Al-Dakhil legt pijnpunt Club Brugge bloot

door
Al-Dakhil legt pijnpunt Club Brugge bloot

De 1/8ste finales van de Croky Cup hebben de voorbije dagen voor enkele verrassingen gezorgd. Maar de grootste stunt kwam ongetwijfeld op naam van STVV te staan. De Limburgers verbaasden vriend en vijand door met ruime 1-4-cijfers te gaan winnen op het veld van landskampioen Club Brugge.


De Kanaries waren logischerwijs de outsider voor het duel op Jan Breydel. In tijdens de aanvangsfase leek een verrassing al snel uitgesloten. Club begon immers het beste aan de bekermatch en kon verdiend op voorsprong komen via Noa Lang. Die goede start kreeg echter geen vervolg. Bovendien kwam STVV weer op gelijke hoogte na een blunder van Simon Mignolet. En daarna waren het de bezoekers die de match vrij overtuigend naar zich toe konden trekken.

Sterkhouder Ameen Al-Dakhil meent te weten waar dat aan ligt. Zo stelde de verdediger van STVV vast dat Blauw-Zwart het behoorlijk moeilijk had met de hoge druk van de Truienaars. "Buiten het eerste halfuur kwamen we niet meer in de problemen", reageerde hij bij Het Laatste Nieuws. "Een tikkeltje geluk? Dat hebben we afgedwongen door in Brugge te durven voetballen. We gingen hoog druk zetten en met onze pressing had Brugge het vrij lastig."

ONVERGETELIJK
In ieder geval zorgde STVV voor een historische zege, eentje die niet snel vergeten zal worden. Ook niet bij Al-Dakhil die wel beweert dat dit geen complete verrassing voor hem was. "De kwalificatie is dubbel en dik verdiend. Een zege die ik nooit meer zal vergeten. En waarschijnlijk vele jaren een gespreksonderwerp gaat worden tijdens de feestdagen."

LEES OOK: Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Club moet zich in januari verder versterken ...

Meest recent

Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

118
118
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

34
34
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

82
82
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

22
22
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

50
50
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

46
46
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

162
162
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

198
198
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

824
824
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

41
41
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

514
514
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

343
343
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

135
135
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

144
144
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

751
751
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

642
642
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

237
237
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

140
140
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

88
88
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

58
58
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

898
898
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

333
333
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

120
120
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

554
554
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

164
164

Meer sportnieuws