Alderweireld hakt knoop door over toekomst bij Rode Duivels

door
Alderweireld hakt knoop door over toekomst bij Rode Duivels

Het WK in Qatar moest 'the last dance' van de zogenaamde gouden generatie Rode Duivels worden, maar die zwanenzang werd een grote ontgoocheling met een pijnlijke uitschakeling in de groepsfase. Het lijkt stilaan tijd voor vernieuwing in de spelerskern van de nationale ploeg en de verwachting was dat na het toernooi een aantal spelers hun afscheid zouden aankondigen.


Eden Hazard liet inmiddels al weten dat hij het voor bekeken houdt als Rode Duivel, maar er waren nog enkele namen waarachter vraagtekens stonden. Daarbij ook Toby Alderweireld, want de 33-jarige verdediger liet voor de start van het WK al uitschijnen dat het mogelijk weleens zijn laatste toernooi zou kunnen worden. Op een persconferentie bracht hij donderdag echter duidelijkheid over zijn toekomst als international.

"Ik heb tijd gehad om samen met mijn familie na te denken over mijn toekomst bij de nationale ploeg", tekende Sporza op. "Na de eerste teleurstelling van het WK heb ik mijn eigen toernooi geanalyseerd en ik denk dat ik tevreden kan zijn over mijn niveau. Dan is het ook moeilijk om afscheid te nemen, vind ik. Ik speel zo graag voor mijn land en ik ben altijd trots als ik België mag vertegenwoordigen. Zo lang ik het fysiek kan opbrengen, wil ik dan ook doorgaan en mijn land helpen. In mijn hoofd blijf ik dus beschikbaar voor de nieuwe bondscoach. Ik denk dat ik ook volgend EK nog kan brengen wat ik dit WK gebracht heb."

VOLGEN ER NOG?
Alderweireld is dus nog van plan om minstens tot 2024 door te gaan. Hij zal 36 jaar oud zijn wanneer het EK dan van start gaat. Daarmee lijkt de uitstroom bij de Duivels voorlopig beperkt te blijven, want ook Jan Vertonghen en Dries Mertens (35) lieten al weten nog door te willen gaan. Axel Witsel (33) maakte nog niet duidelijk of hij al dan niet stopt als international.

LEES OOK: Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Moet Alderweireld in maart nog opgeroepen worden?

Meest recent

Deschacht legt de vinger op open RSCA-wonde

RSC Anderlecht moet vandaag aan de bak tegen Royal Antwerp FC. Een zéér belangrijk ...

27
27
PSV zorgt voor 'paniek' in Nederland na demonstratie

In Nederland lijken ze toch wel een probleem te hebben. Daar is er één club die ver ...

14
14
‘Keiharde beslissing: Club Brugge zet speler bij huisvuil’

Wat begon als een statement-transfer, is uitgegroeid tot een dossier vol blessures en twijfel. Na ...

474
474
Smets wijst miljoenenbod af: “Genk primeert”

KRC Genk verkocht Hyeon-gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. De Limburgers hadden ook Matte ...

57
57
Vanhaezebrouck naar Anderlecht? Niet zolang hij daar zit

Anderlecht moet opnieuw op zoek naar een trainer na het vertrek van Besnik Hasi. In de HLN-podcast ...

152
152
'Anderlecht praat na Fink met tweede coach'

RSC Anderlecht is intensief bezig met de zoektocht naar een opvolger voor Besnik Hasi. De ...

186
186
Janssen ziet Antwerp-diamant ontploffen

Bij Royal Antwerp FC moeten ze de kaart van de jeugd trekken. Er is amper geld voor heel stevige ...

87
87
Anderlecht droomt: zes miljoenendossiers op tafel

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo voor 17 miljoen euro. In tegenstelling tot wat een bepaalde ...

138
138
Antwerp lijkt ‘verdoemd’: eindelijk de vloek weg?

Als Royal Antwerp FC iets van een alweer pover seizoen wil maken, dan moet het voorbij RSC ...

52
52
Na verkoop Angulo: nieuwe coach meteen in de problemen

RSC Anderlecht verkocht Nilson Angulo, waar ze ongeveer 15 miljoen euro netto aan verdienen. ...

61
61
Grote favoriet in trainerszoektocht RSCA: Zetterberg vol lof

Bij RSC Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer momenteel op volle toeren. Daarbij ...

373
373
Union houdt hart vast: "Hij had een open wonde"

De eerste partij in de halve finales van de Croky Cup zit erop, maar tussen Sporting Charleroi en ...

68
68
Man City naar droomfinale, Inter blijft op treble-koers

Net zoals in België stond woensdagavond ook elders in Europa bekervoetbal op het programma. Zo ...

35
35
Nieuwe superstunt Club? "Dán wordt het hapje voor Atlético"

Club Brugge plaatste zich woensdag op indrukwekkende wijze voor de tussenronde in de Champions ...

242
242
Alles open in Croky Cup: Union met kopzorgen huiswaarts

In de eerste halve finale van de Croky Cup ligt na de heenwedstrijd nog alles open. Landskampioen ...

150
150
Transfer Oh rond: Besiktas maakt exacte prijs bekend

Daags nadat de transfermarkt in België weer achter slot en grendel ging, heeft KRC Genk toch ...

131
131
WK-selectie Rode Duivels: 6 potentiële JPL-verrassingen

Nog 127 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt officieel op gang getrapt. Bondscoach ...

397
397
'Club vol aan de bak: eerste zomertransfer staat al vast'

De winterse transferperiode zit er nog maar net op, maar bij heel wat ploegen zal de knop snel ...

548
548
Lemmelijn en Alderweireld doen showbizzwereld daveren

Hangt er een sensationele samenwerking in de lucht tussen een notoir STVV-fan en een voormalig ...

45
45
Genk pakt jackpot op Oh: nu al grote vraagtekens bij topdeal

In de meeste grote Europese voetbalnaties is de wintermercato inmiddels gesloten, maar in bepaalde ...

348
348
'Totale rollercoaster bij Bayern: Kompany in de wolken'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

117
117
'Verrassing op komst? Anderlecht droomt van trainerstunt'

Anderlecht moet snel een nieuwe hoofdcoach vinden na het ontslag van Besnik Hasi. Achter de schermen ...

1163
1163
'OHL houdt pion uit klauwen City en denkt aan ex-Duivel'

De strijd om het behoud belooft de komende weken nog spannend te worden. OH Leuven heeft nog werk ...

66
66
Brentford doet plannen met Furo uit de doeken

De wintermercato zit erop voor de Belgische clubs en die leverde enkele verrassende deals op. ...

124
124
Still kondigt veranderingen aan: "Dat zou dom zijn"

Bij Anderlecht staat er donderdag heel wat druk op de ketel, want na de zwakke resultaten van de ...

203
203

Meer sportnieuws