Anderlecht pleziert Riemer met droomtransfer

door
Anderlecht pleziert Riemer met droomtransfer

Woensdag speelt RSC Anderlecht zijn eerste officiële wedstrijd onder de nieuwe coach Brian Riemer. De Deen wil zijn eigen accenten en filosofie doorvoeren bij Sporting, waardoor de ploeg anders zal voetballen in vergelijking onder de vorige coaches Felice Mazzu en Robin Veldman. De aanpak van Riemer vraagt bijvoorbeeld veel pressing met en zonder de bal, iets wat voorheen nochtans niet meteen de grote sterkte was van Anderlecht. Maar die specifieke lacune wil Sporting counteren door Tiago Gouveia (Estoril Praia, gehuurd van Benfica) aan te trekken.


DE SPECIAL FORCES VAN RIEMER

Brian Riemer werd op 2 december aangesteld als de nieuwe hoofdcoach van RSC Anderlecht en hij is alvast erg duidelijk, helder en uitgesproken in zijn communicatie. Tijdens zijn persvoorstelling legde hij bijvoorbeeld gedetailleerd en haarfijn uit wat zijn doelstelling is met Sporting en waar hij naartoe wil met de ploeg. Eén van zijn stokpaardjes is een hoge mate van balbezit gecombineerd met verticaliteit. Dominant voetbal met andere woorden. Maar om dat te bekomen moeten eerst de fundamenten en de basisprincipes van de ploeg stevig omgevormd worden.

Brian Riemer staat voor een hoge pressing op de helft van de tegenstander met een snelle balrecuperatie tot gevolg. Tijdens de oefenwedstrijden op winterstage in Benidorm vuurde Riemer zijn ploeg alvast goed aan en liet hij zich vocaal stevig gelden. “Negentig minuten volstond om zijn stem helemaal schor te schreeuwen. En dat was een oefenwedstrijd achter gesloten deuren”, stelde Het Laatste Nieuws bijvoorbeeld vast. “Go! Go! Go! Go! Alsof Brian Riemer een team Special Forces aanstuurde voor een belangrijke inval.”



Agressiviteit. Dominantie. Balbezit. Hoog vastzetten van de tegenstander. Het zijn de basisprincipes van Brian Riemer die hij snel wil doorvoeren bij Anderlecht. De grote vraag is echter of de huidige spelerskern van Anderlecht wel klaar is voor deze veeleisende tactiek, want deze aanpak vraagt heel veel energie en intensiteit: twee zaken die dit seizoen nochtans vaak mankeerden bij paars-wit. Maar om die lacune in te vullen, wil CEO Sports Jesper Fredberg de nieuwe coach plezieren met de komst van Tiago Gouveia (Estoril Praia, gehuurd van Benfica).

PRESSING-MONSTER

Record
meldt namelijk dat de 21-jarige Portugees op de radar staat van Anderlecht en dat de Brusselaars zelfs al een bod voorbereiden. Tiago Gouveia is alvast een type-speler die Brian Riemer heel goed kan gebruiken in de ploeg. De huurling van Benfica maakt dit seizoen indruk met zijn voetballende kwaliteiten op huurbasis bij Estoril Praia, maar vooral zijn pressing spreekt tot de verbeelding. De flankspeler telt per wedstrijd gemiddeld acht pressing-acties, een hoog cijfer waarmee Gouveia de zevende beste speler is in de Portugese competitie.

Geen enkele speler in de huidige Anderlecht-selectie komt zelf nog maar in de buurt van dat hoge gemiddelde. Daarnaast heeft Tiago Gouveia’s nog twee belangrijke kernkwaliteiten: snelheid en behendigheid met de bal aan de voet. De 21-jarige prijkt bovendien in de top vijf van de Primeira Liga onder zijn positionele collega’s qua offensieve regelmatigheid, dreiging voor het doel, aangegane dribbels en verstuurde sleutelpasses. En om Anderlecht helemaal over de streep te trekken: Gouveia levert ook nog eens veel rendement.



