'WK levert Club Brugge één grote winnaar op'

door
'WK levert Club Brugge één grote winnaar op'

Club Brugge kreeg vlak na het wereldkampioenschap een opdoffer van formaat te verwerken. Zo sneuvelde Blauw-Zwart woensdagavond verrassend genoeg uit de Croky Cup na een pijnlijke 1-4-nederlaag tegen STVV. Bij de landskampioen bleven dan ook een pak spelers onder hun gewenste niveau.


Het moet gezegd dat coach Carl Hoefkens tijdens de WK-break een pak bepalende spelers moest missen. Van alle JPL-ploegen was Club Brugge degene met veruit de meeste WK-gangers. Maar het toernooi in Qatar was voor het merendeel van hen geen succes. Hans Vanaken en Simon Mignolet sneuvelden al in de eerste ronde en speelde bij België geen minuut. Ook de Ghanezen Denis Odoi en Kamal Sowah konden niet overtuigen. Net zoals Cyle Larin bij Canada, moesten zijn vrede nemen met een beperkte invallersrol.

Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen waren wel titularis bij respectievelijk Canada en Denemarken, maar konden niet voorkomen dat hun landen sneuvelden in de eerste ronde. En die matige WK-prestaties hadden ook hun weerslag op de match van woensdagavond. Zo kon geen enkele van de bovengenoemde spelers zijn gewenste niveau benaderen tegen STVV.

UITBLINKER LANG
Bij La Dernière Heure zag men dan ook hoe het WK de Bruggelingen slechts één winnaar opleverden: Noa Lang. De Nederlandse aanvaller, die in de kwartfinales zijn WK-debuut maakte, kwam woensdag opvallend gretig voor de dag en scoorde ook een knap doelpunt. Lang was met voorsprong de beste Club-speler. Jammer genoeg werd hij in de eerste helft uit voorzorg gewisseld, maar inmiddels is duidelijk dat zijn blessure best meevalt. Aanstaande maandag tegen OHL wordt hij dan ook opnieuw aan de aftrap verwacht.

LEES OOK: Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Lang wordt in de tweede seizoenshelft opnieuw dé man bij Club ...

Meest recent

KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

6
6
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

61
61
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

199
199
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

77
77
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

191
191
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

158
158
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

100
100
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

105
105
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

70
70
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

73
73
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

391
391
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

136
136
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

45
45
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

266
266
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

355
355
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

264
264
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

304
304
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

257
257
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

473
473
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

764
764
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

505
505
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

673
673
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

363
363
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

456
456

Meer sportnieuws