Fransen krijgen lik op stuk: "Achterlijke opstoot chauvinisme"

door
Fransen krijgen lik op stuk:

Het is Frankrijk dan toch niet gelukt om zich voor de tweede opeenvolgende keer tot wereldkampioen te kronen. Onder impuls van Kylian Mbappé hadden Les Bleus in de finale nochtans voor een historische comeback gezorgd. Maar na een strafschoppenreeks sas het toch Argentinië die aan het langste einde trokken.


Ondanks de zinderende finale kwam die klap toch bijzonder hard in Frankrijk. En dus werden naar allerlei externe redenen gezocht om deze teleurstelling te verklaren. Daarbij werd het vizier onder meer gericht op Szymon Marciniak. De Poolse scheidsrechter floot nochtans een meer dan behoorlijke finale, maar daar willen de Fransen niet van weten.

Niet gefloten penalty's voor Les Bleus, een té licht gefloten strafschop voor de Argentijnen, een doelpunt dat moest afgekeurd worden, overtredingen die niet streng genoeg bestraft werden, ... de verwijten aan het adres van Marciniak stapelden zich op. In de Franse media zijn de commentaren op het optreden van de ref dan ook vlijmscherp.

ONGEPASTE KRITIEK
Maar analist/commentator Peter Vandenbempt vindt die kritiek totaal misplaatst. "Die 2 op 10 (in de beoordelingen van L'Equipe, red.), dat is ongelooflijke bullshit", stelt vandenbempt bij de WK-podcast van De Tribune. "Van mij krijgt hij een 10. Marciniak heeft dat formidabel gemanaged, een vijfsterrenprestatie van de scheidsrechter! Dat de Fransen zichzelf maar 2 op 10 geven voor hun verslaggeving. Dit is een achterlijke opstoot van chauvinisme."

LEES OOK: Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

Marciniak was één van de betere refs tijdens het afgelopen WK ...

Meest recent

Genk plots in top zes: Hayen ziet drastische metamorfose

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

18
18
‘Schreuder schokt Anderlecht: hallucinant miljoenenloon’

Anderlecht staat met de rug tegen de muur in zijn trainerszoektocht. Nu de shortlist slinkt, duikt ...

355
355
Rigaux onthult: superaanwinst op agenda Club Brugge

Club Brugge maakt zich stilaan op voor de hervatting van de Champions League en mikt in eigen land ...

128
128
'Anderlecht hakt knoop door: nieuwe trainer voor de deur'

RSC Anderlecht plaatste zich donderdagavond tot ieders verbazing voor de finale van die Croky Cup. ...

271
271
Van Persie verklaart dé stunttransfer van het jaar in NL

Feyenoord kent een zeer moeizaam seizoen en zet alles op alles op de tweede plaats. Dat geeft recht ...

52
52
Cinel pakt uit met zeer gewaagde uitspraken

Cercle Brugge draait al een stuk beter dan enkele weken geleden, maar de situatie is nog altijd ...

99
99
PSG-voorzitter met grote ambities: "Naar de JPL!"

Nasser Al-Khelaïfi is voorzitter van PSG en hij was donderdag te gast in België. Daar ...

114
114
PSV én PSG onderuit, Pocognoli geniet met volle teugen

In de Bundesliga, Serie A, Eredivisie en Ligue 1 werd er vanavond ook gevoetbald. Zo mochten ze bij ...

49
49
KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

146
146
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

66
66
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

152
152
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

73
73
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

126
126
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

34
34
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

158
158
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

583
583
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

182
182
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

580
580
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

98
98
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

503
503
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

136
136
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

57
57
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

367
367
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

147
147
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

287
287

Meer sportnieuws