De Condé maakt jacht op Europese sensatie

642
De Condé maakt jacht op Europese sensatie

KRC Genk wil versterkt uit de wintermercato komen en daarvoor heeft het zijn pijlen gericht op Yira Sor (Slavia Praag). De Nigeriaanse aanvaller wilde eind augustus al naar Limburg verhuizen, maar toen lag de Tsjechische topclub nog dwars. Vier maanden later lijkt Dimitri de Condé dan toch zijn slag thuis te halen en dat is best wel een huzarenstukje te noemen. Sor was vorig seizoen een grote sensatie in de UEFA Conference League en kostte hij toen nog acht miljoen euro. Vandaag ligt zijn prijs gevoeliger lager, terwijl zijn kwaliteiten en groot potentieel nog steeds dezelfde zijn …


DE CONDÉ LAAT SOR NIET LOS

“Er moet niet absoluut iets bijkomen, maar het gaat wel gebeuren”, voorspelde Dimitri de Condé in november aan Het Laatste Nieuws. KRC Genk beschikt al over een erg kwalitatieve kern maar wat extra versterking om voor de titel te spelen is altijd welkom. “We zijn ambitieus. Het is niet de bedoeling om verzwakt uit de mercato te komen.” Klare taal van de Head of Football van Genk, die toen echter niet wou ingaan op specifieke namen of targets, terwijl de krant er meteen aan toevoegde dat het wél uitgesloten was dat Yira Sor, in de voorbije zomer nog een toptarget, weer in beeld zou komen.

KRC Genk en de Nigeriaanse aanvaller kenden vorige zomer een serieuze flirt, en het leek zelfs tot een deal te komen met Slavia Praag. De vermoedelijke transferprijs? Acht miljoen euro. Een bedrag waarmee Yira Sor met voorsprong de duurste inkomende transfer ooit zou worden bij Genk. De pijlsnelle aanvaller moest de vervanger worden van Junya Ito (Stade Reims), en Sor zag een verhuis naar de Cegeka Arena ook goed zitten. “Er was een mondeling akkoord met Slavia, maar plots wilden ze hem niet meer laten gaan”, zei Dimitri de Condé in september aan Het Laatste Nieuws.



Maar uit het oog is niet uit het hart. Dimitri de Condé staat erom bekend om zijn niet-geslaagde transferdoelwitten te blijven opvolgen, zoals hij bijvoorbeeld eerder ook al deed met Ally Samatta. De Head of Football ondernam in enkele jaren tijd meerdere pogingen om de Tanzaniaan terug te halen naar Genk, vooraleer de Condé vorige zomer eindelijk zijn slag thuis haalde. En dat is nu ook het plan van de Condé met Sor. Het Belang van Limburg bevestigt immers dat de Nigeriaan na het afspringen van een transfer in augustus nog steeds bovenaan het verlanglijstje van de Head of Football prijkt.

SENSATIE IN CONFERENCE LEAGUE

Yira Sor maakt dit seizoen weliswaar weinig minuten bij Slavia Praag, maar dat komt grotendeels omdat hij afgeremd werd door enkele lichte blessures, voornamelijk aan de kuit. Daarom staat zijn teller vandaag op amper 2 doelpunten in 9 wedstrijden (373 minuten), verdeeld over alle competities heen. Toch blijft Sor intrinsiek dezelfde voetballer zoals vorig seizoen, toen hij met Slavia Praag één van de grote revelaties in de UEFA Conference League was. De Tsjechische topclub stootte toen verrassend door naar de kwartfinales van het toernooi, waar Feyenoord te sterk was voor hen.



Yira Sor had een groot aandeel in dat grote Europese succes, want de Nigeriaan was vorig seizoen één van de meest gevreesde spitsen in de UEFA Conference League. In zes wedstrijden scoorde hij evenveel doelpunten en die kwamen er niet tegen de minste tegenstanders: Fenerbahçe, LASK en Feyenoord. Met een gemiddelde van 1,02 doelpunt per 90 minuten was Sor zelfs de op negen na vlotst scorende speler van de ganse Conference League. Onder andere Cyriel Dessers, Harry Kane, Rasmus Hojlund, Arkadiusz Milik en Arthur Cabral vonden toen nog vlotter de weg naar het doel dan hem.

OFFENSIEVE ATTRACTIE

Yira Sor wordt in Tsjechië omschreven als een offensieve attractie, want sinds zijn komst naar Slavia Praag (in januari dit jaar) schoot hij als een komeet de lucht in. Sportdirecteur Juri Bilek volgde Sor al sinds het begin van diens carrière in Tsjechië en hij was er rotsvast van overtuigd dat de pijlsnelle Nigeriaan een enorm potentieel heeft. Sor arriveerde in Praag als een zuivere vleugelspeler, wat door zijn buitengewone (start)snelheid en dribbelend vermogen, een positie is die perfect past bij hem. Maar onder coach Jindřich Trpišovský werd Sor succesvol omgevormd tot centrumspits.

