Fransen krijgen lik op stuk: "Achterlijke opstoot chauvinisme"

503 stemmen
Fransen krijgen lik op stuk:

Het is Frankrijk dan toch niet gelukt om zich voor de tweede opeenvolgende keer tot wereldkampioen te kronen. Onder impuls van Kylian Mbappé hadden Les Bleus in de finale nochtans voor een historische comeback gezorgd. Maar na een strafschoppenreeks sas het toch Argentinië die aan het langste einde trokken.


Ondanks de zinderende finale kwam die klap toch bijzonder hard in Frankrijk. En dus werden naar allerlei externe redenen gezocht om deze teleurstelling te verklaren. Daarbij werd het vizier onder meer gericht op Szymon Marciniak. De Poolse scheidsrechter floot nochtans een meer dan behoorlijke finale, maar daar willen de Fransen niet van weten.

Niet gefloten penalty's voor Les Bleus, een té licht gefloten strafschop voor de Argentijnen, een doelpunt dat moest afgekeurd worden, overtredingen die niet streng genoeg bestraft werden, ... de verwijten aan het adres van Marciniak stapelden zich op. In de Franse media zijn de commentaren op het optreden van de ref dan ook vlijmscherp.

ONGEPASTE KRITIEK
Maar analist/commentator Peter Vandenbempt vindt die kritiek totaal misplaatst. "Die 2 op 10 (in de beoordelingen van L'Equipe, red.), dat is ongelooflijke bullshit", stelt vandenbempt bij de WK-podcast van De Tribune. "Van mij krijgt hij een 10. Marciniak heeft dat formidabel gemanaged, een vijfsterrenprestatie van de scheidsrechter! Dat de Fransen zichzelf maar 2 op 10 geven voor hun verslaggeving. Dit is een achterlijke opstoot van chauvinisme."

LEES OOK: Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Marciniak was één van de betere refs tijdens het afgelopen WK ...

Meest recent

'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

9
9
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

43
43
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

109
109
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

10
10
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

32
32
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

197
197
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

104
104
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

256
256
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

211
211
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

377
377
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

383
383
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

243
243
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

72
72
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

100
100
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

175
175
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

58
58
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

63
63
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

518
518
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

126
126
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

181
181
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

189
189
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

939
939
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

102
102
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

254
254
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

121
121

Meer sportnieuws