MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

door
MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

Argentinië heeft zich zondagavond het wereldkampioenschap in Qatar gewonnen. In één van de meest zinderende WK-finales uit de geschiedenis kwam het na een 3-3-gelijkspel tegen Frankrijk tot een strafschoppenreeks en daarin trokken de Zuid-Amerikanen aan het langste einde. Supersterren Lionel Messi en Kylian Mbappé konden de show stelen met respectievelijk twee en drie doelpunten.


De Argentijnen toonden in de eerste helft duidelijk het meeste drang om te winnen. Onder impuls van uitblinker Angel Di Maria werden de weerloze Fransen bij de keel gegrepen. Halfweg de eerste periode leverde dat ook de openingstreffer op. Na een discutabele penalty, uitgelokt door Di Maria, kon Messi de score openen. En de Zuid-Amerikanen gingen gewoon door op hun elan. Na een puike counter was Di Maria het eindstation op weg naar de 2-0. Frankrijk kon daar amper iets tegenover zetten.

MBAPPÉ SCHIET WAKKER
Na de pauze kwam de wedstrijd meer in evenwicht, toch werd Argentinië niet bepaald zwaar onder druk gezet. Ondanks enkele wissels van bondscoach Didier Deschamps bleef Frankrijk lange tijd onmondig in het aanvallende compartiment. Zelfs Mbappé speelde een erg matige wedstrijd. Maar na geklungel van Nicolas Otamendi ging de bal in de 80ste minuut op de stip. Mbappé nam zijn verantwoordelijkheid en trapte de aansluitingstreffer binnen. En nog geen minuut later maakte hij de onwaarschijnlijke comeback compleet met een knappe volley.



Tegen alle verwachtingen in kwam het dus tot verlengingen. En daarin ging het spektakel gewoon voort. Bij Argentinië werd Lautaro Martinez tussen de lijnen gebracht. De spits van Internazionale kon voor het nodige doelgevaar zorgen, maar zoals wel vaker dit toernooi werkte hij zijn kansen niet af. Toch lag uitgerekend hij aan de basis van de 3-2. Een schot van Martinez werd immers gestopt door Hugo Lloris, waarop Messi de rebound kon binnen werken.

STRAFSCHOPPEN BESLISSEN
En toch was de finale nog niet volledig gespeeld. De Fransen moesten volop ten aanval trekken en konden wederom gelijk maken. Zo ging de bal op de stip wegens hands, waarop Mbappé zijn hattrick compleet maakte. In de absolute slotseconden liet invaller Randal Kolo Muani zelfs nog een uitstekende kans liggen, waarop het tot een strafschoppenreeks kwam. Daarin maakte de Argentijnse doelman Emiliano Martinez zijn reputatie als specialist waar door de poging van Kingsley Coman te stoppen. Toen ook Aurélien Tchouaméni miste, kon het Argentijnse feestje losbarsten. Gonzalo Montiel klaarde uiteindelijk de klus. Argentinië heeft zijn derde wereldtitel beet, het palmares van Messi is compleet.

Wie vond u het sterkst in de finale?

Meest recent

"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

11
11
“Aanstellerij of spijt?”: BV fileert snoeihard Tom Waes

Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar meermaals het ...

4
4
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

69
69
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

10
10
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

37
37
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

46
46
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

47
47
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

683
683
Selecties Africa Cup: zo worden Belgische clubs getroffen

Het zal de komende weken puzzelen worden voor een aantal Belgische clubs. Op 21 december gaat in ...

135
135
Standard haalt opgelucht adem na angstwekkend moment

Standard beleefde vrijdag een tegenvallende avond. Met een pijnlijke thuisnederlaag tegen OHL gooide ...

40
40
OHL kraait victorie: "Mazzu was deze week boos"

Oud-Heverlee Leuven won met 0-1 op het veld van Standard. Een zeer goede zege voor de troepen van ...

34
34
STVV met ongekende weelde: klasbak staat op ontploffen

Bij STVV hebben ze al jaren best een goed transferbeleid. Daarmee werd de club financieel gezond ...

78
78
‘KRC Genk neemt beslissing over komst spits’

KRC Genk gaat in de mercato geen gekke dingen doen. Financieel is dat ook niet echt mogelijk, al kan ...

324
324
Done deal: OHL legt miljoenen op tafel voor aanwinst

OH Leuven won met 0-1 van Standard, wat de club héél veel deugd deed. Die match zorgde ...

46
46
Anderlecht aan zet: 'no-brainer' bij 'onmisbare' pion

RSC Anderlecht wil dit seizoen stiekem zeker een prijs winnen. Union SG en Club Brugge lijken toch ...

213
213
Vrancken ziet STVV-topper vertrekken: "Wellicht in de zomer"

Bij STVV weten ze nu al dat er in 2026 een aantal sterkhouders de club gaan verlaten. Dat is het lot ...

69
69
Grote surprise in WK-selectie? "Of het nu realistisch is ..."

Nu de loting voor de groepsfase vastligt en de logistieke puzzel bijna gelegd is, kan bondscoach ...

70
70
'Malinovskyi plots in de running voor droomtransfer'

Verschillende oud-spelers uit de Jupiler Pro League maken momenteel het mooie weer op de ...

296
296
Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

Ivan Leko maakte deze week een veelbesproken rentree als hoofdcoach van Club Brugge. Op termijn zal ...

470
470
Januari-transfer De Cat? CEO Anderlecht doet bekentenis

Terwijl Besnik Hasi zijn troepen klaarstoomt voor de laatste wedstrijden van 2025, is het management ...

439
439
Marc Coucke gaat volledig los: "Alle spelregels veranderen!"

Marc Coucke is voor het brede publiek vooral de eigenaar van RSC Anderlecht, maar wie hem kent, weet ...

122
122
Job aan zijden draadje: Fink spreekt open over Genk-ontslag

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

294
294
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest smaakmaker, knaltransfer Sadiki'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

409
409
“Pure diefstal!” - Messi veroorzaakt ongeziene chaos

Lionel Messi is een globale superster en dat werd nog maar eens duidelijk in India. Samen met Luis ...

60
60
Na Annelien Coorevits: Olivier Deschacht met liefdesbom

Olivier Deschacht was jarenlang een vaste waarde en een icoon bij RSC Anderlecht. Vandaag kennen ...

159
159

Meer sportnieuws