Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

0 stemmen
Voetbalwereld rouwt: Sinisa Mihajlovic verliest strijd tegen kanker

Een tweetal dagen voor de WK-finale in Qatar, werd de voetbalwereld opgeschikt door triestig nieuws. Verschillende bronnen bevestigen dat Sinisa Mihaljovic zich gewonnen heeft moeten geven in zijn jarenlang strijd tegen leukemie. De oud-speler van onder meer SS Lazio en Internazionale, alsook de ex-hoofdcoach van Bologna FC, werd amper 53 jaar.


Mihajlovic werd begin 2019 aangesteld als hoofdtrainer van Bologna en wist de club van in een schijnbaar verloren positie te verzekeren van het behoud. Na dat seizoen maakte hij evenwel bekend dat er leukemie was vastgesteld bij hem. Desondanks bleef hij aan als trainer en ging hij de strijd met de vreselijke ziekte aan.

Onder zijn bewind bleef Bologna een stabiele middenmoter. Maar de ziekte eiste steeds meer zijn tol. Door allerlei behandelingen moest hij een groot deel van de voorbereiding op het huidige seizoen aan zich voorbij laten gaan. In september werd de samenwerking met Bologna dan ook stopgezet. Volgens voorzitter Joey Saputo was dat de moeilijkste beslissing die ooit moest nemen.

GOUDEN LINKER
Als speler kon de voormalige international van Joegoslavië als verdediger en middenvelder uit de voeten. Hij stond echter vooral bekend vanwege zijn uitstekende vrije trappen met zijn gouden linker. Mihajlovic maakte eerst furore bij Rode Ster Belgrado, vervolgens bleef hij zijn hele spelerscarrière actief in het calcio bij onder meer Sampdoria, Lazio en Inter. Als trainer werkte hij naast Bologna ook voor onder andere Fiorentina, Sampdoria, Sporting CP en AC Milan. Daarnaast was hij ook eventjes bondscoach van Servië.

LEES OOK: De Bruyne serieus toegetakeld: Conte geeft reactie

Meest recent

Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

0
0
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

25
25
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

16
16
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

10
10
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

21
21
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

76
76
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

315
315
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

72
72
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

54
54
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

190
190
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

60
60
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

56
56
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

115
115
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

89
89
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

38
38
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

58
58
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

351
351
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

62
62
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

221
221
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

275
275
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

196
196
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

271
271
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

207
207
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

132
132

Meer sportnieuws