Gelukje voor Argentijnen: "Was géén strafschop"

door
Gelukje voor Argentijnen:

Frankrijk wou zondagnamiddag beslag leggen op zijn tweede wereldtitel op rij. Maar in de eerste helft van de finale botsten Les Bleus op een veel sterker en gretiger Argentinië. Het waren dan ook de Zuid-Amerikanen die met een dubbele voorsprong de rust konden ingaan.


Niet Lionel Messi maar Angel Di Maria kroonde zich in de eerste periode tot de grote uitblinker. De flankaanvaller van Juventus tekende zelf voor de 2-0 na een uitstekende counter. En eerder had hij ook al de penalty uitgelokt die leidde tot de openingstreffer. Ousmane Dembélé liet zijn voetje iets te lang hangen en daar wist de Di Maria optimaal van te profiteren. Maar die beslissing van de wedstrijdleiding deed wel heel wat stof opwaaien.

Ook bij Villa Sporza werd de bewuste fase druk besproken. En analiste Imke Courtois had een duidelijk oordeel klaar. "Ik vind het absoluut geen strafschop", klonk het klaar en duidelijk. "Het been van Dembélé staat gewoon op de grond en het is Di Maria die dat been raakt. Ik vond de penalty op Gvardiol (in Marokko-Kroatië, red.) die niet gefloten werd, ook veel meer een penalty dan dit."

GEEN VAR
Ook collega-analisten Youri Mulder en Wesley Sonck sloten zich aan bij Courtois. Beide heren vonden trouwens dat een VAR-interventie op zijn plaats was. Of dat de scheidsrechter op zijn minst naar het scherm moest gaan kijken. "Het is misschien voor discussie vatbaar. Maar zoals heel vaak dit toernooi gaat de scheidsrechter niet kijken. Dat vind ik vreemd", aldus Sonck.

Bij zo'n fases moet de ref altijd naar het scherm gaan kijken ...

Meest recent

Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

26
26
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

71
71
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

67
67
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2153
2153
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

274
274
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

175
175
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

196
196
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

150
150
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

292
292
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

152
152
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

987
987
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

368
368
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1285
1285
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

423
423
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

65
65
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

100
100
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

485
485
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

432
432
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

116
116
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

417
417
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

147
147
Groot mysterie rond Doku: Guardiola voedt geruchten

Jérémy Doku is dit seizoen onmisbaar voor Manchester City. De buitenspeler is een ...

235
235
Zware uithaal: emotionele Roef maakt korte metten met Leko

Het zijn harde tijden voor KAA Gent. Ivan Leko verliet de club plots voor Club Brugge en ook onder ...

546
546
Volgend JPL-ontslag aanstaande? Vandenbempt legt uit

Union SG, Club Brugge, AA Gent, Standard en Royal Antwerp FC wisselden allemaal al van trainer. ...

392
392
Tranen en gif: WK-darts breekt Antwerp-fan Van den Bergh

Het is voorlopig een absoluut horror-WK voor de Belgen in Ally Pally. Gisteren ging met Antwerp-fan ...

101
101

Meer sportnieuws