Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

door
Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

Een tweetal dagen voor de WK-finale in Qatar, werd de voetbalwereld opgeschikt door triestig nieuws. Verschillende bronnen bevestigen dat Sinisa Mihaljovic zich gewonnen heeft moeten geven in zijn jarenlang strijd tegen leukemie. De oud-speler van onder meer SS Lazio en Internazionale, alsook de ex-hoofdcoach van Bologna FC, werd amper 53 jaar.


Mihajlovic werd begin 2019 aangesteld als hoofdtrainer van Bologna en wist de club van in een schijnbaar verloren positie te verzekeren van het behoud. Na dat seizoen maakte hij evenwel bekend dat er leukemie was vastgesteld bij hem. Desondanks bleef hij aan als trainer en ging hij de strijd met de vreselijke ziekte aan.

Onder zijn bewind bleef Bologna een stabiele middenmoter. Maar de ziekte eiste steeds meer zijn tol. Door allerlei behandelingen moest hij een groot deel van de voorbereiding op het huidige seizoen aan zich voorbij laten gaan. In september werd de samenwerking met Bologna dan ook stopgezet. Volgens voorzitter Joey Saputo was dat de moeilijkste beslissing die ooit moest nemen.

GOUDEN LINKER
Als speler kon de voormalige international van Joegoslavië als verdediger en middenvelder uit de voeten. Hij stond echter vooral bekend vanwege zijn uitstekende vrije trappen met zijn gouden linker. Mihajlovic maakte eerst furore bij Rode Ster Belgrado, vervolgens bleef hij zijn hele spelerscarrière actief in het calcio bij onder meer Sampdoria, Lazio en Inter. Als trainer werkte hij naast Bologna ook voor onder andere Fiorentina, Sampdoria, Sporting CP en AC Milan. Daarnaast was hij ook eventjes bondscoach van Servië.

LEES OOK: Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Meest recent

'KRC Genk stuurt zomeraanwinst al richting uitgang'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

27
27
Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

In de Premier League hoopten ploegen als Chelsea en Liverpool te profiteren van de nederlaag van ...

9
9
'Kompany laat ex-toppers Jupiler Pro League links liggen'

Bayern München is bezig aan een uitstekend seizoen. Vincent Kompany levert er fantastisch werk. ...

7
7
KRC Genk begint 2026 met een ferme zeperd

KRC Genk zit toch in een stevige crisis. De Limburgers zijn 2026 begonnen met een nederlaag op het ...

66
66
Dortmund zet in extremis Bayern München alsnog onder druk

In de Bundesliga speelt Bayern München om 18u30 de topper tegen RB Leipzig. Om 16u waren er nog ...

18
18
Euvrard doet boekje open over Wilmots én ambitie Standard

Standard hoopt in 2026 de weg naar boven in te zetten. Ze staan momenteel zesde in de Jupiler Pro ...

121
121
Grote verrassing omtrent Rits: transfer aanstaande?

Bij RSC Anderlecht willen ze deze mercato graag af van een aantal spelers. Mats Rits is er daar ...

241
241
Hayen voert druk op: drie spelers moéten beter presteren

Bij KRC Genk moeten ze aan de bak. Nicky Hayen gaat een stevig parcours moeten neerzetten de komende ...

66
66
Real Madrid wint, Bernabeu spuwt spelersgroep uit

Real Madrid heeft heel zware weken achter de rug. Zo was er nog de pijnlijke bekeruitschakeling ...

111
111
Old Trafford ontploft! Man Utd peuzelt Man City op

Manchester United en Manchester City hebben zopas de Manchester Derby afgewerkt. Het werd nog eens ...

80
80
Fan KRC Genk misdraagt zich: club neemt stevige maatregelen

In de Challenger Pro League stond gisteren het duel tussen Jong Genk en Lommel SK op het programma. ...

88
88
'Club beeft: Aston Villa meldt zich in Brugge'

Club Brugge verkocht Kaye Furo voor 10 miljoen euro aan Brentford. Blauw-Zwaret heeft dit seizoen ...

286
286
Hayen waarschuwt concurrentie en heeft groots plan

KRC Genk neemt het om 16u op tegen Zulte Waregem. Aan de Gaverbeek gaan de Limburgers op zoek naar ...

120
120
'Stijnen kietelt: botsing met Nainggolan dreigt'

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan naar Maasmechelen. Een enorme transfer voor de Limburgse ...

110
110
'Bliksemexit Noa Lang: Serie A-transfer doet Napels daveren'

Afgelopen zomer versierde Noa Lang eindelijk zijn langverwachte transfer naar een Europese ...

72
72
Anderlecht strikt eindelijk spits: Romano onthult transfersom

Coach Besnik Hasi vraagt er inmiddels al wekenlang om, maar voorlopig blijft het wachten op een ...

501
501
"Dan klopt er iets niet" - zuivere kaping op Gouden Schoen?

De 72ste editie van de Gouden Schoen heeft voor een grote verrassing gezorgd. Zo was het Ardon ...

246
246
'Europese topclub dropt bom: sensationele comeback Kanté'

De winterse transferperiode is in de meeste grote voetballanden ondertussen halfweg. Maar er zitten ...

27
27
Lukaku doet boekje open: zo denkt hij écht over Vanaken

Op korte termijn wil Romelu Lukaku zo snel mogelijk zijn rentree maken bij SSC Napoli. Voor de ...

604
604
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, grote verrassing Duranville'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

385
385
Alonso was Real-sterren kotsbeu: training ontspoort

Het ontslag van Xabi Alonso bij Real Madrid zindert nog ferm na. De Spaanse oefenmeester werd ...

412
412
Mulder zet voetbalwereld op stelten: Vrouw steelt zijn hart

Het Gala van de Gouden Schoen leverde dit jaar meer gespreksstof op dan glamour alleen. Wat een ...

90
90
KV Mechelen droomt groots en roept straffe ambities uit

KV Mechelen doet het dit seizoen meer dan behoorlijk. Achter de Kazerne dromen ze al luidop van een ...

362
362
Club Brugge krijgt mentale tik: “Daar ligt dé oplossing"

Club Brugge kreeg in eigen huis een mokerslag van jewelste. Blauw-Zwart stond op een dubbele ...

455
455
Samuel Bastien terug naar Belgie? ‘Stunttransfer in de maak’

Samuel Bastien maakte in het verleden furore bij Standard Luik en vervolgens ging hij naar Burnley ...

111
111

Meer sportnieuws