Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

door
Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

Een tweetal dagen voor de WK-finale in Qatar, werd de voetbalwereld opgeschikt door triestig nieuws. Verschillende bronnen bevestigen dat Sinisa Mihaljovic zich gewonnen heeft moeten geven in zijn jarenlang strijd tegen leukemie. De oud-speler van onder meer SS Lazio en Internazionale, alsook de ex-hoofdcoach van Bologna FC, werd amper 53 jaar.


Mihajlovic werd begin 2019 aangesteld als hoofdtrainer van Bologna en wist de club van in een schijnbaar verloren positie te verzekeren van het behoud. Na dat seizoen maakte hij evenwel bekend dat er leukemie was vastgesteld bij hem. Desondanks bleef hij aan als trainer en ging hij de strijd met de vreselijke ziekte aan.

Onder zijn bewind bleef Bologna een stabiele middenmoter. Maar de ziekte eiste steeds meer zijn tol. Door allerlei behandelingen moest hij een groot deel van de voorbereiding op het huidige seizoen aan zich voorbij laten gaan. In september werd de samenwerking met Bologna dan ook stopgezet. Volgens voorzitter Joey Saputo was dat de moeilijkste beslissing die ooit moest nemen.

GOUDEN LINKER
Als speler kon de voormalige international van Joegoslavië als verdediger en middenvelder uit de voeten. Hij stond echter vooral bekend vanwege zijn uitstekende vrije trappen met zijn gouden linker. Mihajlovic maakte eerst furore bij Rode Ster Belgrado, vervolgens bleef hij zijn hele spelerscarrière actief in het calcio bij onder meer Sampdoria, Lazio en Inter. Als trainer werkte hij naast Bologna ook voor onder andere Fiorentina, Sampdoria, Sporting CP en AC Milan. Daarnaast was hij ook eventjes bondscoach van Servië.

LEES OOK: In extremis vreugde-uitbarsting Liverpool, Milan weer tweede

Meest recent

'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op JPL-routinier'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

22
22
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

102
102
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

126
126
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

53
53
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

56
56
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

237
237
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

226
226
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

212
212
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

314
314
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

85
85
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

183
183
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

187
187
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

1023
1023
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

87
87
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

124
124
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

377
377
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

157
157
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

516
516
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

50
50
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

206
206
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

177
177
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

249
249
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

278
278
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

175
175
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

215
215

Meer sportnieuws