Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

door
Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

Manchester City is sterk begonnen aan zijn tweede seizoenshelft. De Engelse kampioen kon zich donderdagavond verzekeren van een plekje in de kwartfinales van de EFL Cup door met 3-2 te winnen van grote rivaal Liverpool FC. Coach Pep Guardiola kon daarbij rekenen op een uitstekende Kevin De Bruyne, die onder meer goed was voor twee assists.


De Rode Duivel wou duidelijk iets rechtzetten na zijn teleurstellende wereldkampioenschap. Na amper 10 minuten was zijn eerste assists al een feit. De Bruyne zwiepte de bal vanaf de linkerflank voor doel en daar stond de onvermijdelijke Erling Haaland klaar om toe te slaan. De Noor is ongetwijfeld dolgelukkig dat hij weer aan de bak mag nadat hij het WK vanuit een zetel moest volgen. Lang kon City echter niet genieten van die voorsprong. Via Fabio Carvalho maakten de Reds halfweg de eerste helft gelijk.

KDB had in de eerste helft overigens nog een assist kunnen hebben, maar de poging van Ilkay Gündogan werd nipt van de lijn gehaald. De tweede periode ging vervolgens aan een razend tempo van start. Riyad Mahrez zette de thuisploeg opnieuw op voorsprong, maar nog geen minuut later stond de gelijkmaker van Mohamed Salah al op het bord. Het bleef daarna goed op en af gaan, toch was het City dat aan het langste einde trok.

TWEEDE ASSIST KDB
Na een korte corner kreeg De Bruyne opnieuw een kans om de bal voor te brengen. Zijn voorzet belandde perfect achter de verdediging van Liverpool, waar Nathan Aké de 3-2 van dichtbij kon binnen knikken. Liverpool had vervolgens nog een dik halfuur om de bakens te verzetten, maar City gaf de zege niet meer uit handen en mag zich dus opmaken voor de kwartfinales van het tweede Engelse bekertoernooi.

LEES OOK: 'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

City heeft momenteel de sterkste kern van Europa ...

Meest recent

Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

0
0
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

85
85
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

46
46
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

158
158
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

122
122
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

385
385
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

228
228
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

88
88
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

90
90
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

382
382
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

369
369
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

466
466
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

551
551
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

235
235
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

836
836
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

470
470
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

132
132
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

200
200
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

141
141
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

119
119
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

285
285
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

177
177
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

651
651
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

319
319

Meer sportnieuws