Reden gekend voor 'schandalige' mantel Messi

door
Reden gekend voor 'schandalige' mantel Messi

Het krankzinnige palmares van Lionel Messi is sinds zondagavond ook compleet. Zo leidde de superster zijn Argentinië naar de wereldtitel na een een geweldige finale tegen Frankrijk. Toen hij achteraf de trofee in de lucht mocht steken, leidde dat wel tot een opmerkelijk beeld.


Naar goed gewoonte kregen eerst alle spelers van het winnende land hun gouden medaille, vervolgens mocht Messi als aanvoerder de trofee omhoog heffen. Maar vlak daarvoor werd de 'Speler van het Toernooi' aangeklampt door FIFA-baas Gianni Infantino en de Emir van Qatar. Die laatste deed Messi een soort van zwarte, doorzichtige mantel om. De speler leek verbaasd door deze actie, maar besloot de mantel toch maar aan te doen.

Het gebaar van de Emir mag aanzien worden als een enorme eer binnen de Qatarese cultuur. Men probeerde Messi hiermee dus een ultiem geschenk te geven. Maar dat was niet bepaald goed gecommuniceerd en dus kwam er vanuit de voetbalwereld ook heel wat kritiek. "Je neemt een groot moment weg bij een speler", stelde analist Bastian Schweinsteiger bij ARD. "Dit had je ook in de spelerstunnel kunnen doen. Volgens mij was Messi er zelf ook niet blij mee. In mijn ogen is de actie niet geslaagd."

TOVENAAR
Ook BBC-presentator/ex-international Gary Lineker was er niet bepaald mee opgezet. "Een schande dat ze Messi in zijn Argentijnse shirt bedekken voor dit moment", was de Engelsman scherp. Pierre van Hooijdonk probeerde er bij NOS nog het beste van te maken. "Het was afschuwelijk, maar aan de andere kant dacht ik ook: het heeft wel iets weg van een tovenaar, dat past hem wel."

How to ruin one of the most historic football photos of all time.

— Charles Watts (@charles_watts) December 18, 2022

LEES OOK: Witte rook in toekomst Messi: superster tekent tot 2028

Die mantel was ongepast ...

Meest recent

Barça razend: schokkende reden achter 'Courtois-haat'

Barça kookt, en de reden is pijnlijk simpel: net op het beslissende moment staat Thibaut ...

1
1
Club Brugge gooit 14 miljoen in prullenbak: transfers op komst

Club Brugge deed de afgelopen jaren heel wat goede transfers, vooral in aanvallend opzicht. De ...

59
59
OHL 'verovert' Europa: "Héél goed voor het Belgische voetbal"

De Red Flames hebben hun eerste partij tegen Ierland al achter de rug en die verloren ze met 4-2. ...

8
8
Dream Team Real en Barça: 'njet' voor man van 180 miljoen

Het is weer een hoogdag in Spanje. In Bernabeu vindt vandaag de topper tussen Real Madrid en FC ...

37
37
Gesprek met Alderweireld: "Of ik wil terugkeren?"

Royal Antwerp FC staat vandaag voor een belangrijk duel tegen Club Brugge. Een match waarin er toch ...

82
82
Niet Hazard maar dit is hét probleem van Anderlecht

Thorgan Hazard kreeg na de nederlaag tegen Sporting Charleroi de volle laag. Niet helemaal terecht ...

136
136
Euvrard slaat mea culpa na keiharde pandoering

Er komt dit seizoen maar geen regelmaat in de prestaties van Standard. De Rouches konden zaterdag de ...

198
198
Extra wapen voor AA Gent: "Zo'n gevoel nog nooit gehad"

Er viel zaterdagavond heel wat te vieren voor AA Gent. De Buffalo's hadden grote feestelijkheden ...

144
144
Slotmachine blijft sputteren: Liverpool wéér onderuit

Liverpool lijkt zijn aura van vorig seizoen helemaal kwijt te zijn. Het leed zaterdagavond al zijn ...

64
64
Hoop bij OHL: "Misschien het punt van de ommekeer"

Het zijn voor OH Leuven woelige weken geweest, met tegenvallende resultaten en het totaal ...

32
32
AA Gent luistert jubileumavond op met klinkende zege

AA Gent vierde zaterdagavond uitgebreid zijn 125-jarige jubileum en dat heeft het uiteindelijk in ...

72
72
Meunier greep deze zomer naast droomtransfer

Op zijn 34ste kan Thomas Meunier al terugblikken op een mooie carrière. Vanuit de lagere ...

83
83
Beveren wint weer, Club Luik sluipt top drie binnen

Er stonden zaterdagavond nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Leider ...

69
69
'Dramatische diagnose voor De Bruyne'

Na de pandoering van eerder deze week in de Champions League op PSV heeft Napoli zich zaterdag ...

457
457
Nieuwe coach OHL bekend? Opmerkelijke naam op tribune gespot

OH Leuven pakte zaterdag een mentale opsteker, want het sleepte in de Dijlederby op KV Mechelen in ...

123
123
Pocognoli pakt eindelijk eerste zege bij Monaco

In zijn derde wedstrijd als trainer van AS Monaco heeft Sébastien Pocognoli eindelijk zijn ...

91
91
Man Utd bibbert nog, maar klopt uiteindelijk Brighton

Sinds Senne Lammens onder de lat staat, gaat het Manchester United voor de wind. Na de zes op zes ...

119
119
Mechelen laat zege nog liggen, maar wordt wel derde

KV Mechelen zal met een dubbel gevoel achterblijven na de wedstrijd tegen OH Leuven. Het liet de ...

61
61
Code rood bij Red Flames: Gunnarsdottir messcherp na verlies

De Red Flames verloren na een povere prestatie met 4-2 van Ierland. Dinsdag zullen de Belgische ...

49
49
De Zerbi komt met vreemde uitleg over situatie Vermeeren

Arthur Vermeeren werd in de zomer van RB Leipzig naar Olympique Marseille getransfereerd. De ...

119
119
Beste jeugdacademies volgens CIES: dit is de beste Belgische club

Het onderzoeksbureau CIES heeft weer een analyse gemaakt over de jeugdopleidingen van de ...

403
403
Geluk en drama in Napels: De Bruyne scoort, maar valt uit

In de Serie A stond om 18u de topper tussen Napoli en Inter op het programma. Kevin De Bruyne opende ...

128
128
Leko doet stevig boekje open over relatie met Wilmots

Standard kende woelige jaren onder het bewind van 777 Partners, wat niet meer dan notoire oplichters ...

198
198
Scorende Talbi vloert Chelsea, Newcastle juicht alsnog

In de Premier League vonden er om 16u amper twee matchen plaats. Chelsea en Newcastle United hoopten ...

42
42
Westerlo bijt tanden stuk op Dender, Club NXT juicht

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League hebben ze zopas twee matchen afgewerkt. KVC ...

169
169

Meer sportnieuws