Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

door
Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft RSC Anderlecht al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. Sporting mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen en zo’n type staat bijgevolg hoog genoteerd op de paars-witte verlanglijst. In die optiek werd Jay-Roy Grot (Viborg FF) reeds gelinkt aan Anderlecht, terwijl de Brusselaars ondertussen ook al gesprekken voeren met de makelaars van Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne).


SENSATIONELE START VAN HET SEIZOEN

De eerste interesse van Anderlecht in Jean-Philippe Krasso dateert al van begin november dit jaar, toen de Ivoriaanse spits in bloedvorm verkeerde bij Saint-Etienne. De 25-jarige spits scoorde in het seizoensbegin maar liefst zeven goals in zijn eerste zes competitiewedstrijden, waaronder een vierklapper tegen Bastia, en hij deelde daarnaast ook vier assists uit. Met die vele doelpunten en assists was Krasso dé grote sensatie van de Ligue 2, want hij was de topschutter, de meest beslissende speler én ook gedeelde assistenkoning van de Franse tweede klasse.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment zowaar de rode lantaarn is van de Ligue 2, ondanks de vele doelpunten en assists van Jean-Philippe Krasso. In combinatie met een aflopend contract, Krasso heeft reeds beslist om geen nieuwe verbintenis te tekenen in het Stade Geoffroy-Guichard, is de tweevoudige Ivoriaanse international gegeerd wild op de transfermarkt. Naast Anderlecht liggen ook Real Valladolid, ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) op de loer voor hem.

VORMCRISIS SLAAT TOE

Maar na de fenomenale seizoensstart van Jean-Philippe Krasso gaat het bergaf met zijn bloeiende vormcurve. De aanvaller van Saint-Etienne lukte namelijk slechts één doelpunt in zijn laatste zeven competitiewedstrijden, ondanks meer dan twee expected goals en maar liefst dertien doelpogingen. Door de beperkte verderzetting van zijn doelpunten is Krasso niet langer de enige topschutter van de Ligue 2 en moet hij die titel momenteel delen met Ibrahim Sissoko (Sochaux). Krasso blijft voorlopig wel nog de gedeelde assistenkoning en de meest beslissende speler van de Ligue 2.



Al is het natuurlijk maar de vraag voor hoe lang nog. Laurent Hess, clubwatcher Saint-Etienne voor But Football Club, ziet een bedenkelijke evolutie bij Jean-Philippe Krasso. “Hij kende een geweldige start van het seizoen, maar in de laatste wedstrijden scoort hij niet meer”, aldus Hess. “Hij steekt fysiek en technisch boven het niveau uit, maar sinds Ibrahim Wadji in de ploeg kwam, is zijn spel veranderd. Hij speelt veel lager op het veld en het lijkt er meer op dat hij Wadji wil bedienen in plaats van zelf een doelpunt proberen te scoren.”

RIEMER ZAL KRASSO GRAAG ZIEN KOMEN

Ondanks de opvallende afname van doelpunten en assists in de laatste zeven wedstrijden, levert Jean-Philippe Krasso wel nog een grote meerwaarde voor Saint-Etienne. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging. Zo’n type kan men ongetwijfeld wel goed gebruiken bij Anderlecht.

Olivier Pantaloni had Jean-Philippe Krasso vorig seizoen onder zijn hoede bij AC Ajaccio en de coach sprak in de lokale media alleen maar positief over de spits. “Hij is technisch en krachtig. Hij kan in de diepte, maar hij weet de bal ook goed bij te houden. Gelet op zijn grootte (Krasso meet 1 meter 87, red.) is hij als een boom om te verplaatsen.” Bij Ajaccio leerde Krasso ook om op het juiste moment druk te zetten en een hoge pressing te voorzien op de tegenstander. En net dat is één van de belangrijke tactische nuances van de nieuwe Anderlecht-coach Brian Riemer.



Een krachtige en fysiek sterke spits, die bovendien goed kan pressen: ondanks zijn verminderd aantal doelpunten lijkt Jean-Philippe Krasso nog steeds een interessante optie te zijn voor Sporting. Volgens Foot Mercato heeft de Belgische recordkampioen reeds de gesprekken aangevat met de makelaars van de spits, wat erop wijst dat Anderlecht danig gecharmeerd is door de tweevoudige Ivoriaanse international. Paars-Wit heeft in elk geval twee opties voorhanden: Krasso in januari al proberen over te kopen van Saint-Etienne, tegen een beperkte aankoopprijs, of mikken op een transfervrije overgang in juli.

LEES OOK: 'Westerlo vult de kassa: monsterbod op komst'

Moet Anderlecht Krasso halen?

Meest recent

'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

0
0
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

93
93
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

22
22
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

79
79
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

62
62
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

85
85
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

50
50
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

42
42
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

100
100
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

38
38
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

92
92
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

51
51
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

197
197
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

430
430
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

58
58
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

242
242
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

42
42
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

66
66
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

110
110
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

104
104
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

680
680
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

280
280
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

189
189
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

168
168
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

340
340

Meer sportnieuws