De Condé maakt jacht op Europese sensatie

door
De Condé maakt jacht op Europese sensatie

KRC Genk wil versterkt uit de wintermercato komen en daarvoor heeft het zijn pijlen gericht op Yira Sor (Slavia Praag). De Nigeriaanse aanvaller wilde eind augustus al naar Limburg verhuizen, maar toen lag de Tsjechische topclub nog dwars. Vier maanden later lijkt Dimitri de Condé dan toch zijn slag thuis te halen en dat is best wel een huzarenstukje te noemen. Sor was vorig seizoen een grote sensatie in de UEFA Conference League en kostte hij toen nog acht miljoen euro. Vandaag ligt zijn prijs gevoeliger lager, terwijl zijn kwaliteiten en groot potentieel nog steeds dezelfde zijn …


DE CONDÉ LAAT SOR NIET LOS

“Er moet niet absoluut iets bijkomen, maar het gaat wel gebeuren”, voorspelde Dimitri de Condé in november aan Het Laatste Nieuws. KRC Genk beschikt al over een erg kwalitatieve kern maar wat extra versterking om voor de titel te spelen is altijd welkom. “We zijn ambitieus. Het is niet de bedoeling om verzwakt uit de mercato te komen.” Klare taal van de Head of Football van Genk, die toen echter niet wou ingaan op specifieke namen of targets, terwijl de krant er meteen aan toevoegde dat het wél uitgesloten was dat Yira Sor, in de voorbije zomer nog een toptarget, weer in beeld zou komen.

KRC Genk en de Nigeriaanse aanvaller kenden vorige zomer een serieuze flirt, en het leek zelfs tot een deal te komen met Slavia Praag. De vermoedelijke transferprijs? Acht miljoen euro. Een bedrag waarmee Yira Sor met voorsprong de duurste inkomende transfer ooit zou worden bij Genk. De pijlsnelle aanvaller moest de vervanger worden van Junya Ito (Stade Reims), en Sor zag een verhuis naar de Cegeka Arena ook goed zitten. “Er was een mondeling akkoord met Slavia, maar plots wilden ze hem niet meer laten gaan”, zei Dimitri de Condé in september aan Het Laatste Nieuws.



Maar uit het oog is niet uit het hart. Dimitri de Condé staat erom bekend om zijn niet-geslaagde transferdoelwitten te blijven opvolgen, zoals hij bijvoorbeeld eerder ook al deed met Ally Samatta. De Head of Football ondernam in enkele jaren tijd meerdere pogingen om de Tanzaniaan terug te halen naar Genk, vooraleer de Condé vorige zomer eindelijk zijn slag thuis haalde. En dat is nu ook het plan van de Condé met Sor. Het Belang van Limburg bevestigt immers dat de Nigeriaan na het afspringen van een transfer in augustus nog steeds bovenaan het verlanglijstje van de Head of Football prijkt.

SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE

Yira Sor maakt dit seizoen weliswaar weinig minuten bij Slavia Praag, maar dat komt grotendeels omdat hij afgeremd werd door enkele lichte blessures, voornamelijk aan de kuit. Daarom staat zijn teller vandaag op amper 2 doelpunten in 9 wedstrijden (373 minuten), verdeeld over alle competities heen. Toch blijft Sor intrinsiek dezelfde voetballer zoals vorig seizoen, toen hij met Slavia Praag één van de grote revelaties in de UEFA Conference League was. De Tsjechische topclub stootte toen verrassend door naar de kwartfinales van het toernooi, waar Feyenoord te sterk was voor hen.



Yira Sor had een groot aandeel in dat grote Europese succes, want de Nigeriaan was vorig seizoen één van de meest gevreesde spitsen in de UEFA Conference League. In zes wedstrijden scoorde hij evenveel doelpunten en die kwamen er niet tegen de minste tegenstanders: Fenerbahçe, LASK en Feyenoord. Met een gemiddelde van 1,02 doelpunt per 90 minuten was Sor zelfs de op negen na vlotst scorende speler van de ganse Conference League. Onder andere Cyriel Dessers, Harry Kane, Rasmus Hojlund, Arkadiusz Milik en Arthur Cabral vonden toen nog vlotter de weg naar het doel dan hem.

OFFENSIEVE ATTRACTIE

Yira Sor wordt in Tsjechië omschreven als een offensieve attractie, want sinds zijn komst naar Slavia Praag (in januari dit jaar) schoot hij als een komeet de lucht in. Sportdirecteur Juri Bilek volgde Sor al sinds het begin van diens carrière in Tsjechië en hij was er rotsvast van overtuigd dat de pijlsnelle Nigeriaan een enorm potentieel heeft. Sor arriveerde in Praag als een zuivere vleugelspeler, wat door zijn buitengewone (start)snelheid en dribbelend vermogen, een positie is die perfect past bij hem. Maar onder coach Jindřich Trpišovský werd Sor succesvol omgevormd tot centrumspits.

Een meesterzet, zo blijkt achteraf. “Hij heeft een uitzonderlijke startsnelheid. Zijn eerste vier, vijf meters zijn absoluut geweldig. En het is verbazingwekkend hoe hij de bal aan zo’n grote snelheid onder controle kan houden, iets wat voor veel spelers moeilijk is. Hij een speler die de grenzen van het Tsjechische voetbal ver overschrijdt. Het is dan ook moeilijk om te zeggen waar zijn plafond ligt”, zei Jindřich Trpišovský vorig seizoen over zijn goudhaantje. Als Yira Sor straks KRC Genk vervoegt, dan krijgt Wouter Vrancken er dus opeens een erg interessante optie bij. De Nigeriaan is door zijn enorme snelheid, doelgerichtheid en snelle dribbels een ware gesel voor de tegenstander.



Yira Sor kan daarnaast op verschillende offensieve posities uit de voeten, als centrumspits of als flankaanvaller. Daarnaast laat het kennersoog van Dimitri de Condé hem zelden in de steek en prijkt de Nigeriaan niet voor niets al maandenlang op de shortlist van de Genkse Head of Football. De Condé kan zelfs een koopje doen, want de stevige vraagprijs van Slavia Praag, die acht miljoen euro bedroeg, is ondertussen al flink afgenomen. Een recordtransfer zal het dus niet worden, maar Sor lijkt ons in elk geval geen verkeerde investering te worden.

LEES OOK: 'Grote kuis in Genk: drie meubelstukken richting exit'

Speelt Genk kampioen met Sor erbij?

Meest recent

Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

37
37
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

15
15
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

60
60
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

226
226
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

30
30
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

73
73
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

97
97
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

172
172
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

87
87
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

243
243
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

124
124
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

385
385
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

141
141
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

148
148
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

121
121
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

156
156
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

397
397
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

478
478
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

789
789
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

362
362
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

221
221
Anderlecht zit met groot probleem: pijnlijke statistiek onthuld

Anderlecht moet komend weekend nog zijn ticket voor de Champions' Play-Off zien veilig te stellen, ...

156
156
Chelsea krijgt cruciaal advies over Penders

Chelsea kreeg dinsdagavond een pandoering van PSG en is daarmee uitgeschakeld in de Champions ...

70
70
Transfertip Standard: "Hij kan hen weer naar top brengen"

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie op het ...

230
230

Meer sportnieuws