"Sta niet te springen om Belgisch bondscoach te worden"

door

Wie gaat de nieuwe bondscoach worden van België? Op die vraag is het nog enkele weken wachten. Heel wat namen passeren de revue, maar de Belgische voetbalbond kan ook al een aantal namen schrappen. Wouter Vrancken heeft geen interesse in de job.


Vrancken werd de afgelopen weken naar voren geschoven door ex-Rode Duivels Steven Defour en Radja Nainggolan. Vrancken kreeg bij Sporza de vraag wat hij vindt van de lof van Nainggolan en Defour. "Dat is natuurlijk heel leuk dat ze dat zeggen, maar verder zoek ik daar niets achter. Ik sta op dit moment niet te springen voor die functie, maar de appreciatie is wel leuk", aldus de coach.

Vrancken vindt het goed dat er een nieuwe coach komt. "Het is voor iedereen goed dat er een nieuwe wind zal komen waaien. Al is het afwachten wie die coach wordt", zei hij nog. De afgelopen weken deden de namen van Vincent Kompany, Philippe Clement en Hein Vanhaezebrouck de ronde. Vooral die laatste liet de deur voor de Rode Duivels toch wel op een kier staan

BUITENLANDER

Toch is de kans groot dat er opnieuw een buitenlander zal aangesteld worden. De KBVB schreef de volgende profielschets uit: "Onze nieuwe bondscoach is resoluut ambitieus en heeft de nodige internationale ervaring op topniveau, voetbaltactische kennis en inzichten alsook de juiste persoonlijke skills. We zoeken een serial winner met ervaring in het managen van topspelers. De nieuwe bondscoach weet hoe hij moet inzetten op het creëren van een hechte groep en hoe hij jonge spelers moet integreren. Hij is een tactisch expert die zijn keuzes ondersteunt met data, technologie en objectieve parameters en maakt gebruik van de sportieve expertise en structuur van de KBVB. Hij weet hoe prijzen te pakken in topcompetities. De nieuwe bondscoach is een ambassadeur voor het Belgisch voetbal, draagt de KBVB waarden mee uit en is fulltime beschikbaar", lezen we in de omschrijving van de volgende selectieheer."

LEES OOK: Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Zal Vrancken ooit bondscoach worden?

Meest recent

DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Het Belgische profvoetbal zal ook volgend seizoen te zien zijn bij DAZN. Dat maakten advocaten van ...

32
32
'Rumoer bij Club Brugge: Leko helemaal klaar met één speler'

Club Brugge moet zich woensdagavond op eigen veld tegen KV Mechelen herpakken na de dure nederlaag ...

78
78
Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

46
46
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

11
11
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

54
54
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

52
52
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

92
92
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

130
130
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

131
131
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

120
120
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

82
82
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

91
91
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

375
375
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

99
99
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

55
55
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

206
206
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

228
228
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

310
310
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

167
167
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

210
210
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

454
454
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

112
112
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

652
652
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

356
356

Meer sportnieuws