Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

door
Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

Een tweetal dagen voor de WK-finale in Qatar, werd de voetbalwereld opgeschikt door triestig nieuws. Verschillende bronnen bevestigen dat Sinisa Mihaljovic zich gewonnen heeft moeten geven in zijn jarenlang strijd tegen leukemie. De oud-speler van onder meer SS Lazio en Internazionale, alsook de ex-hoofdcoach van Bologna FC, werd amper 53 jaar.


Mihajlovic werd begin 2019 aangesteld als hoofdtrainer van Bologna en wist de club van in een schijnbaar verloren positie te verzekeren van het behoud. Na dat seizoen maakte hij evenwel bekend dat er leukemie was vastgesteld bij hem. Desondanks bleef hij aan als trainer en ging hij de strijd met de vreselijke ziekte aan.

Onder zijn bewind bleef Bologna een stabiele middenmoter. Maar de ziekte eiste steeds meer zijn tol. Door allerlei behandelingen moest hij een groot deel van de voorbereiding op het huidige seizoen aan zich voorbij laten gaan. In september werd de samenwerking met Bologna dan ook stopgezet. Volgens voorzitter Joey Saputo was dat de moeilijkste beslissing die ooit moest nemen.

GOUDEN LINKER
Als speler kon de voormalige international van Joegoslavië als verdediger en middenvelder uit de voeten. Hij stond echter vooral bekend vanwege zijn uitstekende vrije trappen met zijn gouden linker. Mihajlovic maakte eerst furore bij Rode Ster Belgrado, vervolgens bleef hij zijn hele spelerscarrière actief in het calcio bij onder meer Sampdoria, Lazio en Inter. Als trainer werkte hij naast Bologna ook voor onder andere Fiorentina, Sampdoria, Sporting CP en AC Milan. Daarnaast was hij ook eventjes bondscoach van Servië.

LEES OOK: 'Geen Duivels, wel knaltransfer voor Mandela Keita'

Meest recent

Garcia speelt open kaart over opstelling Rode Duivels

Met een 2-5 zege tegen het gastland begonnen de Rode Duivels op geslaagde wijze aan hun oefenstage ...

65
65
'Anderlecht ruikt buitenkans: Lukaku verlaat Napoli'

Romelu Lukaku ligt alsmaar meer op ramkoers met Napoli. Nu de spanningen blijven oplopen, wordt er ...

85
85
'Club Brugge op vinkenslag: koopje bij KV Mechelen?'

Club Brugge gaat andermaal een lucratieve zomer tegemoet, waarin alweer tal van goudhaantjes de ...

125
125
'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

104
104
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

75
75
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

42
42
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

219
219
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

340
340
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

80
80
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

531
531
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

273
273
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

106
106
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

121
121
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

411
411
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

95
95
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

333
333
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

803
803
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

46
46
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

302
302
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

61
61
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

298
298
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

88
88
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

295
295
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

44
44
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

97
97

Meer sportnieuws