Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

222 stemmen
Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

Manchester City is sterk begonnen aan zijn tweede seizoenshelft. De Engelse kampioen kon zich donderdagavond verzekeren van een plekje in de kwartfinales van de EFL Cup door met 3-2 te winnen van grote rivaal Liverpool FC. Coach Pep Guardiola kon daarbij rekenen op een uitstekende Kevin De Bruyne, die onder meer goed was voor twee assists.


De Rode Duivel wou duidelijk iets rechtzetten na zijn teleurstellende wereldkampioenschap. Na amper 10 minuten was zijn eerste assists al een feit. De Bruyne zwiepte de bal vanaf de linkerflank voor doel en daar stond de onvermijdelijke Erling Haaland klaar om toe te slaan. De Noor is ongetwijfeld dolgelukkig dat hij weer aan de bak mag nadat hij het WK vanuit een zetel moest volgen. Lang kon City echter niet genieten van die voorsprong. Via Fabio Carvalho maakten de Reds halfweg de eerste helft gelijk.

KDB had in de eerste helft overigens nog een assist kunnen hebben, maar de poging van Ilkay Gündogan werd nipt van de lijn gehaald. De tweede periode ging vervolgens aan een razend tempo van start. Riyad Mahrez zette de thuisploeg opnieuw op voorsprong, maar nog geen minuut later stond de gelijkmaker van Mohamed Salah al op het bord. Het bleef daarna goed op en af gaan, toch was het City dat aan het langste einde trok.

TWEEDE ASSIST KDB
Na een korte corner kreeg De Bruyne opnieuw een kans om de bal voor te brengen. Zijn voorzet belandde perfect achter de verdediging van Liverpool, waar Nathan Aké de 3-2 van dichtbij kon binnen knikken. Liverpool had vervolgens nog een dik halfuur om de bakens te verzetten, maar City gaf de zege niet meer uit handen en mag zich dus opmaken voor de kwartfinales van het tweede Engelse bekertoernooi.

LEES OOK: 'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

City heeft momenteel de sterkste kern van Europa ...

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

25
25
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

29
29
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

28
28
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

127
127
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

59
59
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

219
219
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

229
229
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

67
67
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

289
289
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

37
37
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

441
441
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

315
315
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

381
381
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

145
145
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

67
67
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

122
122
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

102
102
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

51
51
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

221
221
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

279
279
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

135
135
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

81
81
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

806
806
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

529
529
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

293
293

Meer sportnieuws