Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

door
Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

Een tweetal dagen voor de WK-finale in Qatar, werd de voetbalwereld opgeschikt door triestig nieuws. Verschillende bronnen bevestigen dat Sinisa Mihaljovic zich gewonnen heeft moeten geven in zijn jarenlang strijd tegen leukemie. De oud-speler van onder meer SS Lazio en Internazionale, alsook de ex-hoofdcoach van Bologna FC, werd amper 53 jaar.


Mihajlovic werd begin 2019 aangesteld als hoofdtrainer van Bologna en wist de club van in een schijnbaar verloren positie te verzekeren van het behoud. Na dat seizoen maakte hij evenwel bekend dat er leukemie was vastgesteld bij hem. Desondanks bleef hij aan als trainer en ging hij de strijd met de vreselijke ziekte aan.

Onder zijn bewind bleef Bologna een stabiele middenmoter. Maar de ziekte eiste steeds meer zijn tol. Door allerlei behandelingen moest hij een groot deel van de voorbereiding op het huidige seizoen aan zich voorbij laten gaan. In september werd de samenwerking met Bologna dan ook stopgezet. Volgens voorzitter Joey Saputo was dat de moeilijkste beslissing die ooit moest nemen.

GOUDEN LINKER
Als speler kon de voormalige international van Joegoslavië als verdediger en middenvelder uit de voeten. Hij stond echter vooral bekend vanwege zijn uitstekende vrije trappen met zijn gouden linker. Mihajlovic maakte eerst furore bij Rode Ster Belgrado, vervolgens bleef hij zijn hele spelerscarrière actief in het calcio bij onder meer Sampdoria, Lazio en Inter. Als trainer werkte hij naast Bologna ook voor onder andere Fiorentina, Sampdoria, Sporting CP en AC Milan. Daarnaast was hij ook eventjes bondscoach van Servië.

LEES OOK: 'Sprookjestransfer Luka Modric vlak na WK'

Meest recent

'Zeer verrassende WK-ganger voor Club Brugge'

Club Brugge zag dit seizoen weer de nodige spelers doorbreken op het internationale toneel. Sinds de ...

19
19
'KV Mechelen twijfelt nog over verlenging sterkhouder'

KV Mechelen ligt met nog vier wedstrijden te spelen in de reguliere competitie nog altijd op koers ...

14
14
Trotse Leko: "We hebben voor paniek gezorgd"

Voor Club Brugge is er dinsdagavond een einde gekomen aan het avontuur in de Champions League. Op ...

28
28
Bodø/Glimt stunt weer, ook Leverkusen en Newcastle door

Dinsdagavond hebben nog drie teams hun ticket voor de achtste finales van de Champions League ...

40
40
'Marokko vier maanden voor WK op zoek naar bondscoach'

De start van het WK nadert met rasse schreden en de meeste deelnemers leggen de laatste hand aan hun ...

41
41
Mignolet reageert goudeerlijk na stevige blunder

Club Brugge heeft zich dinsdag niet opnieuw kunnen plaatsen voor de achtste finales van de Champions ...

74
74
'Wilmots zorgt voor opmerkelijke wending bij Standard'

Op vier speeldagen van het einde van de reguliere competitie strijdt Standard nog altijd mee voor de ...

82
82
Twee sterkhouders gebuisd bij Club: "Je ziet het zelden"

Voor Club Brugge zit het avontuur in de Champions League erop. Het slaagde er niet in om te stunten ...

245
245
Zure avond voor Club: "Cijfers zijn te zwaar"

Club Brugge is er dit seizoen niet in geslaagd om de achtste finale van de Champions League te ...

104
104
Mannaert héél duidelijk over transfer naar Anderlecht

Vincent Mannaert heeft een aflopend contract bij de KBVB. De toekomst van de voormalige sportieve ...

264
264
Exit Club Brugge: ex-Buffalo kegelt Blauw-Zwart uit CL

Om 18u45 ging Club Brugge op bezoek naar Atlético Madrid. Heel Brugge geloofde in een stunt ...

118
118
'Griezmann op weg naar bijzonder straffe transfer'

Antoine Griezmann hoopt vanavond met Atlético Madrid Club Brugge uit te schakelen. De Franse ...

37
37
‘Casteels-stunt: één detail zet Club Brugge op z’n kop’

Club Brugge kijkt al vooruit naar het leven na Simon Mignolet, want zijn contractdossier blijft ...

392
392
Sensatie in Atlético-Club Brugge: "50 miljoen euro!"

Club Brugge begon om 18u45 aan zijn match tegen Atlético Madrid. De Bruggelingen speelden 3-3 ...

193
193
'Standard wil cashen: smaakmaker ontploft'

Bij Standard kennen ze al jarenlang heel veel miserie, op en naast het veld. Sportief en financieel ...

126
126
Verhuurde JPL-spelers: verrassende smaakmaker in Eredivisie

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

27
27
Club-coach Leko legt keuzes Vetlesen en Diakhon uit

Club Brugge neemt het in de terugwedstrijd van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

44
44
Lukebakio in de clinch met Prestianni: racismerel escaleert

De racismerel tussen Vinicius Junior van Real Madrid en Benfica-speler Gianluca Prestianni blijft ...

86
86
‘Nieuwe sportieve baas Anderlecht: positieve gesprekken’

RSC Anderlecht is druk bezig om de zaken achter de schermen op orde te stellen. Paars-Wit zoekt een ...

281
281
De 11 namen: Leko verrast met vervanger Onyedika

Club Brugge heeft om 18u45 een afspraak met de geschiedenis. Na het 3-3 gelijkspel in Jan Breydel ...

162
162
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

De reguliere competitie nadert zijn finale ontknoping, en dus staan de zenuwen alsmaar meer ...

136
136
'Geen weg terug: Anderlecht hakt trainersknoop door'

Behoudens een verrassing zit Jérémy Taravel ook volgende week tegen OH Leuven nog in ...

407
407
Verheyen tipt Leko: Club Brugge all-in tegen Atlético?

Binnen twee uur begint Club Brugge eraan tegen Atlético Madrid. Om een ticket voor de achtste ...

112
112
'Anderlecht verbrandt vingers: Hazard op hete kolen'

Met hangen en wurgen zette RSC Anderlecht zondag tegen Zulte Waregem een serieuze stap richting de ...

237
237
Union incasseert uppercut: einde seizoen voor sterkhouder?

Union liet zich zaterdag niet onder druk zetten door de zeges van eerste achtervolgers STVV en Club ...

121
121

Meer sportnieuws