Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

689
Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft RSC Anderlecht al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. Sporting mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen en zo’n type staat bijgevolg hoog genoteerd op de paars-witte verlanglijst. In die optiek werd Jay-Roy Grot (Viborg FF) reeds gelinkt aan Anderlecht, terwijl de Brusselaars ondertussen ook al gesprekken voeren met de makelaars van Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne).


SENSATIONELE START VAN HET SEIZOEN

De eerste interesse van Anderlecht in Jean-Philippe Krasso dateert al van begin november dit jaar, toen de Ivoriaanse spits in bloedvorm verkeerde bij Saint-Etienne. De 25-jarige spits scoorde in het seizoensbegin maar liefst zeven goals in zijn eerste zes competitiewedstrijden, waaronder een vierklapper tegen Bastia, en hij deelde daarnaast ook vier assists uit. Met die vele doelpunten en assists was Krasso dé grote sensatie van de Ligue 2, want hij was de topschutter, de meest beslissende speler én ook gedeelde assistenkoning van de Franse tweede klasse.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment zowaar de rode lantaarn is van de Ligue 2, ondanks de vele doelpunten en assists van Jean-Philippe Krasso. In combinatie met een aflopend contract, Krasso heeft reeds beslist om geen nieuwe verbintenis te tekenen in het Stade Geoffroy-Guichard, is de tweevoudige Ivoriaanse international gegeerd wild op de transfermarkt. Naast Anderlecht liggen ook Real Valladolid, ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) op de loer voor hem.

VORMCRISIS SLAAT TOE

Maar na de fenomenale seizoensstart van Jean-Philippe Krasso gaat het bergaf met zijn bloeiende vormcurve. De aanvaller van Saint-Etienne lukte namelijk slechts één doelpunt in zijn laatste zeven competitiewedstrijden, ondanks meer dan twee expected goals en maar liefst dertien doelpogingen. Door de beperkte verderzetting van zijn doelpunten is Krasso niet langer de enige topschutter van de Ligue 2 en moet hij die titel momenteel delen met Ibrahim Sissoko (Sochaux). Krasso blijft voorlopig wel nog de gedeelde assistenkoning en de meest beslissende speler van de Ligue 2.



Al is het natuurlijk maar de vraag voor hoe lang nog. Laurent Hess, clubwatcher Saint-Etienne voor But Football Club, ziet een bedenkelijke evolutie bij Jean-Philippe Krasso. “Hij kende een geweldige start van het seizoen, maar in de laatste wedstrijden scoort hij niet meer”, aldus Hess. “Hij steekt fysiek en technisch boven het niveau uit, maar sinds Ibrahim Wadji in de ploeg kwam, is zijn spel veranderd. Hij speelt veel lager op het veld en het lijkt er meer op dat hij Wadji wil bedienen in plaats van zelf een doelpunt proberen te scoren.”

RIEMER ZAL KRASSO GRAAG ZIEN KOMEN

Ondanks de opvallende afname van doelpunten en assists in de laatste zeven wedstrijden, levert Jean-Philippe Krasso wel nog een grote meerwaarde voor Saint-Etienne. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging. Zo’n type kan men ongetwijfeld wel goed gebruiken bij Anderlecht.

Olivier Pantaloni had Jean-Philippe Krasso vorig seizoen onder zijn hoede bij AC Ajaccio en de coach sprak in de lokale media alleen maar positief over de spits. “Hij is technisch en krachtig. Hij kan in de diepte, maar hij weet de bal ook goed bij te houden. Gelet op zijn grootte (Krasso meet 1 meter 87, red.) is hij als een boom om te verplaatsen.” Bij Ajaccio leerde Krasso ook om op het juiste moment druk te zetten en een hoge pressing te voorzien op de tegenstander. En net dat is één van de belangrijke tactische nuances van de nieuwe Anderlecht-coach Brian Riemer.



Een krachtige en fysiek sterke spits, die bovendien goed kan pressen: ondanks zijn verminderd aantal doelpunten lijkt Jean-Philippe Krasso nog steeds een interessante optie te zijn voor Sporting. Volgens Foot Mercato heeft de Belgische recordkampioen reeds de gesprekken aangevat met de makelaars van de spits, wat erop wijst dat Anderlecht danig gecharmeerd is door de tweevoudige Ivoriaanse international. Paars-Wit heeft in elk geval twee opties voorhanden: Krasso in januari al proberen over te kopen van Saint-Etienne, tegen een beperkte aankoopprijs, of mikken op een transfervrije overgang in juli.

LEES OOK: ‘Lucas Stassin op zucht van last minute-knaltransfer’

Moet Anderlecht Krasso halen?

Meest recent

Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

8
8
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

14
14
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

93
93
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

74
74
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

89
89
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

469
469
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

333
333
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

55
55
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

125
125
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

98
98
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

172
172
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

122
122
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

318
318
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

207
207
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

65
65
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

69
69
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

2174
2174
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

722
722
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

638
638
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

589
589
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

59
59
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

144
144
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

166
166
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

501
501
Zegevierend Club overtuigt wederom niet tegen moedig Lommel

Club Brugge blijft voorlopig bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Na de pijnlijke nederlaag ...

217
217

Meer sportnieuws