Reden gekend voor 'schandalige' mantel Messi

door
Reden gekend voor 'schandalige' mantel Messi

Het krankzinnige palmares van Lionel Messi is sinds zondagavond ook compleet. Zo leidde de superster zijn Argentinië naar de wereldtitel na een een geweldige finale tegen Frankrijk. Toen hij achteraf de trofee in de lucht mocht steken, leidde dat wel tot een opmerkelijk beeld.


Naar goed gewoonte kregen eerst alle spelers van het winnende land hun gouden medaille, vervolgens mocht Messi als aanvoerder de trofee omhoog heffen. Maar vlak daarvoor werd de 'Speler van het Toernooi' aangeklampt door FIFA-baas Gianni Infantino en de Emir van Qatar. Die laatste deed Messi een soort van zwarte, doorzichtige mantel om. De speler leek verbaasd door deze actie, maar besloot de mantel toch maar aan te doen.

Het gebaar van de Emir mag aanzien worden als een enorme eer binnen de Qatarese cultuur. Men probeerde Messi hiermee dus een ultiem geschenk te geven. Maar dat was niet bepaald goed gecommuniceerd en dus kwam er vanuit de voetbalwereld ook heel wat kritiek. "Je neemt een groot moment weg bij een speler", stelde analist Bastian Schweinsteiger bij ARD. "Dit had je ook in de spelerstunnel kunnen doen. Volgens mij was Messi er zelf ook niet blij mee. In mijn ogen is de actie niet geslaagd."

TOVENAAR
Ook BBC-presentator/ex-international Gary Lineker was er niet bepaald mee opgezet. "Een schande dat ze Messi in zijn Argentijnse shirt bedekken voor dit moment", was de Engelsman scherp. Pierre van Hooijdonk probeerde er bij NOS nog het beste van te maken. "Het was afschuwelijk, maar aan de andere kant dacht ik ook: het heeft wel iets weg van een tovenaar, dat past hem wel."

How to ruin one of the most historic football photos of all time.

— Charles Watts (@charles_watts) December 18, 2022

LEES OOK: Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Die mantel was ongepast ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

68
68
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

211
211
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

137
137
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

159
159
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

252
252
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

79
79
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

616
616
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

308
308
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

204
204
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

317
317
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

221
221
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

384
384
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

363
363
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

490
490
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

107
107
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

427
427
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

390
390
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

297
297
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws