Update: Argentijnen zien titularis in extremis afhaken

340 stemmen
Update: Argentijnen zien titularis in extremis afhaken

Na een viertal weken van voetbal op het hoogste niveau, volgt zondagnamiddag de climax van het wereldkampioenschap voetbal. Tijdens de finale in het Lusail Stadium kruisen Argentinië en Frankrijk met mekaar de degens. De aftrap wordt gegeven om 16u, inmiddels zijn ook de basisploegen bekend.


De Argentijnen wonnen in hun halve finale met overtuigende 3-0-cijfers van Kroatië, toch besluit bondscoach Lionel Scaloni om te schuiven met zijn basispionnen. Zo verliest Nicolas Tagliafico zijn basisstek, hij moet opnieuw plaatsmaken voor Marcos Acuña. De grootste verrassing in de basiself is echter Angel Di Maria. De routinier van Juventus was na de groepsfase uit de basiself gevallen, maar krijgt nu een kans op revanche. Di Maria krijgt de voorkeur op Leandro Paredes, de Argentijnen lijken het dus iets aanvallender te gaan aanpakken.

Bij Frankrijk was het de voorbije dagen bang afwachten nadat de selectie werd geteisterd door een griepvirus. Maar uiteindelijk kan bondscoach Didier Deschamps rekenen op zijn type-ploeg. Adrien Rabiot en Dayot Upamecano nemen hun basisplek dus weer in. Ook Olivier Giroud start gewoon in de basis. Zijn knieproblemen blijken goed mee te vallen.

UPDATE 15u11
In aanloop naar de aftrap hebben de Argentijnen alsnog moeten sleutelen aan hun basiself. Acuña kampt immers met fysieke problemen en is onvoldoende fit om te starten. Hierdoor verschijnt Tagliafico dan toch aan de aftrap. Voorts kan Scaloni op zijn voorziene basiself rekenen.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Wie wordt wereldkampioen?

Meest recent

Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

23
23
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

18
18
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

10
10
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

33
33
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

81
81
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

185
185
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

23
23
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

165
165
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

28
28
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

331
331
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

163
163
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

446
446
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

368
368
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

655
655
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

243
243
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

357
357
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

171
171
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

576
576
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

645
645
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

434
434
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

678
678
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

497
497
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

125
125

Meer sportnieuws