Oranje-trauma niet verwerkt: frappant 'WK-topelftal'

166
Oranje-trauma niet verwerkt: frappant 'WK-topelftal'

Niet alleen voor België, ook voor heel wat andere Europese landen werd het een wereldkampioenschap om snel te vergeten. Voor Duitsland en Denemarken bijvoorbeeld, die eveneens sneuvelden in de groepsfase. En ook de Nederlanders bleven grotendeels op hun honger zitten.


Na hun afwezigheid in 2018, maakten Oranje in Qatar hun grote comeback op de eindronde van een WK. Ze wisten zonder al te veel problemen hun groep te winnen en rekenden in de 1/8ste finales vakkundig af met de Verenigde Staten. Argentinië toonde zich uiteindelijk te sterk, maar werd wel gedwongen tot strafschoppen. Al bij dus geen slecht toernooi.

Maar het geleverde spel van Oranje was niet aantrekkelijk en opvallend behouden, wat haaks staat op de typische Nederlandse filosofie. Dat zorgde voor heel wat kritiek in eigen land. Bovendien was de manier waarop de ploeg van Louis van Gaal sneuvelde, extra pijnlijk. Nederland leek tegen Argentinië immers voor een onwaarschijnlijke comeback te zorgen, maar ging er uiteindelijk toch uit na penalty's. Die wedstrijd stond overigens bol van de incidenten en onderlinge akkefietjes.

ENKEL MESSI IN TOPELFTAL
En dat trauma is blijkbaar nog niet verwerkt. Bij ESPN liet men de volgers immers stemmen over het ultieme WK-elftal en op Lionel Messi na is daar geen enkele speler van de wereldkampioen in terug te vinden. Emiliano Martinez, verkozen tot 'Doelman van het Toernooi', en Julian Alvarez, toch goed voor vier goals, worden bijvoorbeeld genegeerd. Het Nederlandse chauvinisme had dus een duidelijke invloed op het stemgedrag. Dat blijkt ook uit de keuze om Nathan Aké de voorkeur te geven op onder meer Josko Gvardiol.

LEES OOK: Noa Lang verrast vriend en vijand: "Ik wil je hebben"

Het WK van Nederland was ...

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

2
2
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

28
28
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

13
13
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

23
23
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

85
85
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

50
50
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

30
30
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

57
57
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

91
91
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

149
149
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

371
371
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

207
207
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

34
34
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

145
145
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

167
167
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

407
407
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

95
95
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

446
446
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

193
193
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

628
628
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165

Meer sportnieuws