Straffe Benson schiet Burnley naar indrukwekkende reeks

door
Straffe Benson schiet Burnley naar indrukwekkende reeks

Vincent Kompany raast met Burnley doorheen de Championschip. De Engelse club nam het vandaag op tegen Middlesbrough, een team dat ook in vorm was. Op Turf Moor genoten ze weer van een prachtige voetbalnamiddag, want er werd met 3-1 gewonnen. Burnley blijft indruk maken.


In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar nog in evenwicht en het stond 0-0. In de tweede helft brak de wedstrijd helemaal los. Duncan Watmore scoorde na vier minuten in de tweede periode de 0-1 en Burnley moest dus achtervolgen. Maar Kompany heeft van zijn ploeg een zeer weerbaar team gemaakt, dat bovendien zeer aantrekkelijk voetbal speelt. Ook vandaag weer.

KLOOF GROEIT

Kompany is altijd een voorstander geweest van flankaanvallers met veel technisch vermogen en met Manuel Benson heeft hij er zo één. De ex-speler van Antwerp scoorde twee keer in zeven minuten en zette zijn team zo op 2-1. Voor de linkspoot staan er nu al 8 goals en 3 assists achter zijn naam in 20 competitieduels. Enkele minuten later werd het 3-1 na een own-goal en game over voor de bezoekers.

Burnley blijft onder Kompany bijzonder sterk voor de dag komen. Door deze overwinning zetten ze hun straffe reeks verder. In de laatste 11 competitieduels werden er 9 gewonnen. Burnley verloor 1 keer en speelde 1 keer gelijk. Kompany boekte dus een 28 op 33 en dat met een doelsaldo van 27 voor en 12 tegen. Burnley staat eerste met 6 punten meer dan de nummer twee. Het speelde wel één wedstrijd meer. De eerste twee promoveren naar de Premier League en Watford, dat derde staat met evenveel gespeelde wedstrijden, staat 10 punten in het krijt. Het ziet er dus stilaan zeer goed uit voor Kompany & co.

LEES OOK: Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Gaat Kompany promoveren met Burnley?

Meest recent

Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

76
76
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

38
38
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

442
442
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

84
84
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

282
282
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

77
77
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

374
374
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

363
363
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

123
123
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

435
435
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

258
258
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

456
456
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

518
518
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

426
426
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

185
185
Club Brugge versus Anderlecht: transferoorlog barst los

Vrede op aarde allemaal goed en wel, de voorbije weken had de Jupiler Pro League toch meer weg van ...

261
261
Hazard verbaast vriend en vijand met toekomstplannen

Na een fraaie reeks van 16 op 21 hoopt RSC Anderlecht het jaar vrijdag tegen Charleroi in schoonheid ...

352
352
Kerstmis in de JPL: het verlanglijstje van elke club

De komende dagen staan de laatste matchen van het jaar nog op het programma, maar op Kerstmis ...

228
228
'Raskin mag kruis maken over knaltransfer'

Voor Nicolas Raskin was 2025 het jaar van de grote doorbraak bij de Rode Duivels. De 24-jarige ...

95
95
Alweer straffe transfer Union: "Ik zei meteen ja"

Elk seizoen moet Union weer opnieuw beginnen, maar elk seizoen slaagt de landskampioen er toch weer ...

225
225
'Charleroi hakt trainersknoop door'

De voorbije weken was er een heuse trainerswals bij de Belgische topclubs. KRC Genk stelde na het ...

210
210
Godts krijgt schop onder de kont: "Als het eruit komt..."

Ajax beleefde een moeilijke eersteseizoenshelft, al leek er de laatste weken toch beterschap ...

63
63
'Arsenal grijpt mis bij Club Brugge'

Club Brugge zag in 2025 de nodige sterkhouders vertrekken en in 2026 lijkt dat scenario zich opnieuw ...

692
692
Euvrard trekt straffe vergelijking tussen Standard en STVV

De komende dagen krijgen we kerstvoetbal in de Jupiler Pro League, met daarbij enkele stevige ...

127
127
'Barça rooft België leeg: ook deal met AA Gent?'

FC Barcelona lijkt de voorbije maanden volop kennis gemaakt te hebben met België. De Spaanse ...

668
668

Meer sportnieuws