MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

183 stemmen
MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

Argentinië heeft zich zondagavond het wereldkampioenschap in Qatar gewonnen. In één van de meest zinderende WK-finales uit de geschiedenis kwam het na een 3-3-gelijkspel tegen Frankrijk tot een strafschoppenreeks en daarin trokken de Zuid-Amerikanen aan het langste einde. Supersterren Lionel Messi en Kylian Mbappé konden de show stelen met respectievelijk twee en drie doelpunten.


De Argentijnen toonden in de eerste helft duidelijk het meeste drang om te winnen. Onder impuls van uitblinker Angel Di Maria werden de weerloze Fransen bij de keel gegrepen. Halfweg de eerste periode leverde dat ook de openingstreffer op. Na een discutabele penalty, uitgelokt door Di Maria, kon Messi de score openen. En de Zuid-Amerikanen gingen gewoon door op hun elan. Na een puike counter was Di Maria het eindstation op weg naar de 2-0. Frankrijk kon daar amper iets tegenover zetten.

MBAPPÉ SCHIET WAKKER
Na de pauze kwam de wedstrijd meer in evenwicht, toch werd Argentinië niet bepaald zwaar onder druk gezet. Ondanks enkele wissels van bondscoach Didier Deschamps bleef Frankrijk lange tijd onmondig in het aanvallende compartiment. Zelfs Mbappé speelde een erg matige wedstrijd. Maar na geklungel van Nicolas Otamendi ging de bal in de 80ste minuut op de stip. Mbappé nam zijn verantwoordelijkheid en trapte de aansluitingstreffer binnen. En nog geen minuut later maakte hij de onwaarschijnlijke comeback compleet met een knappe volley.



Tegen alle verwachtingen in kwam het dus tot verlengingen. En daarin ging het spektakel gewoon voort. Bij Argentinië werd Lautaro Martinez tussen de lijnen gebracht. De spits van Internazionale kon voor het nodige doelgevaar zorgen, maar zoals wel vaker dit toernooi werkte hij zijn kansen niet af. Toch lag uitgerekend hij aan de basis van de 3-2. Een schot van Martinez werd immers gestopt door Hugo Lloris, waarop Messi de rebound kon binnen werken.

STRAFSCHOPPEN BESLISSEN
En toch was de finale nog niet volledig gespeeld. De Fransen moesten volop ten aanval trekken en konden wederom gelijk maken. Zo ging de bal op de stip wegens hands, waarop Mbappé zijn hattrick compleet maakte. In de absolute slotseconden liet invaller Randal Kolo Muani zelfs nog een uitstekende kans liggen, waarop het tot een strafschoppenreeks kwam. Daarin maakte de Argentijnse doelman Emiliano Martinez zijn reputatie als specialist waar door de poging van Kingsley Coman te stoppen. Toen ook Aurélien Tchouaméni miste, kon het Argentijnse feestje losbarsten. Gonzalo Montiel klaarde uiteindelijk de klus. Argentinië heeft zijn derde wereldtitel beet, het palmares van Messi is compleet.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Wie vond u het sterkst in de finale?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

84
84
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

213
213
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

827
827
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

96
96
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

151
151
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

61
61
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

68
68
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

161
161
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

187
187
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

155
155
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

383
383
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

201
201
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

857
857
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

520
520
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws