Martinez open: "Was pijnlijkste moment bij Rode Duivels"

173 stemmen
Martinez open:

Terwijl een speciale taskforce van de KBVB momenteel op zoek is naar een geschikte nieuwe bondscoach, werd woensdag definitief afscheid genomen van Roberto Martinez. Zo werd de Spanjaard door zijn (ex-)medewerkers getrakteerd op een verrassingsfeestje. Ondertussen heeft hij ook gereageerd op zijn plotse afscheid.


Martinez werd in 2016 aangesteld als Belgisch bondscoach. En de benoeming van de Spanjaard bleek een goede zet. Martinez zorgde voor een nieuw elan bij de Duivels, zowel op als naast het veld. Het leverde in 2018 de beste Belgische WK-prestatie ooit op. Maar dat bleek meteen ook het grootste succes tot dusver. Het daaropvolgende EK strandde teleurstellend in de kwartfinales, in de Nations League werd een finaleplaats pijnlijk uit handen gegeven. En ook het WK 2022 eindigde zoals geweten in mineur.

Tegenover het Poolse SportoweFakty geeft Martinez nu ook toe dat de recente WK-uitschakeling ook zijn absolute dieptepunt bij de Duivels was. "Het WK in Qatar was mijn meest pijnlijke moment bij België. In de vorige twee eindtoernooien met mij wonnen we alle groepsmatchen. Ik moet toegeven dat ik verrast was door deze nieuwe situatie", aldus de trainer, die erop rekende dat zijn ploeg sneller onder stoom ging geraken.

LOPEND CONTRACT
Voorlopig heeft Martinez nog geen nieuwe job gevonden. In principe is hij zelfs nog steeds in dienst bij de KBVB. "Formeel heb ik nog een contract met de Belgische Voetbalbond. Momenteel voer ik dan ook geen gesprekken. Pas vanaf januari is dat mogelijk, maar ik wil ook wat rusten bij mijn familie. Een club of opnieuw een nationale ploeg? Specifieke plannen heb ik niet."

LEES OOK: "Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Martinez kreeg te weinig krediet voor zijn verwezenlijkingen ...

Meest recent

Arsenal op zucht van titel: controverse na rode kaart-fase

Arsenal FC heeft maandagavond weer een grote stap richting de landstitel gezet. De Gunners wonnen op ...

10
10
Leko ontkracht kritiek op Verhaeghe: "Klopt niet"

Club Brugge staat op het punt om Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord, met als gevolg de ...

129
129
'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

111
111
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

131
131
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

689
689
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

349
349
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

150
150
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

144
144
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

77
77
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

204
204
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

189
189
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

531
531
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

634
634
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

314
314
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

587
587
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

470
470
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

661
661
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

294
294
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

96
96
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

277
277
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

325
325
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

179
179
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

416
416
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

172
172
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

267
267

Meer sportnieuws