MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

door
MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

Argentinië heeft zich zondagavond het wereldkampioenschap in Qatar gewonnen. In één van de meest zinderende WK-finales uit de geschiedenis kwam het na een 3-3-gelijkspel tegen Frankrijk tot een strafschoppenreeks en daarin trokken de Zuid-Amerikanen aan het langste einde. Supersterren Lionel Messi en Kylian Mbappé konden de show stelen met respectievelijk twee en drie doelpunten.


De Argentijnen toonden in de eerste helft duidelijk het meeste drang om te winnen. Onder impuls van uitblinker Angel Di Maria werden de weerloze Fransen bij de keel gegrepen. Halfweg de eerste periode leverde dat ook de openingstreffer op. Na een discutabele penalty, uitgelokt door Di Maria, kon Messi de score openen. En de Zuid-Amerikanen gingen gewoon door op hun elan. Na een puike counter was Di Maria het eindstation op weg naar de 2-0. Frankrijk kon daar amper iets tegenover zetten.

MBAPPÉ SCHIET WAKKER
Na de pauze kwam de wedstrijd meer in evenwicht, toch werd Argentinië niet bepaald zwaar onder druk gezet. Ondanks enkele wissels van bondscoach Didier Deschamps bleef Frankrijk lange tijd onmondig in het aanvallende compartiment. Zelfs Mbappé speelde een erg matige wedstrijd. Maar na geklungel van Nicolas Otamendi ging de bal in de 80ste minuut op de stip. Mbappé nam zijn verantwoordelijkheid en trapte de aansluitingstreffer binnen. En nog geen minuut later maakte hij de onwaarschijnlijke comeback compleet met een knappe volley.



Tegen alle verwachtingen in kwam het dus tot verlengingen. En daarin ging het spektakel gewoon voort. Bij Argentinië werd Lautaro Martinez tussen de lijnen gebracht. De spits van Internazionale kon voor het nodige doelgevaar zorgen, maar zoals wel vaker dit toernooi werkte hij zijn kansen niet af. Toch lag uitgerekend hij aan de basis van de 3-2. Een schot van Martinez werd immers gestopt door Hugo Lloris, waarop Messi de rebound kon binnen werken.

STRAFSCHOPPEN BESLISSEN
En toch was de finale nog niet volledig gespeeld. De Fransen moesten volop ten aanval trekken en konden wederom gelijk maken. Zo ging de bal op de stip wegens hands, waarop Mbappé zijn hattrick compleet maakte. In de absolute slotseconden liet invaller Randal Kolo Muani zelfs nog een uitstekende kans liggen, waarop het tot een strafschoppenreeks kwam. Daarin maakte de Argentijnse doelman Emiliano Martinez zijn reputatie als specialist waar door de poging van Kingsley Coman te stoppen. Toen ook Aurélien Tchouaméni miste, kon het Argentijnse feestje losbarsten. Gonzalo Montiel klaarde uiteindelijk de klus. Argentinië heeft zijn derde wereldtitel beet, het palmares van Messi is compleet.

Wie vond u het sterkst in de finale?

Meest recent

Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

11
11
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

16
16
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

6
6
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

41
41
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

178
178
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

61
61
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

47
47
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

88
88
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

143
143
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

86
86
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

50
50
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

62
62
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

149
149
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

36
36
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

147
147
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

29
29
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

125
125
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

225
225
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

68
68
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

319
319
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

198
198
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

191
191
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

129
129
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

90
90
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

121
121

Meer sportnieuws