Fransen krijgen lik op stuk: "Achterlijke opstoot chauvinisme"

door
Fransen krijgen lik op stuk:

Het is Frankrijk dan toch niet gelukt om zich voor de tweede opeenvolgende keer tot wereldkampioen te kronen. Onder impuls van Kylian Mbappé hadden Les Bleus in de finale nochtans voor een historische comeback gezorgd. Maar na een strafschoppenreeks sas het toch Argentinië die aan het langste einde trokken.


Ondanks de zinderende finale kwam die klap toch bijzonder hard in Frankrijk. En dus werden naar allerlei externe redenen gezocht om deze teleurstelling te verklaren. Daarbij werd het vizier onder meer gericht op Szymon Marciniak. De Poolse scheidsrechter floot nochtans een meer dan behoorlijke finale, maar daar willen de Fransen niet van weten.

Niet gefloten penalty's voor Les Bleus, een té licht gefloten strafschop voor de Argentijnen, een doelpunt dat moest afgekeurd worden, overtredingen die niet streng genoeg bestraft werden, ... de verwijten aan het adres van Marciniak stapelden zich op. In de Franse media zijn de commentaren op het optreden van de ref dan ook vlijmscherp.

ONGEPASTE KRITIEK
Maar analist/commentator Peter Vandenbempt vindt die kritiek totaal misplaatst. "Die 2 op 10 (in de beoordelingen van L'Equipe, red.), dat is ongelooflijke bullshit", stelt vandenbempt bij de WK-podcast van De Tribune. "Van mij krijgt hij een 10. Marciniak heeft dat formidabel gemanaged, een vijfsterrenprestatie van de scheidsrechter! Dat de Fransen zichzelf maar 2 op 10 geven voor hun verslaggeving. Dit is een achterlijke opstoot van chauvinisme."

LEES OOK: Pro League versus DAZN: nieuw struikelblok duikt op

Marciniak was één van de betere refs tijdens het afgelopen WK ...

Meest recent

‘Bizar uitshirt Rode Duivels voor WK 2026 gelekt’

De Rode Duivels staan met één been op het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

24
24
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht slaat toe, knaltransfer Diego Moreira’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

146
146
Argentijnse shock: Messi toch niet naar zesde WK?

Lionel Messi verlengde onlangs zijn contract bij Inter Miami, maar het is nog niet zeker dat de ...

25
25
Drama Club Brugge en Hayen: verdict over Meijer

Club Brugge zag verdediger Bjorn Meijer weer uitvallen met een blessure en meteen werd het ergste ...

100
100
‘Antwerp gaat vol voor verrassende Belgische transfer’

Royal Antwerp FC staat in de gevarenzone in de Jupiler Pro League. The Great Old is dan ook al op ...

198
198
Rampscenario Yamal na Clasico: Barça grijpt zwaar in

De Clasico van afgelopen weekend blijft nazinderen in Spanje. Voor de wedstrijd gooiden Thibaut ...

134
134
‘Giga-jackpot Ordonez: Europese grootmacht in pole’

Joel Ordonez werd afgelopen zomermercato al nadrukkelijk genoemd bij een knaltransfer, maar ...

271
271
Groot nieuws over comeback Romelu Lukaku

Romelu Lukaku is al een tijdje aan het revalideren van een dijbeenblessure. De aanvaller van Napoli ...

169
169
KRC Genk hoopvol: "Zij stonden er vorig jaar slechter voor"

KRC Genk raakt maar niet op toerental. Tegen La Louvière speelde het 1-1. Alweer een domper, ...

136
136
Imago Rik Verheye aan diggelen: ex maakt brandhout van BV

Bij Sporting Hasselt loopt het sportief lekker, maar naast het veld krijgt de club onverwacht ...

311
311
Mazzu doet boekje open: "Moeilijke maanden"

OH Leuven zag David Hubert naar Union SG verkassen. De Belgische eersteklasser moest plots aan de ...

52
52
Zorgen over toptransfer Club: "Ik zie hem niet meer"

Club Brugge doet het voorlopig niet al te best dit seizoen. Ze staan weliswaar nog tweede op amper ...

287
287
Defour voorspelt gigantische Jupiler Pro League-stunt

Steven Defour gaf in Het Belang van Limburg zijn mening over de strijd voor de top zes. De ...

389
389
De Bruyne kent verdict: Rode Duivel zéér lang buiten strijd

Kevin De Bruyne kreeg afgelopen weekend opnieuw een mokerslag te verwerken. Hij moest in de kraker ...

302
302
'Anderlecht zet zinnen op eerste wintertransfer'

RSC Anderlecht zal de blunders van afgelopen zomer moeten herstellen op de winterse transfermarkt. ...

261
261
Nainggolan snoeihard voor Martinez: "Slechte trainer"

Radja Nainggolan en Roberto Martinez zullen nooit vrienden worden, dat is duidelijk. Nainggolan ...

109
109
Napoli-fans sprakeloos: De Bruyne stuurt plots exit-signaal

Kevin De Bruyne scoorde tegen Inter, greep meteen naar de hamstring en luidde zo — voor het ...

524
524
Vanhaezebrouck trekt héél pijnlijke Anderlecht-conclusie

RSC Anderlecht gaat nog maar eens een moeilijk seizoen tegemoet. De Brusselaars bakken er voorlopig ...

202
202
Anderlecht-fans verbijsterd: bizarre clausule bij Hazard

Terwijl Thorgan Hazard op het veld steeds minder indruk maakt, duikt nu een opvallend detail uit ...

314
314
Club Brugge verraste iedereen: één speler kreeg megadeal

Lynnt Audoor stond vorige zomer dicht bij een vertrek, zelfs met een concreet bod van Union SG op ...

674
674
'Paniek in Brussel: Anderlecht dreigt Hasi te dumpen'

Met de komst van Michael Verschueren en Kenneth Bornauw hoopt Anderlecht eindelijk weer rust te ...

497
497
'Hasi op zijn hoede: bekeropstelling Anderlecht lekt uit'

In de 1/16 finale van de Croky Cup krijgt RSC Anderlecht dinsdagavond KVK Ninove over de vloer. Het ...

215
215
Voetbalbond kondigt refs Croky Cup & speeldag 13 aan

De komende dagen wordt de 1/16 finale van de Croky Cup afgehaspeld, komend weekend staat in de ...

232
232
Garcia verrast: volgende kapitein Rode Duivels bekend?

Binnen een drietal weken nemen de Rode Duivels het op tegen Kazachstan en Liechtenstein, de laatste ...

323
323
Pro League versus DAZN: nieuw struikelblok duikt op

Ook de 1/16 finales van de Croky Cup vallen straks exclusief te bekijken via DAZN. Op de achtergrond ...

304
304

Meer sportnieuws