MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

door
MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

Argentinië heeft zich zondagavond het wereldkampioenschap in Qatar gewonnen. In één van de meest zinderende WK-finales uit de geschiedenis kwam het na een 3-3-gelijkspel tegen Frankrijk tot een strafschoppenreeks en daarin trokken de Zuid-Amerikanen aan het langste einde. Supersterren Lionel Messi en Kylian Mbappé konden de show stelen met respectievelijk twee en drie doelpunten.


De Argentijnen toonden in de eerste helft duidelijk het meeste drang om te winnen. Onder impuls van uitblinker Angel Di Maria werden de weerloze Fransen bij de keel gegrepen. Halfweg de eerste periode leverde dat ook de openingstreffer op. Na een discutabele penalty, uitgelokt door Di Maria, kon Messi de score openen. En de Zuid-Amerikanen gingen gewoon door op hun elan. Na een puike counter was Di Maria het eindstation op weg naar de 2-0. Frankrijk kon daar amper iets tegenover zetten.

MBAPPÉ SCHIET WAKKER
Na de pauze kwam de wedstrijd meer in evenwicht, toch werd Argentinië niet bepaald zwaar onder druk gezet. Ondanks enkele wissels van bondscoach Didier Deschamps bleef Frankrijk lange tijd onmondig in het aanvallende compartiment. Zelfs Mbappé speelde een erg matige wedstrijd. Maar na geklungel van Nicolas Otamendi ging de bal in de 80ste minuut op de stip. Mbappé nam zijn verantwoordelijkheid en trapte de aansluitingstreffer binnen. En nog geen minuut later maakte hij de onwaarschijnlijke comeback compleet met een knappe volley.



Tegen alle verwachtingen in kwam het dus tot verlengingen. En daarin ging het spektakel gewoon voort. Bij Argentinië werd Lautaro Martinez tussen de lijnen gebracht. De spits van Internazionale kon voor het nodige doelgevaar zorgen, maar zoals wel vaker dit toernooi werkte hij zijn kansen niet af. Toch lag uitgerekend hij aan de basis van de 3-2. Een schot van Martinez werd immers gestopt door Hugo Lloris, waarop Messi de rebound kon binnen werken.

STRAFSCHOPPEN BESLISSEN
En toch was de finale nog niet volledig gespeeld. De Fransen moesten volop ten aanval trekken en konden wederom gelijk maken. Zo ging de bal op de stip wegens hands, waarop Mbappé zijn hattrick compleet maakte. In de absolute slotseconden liet invaller Randal Kolo Muani zelfs nog een uitstekende kans liggen, waarop het tot een strafschoppenreeks kwam. Daarin maakte de Argentijnse doelman Emiliano Martinez zijn reputatie als specialist waar door de poging van Kingsley Coman te stoppen. Toen ook Aurélien Tchouaméni miste, kon het Argentijnse feestje losbarsten. Gonzalo Montiel klaarde uiteindelijk de klus. Argentinië heeft zijn derde wereldtitel beet, het palmares van Messi is compleet.

LEES OOK: 'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Wie vond u het sterkst in de finale?

Meest recent

'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Tenzij hij in de play-offs alsnog een nieuw contract afdwingt, oogt de toekomst van Simon Mignolet ...

27
27
Familiedrama bij de Beckhams ontspoort helemaal

De spanningen binnen de familie van David Beckham en Victoria Beckham slepen al een hele tijd aan, ...

3
3
Felle uithaal naar Leko: “Ik was teleurgesteld in hem”

In december keerde Ivan Leko terug bij Club Brugge, met als voornaamste opdracht om weer vuur in het ...

25
25
'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

76
76
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

127
127
Korte boodschap van Noa Lang zorgt voor grote onrust

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

23
23
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

94
94
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

51
51
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

128
128
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

119
119
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

168
168
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

140
140
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

61
61
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

83
83
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

229
229
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

347
347
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

170
170
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

92
92
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

39
39
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

460
460
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

67
67
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

180
180
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

560
560
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

342
342
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

116
116

Meer sportnieuws