De Condé maakt jacht op Europese sensatie

door
De Condé maakt jacht op Europese sensatie

KRC Genk wil versterkt uit de wintermercato komen en daarvoor heeft het zijn pijlen gericht op Yira Sor (Slavia Praag). De Nigeriaanse aanvaller wilde eind augustus al naar Limburg verhuizen, maar toen lag de Tsjechische topclub nog dwars. Vier maanden later lijkt Dimitri de Condé dan toch zijn slag thuis te halen en dat is best wel een huzarenstukje te noemen. Sor was vorig seizoen een grote sensatie in de UEFA Conference League en kostte hij toen nog acht miljoen euro. Vandaag ligt zijn prijs gevoeliger lager, terwijl zijn kwaliteiten en groot potentieel nog steeds dezelfde zijn …


DE CONDÉ LAAT SOR NIET LOS

“Er moet niet absoluut iets bijkomen, maar het gaat wel gebeuren”, voorspelde Dimitri de Condé in november aan Het Laatste Nieuws. KRC Genk beschikt al over een erg kwalitatieve kern maar wat extra versterking om voor de titel te spelen is altijd welkom. “We zijn ambitieus. Het is niet de bedoeling om verzwakt uit de mercato te komen.” Klare taal van de Head of Football van Genk, die toen echter niet wou ingaan op specifieke namen of targets, terwijl de krant er meteen aan toevoegde dat het wél uitgesloten was dat Yira Sor, in de voorbije zomer nog een toptarget, weer in beeld zou komen.

KRC Genk en de Nigeriaanse aanvaller kenden vorige zomer een serieuze flirt, en het leek zelfs tot een deal te komen met Slavia Praag. De vermoedelijke transferprijs? Acht miljoen euro. Een bedrag waarmee Yira Sor met voorsprong de duurste inkomende transfer ooit zou worden bij Genk. De pijlsnelle aanvaller moest de vervanger worden van Junya Ito (Stade Reims), en Sor zag een verhuis naar de Cegeka Arena ook goed zitten. “Er was een mondeling akkoord met Slavia, maar plots wilden ze hem niet meer laten gaan”, zei Dimitri de Condé in september aan Het Laatste Nieuws.



Maar uit het oog is niet uit het hart. Dimitri de Condé staat erom bekend om zijn niet-geslaagde transferdoelwitten te blijven opvolgen, zoals hij bijvoorbeeld eerder ook al deed met Ally Samatta. De Head of Football ondernam in enkele jaren tijd meerdere pogingen om de Tanzaniaan terug te halen naar Genk, vooraleer de Condé vorige zomer eindelijk zijn slag thuis haalde. En dat is nu ook het plan van de Condé met Sor. Het Belang van Limburg bevestigt immers dat de Nigeriaan na het afspringen van een transfer in augustus nog steeds bovenaan het verlanglijstje van de Head of Football prijkt.

SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE

Yira Sor maakt dit seizoen weliswaar weinig minuten bij Slavia Praag, maar dat komt grotendeels omdat hij afgeremd werd door enkele lichte blessures, voornamelijk aan de kuit. Daarom staat zijn teller vandaag op amper 2 doelpunten in 9 wedstrijden (373 minuten), verdeeld over alle competities heen. Toch blijft Sor intrinsiek dezelfde voetballer zoals vorig seizoen, toen hij met Slavia Praag één van de grote revelaties in de UEFA Conference League was. De Tsjechische topclub stootte toen verrassend door naar de kwartfinales van het toernooi, waar Feyenoord te sterk was voor hen.



Yira Sor had een groot aandeel in dat grote Europese succes, want de Nigeriaan was vorig seizoen één van de meest gevreesde spitsen in de UEFA Conference League. In zes wedstrijden scoorde hij evenveel doelpunten en die kwamen er niet tegen de minste tegenstanders: Fenerbahçe, LASK en Feyenoord. Met een gemiddelde van 1,02 doelpunt per 90 minuten was Sor zelfs de op negen na vlotst scorende speler van de ganse Conference League. Onder andere Cyriel Dessers, Harry Kane, Rasmus Hojlund, Arkadiusz Milik en Arthur Cabral vonden toen nog vlotter de weg naar het doel dan hem.

OFFENSIEVE ATTRACTIE

Yira Sor wordt in Tsjechië omschreven als een offensieve attractie, want sinds zijn komst naar Slavia Praag (in januari dit jaar) schoot hij als een komeet de lucht in. Sportdirecteur Juri Bilek volgde Sor al sinds het begin van diens carrière in Tsjechië en hij was er rotsvast van overtuigd dat de pijlsnelle Nigeriaan een enorm potentieel heeft. Sor arriveerde in Praag als een zuivere vleugelspeler, wat door zijn buitengewone (start)snelheid en dribbelend vermogen, een positie is die perfect past bij hem. Maar onder coach Jindřich Trpišovský werd Sor succesvol omgevormd tot centrumspits.

Een meesterzet, zo blijkt achteraf. “Hij heeft een uitzonderlijke startsnelheid. Zijn eerste vier, vijf meters zijn absoluut geweldig. En het is verbazingwekkend hoe hij de bal aan zo’n grote snelheid onder controle kan houden, iets wat voor veel spelers moeilijk is. Hij een speler die de grenzen van het Tsjechische voetbal ver overschrijdt. Het is dan ook moeilijk om te zeggen waar zijn plafond ligt”, zei Jindřich Trpišovský vorig seizoen over zijn goudhaantje. Als Yira Sor straks KRC Genk vervoegt, dan krijgt Wouter Vrancken er dus opeens een erg interessante optie bij. De Nigeriaan is door zijn enorme snelheid, doelgerichtheid en snelle dribbels een ware gesel voor de tegenstander.



Yira Sor kan daarnaast op verschillende offensieve posities uit de voeten, als centrumspits of als flankaanvaller. Daarnaast laat het kennersoog van Dimitri de Condé hem zelden in de steek en prijkt de Nigeriaan niet voor niets al maandenlang op de shortlist van de Genkse Head of Football. De Condé kan zelfs een koopje doen, want de stevige vraagprijs van Slavia Praag, die acht miljoen euro bedroeg, is ondertussen al flink afgenomen. Een recordtransfer zal het dus niet worden, maar Sor lijkt ons in elk geval geen verkeerde investering te worden.

LEES OOK: Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

Speelt Genk kampioen met Sor erbij?

Meest recent

Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

21
21
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

20
20
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

112
112
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

126
126
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

281
281
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

38
38
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

126
126
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

70
70
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

67
67
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

201
201
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

109
109
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

412
412
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

165
165
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

81
81
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

398
398
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

17
17
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

173
173
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

667
667
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

67
67
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

87
87
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

311
311
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

234
234
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

196
196
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

170
170

Meer sportnieuws