De Bruyne slaat Engelse pers met verstomming

3064 stemmen
De Bruyne slaat Engelse pers met verstomming

Manchester City is sterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. De Engelse kampioen verzekerde zich donderdagavond van een plek in de kwartfinales van de EFL Cup door met 3-2 te winnen van grote rivaal Liverpool FC. Daarbij was een sleutelrol weggelegd voor Kevin De Bruyne.


De spelmaker kwam tijdens het wereldkampioenschap in Qatar nog dramatisch voor de dag, maar heeft de knop duidelijk omgedraaid. Tegen Liverpool heerste KDB zoals vanouds. Hij dicteerde het tempo, verdeelde het spel en tekende uiteindelijk voor twee fraaie assists. Mits wat meer meeval hadden er dat gerust meer kunnen zijn. Daags nadien zijn de reacties in de Engelse pers dan ook lyrisch.

Analist Jamie Carragher was bij Sky Sports bijvoorbeeld diep onder de indruk. "Hij lijkt wel op een compleet andere speler dan op het WK. Dit is weer de speler die hoort bij de beste spelers aller tijden in de Premier League. Zijn prestatie was groots", aldus Carragher. De geschreven pers sluit zich daar volledig bij aan. "De Bruyne speelde een sensationeel creatieve wedstrijd", aldus The Daily Mail. "Wat ging er in vredesnaam mis in Qatar, toen zijn Belgische team in de groepsfase crashte?", vraagt men zich af bij The Sun.

VERBLUFFEND GOED
Bij Manchester Evening News kreeg KDB meteen een 9 op 10 voor zijn prestatie. "Hij was opnieuw excellent. Tekende voor twee assist, maar dat hadden er vier of vijf kunnen zijn. Zijn voorzetten in de zestien waren foutloos", aldus het lokale medium. "De Bruyne leek een schim van zijn normale zelf in Qatar toen België uit de groepsfase glipte en een teleurstellend vroege exit tegemoet ging. Maar tegen Liverpool was hij sensationeel. Vooral de pass op de beslissende goal van Nathan Aké was verbluffend goed", besluit men bij de openbare omroep BBC.

LEES OOK: Zeven Duivels na WK-verhaal: wat is hun toekomst bij België?

Op zijn positie is KDB de beste ter wereld ...

Meest recent

Nieuwe bondscoach België? 'Mannaert neigt duidelijke richting op'

De Belgische WK-delegatie is opnieuw geland op eigen bodem. De spelers kunnen nu op vakantie na een ...

8
8
Standard slikt stevige transferdomper

Standard beleeft een zeer drukke transferzomer. Zowel aan inkomende als uitgaande zijde beweegt er ...

38
38
Boskamp scherp voor Courtois: "Vond ik maar raar"

De uitschakeling van de Rode Duivels op het WK zindert twee dagen later nog steeds na. De manier ...

121
121
'Stroomversnelling op komst in dossiers Trossard én Tzolis'

Het WK is in zijn eindfase beland en dat betekent dat de transfermarkt stilaan onder stoom kan ...

120
120
'Straffe stoot: zo wist Club Sommer te overtuigen'

Het heeft er alle schijn van dat Club Brugge in blijde verwachting is van zijn eerste echte ...

404
404
STVV-coach klopt op tafel: "Enkel dat mist nog"

Bij STVV moeten ze deze zomer een nieuwe start nemen na een topseizoen. Succescoach Wouter Vrancken ...

90
90
Ciman ziet zeer gunstig teken voor toekomst Rode Duivels

Het WK zit erop voor de Rode Duivels, nadat ze vrijdag in de kwartfinale strandden tegen Spanje. ...

128
128
'Club is helemaal los: Sommer én piepjonge spits binnen'

Bij Club Brugge komt de mercato deze zomer wat trager op gang dan gebruikelijk. Doorgaan is ...

451
451
'Club strijd met Ajax om nieuwe Scandinavische slag'

Bij Club Brugge lijkt er stilte voor de storm te heersen op het vlak van transfers. Met Cheveyo ...

221
221
'Genk verbaast met aanwinst van 10 miljoen'

Het is voor KRC Genk een woelige zomer. Het verloor met Nicky Hayen plots zijn trainer en moest dus ...

405
405
'Topclub zet Lucas Stassin op verlanglijstje'

Lucas Stassin is op zoek naar een nieuwe club. De Belgische aanvaller wil terug op het hoogste ...

97
97
'KRC Genk heeft verrassende opvolger Hayen bijna beet'

KRC Genk zag Nicky Hayen naar Burnley vertrekken. De Engelsen betaalden één miljoen ...

527
527
‘Club Brugge vangt grote vis: WK-held moet komen’

Club Brugge wil toeslaan op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft een opvallende WK-held in het vizier ...

1013
1013
Bosz looft Belg: "Kan zijn seizoen worden bij PSV"

PSV heeft een grote traditie van Belgische spelers. De Nederlandse landskampioen lijkt op weg om een ...

80
80
Vanderhaeghe en Van der Elst maken rapport van Garcia

Rudi Garcia deed het goed als bondscoach van de Rode Duivels op het WK. Daar kan niémand ...

311
311
'SK Beveren pakt uit met ex-speler van Arsenal'

SK Beveren was voorlopig niet echt actief op de transfermarkt, maar daar komt verandering in. ...

132
132
Herman Brusselmans haalt vernietigend uit naar Rode Duivels

Waar heel wat supporters nog met gemengde gevoelens terugblikken op het WK van de Rode Duivels, laat ...

334
334
'Recorddeal krijgt vorm: grote doorbraak rond Karetsas'

Ligt de toekomst van Konstaninos Karetsas in de Bundesliga? Volgens de laatste berichten heeft de ...

205
205
'Transferakkoord bereikt: Trossard kiest opvallend avontuur'

Leandro Trossard kan terugblikken op een geslaagd WK 2026. Maar alvorens hij vakantie neemt na een ...

325
325
"Dé ontgoocheling van WK" - Rode Duivel krijgt volle laag

Het wereldkampioenschap van de Rode Duivels is gestrand in de kwartfinales. En dus worden volop ...

500
500
Rudi Garcia weg als bondscoach? Pijnlijke details duiken op

Nu het wereldkampioenschap erop zit voor de Rode Duivels, kan de KBVB een evaluatie maken van het ...

943
943
De Ketelaere verovert opnieuw alle Belgische harten

Enkele dagen na de uitschakeling op het WK laat Charles De Ketelaere opnieuw van zich horen. Niet ...

298
298
Standard doet weer zaken in JPL, Charleroi shopt in CPL

Binnen minder dan een maand is het weer zover, dan trekt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League ...

207
207
'Nieuwe flankaanvaller Club: vizier op Brazilië gericht'

Club Brugge wil de selectie van coach Ivan Leko in de komende weken versterken met enkele directe ...

603
603
'Uittocht Anderlecht: volgende vertrekker al genoemd'

Op donderdag 23 juli begint RSC Anderlecht aan zijn nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

534
534

Meer sportnieuws