Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

door
Ontketende De Bruyne leidt City voorbij Liverpool

Manchester City is sterk begonnen aan zijn tweede seizoenshelft. De Engelse kampioen kon zich donderdagavond verzekeren van een plekje in de kwartfinales van de EFL Cup door met 3-2 te winnen van grote rivaal Liverpool FC. Coach Pep Guardiola kon daarbij rekenen op een uitstekende Kevin De Bruyne, die onder meer goed was voor twee assists.


De Rode Duivel wou duidelijk iets rechtzetten na zijn teleurstellende wereldkampioenschap. Na amper 10 minuten was zijn eerste assists al een feit. De Bruyne zwiepte de bal vanaf de linkerflank voor doel en daar stond de onvermijdelijke Erling Haaland klaar om toe te slaan. De Noor is ongetwijfeld dolgelukkig dat hij weer aan de bak mag nadat hij het WK vanuit een zetel moest volgen. Lang kon City echter niet genieten van die voorsprong. Via Fabio Carvalho maakten de Reds halfweg de eerste helft gelijk.

KDB had in de eerste helft overigens nog een assist kunnen hebben, maar de poging van Ilkay Gündogan werd nipt van de lijn gehaald. De tweede periode ging vervolgens aan een razend tempo van start. Riyad Mahrez zette de thuisploeg opnieuw op voorsprong, maar nog geen minuut later stond de gelijkmaker van Mohamed Salah al op het bord. Het bleef daarna goed op en af gaan, toch was het City dat aan het langste einde trok.

TWEEDE ASSIST KDB
Na een korte corner kreeg De Bruyne opnieuw een kans om de bal voor te brengen. Zijn voorzet belandde perfect achter de verdediging van Liverpool, waar Nathan Aké de 3-2 van dichtbij kon binnen knikken. Liverpool had vervolgens nog een dik halfuur om de bakens te verzetten, maar City gaf de zege niet meer uit handen en mag zich dus opmaken voor de kwartfinales van het tweede Engelse bekertoernooi.

LEES OOK: 'Xabi Alonso staat voor sensationele nieuwe trainersjob'

City heeft momenteel de sterkste kern van Europa ...

Meest recent

Kompany trekt grote ogen: Kane-bommetje bij Bayern

Bayern München verloor afgelopen weekend zijn eerste match in de Bundesliga, maar is voorts ...

1
1
Hoofd Hasi op kapblok: 'ideale opvolger' wordt genoemd

Besnik Hasi blijft tot nader orde de hoofdtrainer van RSC Anderlecht. Maar als het komende zondag ...

113
113
Grove transferblunder Genk: "Hij is nu al een miskoop"

KRC Genk is bezig aan een tegenvallend seizoen tot dusver, enkel de Europese campagne is een ...

112
112
Politie vreest ergste: forse ingreep voor Club-Marseille

Woensdag wordt de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

109
109
‘Anderlecht ruikt stunt: JPL-topcoach staat te trappelen’

Anderlecht liet zondagavond opnieuw steken vallen, en dat voelde je meteen in de tribunes. De ...

454
454
Zulte Waregem pakt opnieuw uit: ruwe diamant tekent

Zulte Waregem speelde zaterdag een verdienstelijke wedstrijd, maar verloor uiteindelijk wel op Club ...

119
119
Anderlecht schrikt zich rot: Vazquez meteen held in La Liga

Het contrast kon bijna niet groter zijn. Terwijl RSC Anderlecht maandag een crisisoverleg hield ...

155
155
Gheysens buiten geschreeuwd: nieuwe eigenaars bij Antwerp?

Opvallend tafereel zondag in de vernieuwde tribune 2 van de Bosuil. Tijdens de match tegen Charleroi ...

142
142
Malaise Anderlecht: ultimatum Hasi, sterkhouders op matje

RSC Anderlecht trekt komende zondag met het mes op de keel naar Standard. Loopt het in Luik opnieuw ...

149
149
Jackers of Mignolet: Leko hakt Club Brugge-knoop door

Ivan Leko maakt zich naar eigen zeggen weinig zorgen, maar de vele tegengoals zijn toch een thema ...

429
429
Anderlecht likt wonden: rampscenario voor Standard

Na het gelijkspel tegen Dender staan de zenuwen alweer strakgespannen bij RSC Anderlecht, waar ...

190
190
Lardot tikt VAR op vingers: Union door oog van de naald

De afgelopen weken stond de Belgische arbitrage weer in het oog van de storm, maar op speeldag 22 ...

126
126
Coucke onthult masterplan: Anderlecht polst Kompany

Ondanks het crisisoverleg na de recente twee op twaalf mag Besnik Hasi voorlopig in het zadel ...

814
814
'Stankovic out: Club Brugge krijgt belangrijke update'

Met vijf goals in zijn laatste zeven optredens is Aleksandar Stankovic tegenwoordig dé man in ...

939
939
Crisis Anderlecht: tweede groot ontslag in de maak?

Daags na de wanprestatie tegen hekkensluiter FCV Dender hangt er opnieuw een crisissfeer rond RSC ...

449
449
'Club Brugge schrikt op: cruciaal transfernieuws Onyedika'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van aanstaande ...

420
420
'Hasi in vieze papieren: verbazende opvolger staat al klaar'

Besnik Hasi blijft vooralsnog aangesteld als hoofdcoach van RSC Anderlecht. Maandag werd het ...

762
762
"Pure science fiction" - De Ketelaere maakt Italianen gek

Nog minder dan vijf maanden te gaan en het wereldkampioenschap gaat van start. Bondscoach Rudi ...

144
144
'IJskoude douche voor Lammens: Man Utd dropt grote bom'

Manchester United heeft Senne Lammens vorige zomer binnengehaald als een dringende oplossing. ...

749
749
Van der Elst ziet groot manco Anderlecht: “Hebben ze niet”

RSC Anderlecht zit weer in de hoek waar de klappen vallen. Besnik Hasi keek even een ontslag in de ...

201
201
KAA Gent gaat Standard en Anderlecht achterna met boycot

De boycots van supporters komen dit seizoen vaker voor. Nu is het de beurt aan de fans van KAA Gent. ...

206
206
‘Antwerp met de handen in het haar: verdict Van Helden’

Rein Van Helden werd nog maar net voorgesteld als de nieuwe toptransfer van Royal Antwerp FC. De ...

458
458
‘Opvallende recordtransfer bij Anderlecht in de maak’

Een opvallende recordtransfer bij RSC Anderlecht is in de maak. Bij de dames is keepster Aude ...

220
220
Leko krijgt gouden raad: “Als ze willen overleven in Europa”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Olympique Marseille in een allesbeslissende ...

374
374
Oordeel over Hasi: “Martens of Defour als opvolger?”

Besnik Hasi mag aanblijven bij RSC Anderlecht. De druk op de T1 wordt echter immens groot en de ...

454
454

Meer sportnieuws