Een meesterzet, zo blijkt achteraf. “Hij heeft een uitzonderlijke startsnelheid. Zijn eerste vier, vijf meters zijn absoluut geweldig. En het is verbazingwekkend hoe hij de bal aan zo’n grote snelheid onder controle kan houden, iets wat voor veel spelers moeilijk is. Hij een speler die de grenzen van het Tsjechische voetbal ver overschrijdt. Het is dan ook moeilijk om te zeggen waar zijn plafond ligt”, zei Jindřich Trpišovský vorig seizoen over zijn goudhaantje. Als Yira Sor straks KRC Genk vervoegt, dan krijgt Wouter Vrancken er dus opeens een erg interessante optie bij. De Nigeriaan is door zijn enorme snelheid, doelgerichtheid en snelle dribbels een ware gesel voor de tegenstander.



Yira Sor kan daarnaast op verschillende offensieve posities uit de voeten, als centrumspits of als flankaanvaller. Daarnaast laat het kennersoog van Dimitri de Condé hem zelden in de steek en prijkt de Nigeriaan niet voor niets al maandenlang op de shortlist van de Genkse Head of Football. De Condé kan zelfs een koopje doen, want de stevige vraagprijs van Slavia Praag, die acht miljoen euro bedroeg, is ondertussen al flink afgenomen. Een recordtransfer zal het dus niet worden, maar Sor lijkt ons in elk geval geen verkeerde investering te worden.

LEES OOK: Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Speelt Genk kampioen met Sor erbij?

Meest recent

JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

0
0
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

30
30
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

9
9
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

20
20
Vanden Borre praat over toekomst: opvallend plan

Anthony Vanden Borre speelde in het verleden onder meer bij RSC Anderlecht en KRC Genk en was ook ...

16
16
Vanhaezebrouck over Rode Duivel: "Gouden Bal-niveau"

Hein Vanhaezebrouck heeft weinig twijfels over de kwaliteiten van Roméo Lavia. De analist is ...

105
105
Scaloni waarschuwt héél Argentinië na afhaken van Messi

Lionel Messi heeft afgelopen nacht afscheid genomen van de Argentijnse nationale ploeg. De 39-jarige ...

32
32
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

38
38
PSV legt zeer knappe financiële cijfers voor

PSV is al vele jaren de nummer één in Nederland en de club wil dat ook blijven. Er ...

26
26
"Anderlecht deed ons een officieel transfervoorstel"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars deden ook heel wat ...

146
146
Verrassende data: België slechtste leerling tegen Frankrijk

Mark van Bommel sprak over het verbreken van records met bepaalde data. Sprintmeters, high intensity ...

92
92
Ronaldo-statement zindert na: "Niet uit te leggen"

Na een soap die bijna de volledige interland-periode de gemoederen bedaarden, heeft Cristiano ...

60
60
Onverwachte Duivel eist basisplaats op: "Ongelooflijke speler"

Een aantal Rode Duivels heeft serieus indruk gemaakt tijdens het voorbije vierluik. Zo werden met ...

152
152
'Vitor Bruno onverbiddelijk: aanvaller definitief afgeschreven'

Nu de interland-periode erop zit, mag ook RSC Anderlecht zijn internationals terug verwelkomen. En ...

277
277
"Grootste teleurstelling" - Waalse pers boort Duivel de grond in

Het eerste interland-luik onder Mark van Bommel zit er weeral op. De nederlagen tegen Frankrijk ...

460
460
Nieuwe naam voor Van Bommel: grote uitblinker Jonge Duivels

De nationale beloften hebben zich rechtstreeks geplaatst voor het EK U21 van komende zomer. Ze deden ...

360
360
Eigen ploegmaat slaat terug: Godts compleet vernederd

Mika Godts vindt zichzelf even goed als een ploegmaat van hem bij PSG. "Ik heb dezelfde kwaliteiten ...

268
268
Kippenvel! Messi schittert in emotioneel Argentijns afscheid

Dinsdagnacht is een einde gekomen aan één van de mooiste hoofdstukken uit de moderne ...

110
110
Grote lichtpunten bij Duivels: "Over zes weken andere speler"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

299
299
Perisic heeft zéér straf record in zicht

Ooit maakte Ivan Perisic nog furore op de Belgische velden, want hij lanceerde zijn ...

52
52
'AA Gent heeft vervanger Ngom in vizier'

AA Gent is verrassend sterk aan het seizoen begonnen. Het plaatste zich voor de league phase van de ...

188
188
Nieuwe zeperd voor Pocognoli voor eigen volk

Sébastien Pocognoli maakte tijdens deze interlandperiode zijn debuut als bondscoach van ...

79
79
Sterkhouder legt uit waarom hij plots bij Beerschot verdween

Beerschot kende best een bewogen transferzomer, nadat het vorig seizoen op de valreep naast promotie ...

119
119
Spanje wint op de valreep nog, glorieus jubileum Kane

Dinsdagavond werden ook de laatste wedstrijden van dit interlandluik in de Nations League afgewerkt. ...

144
144
'Napoli klopt weer aan: Union droomt van megasom'

Union beleefde de voorbije maanden alweer een zeer drukke transferzomer. De Brusselaars zagen voor ...

74
74

Meer sportnieuws