'Hoofd Hoefkens op kapblok bij Club Brugge'

door
'Hoofd Hoefkens op kapblok bij Club Brugge'

Club Brugge viert de komende dagen een kerstfeest in mineur, want het kreeg woensdagavond een opdoffer van jewelste. Het hervatte zijn seizoen na de lange WK-break met een pandoering in eigen huis tegen STVV, dat met 1-4 kwam winnen in het Jan Breydelstadion. Het bekeravontuur van de landskampioen zit er zo meteen op en donkere wolken pakken zich stilaan samen.


Bij de achterban lijkt het geduld stilaan op, want in de tweede helft rolden al boegeroep en fluitconcerten van de tribunes van Jan Breydel. Op sociale media vragen alsmaar meer fans om het ontslag van Carl Hoefkens en het lijkt erop dat zij weleens hun zin zouden krijgen. Het Laatste Nieuws weet dat de training van donderdag geannuleerd werd en dat de spelers gevraagd werden om niet naar het Belfius Basecamp af te zakken.

Dat wijst er volgens de krant op dat Hoefkens weleens zijn C4 gepresenteerd zou kunnen krijgen, al is dat ook nog niet helemaal zeker. Hoe dan ook is de druk op de trainer stilaan niet meer te houden en als hij maandag tegen OH Leuven nog op de bank zijn, zal het meer dan waarschijnlijk de laatste kans zijn om zijn vel nog te redden.

NEGATIEVE PRIMEUR
Hoefkens is pas sinds de zomer aan de slag als hoofdcoach bij Club Brugge. De 44-jarige begon zo aan zijn eerste avontuur als T1, nadat hij de voorbije jaren assistent geweest was van Philippe Clement en Alfred Schreuder. Onder Hoefkens zagen we de voorbije maanden een Club met twee gezichten, want in de Champions League maakte hij indruk door Club naar een historische kwalificatie voor de achtste finales te loodsen.

In eigen land waren de resultaten echter een pak minder, want Club staat halfweg de reguliere competitie pas vierde met maar liefst dertien punten achterstand op leider Genk. De vroegtijdige bekeruitschakeling zou dus weleens de druppel kunnen zijn. Als Hoefkens ontslagen zou worden, zou het de eerste keer in negen jaar(!) zijn dat Club nog eens zijn coach de laan uit stuurt. De laatste trainer die niet uit eigen beweging opstapte, was Juan Carlos Garrido in 2013.

LEES OOK: Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Moet Hoefkens ontslagen worden?

Meest recent

Om deze reden moet Cercle ook na stunt vrezen in play-downs

Dé verrassing van de slotspeeldag in de reguliere competitie kwam zonder twijfel van Cercle ...

6
6
Duidelijkheid over Bounida: "Hij heeft zijn keuze gemaakt"

De voorbije dagen was er weer heel wat te doen over de toekomst van Rayane Bounida. De 20-jarige ...

31
31
Gehavend Real trekt thriller in derby naar zich toe

Zondagavond waren in LaLiga alle ogen gericht op de Madrileense derby. Die leverde het nodige ...

19
19
Krijgt Essevee nog nieuwe coach? Colpaert reageert

Niet alleen de strijd om de zesde plaats bleef spannend tot het bittere eind, maar ook die voor de ...

39
39
Taravel maakt eigen spelers met de grond gelijk

Voor Anderlecht viel er zondag ondanks de kwalificatie voor de Champions' Play-Off niets te vieren. ...

207
207
Leko stuurt stevige waarschuwing voor start play-offs

Club Brugge heeft de reguliere competitie afgesloten met een klinkende zege. Het legde met KV ...

251
251
Gent toch in PO1, maar De Mil is niet gerust

De voorbije jaren liet AA Gent een paar keer op de laatste speeldag nog kwalificatie voor de ...

159
159
Ontgoocheling voor Genk: "We geven het zelf weg"

Er moest uiteindelijk nog één topclub uit de boot vallen voor de Champions' Play-Off ...

204
204
Keiharde conclusie Anderlecht: "Het trok op niets"

Anderlecht heeft zondag zijn ticket voor de Champions' Play-Off over de streep getrokken, maar dat ...

242
242
Titelstrijd, Europa en degradatie: zo beginnen de POs

Zondagavond is het doek gevallen over het reguliere seizoen in de Jupiler Pro League. De laatste ...

467
467
Door oog van de naald: OHL voorkomt Play-Downs in 90ste

Ook onderin het klassement in de Jupiler Pro League zijn de kaarten geschud. In navolging van FCV ...

90
90
Gent en Anderlecht bibberen naar PO1, Genk komt tekort

Het was zondagavond op de slotspeeldag van de Jupiler Pro League vooral uitkijken naar de strijd om ...

155
155
Titelstrijd met twee: Union én Club maken Play-Off-statement

Nog voor de Champions' Play-Offs van start zijn gegaan, lijkt nu al duidelijk dat de landskampioen ...

206
206
Courtois-bom: België ontploft na schokkende Real-blunder

Thibaut Courtois voelde al iets in de opwarming, maar speelde toch nog voor Real Madrid. Nu blijkt ...

105
105
City pakt League Cup! Enorme blunder nekt Arsenal in finale

Slechts enkele dagen na de uitschakeling in de Champions League heeft Manchester City zich op fraaie ...

56
56
LIVE Slotspeeldag: Anderlecht en Gent vrezen doemscenario

Zondagavond wordt de volledige slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde ...

90
90
Rode Pocognoli pakt 18 op 18, zwarte zondag voor PSV

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli blijft maar winnen in de Ligue 1. Zondag werd ook ...

150
150
Garcia in de wolken: drievoudige WK-opsteker voor Duivels

Nog slechts 81 dagen te gaan tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

27
27
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

79
79
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

84
84
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

221
221
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

59
59
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

146
146
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

603
603

Meer sportnieuws