'Anderlecht pakt uit: twee grote winteraanwinsten'

door
'Anderlecht pakt uit: twee grote winteraanwinsten'

Bij RSC Anderlecht kijkt men reikhalzend uit naar de start van de tweede seizoenshelft woensdagavond in de bekermatch op KRC Genk. De recordkampioen begint dan aan een nieuw hoofdstuk binnen de recente clubgeschiedenis. Tijdens de WK-break werd het sportieve lot immers gelegd in de Deense handen van hoofdcoach Brian Riemer en CEO Sports Jesper Fredberg.


Die eerste maakt in de Croky Cup dus zijn officiële debuut als T1 van Paars-Wit. En het is meteen van moeten want de beker is ook dit seizoen een doel voor de Brusselaars. Al benadrukte Riemer daags voor de match dat er nog geen mirakels verwacht mogen worden. Het installeren van zijn specifieke speelstijl kost nu eenmaal behoorlijk wat tijd. Bovendien staat ook zijn selectie nog niet volledig op punt.

Want hoewel Riemer aangaf dat hij tevreden was over de kwaliteit in de huidige kern, is het bij RSCA de bedoeling om de Deense coach in januari van extra versterking te voorzien. Zo meldt La Dernière Heure dat er minstens twee grote aanwinsten verwacht mogen worden. Dat de Brusselaars een nieuwe spits willen aantrekken is al een tijdje geweten, daarnaast wil men ook een extra linksback naar het Lotto Park halen in januari.

STRAK BUDGET
Wat de spits betreft, mikt Anderlecht op iemand met een neus voor doelpunten. Iemand ook die al wat ervaring in de benen heeft. Voor de linksback-positie wil men een echte back die geschikt is voor een viermansdefensie. Geen wingback of omgevormde centrale verdediger. De druk ligt dus op de schouders van Fredberg. Die zal het tijdens zijn eerste mercato al sportieve baas van RSCA in ieder geval weer met een strak budget moeten doen, zijn creativiteit en netwerk zullen meteen zwaar op de proef gesteld worden.

LEES OOK: Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

Anderlecht moet ook centraal achterin nog iets halen ...

Meest recent

Anderlecht-chouchou stopt per direct met voetballen

RSC Anderlecht en Argentijnen, het is een goede mix. Dat is al meermaals uit het verleden gebleken. ...

9
9
Hayen zet Genk naar zijn hand: smaakmaker doet boekje open

Nicky Hayen moet Thorsten Fink doen vergeten bij KRC Genk. De Duitser lag goed bij de supporters, ...

28
28
Zulte Waregem pakt uit met terugkeer clubboegbeeld

Zulte Waregem maakt zich op voor een stevige start van de tweede seizoenshelft. In aanloop daarvan ...

27
27
Eerste Barça-transfer van 2026, Tottenham dokt 40 miljoen

De winterse transfercarrousel begint ook aan de Europese top op toerental te komen. Zo wist FC ...

42
42
Basiself Club Brugge: Leko hakt lastige knoop door

Bij Club Brugge zit de winterstop er alweer op. Blauw-Zwart hervat dinsdagavond met een ...

205
205
'Radja Nainggolan maakt ophefmakende transfer'

Komend weekend trekt ook de Challenger Pro League zich weer op gang. In aanloop naar de ...

134
134
Grote verrassing bij Antwerp: Oosting zwaait met lof

Bij Antwerp FC zit de winterstop er alweer op. Dinsdagavond strijdt de Great Old op eigen veld tegen ...

172
172
Gouden Schoen zindert na: Hans Vanaken zwaar bestolen?

Ardon Jashari is de nieuwste naam op de erelijst van de Gouden Schoen. De Zwitserse middenvelder had ...

420
420
'Real Madrid zet zinnen op sensationele nieuwe trainer'

Daags na de nederlaag tegen FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España, heeft het ...

171
171
Club Brugge verbijsterd: JPL-toptransfer krijgt plotse twist

Club Brugge keek mee — en zag het dossier veranderen. Tussen ambitie en voorzichtigheid ...

370
370
Speeltijd voorbij: Hayen maakt transferstatement bij Genk

Bij KRC Genk moet men bij de start van de tweede seizoenshelft meteen vol aan de bak. Coach Nicky ...

431
431
Gouden drama: pijnlijk details aftocht Tzolis bekend

De 19de Gouden Schoen uit de clubgeschiedenis staat op het palmares, maar bij Club Brugge KV had men ...

533
533
'Anderlecht slaat toe: topdeal met seizoensrevelatie'

Bij RSC Anderlecht is het voorlopig wachten geblazen tot de volgende wintertransfers worden ...

544
544
'Vuurwerk bij kampioen: Union pakt fors uit op mercato'

Union SG begint woensdagavond opnieuw aan een loodzware wedstrijdmarathon, die pas ten vroegste ...

208
208
'Ordonez out: Club Brugge opent jacht op opvolger'

Club Brugge hoopt hem in januari nog op post  te houden, maar dat Joel Ordonez ten laatste ...

326
326
'Grote kuis in Anderlecht: dubbelslag voor Renard'

Een spits en centrale verdediger zijn meer dan welkom, maar de voornaamste opdracht van Olivier ...

266
266
'Done deal: AA Gent heeft topaanwinst helemaal beet'

In de kwartfinale van de Croky Cup gaat AA Gent donderdag op bezoek bij RSC Anderlecht, nadien moet ...

375
375
'Anderlecht vs. Club Brugge: ex-Genkie terug naar JPL?'

Zowel bij RSC Anderlecht als Club Brugge draait de geruchtenmolen op volle toeren. In ...

372
372
Deschacht zwaar in opspraak: rechtbank vernietigend

Olivier Deschacht, de 44-jarige ex-voetballer en huidige analist, staat opnieuw in de schijnwerpers. ...

560
560
'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Een aantal kandidaat-Rode Duivels zullen deze wintermercato van club moeten wisselen om zich in de ...

280
280
'Schoktransfer Noa Lang: gesprekken al geopend'

Met een cruciale assist in de topper tegen Internazionale, toonde Noa Lang zich zondagavond ...

351
351
Jashari beklinkt triomf met straffe Club Brugge-uitspraak

Ardon Jashari heeft Club Brugge een half jaar na zijn vertrek nog een mooie prijs bezorgd. Want zijn ...

358
358
"Misbaksel" - Gouden Schoen-verkiezing zwáár onder vuur

De 72ste Gouden Schoen heeft een grote verrassing opgeleverd. Zo wist Ardon Jashari met de trofee ...

448
448
Xabi Alonso op straat: deze rol speelde Courtois in Real-bom

Het verlies tegen aartsrivaal FC Barcelona in de finale van de Supercopa de España heeft ...

288
288
'Anderlecht zet transfersoap van de winter op z’n kop'

Anderlecht zet deze winter een transfersoap in gang. Een dossier dat groter wordt dan eerst gedacht ...

373
373

Meer sportnieuws