Foto Instagram: tiago_gouveia47

Hoewel de flankenflitser niet razend efficiënt is voor het doel, hij zet gemiddeld maar 1 op de 10 doelkansen om in een doelpunt, telt hij toch al 2 doelpunten en 4 assists in 10 competitiematchen. Daarmee is Tiago Gouveia vandaag de 13de meest beslissende speler in de Portugese competitie. En dat is toch niet niks met onder meer enkele toppers zoals Pedro Goncalves (Sporting Lissabon, marktwaarde 30 miljoen euro), Gonçalo Ramos (Benfica, marktwaarde 24 miljoen euro) Mehdi Taremi (FC Porto, marktwaarde 20 miljoen euro) voor zich.

SPELBREKER BENFICA?

Tiago Gouveia heeft dus een erg interessant profiel voor Anderlecht en ook qua positie zou hij goed passen in de veldbezetting van Sporting. De Portugese belofte-international is van nature een flankaanvaller, maar dit seizoen wordt hij doorgaans uitgespeeld als buitenste middenvelder bij Estoril Praia. Op de wingback zou hij dus in theorie ook kunnen gedijen, iets wat ook gestaafd wordt door zijn goed geleverd defensief werk in het Estádio António Coimbra da Mota. Gouveia kan bovendien ook als tweede spits spelen.



Foto Instagram: tiago_gouveia47

Anderlecht mag dan wel stevig geïnteresseerd zijn in Tiago Gouveia, volgens Record bereidt Sporting een eerste bod voor, toch is het Benfica die zal beslissen over zijn toekomst. Roger Schmidt liet dit seizoen duidelijk verstaan dat hij volgend seizoen rekent op zijn sterk presterende uitleenspeler. “Hij speelt goed en hij zal in de zomer terugkeren”, zei Schmidt. “Hij is een heel getalenteerde speler die het uitstekend doet bij Estoril. Hij deed het ook heel goed in het tussenseizoen bij ons, maar het was belangrijk dat hij op regelmatige basis zijn wedstrijden speelt.”

POLL: Heeft Anderlecht nood aan een type zoals Gouveia?

Meest recent

Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

1
1
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

69
69
Croky Cup: op deze zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

56
56
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

69
69
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

143
143
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

122
122
Zaterdag kan degradatiestrijd in 1 klap beslist zijn

De play-offs gaan hun laatste rechte lijn in. Komend weekend kan de strijd om het behoud in de ...

103
103
‘Megakorting op Rode Duivel: één club dringt aan’

Komende zomer zullen heel wat Rode Duivels weer een hoofdrol vertolken op de transfermarkt. Al ...

61
61
'Anderlecht mag volgende uitgaande transfer schrappen'

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer. Het legde met Cedric Hatenboer en Mihajlo ...

80
80
Marc Coucke biedt Anderlecht-fans unieke kans richting bekerfinale

Deze namiddag staat voor Anderlecht nog een wedstrijd in de Play-Offs op het programma. De wedstrijd ...

98
98
Hasi verbaast compleet met basiself, Antwerp op sterkst

Om 13u30 trappen Anderlecht en Antwerp de zevende speeldag van de Champions' Play-Off op gang. Die ...

158
158
Antwerp bevestigt tribune 2-nieuws: deadline bekend

Straks gaat Antwerp op zoek naar een tweede overwinning op rij om zich weer helemaal te mengen in de ...

60
60
TRANSFERUURTJE: 'Transferdomper Anderlecht, Karetsas beslist'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

198
198
Paniek bij Antwerp: bliksemverkoop in aantocht?

De bevestiging van de afbraak van Tribune 2 viel samen met de bekendmaking van de jaarcijfers van ...

198
198
Odoi windt er geen doekjes om: “Ik voel nog steeds schaamte”

Denis Odoi is inmiddels al 37 jaar, maar de polyvalente middenvelder blijft gaan. Bij Royal Antwerp ...

82
82
Milicevic vuurt stevige waarschuwing af aan Club Brugge

KAA Gent neemt het donderdag op tegen Club Brugge. De Buffalo’s zitten momenteel in de hoek ...

246
246
OH Leuven moet vertrek van belangrijke pion vrezen

OH Leuven beleefde opnieuw een vrij grijs seizoen, waarin het nooit uit de buik van het klassement ...

70
70
'Ramazani ziet Premier League-droom uiteenspatten'

Wout Faes degradeert met Leicester City opnieuw uit de Premier League, maar dat betekent niet ...

59
59
Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

253
253
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

497
497

Meer sportnieuws