Voetbalwereld kroont Messi: "Gedaan met GOAT-discussie"

door
Voetbalwereld kroont Messi:

Het wereldkampioenschap in Qatar heeft zondagavond een fantastische climax gekregen. In een zinderende finale die eindigde op 3-3, haalde Argentinië uiteindelijk na strafschoppen tegen Frankrijk. Lionel Messi heeft dus eindelijk zijn wereldtitel beet, zijn fantastische palmare compleet.


De superster van Paris Saint-Germain had zelf ook een aanzienlijk aandeel in de Argentijnse wereldtitel. Zo scoorde hij in de finale twee doelpunten en werd hij uiteindelijk verkozen tot beste speler van het toernooi. In de internationale media wordt hij dan ook volop bejubeld. “Messi heeft zelfs mensen die niet geïnteresseerd zijn of de sport haten naar het voetbal geleid. Het mirakel van talent, dat elk vooroordeel vernietigt en ieders hart bereikt”, schrijft La Gazzetta dello Sport.

Ook het Spaanse Marca is onder de indruk, vooral door de lengte van Messi’s carrière. “Niemand slaagde erin om zo lang aan de top te blijven. Pelé was dertig tijdens zijn laatste WK in Mexico, Maradona was dezelfde leeftijd in Italië. Leo heeft op zijn 35ste de derde ster toegevoegd aan het Argentijnse shirt.” Het Franse L’Equipe zag een ‘legendarisch duel’ met Kylian Mbappé. "De beste speler aller tijden heeft het eindelijk gedaan. En dat in de beste voetbalmatch die deze planeet ooit heeft gezien", klinkt het dan weer bij The Sun.

BESTE OOIT
En ook in eigen land is het ontzag groot. “Voor Messi is dit de kers op de taart, dit is een bekroning van zijn fantastische carrière. Gedaan met de discussie over de GOAT. Ook voor zijn land is dit geweldig”, stelt analist Marc Degryse bij VTM Nieuws. "Doe dat vraagteken maar weg: Lionel Messi is de grootste ooit", klinkt het dan weer bij Ludo Vandewalle van Het Nieuwsblad.

LEES OOK: 'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

Messi is de beste voetballer ooit ...

Meest recent

'Newcastle wil Club Brugge van smaakmaker beroven'

Bij Club Brugge draaien ze geen goed seizoen, toch loopt er veel individueel talent rond in het Jan ...

12
12
'Anderlecht en JPL-club vechten pittige transferstrijd uit'

RSC Anderlecht schakelt duidelijk een versnelling hoger op de transfermarkt. Julien Heekeren ...

63
63
'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

121
121
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

26
26
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

23
23
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

113
113
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

23
23
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

160
160
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

281
281
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

91
91
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

125
125
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

90
90
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

99
99
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

309
309
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

126
126
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

119
119
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

76
76
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

521
521
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

253
253
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

29
29
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

648
648
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

401
401
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

431
431
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

94
94
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

385
385

Meer sportnieuws