagd om als derde land ooit zichzelf op te volgen als wereldkampioen. Les Bleus schopten het in Qatar nochtans tot de finale, maar moesten daarin na strafschoppen de duimen leggen tegen Argentinië. En die nederlaag kunnen ze blijkbaar moeizaam verkroppen.


Nochtans mogen de Fransen met trots terugblikken op hun campagne in Qatar. Ondanks de afwezigheid van een pak geblesseerde sterkhouders haalden Didier Deschamps en zijn manschappen voor het tweede WK op rij de finale. Onderweg werd onder meer gewonnen van Engeland, Denemarken en het verrassende Marokko. Al bij al dus een knap parcours, maar in een historische finale moesten Les Bleus uiteindelijk hun meerdere erkennen in Lionel Messi en zijn kornuiten.

En in Frankrijk heeft men het klaarblijkelijk lastig om die nederlaag te verwerken. Zo werd een online-petitie opgestart om de finale te laten herspelen. De organisatoren van de petitie vinden dat scheidsrechter Szymon Marciniak een ondermaatse wedstrijd floot. Zo zijn ze van mening dat de strafschop van Argentinië niet terecht was en dat er aan het tweede Argentijnse doelpunt een fout op Kylian Mbappé vooraf ging. "De arbitrage was volledig verkocht", klinkt het onder meer.

MEER DAN 200.000 DEELNEMERS
En blijkbaar zijn er nog meer Fransen die deze mening delen. Zo werd de petitie op enkele dagen tijd al meer dan 200.000 keer ondertekend. Opvallend, want voor de neutrale waarnemers was het optreden van Marciniak meer dan geslaagd. De kans dat de FIFA ook iets met deze petitie zal aanvangen, is dan ook zo goed als onbestaande. De Argentijnen kunnen voorlopig op beide oren blijven slapen.

LEES OOK: Argentijnse WK-selectie: pech voor Union en Club

De arbitrage tijdens de finale ...

Meest recent

'Anderlecht beslist: vier spelers verlaten de club'

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski al een aantal knopen doorgehakt. De Brusselaars laten ...

241
241
Onana onthult wie Rode Duivels écht sterker maakt

De Rode Duivels beginnen deze week volop aan hun voorbereiding op het WK. Er staan duels tegen ...

37
37
Jacky Mathijssen stapt op: Belgische comeback lonkt

Jacky Mathijssen is op zoek naar een nieuwe uitdaging in het voetbal. Hij was de afgelopen jaren aan ...

40
40
'Charleroi ruikt de jackpot: 11 miljoen euro in de kassa'

Sporting Charleroi gaat ook deze zomer sterkhouders verliezen. Er begint achter de schermen al het ...

26
26
AA Gent feest: één grote uitblinker bij de Buffalo's

AA Gent gaat alsnog Europa in. De club maakt sinds het vertrek van Hein Vanhaezebrouck progressie ...

75
75
Heymans ondanks blamage: "Hij is een supertalent"

KRC Genk blijft het moeilijk hebben om na een sterk seizoen te bevestigen. Ze eindigden 7de in de ...

100
100
WK '26: Extra WK-ganger Anderlecht, grote schok bij Union

Nog een tiental dagen tot de openingswedstrijd van het WK 2026. Momenteel worden dan ook de laatste ...

90
90
Rigaux verklapt: zo reageerde Hayen op titel Club Brugge

Club Brugge heeft het seizoen afgesloten als fiere kampioen. Nochtans kwam het behalen van de 20ste ...

705
705
'Genk grijpt in na nieuwe klap: halve ploeg naar uitgang'

KRC Genk is er dan toch niet in geslaagd om een Europees ticket uit de brand te slepen. In de ...

342
342
'Barça lang niet voldaan: twéé nieuwe supersterren'

FC Barcelona heeft voor de eerste grote transfer van de zomermercato gezorgd. De Spaanse kampioen ...

109
109
Club Brugge houdt adem in: explosieve comeback dreigt

Club Brugge leek een complex dossier stilaan kwijt te zijn, maar plots ligt alles weer open. Een ...

826
826
VRT pakt stevig uit: grote WK-plannen onthuld

Binnen minder dan twee weken gaat het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico ...

381
381
De Bilde velt verdict: Genk dubbel bestolen op Gent?

AA Gent is met het laatste Europese ticket aan de haal gegaan. In de barragewedstrijd haalden de ...

455
455
'Vertrek na vier seizoenen: Club-transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

451
451
WK '26: Brazilië haalt sloophamer boven, VS maken statement

De start van het WK nadert met rasse schreden, de 48 deelnemende landen zijn dan ook volop bezig met ...

135
135
Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

507
507
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

116
116
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

37
37
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

274
274
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

264
264
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

261
261
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

683
683
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

178
178
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

192
192
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

228
228

Meer sportnieuws