Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

door
Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

Manchester City is sterk begonnen aan zijn tweede seizoenshelft. De Engelse kampioen kon zich donderdagavond verzekeren van een plekje in de kwartfinales van de EFL Cup door met 3-2 te winnen van grote rivaal Liverpool FC. Coach Pep Guardiola kon daarbij rekenen op een uitstekende Kevin De Bruyne, die onder meer goed was voor twee assists.


De Rode Duivel wou duidelijk iets rechtzetten na zijn teleurstellende wereldkampioenschap. Na amper 10 minuten was zijn eerste assists al een feit. De Bruyne zwiepte de bal vanaf de linkerflank voor doel en daar stond de onvermijdelijke Erling Haaland klaar om toe te slaan. De Noor is ongetwijfeld dolgelukkig dat hij weer aan de bak mag nadat hij het WK vanuit een zetel moest volgen. Lang kon City echter niet genieten van die voorsprong. Via Fabio Carvalho maakten de Reds halfweg de eerste helft gelijk.

KDB had in de eerste helft overigens nog een assist kunnen hebben, maar de poging van Ilkay Gündogan werd nipt van de lijn gehaald. De tweede periode ging vervolgens aan een razend tempo van start. Riyad Mahrez zette de thuisploeg opnieuw op voorsprong, maar nog geen minuut later stond de gelijkmaker van Mohamed Salah al op het bord. Het bleef daarna goed op en af gaan, toch was het City dat aan het langste einde trok.

TWEEDE ASSIST KDB
Na een korte corner kreeg De Bruyne opnieuw een kans om de bal voor te brengen. Zijn voorzet belandde perfect achter de verdediging van Liverpool, waar Nathan Aké de 3-2 van dichtbij kon binnen knikken. Liverpool had vervolgens nog een dik halfuur om de bakens te verzetten, maar City gaf de zege niet meer uit handen en mag zich dus opmaken voor de kwartfinales van het tweede Engelse bekertoernooi.

LEES OOK: 'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

City heeft momenteel de sterkste kern van Europa ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

9
9
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

37
37
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

347
347
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

299
299
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

178
178
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

233
233
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

67
67
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

577
577
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

211
211
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

398
398
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

613
613
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

210
210
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

391
391
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

166
166
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

163
163
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

76
76
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

258
258
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

78
78
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

335
335
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

228
228
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

237
237
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws