AA Gent probeert dezer dagen nadrukkelijk om de kloof met de andere Belgische topclubs te dichten op het vlak van jeugdwerking. Jarenlang hinkten de Buffalo's achter op Anderlecht, Genk, Standard en Club Brugge, maar de voorbije jaren werd stevig geïnvesteerd in de eigen jeugd. Sinds vorig seizoen deelt Gent ook lustig profcontracten uit aan zijn jeugdspelers en nu is het weer prijs.
Gent laat via zijn officiële kanalen weten dat het Gilles De Meyer vastgelegd heeft. De 16-jarige rechtsachter maakt al sinds 2012 deel uit van de Gentse jeugdopleiding en komt tegenwoordig uit voor de U18. Hij is dit seizoen ook een vaste waarde bij de Belgische nationale U17. In oktober maakte hij nog drie keer de 90 minuten vol in de eerste kwalificatieronde voor het EK U17 en scoorde hij zelfs tegen Estland.
De volgende stap voor De Meyer zal zijn om door te stromen naar Jong AA Gent, dat dit seizoen onder leiding van Emilio Ferrera uitkomt in eerste nationale. Daar haalde hij dit seizoen al één keer de wedstrijdselectie, begin oktober in een 3-2-zege tegen Rupel Boom. Debuteren deed hij echter nog niet. Jong AA Gent staat na zeventien speeldagen op een knappe vijfde plaats in eerste nationale, al volgt het wel al op tien punten van leider Patro Eisden.
Eerste contract voor Gilles De Meyer ✍🏼
— KAA Gent (@KAAGent) December 16, 2022
Buffalo sinds 2012 🤩 Go Gilles!
MEER | https://t.co/2Koj61wkxE pic.twitter.com/tjVkOIWEh7