Oranje-trauma niet verwerkt: frappant 'WK-topelftal'

door
Oranje-trauma niet verwerkt: frappant 'WK-topelftal'

Niet alleen voor België, ook voor heel wat andere Europese landen werd het een wereldkampioenschap om snel te vergeten. Voor Duitsland en Denemarken bijvoorbeeld, die eveneens sneuvelden in de groepsfase. En ook de Nederlanders bleven grotendeels op hun honger zitten.


Na hun afwezigheid in 2018, maakten Oranje in Qatar hun grote comeback op de eindronde van een WK. Ze wisten zonder al te veel problemen hun groep te winnen en rekenden in de 1/8ste finales vakkundig af met de Verenigde Staten. Argentinië toonde zich uiteindelijk te sterk, maar werd wel gedwongen tot strafschoppen. Al bij dus geen slecht toernooi.

Maar het geleverde spel van Oranje was niet aantrekkelijk en opvallend behouden, wat haaks staat op de typische Nederlandse filosofie. Dat zorgde voor heel wat kritiek in eigen land. Bovendien was de manier waarop de ploeg van Louis van Gaal sneuvelde, extra pijnlijk. Nederland leek tegen Argentinië immers voor een onwaarschijnlijke comeback te zorgen, maar ging er uiteindelijk toch uit na penalty's. Die wedstrijd stond overigens bol van de incidenten en onderlinge akkefietjes.

ENKEL MESSI IN TOPELFTAL
En dat trauma is blijkbaar nog niet verwerkt. Bij ESPN liet men de volgers immers stemmen over het ultieme WK-elftal en op Lionel Messi na is daar geen enkele speler van de wereldkampioen in terug te vinden. Emiliano Martinez, verkozen tot 'Doelman van het Toernooi', en Julian Alvarez, toch goed voor vier goals, worden bijvoorbeeld genegeerd. Het Nederlandse chauvinisme had dus een duidelijke invloed op het stemgedrag. Dat blijkt ook uit de keuze om Nathan Aké de voorkeur te geven op onder meer Josko Gvardiol.

LEES OOK: WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

Het WK van Nederland was ...

Meest recent

VAR-fiasco Union zindert na: "Beslissing van 40, 50 miljoen"

De eerste speeldag van de Play-Offs zit erop en heeft meteen al voor de nodige commotie gezorgd. ...

63
63
'Club slaat de bal mis: opschudding om Mignolet-opvolger'

Club Brugge moet deze zomer niet zomaar een doelman vervangen. Het moet vooral de leegte opvangen ...

70
70
Consequenties voor Lukaku: Napoli drijft conflict op de spits

Het zit momenteel serieus scheef tussen Romelu Lukaku en zijn werkgever SSC Napoli. De Rode Duivel ...

80
80
"Zoutpilaar", "Miniem" - Catastrofe in basiself Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een tegenvallende start van de Champions' Play-Offs genomen. Het verloor ...

105
105
Napoli klopt Milan: actie De Bruyne bij Modric gaat viraal

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli op paasmaandag een gouden zaak gedaan. Het ...

73
73
Crisis wenkt in Anderlecht: stoel Taravel wankelt al

Van een valse start gesproken. RSC Anderlecht herpakte zich wel in de tweede helft tegen Club ...

108
108
Controverse bij Club Brugge: Leko op vingers getikt

Club Brugge won maandag in eigen huis met 4-2 van aartsrivaal RSC Anderlecht. Toch kon Ivan Leko ...

181
181
Lichtpunt bij Anderlecht: keert Taravel zijn kar?

RSC Anderlecht ging maandag met 4-2 onderuit op het veld van Club Brugge. Naar eigen zeggen zag ...

137
137
Trio titularissen valt door de mand bij Club Brugge

Na de pauze was het nog even bibberen geblazen, maar halfweg had Club Brugge eigenlijk reeds komaf ...

273
273
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

234
234
De Cat verbaast Vanhaezebrouck: "Zag het al in opwarming"

Met een betere tweede periode werd de schade nog ietwat beperkt. Maar RSC Anderlecht werd ...

404
404
Standen PO's: Anderlecht in penarie, afscheiding in Europe Play-Offs

De eerste speeldag van de Play-Offs in de Jupiler Pro League zit erop. In de Champions' Play-Offs ...

138
138
Pijnlijk beeld: Tzolis vernedert Sardella tot op het bot

Club Brugge is sterk aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van RSC ...

885
885
Enorme kater AA Gent: KVM pakt gouden punt in 95ste minuut

KV Mechelen heeft het andermaal geflikt in de slotfase. Malinwa leek nochtans met een nederlaag op ...

181
181
Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

727
727
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

76
76
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

210
210
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

238
238
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

94
94
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

183
183
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

613
613
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

70
70
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

34
34
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

34
34
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

272
272

Meer sportnieuws