'WK levert Club Brugge één grote winnaar op'

door
'WK levert Club Brugge één grote winnaar op'

Club Brugge kreeg vlak na het wereldkampioenschap een opdoffer van formaat te verwerken. Zo sneuvelde Blauw-Zwart woensdagavond verrassend genoeg uit de Croky Cup na een pijnlijke 1-4-nederlaag tegen STVV. Bij de landskampioen bleven dan ook een pak spelers onder hun gewenste niveau.


Het moet gezegd dat coach Carl Hoefkens tijdens de WK-break een pak bepalende spelers moest missen. Van alle JPL-ploegen was Club Brugge degene met veruit de meeste WK-gangers. Maar het toernooi in Qatar was voor het merendeel van hen geen succes. Hans Vanaken en Simon Mignolet sneuvelden al in de eerste ronde en speelde bij België geen minuut. Ook de Ghanezen Denis Odoi en Kamal Sowah konden niet overtuigen. Net zoals Cyle Larin bij Canada, moesten zijn vrede nemen met een beperkte invallersrol.

Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen waren wel titularis bij respectievelijk Canada en Denemarken, maar konden niet voorkomen dat hun landen sneuvelden in de eerste ronde. En die matige WK-prestaties hadden ook hun weerslag op de match van woensdagavond. Zo kon geen enkele van de bovengenoemde spelers zijn gewenste niveau benaderen tegen STVV.

UITBLINKER LANG
Bij La Dernière Heure zag men dan ook hoe het WK de Bruggelingen slechts één winnaar opleverden: Noa Lang. De Nederlandse aanvaller, die in de kwartfinales zijn WK-debuut maakte, kwam woensdag opvallend gretig voor de dag en scoorde ook een knap doelpunt. Lang was met voorsprong de beste Club-speler. Jammer genoeg werd hij in de eerste helft uit voorzorg gewisseld, maar inmiddels is duidelijk dat zijn blessure best meevalt. Aanstaande maandag tegen OHL wordt hij dan ook opnieuw aan de aftrap verwacht.

LEES OOK: KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

Lang wordt in de tweede seizoenshelft opnieuw dé man bij Club ...

Meest recent

'Anderlecht dumpt flop: eerste slachtoffer Sibierski'

RSC Anderlecht maakte zopas officieel de komst van Antoine Sibierski wereldkundig. De nieuwe ...

77
77
'Megatransfer Ordonez: één van deze vijf clubs'

Joel Ordonez is aan zijn laatste weken bezig bij Club Brugge. De 22-jarige centrale verdediger gaat ...

191
191
Beveren legt weer sterkhouder langer onder contract

Bij SK Beveren is Bob Peeters druk bezig met het samenstellen van de kern van komend seizoen in de ...

23
23
Anderlecht maakt komst sportief directeur wereldkundig

RSC Anderlecht ontsloeg enkele maanden geleden Olivier Renard. Dat was een logische beslissing na ...

166
166
KRC Genk onder druk: clubleiding moet knoop doorhakken

KRC Genk zit in een sportieve crisis. De Limburgers gaan de komende matchen stevig moeten toeslaan. ...

192
192
'Anderlecht incasseert miljoenen voor overbodige pion'

Bij RSC Anderlecht hopen ze de komende weken de nodige miljoenen binnen te rijven. De Brusselaars ...

334
334
SK Beveren haalt slag thuis voor Jupiler Pro League

SK Beveren werd op heel overtuigende kampioen in de Jupiler Pro League. Ze promoveerden zo terug ...

86
86
Verrassend oordeel Sonck over Vrancken en Burgess

Op papier was de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge dé affiche van het weekend, maar ...

236
236
Revanche na nederlaag: Anderlecht slaat slag bij Club

Voor Anderlecht dreigen de play-offs alweer een ontgoocheling te worden. Zondag werd het door Club ...

271
271
'Lukaku is terug: D-Day voor toekomst bij Napoli'

Er was de voorbije weken zeer veel te doen over Romelu Lukaku. Dat de Rode Duivel ervoor koos om in ...

159
159
'Antwerp trekt nieuw blik met talenten open'

Antwerp kreeg vorig weekend een absolute mokerslag. Het werd op de eigen Bosuil compleet vernederd ...

280
280
Bondsparket beslist over schorsingen Mac Allister en Burgess

Bij Union likken ze maandag hun wonden na een pijnlijk weekend. De landskampioen verloor zijn ...

626
626
'Club Brugge druipt af in transferstrijd'

Het bleef tot dusver nog stil bij Club Brugge wat betreft aanwinsten voor volgend seizoen, maar er ...

207
207
'OHL gaat transferstrijd aan met Athletic Bilbao'

Voor OH Leuven werd het alweer een grijs seizoen. Het wist maar op het nippertje de play-downs te ...

30
30
'Eindelijk witte rook: Anderlecht heeft nieuwe TD'

De voorbije maanden waren er heel wat vraagtekens bij Anderlecht. Begin februari werden zowel ...

466
466
'STVV krijgt belangrijk nieuws over vertrek Vrancken'

STVV pakte vorig weekend een stuntzege tegen Union. Daarmee is het stilaan helemaal zeker van de ...

237
237
"Ik was beschaamd" - Hazard met de grond gelijk gemaakt

Anderlecht werd zondag nog maar eens pijnlijk met de neus op de feiten gedrukt door Club Brugge. Dat ...

454
454
Voetbalbond verrast iedereen: Georges Leekens mee naar WK?

De Belgische voetbalbond pakte zopas uit met een opvallende en vooral humoristische video die meteen ...

36
36
Godts ondanks heldenrol aangepakt: "No f*cking way"

Ajax sprokkelde afgelopen weekend op de valreep nog een punt tegen PSV en daarvoor mocht het nog ...

63
63
Geen medelijden met Union: "Als je met vuur speelt..."

Het is een bewogen weekend geweest in de Champions' Play-Off. Daarin werd Club Brugge de nieuwe ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt nieuwe Ordoñez, De Bruyne beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

282
282
Ruben Van Gucht klapt uit de biecht: derde vrouw in spel

Ruben Van Gucht blijft verbazen. De bekende sportjournalist zette afgelopen weekend de stap naar ...

93
93
Vandenbempt: "Historische pandoering voor Anderlecht"

RSC Anderlecht verloor net als tegen Union SG met 1-3 van Club Brugge. Maar deze partij verliep ...

303
303
Coosemans en Kana voeren druk op: Anderlecht bibbert

RSC Anderlecht werd overklast door een veel sterker Club Brugge. De Brusselaars staan nog altijd ...

292
292
Standard leeft weer op: Euvrard vol lof

Standard droomt plots weer van een Europees ticket. De Rouches wonnen zeer knap met 0-5 van een ...

135
135

Meer sportnieuws