Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

door
Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

Manchester City is sterk begonnen aan zijn tweede seizoenshelft. De Engelse kampioen kon zich donderdagavond verzekeren van een plekje in de kwartfinales van de EFL Cup door met 3-2 te winnen van grote rivaal Liverpool FC. Coach Pep Guardiola kon daarbij rekenen op een uitstekende Kevin De Bruyne, die onder meer goed was voor twee assists.


De Rode Duivel wou duidelijk iets rechtzetten na zijn teleurstellende wereldkampioenschap. Na amper 10 minuten was zijn eerste assists al een feit. De Bruyne zwiepte de bal vanaf de linkerflank voor doel en daar stond de onvermijdelijke Erling Haaland klaar om toe te slaan. De Noor is ongetwijfeld dolgelukkig dat hij weer aan de bak mag nadat hij het WK vanuit een zetel moest volgen. Lang kon City echter niet genieten van die voorsprong. Via Fabio Carvalho maakten de Reds halfweg de eerste helft gelijk.

KDB had in de eerste helft overigens nog een assist kunnen hebben, maar de poging van Ilkay Gündogan werd nipt van de lijn gehaald. De tweede periode ging vervolgens aan een razend tempo van start. Riyad Mahrez zette de thuisploeg opnieuw op voorsprong, maar nog geen minuut later stond de gelijkmaker van Mohamed Salah al op het bord. Het bleef daarna goed op en af gaan, toch was het City dat aan het langste einde trok.

TWEEDE ASSIST KDB
Na een korte corner kreeg De Bruyne opnieuw een kans om de bal voor te brengen. Zijn voorzet belandde perfect achter de verdediging van Liverpool, waar Nathan Aké de 3-2 van dichtbij kon binnen knikken. Liverpool had vervolgens nog een dik halfuur om de bakens te verzetten, maar City gaf de zege niet meer uit handen en mag zich dus opmaken voor de kwartfinales van het tweede Engelse bekertoernooi.

LEES OOK: Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

City heeft momenteel de sterkste kern van Europa ...

Meest recent

Opvallend beeld na bekerglorie: trainerswending Anderlecht?

Ondanks het in extremis afhaken van een aantal topkandidaten, blijft het bestuur van RSC Anderlecht ...

50
50
Totale afgang Antwerp: "Dit is gewoon beschamend"

Antwerp FC had het ticket voor de bekerfinale binnen handbereik. Een 0-1-voorsprong van in de ...

36
36
"Buitenaards" - kranten gaan wild op Anderlecht-uitblinker

Tot ieders verbazing heeft RSC Anderlecht zich donderdagavond geplaatst voor de bekerfinale. RSCA ...

354
354
Club trekt bleek weg: Atlético veegt Barcelona van de mat

Atlético Madrid lijkt helemaal klaar voor het Champions League-treffen met Club Brugge. Los ...

48
48
Anderlecht leeft weer! Dramatisch Antwerp geeft finale weg

In wat hier en daar wordt omschreven als een grote 'institutionele crisis', heeft RSC Anderlecht een ...

294
294
Sfeer wordt grimmig: Antwerp-aanhang over de schreef

Het Bosuil-stadion was donderdagavond aardig vol gelopen voor de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC ...

332
332
'Gigantische bom barst open in huwelijk Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

153
153
Heerlijk beeld: Bayern-ster doet Kompany rot schrikken

Bayern München blijft voorlopig op koers om met de treble aan de haal te gaan. Woensdag ...

45
45
"Hallucinant" - Anderlecht-fans maken gehakt van arbitrage

Donderdagavond werd de tweede terugmatch in de halve finales van de Croky Cup afgewerkt. RSC ...

387
387
Exit Mannaert en Garcia na WK? TD doet boekje open

Brussel is deze week de gaststad voor het grote FIFA-congres. In de marge daarvan werd ...

168
168
'Nieuwe coach Tottenham: drie topkandidaten al gelekt'

Olympique Marseille nam deze week afscheid van coach Roberto De Zerbi. Een gevolg van de slechte ...

94
94
Anderlecht stevent af op 'enorme fout': "Zou heel dom zijn"

RSC Anderlecht is naarstig aan het werk om zo snel mogelijk een nieuwe hoofdtrainer te presenteren. ...

284
284
Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Union SG plaatste zich afgelopen weekend als eerste ploeg voor de Champions' Play-Offs. Enkele dagen ...

163
163
'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Club Brugge liet tijdens de voorbije wintermercato een pak miljoenen liggen om zijn huidige ...

380
380
Antwerp mét Kerk, Taravel wisselt vijf keer bij Anderlecht

Donderdagavond komt Union SG te weten welke ploeg het zal treffen in de finale van de beker. Kan ...

226
226
Grote schuldige Anderlecht-malaise: "Hij is niet serieus"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

450
450
Loting Nations League: Rode Duivels in loodzware poule

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de volgende editie van de Nations League. In ...

393
393
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

50
50
Grote zorgen Garcia: belangrijke Duivel onder het mes

Nog exact 123 dagen te gaan alvorens de Rode Duivels hun eerste groepswedstrijd afwerken op het WK. ...

67
67
‘Anderlecht geschokt: Tomasson eist enorme XXL-topdeal’

Anderlecht kreeg donderdag een koude douche: Jon Dahl Tomasson bedankte alsnog voor de job. In de ...

296
296
Feyenoord verrast vriend & vijand met stunt van jewelste

De afgelopen jaren streefden we onze noorderburen dan wel op zowat alle vlakken voorbij, aan de ...

118
118
Anderlecht-icoon geeft toe: "Refs werden beïnvloed"

Terwijl de rechtbank zich buigt over de verkoop aan Marc Coucke verkeert RSC Anderlecht zowel op als ...

451
451
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

106
106
Pro League publiceert cijfers: puntenaftrek in CPL

Zopas maakte de Licentiecommissie na een onderzoek van de jaarrekeningen uit 2025 van de Pro ...

244
244
'Overmars onder druk: sterkhouder weg bij Antwerp?'

Anterp hoopt tegen RSC Anderlecht straks nog maar eens een ticket voor de bekerfinale af te dwingen. ...

255
255

Meer sportnieuws