Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

689 stemmen
Anderlecht in de ban van ‘nieuwe topspits’

Met Fábio Silva, Benito Raman en Mario Stroeykens heeft RSC Anderlecht al drie centrumspitsen ter beschikking, maar zij hebben ietwat een gelijkaardig profiel. Sporting mist in de huidige selectie voornamelijk een fysiek sterke spits die ook goed is op lange ballen en zo’n type staat bijgevolg hoog genoteerd op de paars-witte verlanglijst. In die optiek werd Jay-Roy Grot (Viborg FF) reeds gelinkt aan Anderlecht, terwijl de Brusselaars ondertussen ook al gesprekken voeren met de makelaars van Jean-Philippe Krasso (Saint-Etienne).


SENSATIONELE START VAN HET SEIZOEN

De eerste interesse van Anderlecht in Jean-Philippe Krasso dateert al van begin november dit jaar, toen de Ivoriaanse spits in bloedvorm verkeerde bij Saint-Etienne. De 25-jarige spits scoorde in het seizoensbegin maar liefst zeven goals in zijn eerste zes competitiewedstrijden, waaronder een vierklapper tegen Bastia, en hij deelde daarnaast ook vier assists uit. Met die vele doelpunten en assists was Krasso dé grote sensatie van de Ligue 2, want hij was de topschutter, de meest beslissende speler én ook gedeelde assistenkoning van de Franse tweede klasse.



De 25-jarige spits is dus een erg belangrijke pion voor Saint-Etienne, dat op dit moment zowaar de rode lantaarn is van de Ligue 2, ondanks de vele doelpunten en assists van Jean-Philippe Krasso. In combinatie met een aflopend contract, Krasso heeft reeds beslist om geen nieuwe verbintenis te tekenen in het Stade Geoffroy-Guichard, is de tweevoudige Ivoriaanse international gegeerd wild op de transfermarkt. Naast Anderlecht liggen ook Real Valladolid, ploegen uit Nederland (Feyenoord), Duitsland en de Ligue 1 (Montpellier) op de loer voor hem.

VORMCRISIS SLAAT TOE

Maar na de fenomenale seizoensstart van Jean-Philippe Krasso gaat het bergaf met zijn bloeiende vormcurve. De aanvaller van Saint-Etienne lukte namelijk slechts één doelpunt in zijn laatste zeven competitiewedstrijden, ondanks meer dan twee expected goals en maar liefst dertien doelpogingen. Door de beperkte verderzetting van zijn doelpunten is Krasso niet langer de enige topschutter van de Ligue 2 en moet hij die titel momenteel delen met Ibrahim Sissoko (Sochaux). Krasso blijft voorlopig wel nog de gedeelde assistenkoning en de meest beslissende speler van de Ligue 2.



Al is het natuurlijk maar de vraag voor hoe lang nog. Laurent Hess, clubwatcher Saint-Etienne voor But Football Club, ziet een bedenkelijke evolutie bij Jean-Philippe Krasso. “Hij kende een geweldige start van het seizoen, maar in de laatste wedstrijden scoort hij niet meer”, aldus Hess. “Hij steekt fysiek en technisch boven het niveau uit, maar sinds Ibrahim Wadji in de ploeg kwam, is zijn spel veranderd. Hij speelt veel lager op het veld en het lijkt er meer op dat hij Wadji wil bedienen in plaats van zelf een doelpunt proberen te scoren.”

RIEMER ZAL KRASSO GRAAG ZIEN KOMEN

Ondanks de opvallende afname van doelpunten en assists in de laatste zeven wedstrijden, levert Jean-Philippe Krasso wel nog een grote meerwaarde voor Saint-Etienne. Krasso is een krachtige spits die goed de bal kan bijhouden en een dribbel kan inzetten. Zijn fysieke kwaliteiten en atletisch vermogen springen het meest in het oog, maar de tweevoudige Ivoriaanse international heeft ook voldoende finesse, techniek en een uitstekende linkervoet. En ook nog belangrijk: Krasso brengt veel diepgang en hij weegt op een verdediging. Zo’n type kan men ongetwijfeld wel goed gebruiken bij Anderlecht.

Olivier Pantaloni had Jean-Philippe Krasso vorig seizoen onder zijn hoede bij AC Ajaccio en de coach sprak in de lokale media alleen maar positief over de spits. “Hij is technisch en krachtig. Hij kan in de diepte, maar hij weet de bal ook goed bij te houden. Gelet op zijn grootte (Krasso meet 1 meter 87, red.) is hij als een boom om te verplaatsen.” Bij Ajaccio leerde Krasso ook om op het juiste moment druk te zetten en een hoge pressing te voorzien op de tegenstander. En net dat is één van de belangrijke tactische nuances van de nieuwe Anderlecht-coach Brian Riemer.



Een krachtige en fysiek sterke spits, die bovendien goed kan pressen: ondanks zijn verminderd aantal doelpunten lijkt Jean-Philippe Krasso nog steeds een interessante optie te zijn voor Sporting. Volgens Foot Mercato heeft de Belgische recordkampioen reeds de gesprekken aangevat met de makelaars van de spits, wat erop wijst dat Anderlecht danig gecharmeerd is door de tweevoudige Ivoriaanse international. Paars-Wit heeft in elk geval twee opties voorhanden: Krasso in januari al proberen over te kopen van Saint-Etienne, tegen een beperkte aankoopprijs, of mikken op een transfervrije overgang in juli.

LEES OOK: ‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Moet Anderlecht Krasso halen?

Meest recent

Club Brugge pakt uit: groot talent tekent bij

Club Brugge groeide de voorbije jaren uit tot een talentenfabriek, wat dit seizoen nog eens ...

19
19
STVV pakt uit met opvolger voor Wouter Vrancken

STVV verbaasde dit seizoen de Belgische voetbalwereld met een derde plaats in de Jupiler Pro League, ...

52
52
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

79
79
Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

16
16
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

64
64
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

85
85
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

73
73
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

110
110
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

173
173
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

31
31
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

135
135
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

283
283
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

340
340
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

327
327
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

61
61
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

61
61
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

307
307
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

190
190
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

110
110
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

123
123
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

90
90
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

52
52
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

192
192
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

307
307
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

120
120

Meer sportnieuws