Reden gekend voor 'schandalige' mantel Messi

1329 stemmen
Reden gekend voor 'schandalige' mantel Messi

Het krankzinnige palmares van Lionel Messi is sinds zondagavond ook compleet. Zo leidde de superster zijn Argentinië naar de wereldtitel na een een geweldige finale tegen Frankrijk. Toen hij achteraf de trofee in de lucht mocht steken, leidde dat wel tot een opmerkelijk beeld.


Naar goed gewoonte kregen eerst alle spelers van het winnende land hun gouden medaille, vervolgens mocht Messi als aanvoerder de trofee omhoog heffen. Maar vlak daarvoor werd de 'Speler van het Toernooi' aangeklampt door FIFA-baas Gianni Infantino en de Emir van Qatar. Die laatste deed Messi een soort van zwarte, doorzichtige mantel om. De speler leek verbaasd door deze actie, maar besloot de mantel toch maar aan te doen.

Het gebaar van de Emir mag aanzien worden als een enorme eer binnen de Qatarese cultuur. Men probeerde Messi hiermee dus een ultiem geschenk te geven. Maar dat was niet bepaald goed gecommuniceerd en dus kwam er vanuit de voetbalwereld ook heel wat kritiek. "Je neemt een groot moment weg bij een speler", stelde analist Bastian Schweinsteiger bij ARD. "Dit had je ook in de spelerstunnel kunnen doen. Volgens mij was Messi er zelf ook niet blij mee. In mijn ogen is de actie niet geslaagd."

TOVENAAR
Ook BBC-presentator/ex-international Gary Lineker was er niet bepaald mee opgezet. "Een schande dat ze Messi in zijn Argentijnse shirt bedekken voor dit moment", was de Engelsman scherp. Pierre van Hooijdonk probeerde er bij NOS nog het beste van te maken. "Het was afschuwelijk, maar aan de andere kant dacht ik ook: het heeft wel iets weg van een tovenaar, dat past hem wel."

How to ruin one of the most historic football photos of all time.

— Charles Watts (@charles_watts) December 18, 2022

LEES OOK: Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Die mantel was ongepast ...

Meest recent

Union SG raast door en heeft miljoenendeal beet

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

2
2
Nederland in tranen: waarom uitschakeling voorspelbaar was

Nederland ligt uit het WK. Dat is geen verrassing wie Oranje de afgelopen maanden en jaren heeft ...

15
15
‘Belgische (top)clubs springen in de dans voor Patro-ster’

De zomermercato draait al op volle toeren in de Jupiler Pro League en Challenger Pro League. Patro ...

42
42
'KV Mechelen schrikt: revelatie maakt miljoenentransfer'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

22
22
Tip voor Garcia: analist onthult dé zwakte van Senegal

De voorbije dagen zorgden de zestiende finales van het WK al voor enkele verrassingen met de ...

35
35
Hubert velt oordeel over mercato Union tot dusver

Ook voor Union is de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen. Dinsdag werkte de ...

29
29
Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

98
98
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

131
131
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

52
52
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

34
34
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

60
60
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

344
344
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

354
354
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

224
224
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

190
190
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

235
235
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

490
490
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

130
130
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

74
74
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

120
120
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

565
565
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

108
108
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

385
385
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

204
204
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

203
203

Meer sportnieuws