Straffe Benson schiet Burnley naar indrukwekkende reeks

296 stemmen
Straffe Benson schiet Burnley naar indrukwekkende reeks

Vincent Kompany raast met Burnley doorheen de Championschip. De Engelse club nam het vandaag op tegen Middlesbrough, een team dat ook in vorm was. Op Turf Moor genoten ze weer van een prachtige voetbalnamiddag, want er werd met 3-1 gewonnen. Burnley blijft indruk maken.


In de eerste helft hielden beide ploegen elkaar nog in evenwicht en het stond 0-0. In de tweede helft brak de wedstrijd helemaal los. Duncan Watmore scoorde na vier minuten in de tweede periode de 0-1 en Burnley moest dus achtervolgen. Maar Kompany heeft van zijn ploeg een zeer weerbaar team gemaakt, dat bovendien zeer aantrekkelijk voetbal speelt. Ook vandaag weer.

KLOOF GROEIT

Kompany is altijd een voorstander geweest van flankaanvallers met veel technisch vermogen en met Manuel Benson heeft hij er zo één. De ex-speler van Antwerp scoorde twee keer in zeven minuten en zette zijn team zo op 2-1. Voor de linkspoot staan er nu al 8 goals en 3 assists achter zijn naam in 20 competitieduels. Enkele minuten later werd het 3-1 na een own-goal en game over voor de bezoekers.

Burnley blijft onder Kompany bijzonder sterk voor de dag komen. Door deze overwinning zetten ze hun straffe reeks verder. In de laatste 11 competitieduels werden er 9 gewonnen. Burnley verloor 1 keer en speelde 1 keer gelijk. Kompany boekte dus een 28 op 33 en dat met een doelsaldo van 27 voor en 12 tegen. Burnley staat eerste met 6 punten meer dan de nummer twee. Het speelde wel één wedstrijd meer. De eerste twee promoveren naar de Premier League en Watford, dat derde staat met evenveel gespeelde wedstrijden, staat 10 punten in het krijt. Het ziet er dus stilaan zeer goed uit voor Kompany & co.

Gaat Kompany promoveren met Burnley?

Meest recent

‘Beerschot bindt trio: nieuwe toptransfer onderweg’

Beerschot zal morgen aan de voorbereiding voor het nieuwe seizoen beginnen. De Kielse Ratten zijn ...

4
4
Courtois weet exact wat er beter moet tegen Iran

De Rode Duivels nemen het zondag op tegen Iran in de tweede groepswedstrijd van het WK in de ...

6
6
'Beerschot strikt speler Club Brugge, sterkhouder weg'

Beerschot gaat komend seizoen voluit voor promotie. De Kielse Ratten gaan weldra een aantal ...

44
44
Courtois doet opvallende oproep aan Belgische pers

Thibaut Courtois heeft altijd goede teksten als hij met de media spreekt. Weinig tot geen ...

31
31
'Anderlecht en Schalke 04 voeren pittige onderhandelingen'

Bij RSC Anderlecht begint er duidelijk beweging in de transfers te komen en weldra komt er ook een ...

225
225
Garcia grijpt in: 'zware WK-optater voor Hans Vanaken'

De Rode Duivels kruisen zondagavond de degens met Iran tijdens hun tweede wedstrijd op het WK 2026. ...

430
430
'Anderlecht houdt adem in: De Cat-doorbraak in zicht'

Bij RSC Anderlecht staan dit weekend de medische en fysieke proeven op het programma, vanaf volgende ...

259
259
Mechele eruit voor Debast? "In België geen betere verdedigers"

Volgens de laatste berichten uit de VS verloopt de revalidatie van Zeno Debast voorspoedig. En dus ...

266
266
Anderlecht aast op straffe deal met man van 10 miljoen

Anderlecht lijkt een grote slag geslaan te hebben op de transfermarkt. Paars-wit is ver gegaan voor ...

252
252
Saibari bezorgt Marokko droomstart, Brazilië soort er drie

Brazilië heeft vrijdagnacht zoals verwacht de maat genomen van Haïti en haalde het met ...

34
34
Wat een afgang! Turkije sneuvelt op WK ondanks bizar rood

Voor Turkije zit het wereldkampioenschap er na amper twee wedstrijden op. De Turken verloren ...

214
214
Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

24
24
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

225
225
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

33
33
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

36
36
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

81
81
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

133
133
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

189
189
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

863
863
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

181
181
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

232
232
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

221
221
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

213
213
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

304
304
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

55
55

Meer sportnieuws