De Bruyne slaat Engelse pers met verstomming

3064 stemmen
De Bruyne slaat Engelse pers met verstomming

Manchester City is sterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. De Engelse kampioen verzekerde zich donderdagavond van een plek in de kwartfinales van de EFL Cup door met 3-2 te winnen van grote rivaal Liverpool FC. Daarbij was een sleutelrol weggelegd voor Kevin De Bruyne.


De spelmaker kwam tijdens het wereldkampioenschap in Qatar nog dramatisch voor de dag, maar heeft de knop duidelijk omgedraaid. Tegen Liverpool heerste KDB zoals vanouds. Hij dicteerde het tempo, verdeelde het spel en tekende uiteindelijk voor twee fraaie assists. Mits wat meer meeval hadden er dat gerust meer kunnen zijn. Daags nadien zijn de reacties in de Engelse pers dan ook lyrisch.

Analist Jamie Carragher was bij Sky Sports bijvoorbeeld diep onder de indruk. "Hij lijkt wel op een compleet andere speler dan op het WK. Dit is weer de speler die hoort bij de beste spelers aller tijden in de Premier League. Zijn prestatie was groots", aldus Carragher. De geschreven pers sluit zich daar volledig bij aan. "De Bruyne speelde een sensationeel creatieve wedstrijd", aldus The Daily Mail. "Wat ging er in vredesnaam mis in Qatar, toen zijn Belgische team in de groepsfase crashte?", vraagt men zich af bij The Sun.

VERBLUFFEND GOED
Bij Manchester Evening News kreeg KDB meteen een 9 op 10 voor zijn prestatie. "Hij was opnieuw excellent. Tekende voor twee assist, maar dat hadden er vier of vijf kunnen zijn. Zijn voorzetten in de zestien waren foutloos", aldus het lokale medium. "De Bruyne leek een schim van zijn normale zelf in Qatar toen België uit de groepsfase glipte en een teleurstellend vroege exit tegemoet ging. Maar tegen Liverpool was hij sensationeel. Vooral de pass op de beslissende goal van Nathan Aké was verbluffend goed", besluit men bij de openbare omroep BBC.

LEES OOK: 'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Op zijn positie is KDB de beste ter wereld ...

Meest recent

Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

14
14
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

71
71
Oranje-international krijgt dramatisch nieuws te verwerken

Oranje maakte indruk in de groepsfase met vlotte zeges tegen Tunesië en vooral Zweden. Het won ...

0
0
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

12
12
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

622
622
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

20
20
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

24
24
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

54
54
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

275
275
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

107
107
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

119
119
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

50
50
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

86
86
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

56
56
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

53
53
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

216
216
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

137
137
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

115
115
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

37
37
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

286
286
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

184
184
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

63
63
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

49
49
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

37
37

Meer sportnieuws