Gelukje voor Argentijnen: "Was géén strafschop"

110 stemmen
Gelukje voor Argentijnen:

Frankrijk wou zondagnamiddag beslag leggen op zijn tweede wereldtitel op rij. Maar in de eerste helft van de finale botsten Les Bleus op een veel sterker en gretiger Argentinië. Het waren dan ook de Zuid-Amerikanen die met een dubbele voorsprong de rust konden ingaan.


Niet Lionel Messi maar Angel Di Maria kroonde zich in de eerste periode tot de grote uitblinker. De flankaanvaller van Juventus tekende zelf voor de 2-0 na een uitstekende counter. En eerder had hij ook al de penalty uitgelokt die leidde tot de openingstreffer. Ousmane Dembélé liet zijn voetje iets te lang hangen en daar wist de Di Maria optimaal van te profiteren. Maar die beslissing van de wedstrijdleiding deed wel heel wat stof opwaaien.

Ook bij Villa Sporza werd de bewuste fase druk besproken. En analiste Imke Courtois had een duidelijk oordeel klaar. "Ik vind het absoluut geen strafschop", klonk het klaar en duidelijk. "Het been van Dembélé staat gewoon op de grond en het is Di Maria die dat been raakt. Ik vond de penalty op Gvardiol (in Marokko-Kroatië, red.) die niet gefloten werd, ook veel meer een penalty dan dit."

GEEN VAR
Ook collega-analisten Youri Mulder en Wesley Sonck sloten zich aan bij Courtois. Beide heren vonden trouwens dat een VAR-interventie op zijn plaats was. Of dat de scheidsrechter op zijn minst naar het scherm moest gaan kijken. "Het is misschien voor discussie vatbaar. Maar zoals heel vaak dit toernooi gaat de scheidsrechter niet kijken. Dat vind ik vreemd", aldus Sonck.

LEES OOK: Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Bij zo'n fases moet de ref altijd naar het scherm gaan kijken ...

Meest recent

WK-selecties: Duitsland met Neuer, Anderlecht-speler beloond

De start van het WK nadert met rasse schreden en alsmaar meer landen maken hun selecties bekend. ...

1
1
'Union neemt duidelijk standpunt in over Hubert'

In principe hebben ze nog een waterkansje, maar bij Union rekenen ze er niet meer op dat ze nog ...

29
29
'Taquin neemt verrassende beslissing over nieuwe job'

Er lijkt in de Jupiler Pro League een stevige stoelendans op til te staan onder de trainers. Bij La ...

13
13
Romero reageert op terugkeer naar Club Brugge

Er liggen komende zomer heel wat transferdossiers op tafel bij Club Brugge. Er zullen onder meer ...

194
194
'Lyon hakt knoop door over transfers Fofana en Mangala'

Rudi Garcia moest zware knopen doorhakken om tot 26 Rode Duivels voor het WK te komen. Malick Fofana ...

27
27
TRANSFERUURTJE: 'Club druk in de weer, Hoefkens terug in JPL'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

156
156
‘Lionel Messi lonkt nieuwe superster naar Inter Miami’

Het Inter Miami van Lionel Messi won vorig seizoen de MLS. De Argentijnse superster lokte al ...

20
20
Mignolet bakt het bruin: "We moeten ons niet inhouden hé"

Terwijl Club Brugge zich opmaakt voor mogelijk titelnieuws, liet Simon Mignolet zich van een totaal ...

114
114
Duivels trio al zeker van verrassende basisplaats op WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada sluipt dichterbij. Op clubniveau worden de prijzen ...

149
149
'Union wil verbazen met transfer van 25 miljoen'

Voor Union eindigt het seizoen een beetje met een valse noot nadat het de titel verloor met een ...

115
115
OHL neemt afscheid van icoon en nog 2 spelers

Komend weekend wordt er een punt gezet achter het Belgische voetbalseizoen en dat betekent dat de ...

68
68
'Brazilië houdt de adem in: Neymar valt uit'

Maandenlang was het in Brazilië een thema of Neymar al dan niet mee zou mogen naar het WK. ...

52
52
'Club Brugge komt te laat: transfertarget gekaapt'

Club Brugge hoopt straks in Mechelen de landstitel helemaal over de streep te trekken. Daarna kan ...

281
281
Tielemans in de zevende hemel na eerste Europese trofee

De Europa League was donderdagavond een prooi voor Aston Villa. De Engelsen klopten in de finale ...

27
27
'Eerste knaltransfer STVV: 8 miljoen euro'

STVV is op twee speeldagen van het einde als enige in de Champions' Play-Off al zeker van zijn lot. ...

111
111
Slaat STVV alsnog grote transferslag?

STVV speelt nog twee galamatchen tegen RSC Anderlecht en KV Mechelen. Nadien zal blijken wie STVV ...

206
206
Anderlecht krijgt énorme buitenkans op ex-kampioenenmaker

RSC Anderlecht gaat komende zomer wellicht een nieuwe trainer aanstellen. De Brusselaars zullen de ...

651
651
Overmars geeft transferplannen van Antwerp prijs

Marc Overmars moet aan de bak. Hij zal zich nog eens moeten bewijzen als sportief directeur, want de ...

502
502
Alderweireld doorbreekt taboe: verborgen strijd raakt diep

Toby Alderweireld kende een carrière waar miljoenen voetballers alleen maar van kunnen ...

62
62
Jashari komt met straffe Club Brugge-onthulling

Ardon Jashari vertrok afgelopen zomer met slaande deuren bij Club Brugge. Hij trok naar AC Milan, ...

580
580
Grootste nachtmerrie Verhaeghe wordt plots werkelijkheid

Club Brugge viert sportief hoogdagen, maar achter de schermen hangt een groot probleem boven Jan ...

632
632
Beerschot speelt open kaart over toekomst Messoudi

Beerschot verloor in de Promotion Finale in de Challenger Pro League. Lommel SK was daarin een ...

317
317
'Plots drie stevige vertrekkers bij STVV'

STVV speelt vanavond in en tegen RSC Anderlecht. De kans is groot dat een aantal jongens rust ...

284
284
Via Lommel (ooit) naar Man City? "Eerst met Lommel in JPL"

Lommel SK hoopt in de terugmatch tegen FCV Dender de promotie naar de Jupiler Pro League te kunnen ...

52
52
Lichtpunt bij Anderlecht: dan toch ‘gouden transfer’?

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen. Er waren héél weinig lichtpunten, maar ...

402
402

Meer sportnieuws