'Nieuw transferdrama voor FC Barcelona'

door
'Nieuw transferdrama voor FC Barcelona'

De meeste Europese clubs zijn momenteel volop bezig met het voorbereiden van de winterse transfermarkt. Dat is ook bij FC Barcelona het geval. De Catalanen willen opnieuw enkele gerichte aankopen aantrekken, maar zullen dan eerst zelf spelers van de hand moeten doen. En nu valt zelfs te betwijfelen of dat voldoende zal zijn.


Afgelopen zomer wist Barça via allerlei boekhoudkundige constructies een heel legertje aan aanwinsten aan te trekken. Desondanks zou coach Xavi Hernandez in januari opnieuw enkele gerichte aanwinsten aan zijn kern willen toevoegen. Maar de clubleiding maakte eerder al duidelijk dat er dan eerst spelers verkocht moeten worden om in regel te blijven met de Financial Fair Play. En volgens Mundo Deportivo zou dat zelfs niet meer voldoende zijn om zich te versterken.

Barça had naar verluidt een deal afgesproken met de competitieorganisator: voor elk miljoen dat werd opgehaald op de transfermarkt, mocht de club ook één miljoen uitgeven. De zogenaamde 'formula 1-1'. Maar door de vroegtijdige uitschakeling in de Champions League, greep Barça naast dusdanig veel geld dat deze afspraak niet langer haalbaar is. De club zal zich dus eerst van extra inkomsten moeten voorzien of nog meer snoeien in de uitgaven.

30 MILJOEN TEKORT
De ontbinding van het contract van Gerard Piqué en de deal met cryptohandelaar WhiteBIT, waren alvast twee stappen in de goede richting. Maar desondanks zou Barcelona nog steeds zo'n 30 miljoen euro moeten zien te verzamelen om de 'formula 1-1' weer in werking te krijgen. Zo niet dreigen de Catalanen komende mercato géén spelers te mogen aantrekken.

LEES OOK: Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het bestuur van Barça houdt te weinig rekening met de lange termijn ...

Meest recent

'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

12
12
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

87
87
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

117
117
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

158
158
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

29
29
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

131
131
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

73
73
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

429
429
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

143
143
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

81
81
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

147
147
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

50
50
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

346
346
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

443
443
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

136
136
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

202
202
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

82
82
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

87
87
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

179
179
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

94
94
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

275
275
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

165
165
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

239
239

Meer sportnieuws