MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

door
MESSI WERELDKAMPIOEN! Argentinië slaat toe na krankzinnige finale

Argentinië heeft zich zondagavond het wereldkampioenschap in Qatar gewonnen. In één van de meest zinderende WK-finales uit de geschiedenis kwam het na een 3-3-gelijkspel tegen Frankrijk tot een strafschoppenreeks en daarin trokken de Zuid-Amerikanen aan het langste einde. Supersterren Lionel Messi en Kylian Mbappé konden de show stelen met respectievelijk twee en drie doelpunten.


De Argentijnen toonden in de eerste helft duidelijk het meeste drang om te winnen. Onder impuls van uitblinker Angel Di Maria werden de weerloze Fransen bij de keel gegrepen. Halfweg de eerste periode leverde dat ook de openingstreffer op. Na een discutabele penalty, uitgelokt door Di Maria, kon Messi de score openen. En de Zuid-Amerikanen gingen gewoon door op hun elan. Na een puike counter was Di Maria het eindstation op weg naar de 2-0. Frankrijk kon daar amper iets tegenover zetten.

MBAPPÉ SCHIET WAKKER
Na de pauze kwam de wedstrijd meer in evenwicht, toch werd Argentinië niet bepaald zwaar onder druk gezet. Ondanks enkele wissels van bondscoach Didier Deschamps bleef Frankrijk lange tijd onmondig in het aanvallende compartiment. Zelfs Mbappé speelde een erg matige wedstrijd. Maar na geklungel van Nicolas Otamendi ging de bal in de 80ste minuut op de stip. Mbappé nam zijn verantwoordelijkheid en trapte de aansluitingstreffer binnen. En nog geen minuut later maakte hij de onwaarschijnlijke comeback compleet met een knappe volley.



Tegen alle verwachtingen in kwam het dus tot verlengingen. En daarin ging het spektakel gewoon voort. Bij Argentinië werd Lautaro Martinez tussen de lijnen gebracht. De spits van Internazionale kon voor het nodige doelgevaar zorgen, maar zoals wel vaker dit toernooi werkte hij zijn kansen niet af. Toch lag uitgerekend hij aan de basis van de 3-2. Een schot van Martinez werd immers gestopt door Hugo Lloris, waarop Messi de rebound kon binnen werken.

STRAFSCHOPPEN BESLISSEN
En toch was de finale nog niet volledig gespeeld. De Fransen moesten volop ten aanval trekken en konden wederom gelijk maken. Zo ging de bal op de stip wegens hands, waarop Mbappé zijn hattrick compleet maakte. In de absolute slotseconden liet invaller Randal Kolo Muani zelfs nog een uitstekende kans liggen, waarop het tot een strafschoppenreeks kwam. Daarin maakte de Argentijnse doelman Emiliano Martinez zijn reputatie als specialist waar door de poging van Kingsley Coman te stoppen. Toen ook Aurélien Tchouaméni miste, kon het Argentijnse feestje losbarsten. Gonzalo Montiel klaarde uiteindelijk de klus. Argentinië heeft zijn derde wereldtitel beet, het palmares van Messi is compleet.

Wie vond u het sterkst in de finale?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

104
104
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

42
42
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

23
23
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

95
95
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

264
264
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

153
153
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

316
316
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

157
157
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

202
202
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

619
619
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

739
739
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

376
376
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

458
458
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

401
401
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

379
379
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

595
595
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

461
461
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

236
236
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws