Martinez open: "Was pijnlijkste moment bij Rode Duivels"

173
Martinez open:

Terwijl een speciale taskforce van de KBVB momenteel op zoek is naar een geschikte nieuwe bondscoach, werd woensdag definitief afscheid genomen van Roberto Martinez. Zo werd de Spanjaard door zijn (ex-)medewerkers getrakteerd op een verrassingsfeestje. Ondertussen heeft hij ook gereageerd op zijn plotse afscheid.


Martinez werd in 2016 aangesteld als Belgisch bondscoach. En de benoeming van de Spanjaard bleek een goede zet. Martinez zorgde voor een nieuw elan bij de Duivels, zowel op als naast het veld. Het leverde in 2018 de beste Belgische WK-prestatie ooit op. Maar dat bleek meteen ook het grootste succes tot dusver. Het daaropvolgende EK strandde teleurstellend in de kwartfinales, in de Nations League werd een finaleplaats pijnlijk uit handen gegeven. En ook het WK 2022 eindigde zoals geweten in mineur.

Tegenover het Poolse SportoweFakty geeft Martinez nu ook toe dat de recente WK-uitschakeling ook zijn absolute dieptepunt bij de Duivels was. "Het WK in Qatar was mijn meest pijnlijke moment bij België. In de vorige twee eindtoernooien met mij wonnen we alle groepsmatchen. Ik moet toegeven dat ik verrast was door deze nieuwe situatie", aldus de trainer, die erop rekende dat zijn ploeg sneller onder stoom ging geraken.

LOPEND CONTRACT
Voorlopig heeft Martinez nog geen nieuwe job gevonden. In principe is hij zelfs nog steeds in dienst bij de KBVB. "Formeel heb ik nog een contract met de Belgische Voetbalbond. Momenteel voer ik dan ook geen gesprekken. Pas vanaf januari is dat mogelijk, maar ik wil ook wat rusten bij mijn familie. Een club of opnieuw een nationale ploeg? Specifieke plannen heb ik niet."

LEES OOK: Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Martinez kreeg te weinig krediet voor zijn verwezenlijkingen ...

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

505
505
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

46
46
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

71
71
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

171
171
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

73
73
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

139
139
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

32
32
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

93
93
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

519
519
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

151
151
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

169
169
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

34
34
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

294
294
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

571
571
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

456
456
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

496
496
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

155
155
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

88
88
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

400
400
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

120
120
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

403
403
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

287
287
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

100
100
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

285
285

Meer sportnieuws