Al-Dakhil legt pijnpunt Club Brugge bloot

door
Al-Dakhil legt pijnpunt Club Brugge bloot

De 1/8ste finales van de Croky Cup hebben de voorbije dagen voor enkele verrassingen gezorgd. Maar de grootste stunt kwam ongetwijfeld op naam van STVV te staan. De Limburgers verbaasden vriend en vijand door met ruime 1-4-cijfers te gaan winnen op het veld van landskampioen Club Brugge.


De Kanaries waren logischerwijs de outsider voor het duel op Jan Breydel. In tijdens de aanvangsfase leek een verrassing al snel uitgesloten. Club begon immers het beste aan de bekermatch en kon verdiend op voorsprong komen via Noa Lang. Die goede start kreeg echter geen vervolg. Bovendien kwam STVV weer op gelijke hoogte na een blunder van Simon Mignolet. En daarna waren het de bezoekers die de match vrij overtuigend naar zich toe konden trekken.

Sterkhouder Ameen Al-Dakhil meent te weten waar dat aan ligt. Zo stelde de verdediger van STVV vast dat Blauw-Zwart het behoorlijk moeilijk had met de hoge druk van de Truienaars. "Buiten het eerste halfuur kwamen we niet meer in de problemen", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Een tikkeltje geluk? Dat hebben we afgedwongen door in Brugge te durven voetballen. We gingen hoog druk zetten en met onze pressing had Brugge het vrij lastig."

ONVERGETELIJK
In ieder geval zorgde STVV voor een historische zege, eentje die niet snel vergeten zal worden. Ook niet bij Al-Dakhil die wel beweert dat dit geen complete verrassing voor hem was. "De kwalificatie is dubbel en dik verdiend. Een zege die ik nooit meer zal vergeten. En waarschijnlijk vele jaren een gespreksonderwerp gaat worden tijdens de feestdagen."

LEES OOK: Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

Club moet zich in januari verder versterken ...

Meest recent

Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

11
11
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

54
54
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

76
76
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

10
10
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

62
62
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

223
223
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

94
94
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

429
429
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

149
149
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

145
145
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

170
170
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

115
115
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

246
246
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

185
185
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

221
221
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

335
335
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

241
241
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

401
401
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

170
170
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

184
184
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

111
111
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

249
249
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

905
905
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

233
233
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

599
599

Meer sportnieuws