De Condé maakt jacht op Europese sensatie

door
De Condé maakt jacht op Europese sensatie

KRC Genk wil versterkt uit de wintermercato komen en daarvoor heeft het zijn pijlen gericht op Yira Sor (Slavia Praag). De Nigeriaanse aanvaller wilde eind augustus al naar Limburg verhuizen, maar toen lag de Tsjechische topclub nog dwars. Vier maanden later lijkt Dimitri de Condé dan toch zijn slag thuis te halen en dat is best wel een huzarenstukje te noemen. Sor was vorig seizoen een grote sensatie in de UEFA Conference League en kostte hij toen nog acht miljoen euro. Vandaag ligt zijn prijs gevoeliger lager, terwijl zijn kwaliteiten en groot potentieel nog steeds dezelfde zijn …


DE CONDÉ LAAT SOR NIET LOS

“Er moet niet absoluut iets bijkomen, maar het gaat wel gebeuren”, voorspelde Dimitri de Condé in november aan Het Laatste Nieuws. KRC Genk beschikt al over een erg kwalitatieve kern maar wat extra versterking om voor de titel te spelen is altijd welkom. “We zijn ambitieus. Het is niet de bedoeling om verzwakt uit de mercato te komen.” Klare taal van de Head of Football van Genk, die toen echter niet wou ingaan op specifieke namen of targets, terwijl de krant er meteen aan toevoegde dat het wél uitgesloten was dat Yira Sor, in de voorbije zomer nog een toptarget, weer in beeld zou komen.

KRC Genk en de Nigeriaanse aanvaller kenden vorige zomer een serieuze flirt, en het leek zelfs tot een deal te komen met Slavia Praag. De vermoedelijke transferprijs? Acht miljoen euro. Een bedrag waarmee Yira Sor met voorsprong de duurste inkomende transfer ooit zou worden bij Genk. De pijlsnelle aanvaller moest de vervanger worden van Junya Ito (Stade Reims), en Sor zag een verhuis naar de Cegeka Arena ook goed zitten. “Er was een mondeling akkoord met Slavia, maar plots wilden ze hem niet meer laten gaan”, zei Dimitri de Condé in september aan Het Laatste Nieuws.



Maar uit het oog is niet uit het hart. Dimitri de Condé staat erom bekend om zijn niet-geslaagde transferdoelwitten te blijven opvolgen, zoals hij bijvoorbeeld eerder ook al deed met Ally Samatta. De Head of Football ondernam in enkele jaren tijd meerdere pogingen om de Tanzaniaan terug te halen naar Genk, vooraleer de Condé vorige zomer eindelijk zijn slag thuis haalde. En dat is nu ook het plan van de Condé met Sor. Het Belang van Limburg bevestigt immers dat de Nigeriaan na het afspringen van een transfer in augustus nog steeds bovenaan het verlanglijstje van de Head of Football prijkt.

SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE

Yira Sor maakt dit seizoen weliswaar weinig minuten bij Slavia Praag, maar dat komt grotendeels omdat hij afgeremd werd door enkele lichte blessures, voornamelijk aan de kuit. Daarom staat zijn teller vandaag op amper 2 doelpunten in 9 wedstrijden (373 minuten), verdeeld over alle competities heen. Toch blijft Sor intrinsiek dezelfde voetballer zoals vorig seizoen, toen hij met Slavia Praag één van de grote revelaties in de UEFA Conference League was. De Tsjechische topclub stootte toen verrassend door naar de kwartfinales van het toernooi, waar Feyenoord te sterk was voor hen.



Yira Sor had een groot aandeel in dat grote Europese succes, want de Nigeriaan was vorig seizoen één van de meest gevreesde spitsen in de UEFA Conference League. In zes wedstrijden scoorde hij evenveel doelpunten en die kwamen er niet tegen de minste tegenstanders: Fenerbahçe, LASK en Feyenoord. Met een gemiddelde van 1,02 doelpunt per 90 minuten was Sor zelfs de op negen na vlotst scorende speler van de ganse Conference League. Onder andere Cyriel Dessers, Harry Kane, Rasmus Hojlund, Arkadiusz Milik en Arthur Cabral vonden toen nog vlotter de weg naar het doel dan hem.

OFFENSIEVE ATTRACTIE

Yira Sor wordt in Tsjechië omschreven als een offensieve attractie, want sinds zijn komst naar Slavia Praag (in januari dit jaar) schoot hij als een komeet de lucht in. Sportdirecteur Juri Bilek volgde Sor al sinds het begin van diens carrière in Tsjechië en hij was er rotsvast van overtuigd dat de pijlsnelle Nigeriaan een enorm potentieel heeft. Sor arriveerde in Praag als een zuivere vleugelspeler, wat door zijn buitengewone (start)snelheid en dribbelend vermogen, een positie is die perfect past bij hem. Maar onder coach Jindřich Trpišovský werd Sor succesvol omgevormd tot centrumspits.

Een meesterzet, zo blijkt achteraf. “Hij heeft een uitzonderlijke startsnelheid. Zijn eerste vier, vijf meters zijn absoluut geweldig. En het is verbazingwekkend hoe hij de bal aan zo’n grote snelheid onder controle kan houden, iets wat voor veel spelers moeilijk is. Hij een speler die de grenzen van het Tsjechische voetbal ver overschrijdt. Het is dan ook moeilijk om te zeggen waar zijn plafond ligt”, zei Jindřich Trpišovský vorig seizoen over zijn goudhaantje. Als Yira Sor straks KRC Genk vervoegt, dan krijgt Wouter Vrancken er dus opeens een erg interessante optie bij. De Nigeriaan is door zijn enorme snelheid, doelgerichtheid en snelle dribbels een ware gesel voor de tegenstander.



Yira Sor kan daarnaast op verschillende offensieve posities uit de voeten, als centrumspits of als flankaanvaller. Daarnaast laat het kennersoog van Dimitri de Condé hem zelden in de steek en prijkt de Nigeriaan niet voor niets al maandenlang op de shortlist van de Genkse Head of Football. De Condé kan zelfs een koopje doen, want de stevige vraagprijs van Slavia Praag, die acht miljoen euro bedroeg, is ondertussen al flink afgenomen. Een recordtransfer zal het dus niet worden, maar Sor lijkt ons in elk geval geen verkeerde investering te worden.

LEES OOK: 'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

Speelt Genk kampioen met Sor erbij?

Meest recent

Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

27
27
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

82
82
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

93
93
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

47
47
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

33
33
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

117
117
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

151
151
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

239
239
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

154
154
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

95
95
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

156
156
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

89
89
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

188
188
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

89
89
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

124
124
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

115
115
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

163
163
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

315
315
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

265
265
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

686
686
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

288
288
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

126
126
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

105
105
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

99
99

Meer sportnieuws