AA Gent deed afgelopen zomer heel wat goede transfers. Kwaliteit boven kwantiteit. Eén van de toptransfers was Hong Hyun-seok. De Zuid-Koreaanse middenvelder is een openbaring in de Jupiler Pro League en de Buffalo’s deden een uitstekende zaak. Hein Vanhaezebrouck kwam met een opvallend verhaal over hem.
AA Gent haalde Hyun-seok aan het einde van de zomermercato voor 1,5 miljoen euro weg bij het Oostenrijkse LASK Linz. Vanhaezebrouck vertelt bij Eleven Sports hoe Gent bij hem was uitgekomen. Dat is een zeer opmerkelijk verhaal.
"Ik dacht na welke ploegen hoge pressing speelden en toen dacht ik aan Linz. Ik heb hen ooit tegen Club Brugge zien spelen en Clement vertelde toen dat ze niet gingen opbouwen, omdat die mannen zoveel druk zetten. 'We gaan diep spelen', zei hij. Ze hebben zich met die aanpak gekwalificeerd. Ik ben dan die huidige selectie gaan bekijken en ik zag een Zuid-Koreaan en een Japanner in de selectie zitten. De Zuid-Koreaan was een middenvelder en ik besliste om hem eens te scouten. Toevallig viel dat heel goed mee. Dan hebben we die jongen met alle assistenten bekeken en iedereen was heel enthousiast over hem. Dat was een positief verhaal en soms heb je van die momenten waar alles meezit", aldus de coach.
Hyun-seok speelde niet mee in die match tegen Club Brugge, aangezien hij pas in 2021 naar LASK trok. Vanhaezebrouck zocht echter een dynamische middenvelder en keek daarom eens rond bij LASK Linz, dat al vele jaren zeer energiek voetbal speelt. Zo kwam het dus bij toeval uit bij Hyun-seok.
#ITW | Hoe kwam @KAAGent terecht bij Hong Hyun-seok? ✍️👀 pic.twitter.com/1iiaxhnziY
— Eleven Sports (NL) (@ElevenSportsBEn) December 19, 2022