Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

689
Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft RSC Anderlecht al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. Sporting mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen en zo’n type staat bijgevolg hoog genoteerd op de paars-witte verlanglijst. In die optiek werd Jay-Roy Grot (Viborg FF) reeds gelinkt aan Anderlecht, terwijl de Brusselaars ondertussen ook al gesprekken voeren met de makelaars van Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne).


SENSATIONELE START VAN HET SEIZOEN

De eerste interesse van Anderlecht in Jean-Philippe Krasso dateert al van begin november dit jaar, toen de Ivoriaanse spits in bloedvorm verkeerde bij Saint-Etienne. De 25-jarige spits scoorde in het seizoensbegin maar liefst zeven goals in zijn eerste zes competitiewedstrijden, waaronder een vierklapper tegen Bastia, en hij deelde daarnaast ook vier assists uit. Met die vele doelpunten en assists was Krasso dé grote sensatie van de Ligue 2, want hij was de topschutter, de meest beslissende speler én ook gedeelde assistenkoning van de Franse tweede klasse.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment zowaar de rode lantaarn is van de Ligue 2, ondanks de vele doelpunten en assists van Jean-Philippe Krasso. In combinatie met een aflopend contract, Krasso heeft reeds beslist om geen nieuwe verbintenis te tekenen in het Stade Geoffroy-Guichard, is de tweevoudige Ivoriaanse international gegeerd wild op de transfermarkt. Naast Anderlecht liggen ook Real Valladolid, ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) op de loer voor hem.

VORMCRISIS SLAAT TOE

Maar na de fenomenale seizoensstart van Jean-Philippe Krasso gaat het bergaf met zijn bloeiende vormcurve. De aanvaller van Saint-Etienne lukte namelijk slechts één doelpunt in zijn laatste zeven competitiewedstrijden, ondanks meer dan twee expected goals en maar liefst dertien doelpogingen. Door de beperkte verderzetting van zijn doelpunten is Krasso niet langer de enige topschutter van de Ligue 2 en moet hij die titel momenteel delen met Ibrahim Sissoko (Sochaux). Krasso blijft voorlopig wel nog de gedeelde assistenkoning en de meest beslissende speler van de Ligue 2.



Al is het natuurlijk maar de vraag voor hoe lang nog. Laurent Hess, clubwatcher Saint-Etienne voor But Football Club, ziet een bedenkelijke evolutie bij Jean-Philippe Krasso. “Hij kende een geweldige start van het seizoen, maar in de laatste wedstrijden scoort hij niet meer”, aldus Hess. “Hij steekt fysiek en technisch boven het niveau uit, maar sinds Ibrahim Wadji in de ploeg kwam, is zijn spel veranderd. Hij speelt veel lager op het veld en het lijkt er meer op dat hij Wadji wil bedienen in plaats van zelf een doelpunt proberen te scoren.”

RIEMER ZAL KRASSO GRAAG ZIEN KOMEN

Ondanks de opvallende afname van doelpunten en assists in de laatste zeven wedstrijden, levert Jean-Philippe Krasso wel nog een grote meerwaarde voor Saint-Etienne. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging. Zo’n type kan men ongetwijfeld wel goed gebruiken bij Anderlecht.

Olivier Pantaloni had Jean-Philippe Krasso vorig seizoen onder zijn hoede bij AC Ajaccio en de coach sprak in de lokale media alleen maar positief over de spits. “Hij is technisch en krachtig. Hij kan in de diepte, maar hij weet de bal ook goed bij te houden. Gelet op zijn grootte (Krasso meet 1 meter 87, red.) is hij als een boom om te verplaatsen.” Bij Ajaccio leerde Krasso ook om op het juiste moment druk te zetten en een hoge pressing te voorzien op de tegenstander. En net dat is één van de belangrijke tactische nuances van de nieuwe Anderlecht-coach Brian Riemer.



