Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

689 stemmen
Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft RSC Anderlecht al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. Sporting mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen en zo’n type staat bijgevolg hoog genoteerd op de paars-witte verlanglijst. In die optiek werd Jay-Roy Grot (Viborg FF) reeds gelinkt aan Anderlecht, terwijl de Brusselaars ondertussen ook al gesprekken voeren met de makelaars van Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne).


SENSATIONELE START VAN HET SEIZOEN

De eerste interesse van Anderlecht in Jean-Philippe Krasso dateert al van begin november dit jaar, toen de Ivoriaanse spits in bloedvorm verkeerde bij Saint-Etienne. De 25-jarige spits scoorde in het seizoensbegin maar liefst zeven goals in zijn eerste zes competitiewedstrijden, waaronder een vierklapper tegen Bastia, en hij deelde daarnaast ook vier assists uit. Met die vele doelpunten en assists was Krasso dé grote sensatie van de Ligue 2, want hij was de topschutter, de meest beslissende speler én ook gedeelde assistenkoning van de Franse tweede klasse.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment zowaar de rode lantaarn is van de Ligue 2, ondanks de vele doelpunten en assists van Jean-Philippe Krasso. In combinatie met een aflopend contract, Krasso heeft reeds beslist om geen nieuwe verbintenis te tekenen in het Stade Geoffroy-Guichard, is de tweevoudige Ivoriaanse international gegeerd wild op de transfermarkt. Naast Anderlecht liggen ook Real Valladolid, ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) op de loer voor hem.

VORMCRISIS SLAAT TOE

Maar na de fenomenale seizoensstart van Jean-Philippe Krasso gaat het bergaf met zijn bloeiende vormcurve. De aanvaller van Saint-Etienne lukte namelijk slechts één doelpunt in zijn laatste zeven competitiewedstrijden, ondanks meer dan twee expected goals en maar liefst dertien doelpogingen. Door de beperkte verderzetting van zijn doelpunten is Krasso niet langer de enige topschutter van de Ligue 2 en moet hij die titel momenteel delen met Ibrahim Sissoko (Sochaux). Krasso blijft voorlopig wel nog de gedeelde assistenkoning en de meest beslissende speler van de Ligue 2.



Al is het natuurlijk maar de vraag voor hoe lang nog. Laurent Hess, clubwatcher Saint-Etienne voor But Football Club, ziet een bedenkelijke evolutie bij Jean-Philippe Krasso. “Hij kende een geweldige start van het seizoen, maar in de laatste wedstrijden scoort hij niet meer”, aldus Hess. “Hij steekt fysiek en technisch boven het niveau uit, maar sinds Ibrahim Wadji in de ploeg kwam, is zijn spel veranderd. Hij speelt veel lager op het veld en het lijkt er meer op dat hij Wadji wil bedienen in plaats van zelf een doelpunt proberen te scoren.”

RIEMER ZAL KRASSO GRAAG ZIEN KOMEN

Ondanks de opvallende afname van doelpunten en assists in de laatste zeven wedstrijden, levert Jean-Philippe Krasso wel nog een grote meerwaarde voor Saint-Etienne. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging. Zo’n type kan men ongetwijfeld wel goed gebruiken bij Anderlecht.

Olivier Pantaloni had Jean-Philippe Krasso vorig seizoen onder zijn hoede bij AC Ajaccio en de coach sprak in de lokale media alleen maar positief over de spits. “Hij is technisch en krachtig. Hij kan in de diepte, maar hij weet de bal ook goed bij te houden. Gelet op zijn grootte (Krasso meet 1 meter 87, red.) is hij als een boom om te verplaatsen.” Bij Ajaccio leerde Krasso ook om op het juiste moment druk te zetten en een hoge pressing te voorzien op de tegenstander. En net dat is één van de belangrijke tactische nuances van de nieuwe Anderlecht-coach Brian Riemer.



Een krachtige en fysiek sterke spits, die bovendien goed kan pressen: ondanks zijn verminderd aantal doelpunten lijkt Jean-Philippe Krasso nog steeds een interessante optie te zijn voor Sporting. Volgens Foot Mercato heeft de Belgische recordkampioen reeds de gesprekken aangevat met de makelaars van de spits, wat erop wijst dat Anderlecht danig gecharmeerd is door de tweevoudige Ivoriaanse international. Paars-Wit heeft in elk geval twee opties voorhanden: Krasso in januari al proberen over te kopen van Saint-Etienne, tegen een beperkte aankoopprijs, of mikken op een transfervrije overgang in juli.

LEES OOK: ‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Moet Anderlecht Krasso halen?

Meest recent

'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

3
3
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

119
119
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

387
387
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

74
74
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

124
124
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

211
211
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

28
28
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

434
434
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

159
159
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

144
144
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

51
51
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

84
84
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

63
63
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

417
417
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

238
238
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

548
548
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

175
175
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

118
118
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

139
139
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

157
157
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

206
206
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

177
177
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

149
149
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

539
539
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

641
641

Meer sportnieuws