'WK levert Club Brugge één grote winnaar op'

314
'WK levert Club Brugge één grote winnaar op'

Club Brugge kreeg vlak na het wereldkampioenschap een opdoffer van formaat te verwerken. Zo sneuvelde Blauw-Zwart woensdagavond verrassend genoeg uit de Croky Cup na een pijnlijke 1-4-nederlaag tegen STVV. Bij de landskampioen bleven dan ook een pak spelers onder hun gewenste niveau.


Het moet gezegd dat coach Carl Hoefkens tijdens de WK-break een pak bepalende spelers moest missen. Van alle JPL-ploegen was Club Brugge degene met veruit de meeste WK-gangers. Maar het toernooi in Qatar was voor het merendeel van hen geen succes. Hans Vanaken en Simon Mignolet sneuvelden al in de eerste ronde en speelde bij België geen minuut. Ook de Ghanezen Denis Odoi en Kamal Sowah konden niet overtuigen. Net zoals Cyle Larin bij Canada, moesten zijn vrede nemen met een beperkte invallersrol.

Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen waren wel titularis bij respectievelijk Canada en Denemarken, maar konden niet voorkomen dat hun landen sneuvelden in de eerste ronde. En die matige WK-prestaties hadden ook hun weerslag op de match van woensdagavond. Zo kon geen enkele van de bovengenoemde spelers zijn gewenste niveau benaderen tegen STVV.

UITBLINKER LANG
Bij La Dernière Heure zag men dan ook hoe het WK de Bruggelingen slechts één winnaar opleverden: Noa Lang. De Nederlandse aanvaller, die in de kwartfinales zijn WK-debuut maakte, kwam woensdag opvallend gretig voor de dag en scoorde ook een knap doelpunt. Lang was met voorsprong de beste Club-speler. Jammer genoeg werd hij in de eerste helft uit voorzorg gewisseld, maar inmiddels is duidelijk dat zijn blessure best meevalt. Aanstaande maandag tegen OHL wordt hij dan ook opnieuw aan de aftrap verwacht.

LEES OOK: Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

Lang wordt in de tweede seizoenshelft opnieuw dé man bij Club ...

Meest recent

Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

3
3
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

95
95
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

17
17
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

380
380
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

37
37
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

17
17
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

415
415
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

185
185
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

935
935
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

147
147
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

23
23
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

197
197
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

13
13
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

90
90
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

294
294
Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

225
225
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

122
122
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

286
286
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

62
62
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

136
136
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

448
448
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

135
135
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

51
51
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

276
276

Meer sportnieuws