Een krachtige en fysiek sterke spits, die bovendien goed kan pressen: ondanks zijn verminderd aantal doelpunten lijkt Jean-Philippe Krasso nog steeds een interessante optie te zijn voor Sporting. Volgens Foot Mercato heeft de Belgische recordkampioen reeds de gesprekken aangevat met de makelaars van de spits, wat erop wijst dat Anderlecht danig gecharmeerd is door de tweevoudige Ivoriaanse international. Paars-Wit heeft in elk geval twee opties voorhanden: Krasso in januari al proberen over te kopen van Saint-Etienne, tegen een beperkte aankoopprijs, of mikken op een transfervrije overgang in juli.

LEES OOK: ‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Moet Anderlecht Krasso halen?

Meest recent

Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

6
6
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

123
123
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

25
25
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

16
16
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

193
193
‘Grote verrassing: Mirisola trekt naar JPL-club’

KRC Genk wil op het slot van de zomermercato nog enkele deals afsluiten. Uitgaand wordt Robin ...

196
196
‘Enorme transferdomper: nog één Bertaccini-oplossing’

Adriano Bertaccini wil weg bij RSC Anderlecht en ook Paars-Wit wil de aanvaller lozen. Onder Vitor ...

322
322
'El Hadj blaast zélf transfer af ondanks akkoord Union'

Het slot van de zomermercato zit vol verrassingen. Ook bij Union SG is er een transfersoap van ...

165
165
Cercle krijgt nog nieuwe doelman van Monaco

Cercle Brugge is aan zijn seizoen begonnen met een twee op twaalf en had wellicht toch op meer ...

27
27
Genk heeft opvolger El Ouahdi helemaal binnen

Bij KRC Genk moesten ze in allerijl nog op zoek naar een extra versterking, want ze zagen deze week ...

77
77
Drukke dag Anderlecht: Bruno beoordeelt nieuwkomers

Anderlecht was woensdag zeer druk in de weer op de transfermarkt. Met Andrew Omobamidele, Oleg ...

438
438
'OHL wil ex-speler Club, Japanner voor Charleroi'

Donderdag is ook in België Deadline Day en dus zijn heel wat clubs nog druk in de weer. Bij OH ...

62
62
STVV strikt WK-ganger als ultieme attractie

Bij STVV hebben ze op de valreep ook nog enkele versterkingen aangetrokken. De Kanaries konden nog ...

62
62
'Anderlecht heeft aanwinst 11 klaar: één struikelblok'

Het was dinsdag een zeer drukke dag bij Anderlecht, want dat haalde maar liefst drie nieuwkomers ...

394
394
Anderlecht is gewaarschuwd: "We gaan er onze kans"

KV Kortrijk staat na drie wedstrijden met lege handen, maar volgens coach Michiel Jonckheere vertelt ...

328
328
Fans Anderlecht hoopvol en hebben grote lof voor één man

RSC Anderlecht deed tien zomertransfers. Dat waren er dus een stuk meer dan de vier à vijf ...

371
371
STVV zwaar onder de indruk: "Het blijft een machine"

Union SG won makkelijk met 0-3 van STVV. Daar deed Frédéric De Meyer toch enkele ...

243
243
Meedogenloze De Cat-ingreep na droomdebuut

Nathan De Cat kende een droomstart bij Hoffenheim, maar één week later ziet zijn ...

244
244
AA Gent laat alsnog een speler de club verlaten

AA Gent heeft nog een speler laten vertrekken. De Buffalo's bereikten een akkoord met het ...

129
129
Lommel stunt met transfer, vertrekker bij Club NXT

PEC Zwolle en FC Eindhoven hebben nog zaken gedaan met Belgische clubs. De twee Nederlandse ploegen ...

88
88
Bruno na stevige kritiek na Union: "Dat zie ik graag"

De 3-0-nederlaag tegen Union kwam hard aan bij RSC Anderlecht. Toch weigert trainer Vitor Bruno om ...

231
231
Dendoncker verrast iedereen met nieuwe club

Leander Dendoncker (31) heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige Rode Duivel zet zijn ...

48
48
Anderlecht heeft er interessante speler bij: "Kan blijven lopen"

RSC Anderlecht is héél actief op de transfermarkt. Met Romeo Amane haalden ze een ...

322
322
Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

258
258
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

618
618

Meer sportnieuws