Bondscoach geeft reden voor sneuvelen Marokko

door
Bondscoach geeft reden voor sneuvelen Marokko

Het is Marokko dan toch niet gelukt om als eerste Afrikaans land ooit naar de finale van het WK voetbal door te stoten. Woensdagavond moest de revelatie van het toernooi zijn meerdere erkennen in titelverdediger Frankrijk: 2-0. Desondanks mogen de Marokkanen met fierheid terugblikken op hun prestaties.


Het wedstrijdverloop was de Noord-Afrikanen ook niet gunstig gezind. Na amper vijf minuten konden Fransen al een eerste keer toeslaan, waarop ze terugvielen op een goede organisatie. Marokko liet vervolgens mooie dingen zien in balbezit. Maar in de afwerking liep het uiteindelijk keer op keer fout. Het ontbrak de Marokkanen aan een tikkeltje scherpte. Volgens Walid Regragui had dat vooral te maken met de fysieke paraatheid van zijn spelers.

Zo moest de bondscoach achteraf toegeven dat zijn ploeg grotendeels door de beste krachten heen zat. "We geven hier al weken alles. Het WK was voor ons een slijtageslag", werd hij geciteerd bij AD. "Omdat we niet fit waren, maakten we fouten die we normaal niet maken. Frankrijk is de wereldkampioen. Die straffen zelfs kleine foutjes af."

KLEINE FINALE
Toch benadrukt Regragui dat trots overheerst. Bovendien wacht aanstaande zaterdag nog een duel met Kroatië om de bronzen medaille. "Ik denk dat we onze supporters de afgelopen weken trots hebben gemaakt. Nu willen we het WK zaterdag goed afmaken met een wedstrijd om de derde plaats tegen Kroatië. Al weet ik nog niet wie ik kan opstellen. Veel spelers zitten er fysiek doorheen."

LEES OOK: Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

Regragui is dé bondscoach van het WK in Qatar ...

Meest recent

De Busser reageert op interesse van Anderlecht

Bij Anderlecht zijn ze op zoek naar een nieuwe doelman, want Mads Kikkenborg staat op het punt om te ...

45
45
'Perisic kan op 37ste nog knaltransfer maken'

Hij lanceerde zeventien jaar geleden zijn profcarrière helemaal tijdens een uitleenbeurt aan ...

43
43
'Genk krijgt stevige financiële meevaller'

KRC Genk hield zich deze winter tot dusver koest op de mercato. Het zag wel al een sterkhouder ...

127
127
'Charleroi slaat slag: megatransfer in de zomer'

Charleroi zorgde deze week voor een enorme stunt door in de kwartfinale van de Croky Cup bekerhouder ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht beslist over Duranville, knaltransfer Gent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

176
176
Kompany zorgt voor gefronste wenkbrauwen bij Bayern

Vincent Kompany won al voor een vijftiende keer in de Bundesliga en Der Rekordmeister is op weg naar ...

192
192
Ajax-Belgen zwaar onder vuur: “Schamen ons kapot”

Ajax kreeg een pandoering van jewelste in de Beker van Nederland. Het AZ van Maarten Martens zorgde ...

85
85
Coosemans schiet zichzelf in de voet: “Anderlecht moet ingrijpen"

De situatie rond Colin Coosemans bij RSC Anderlecht wordt penibel. De aanvoerder van Paars-Wit gaf ...

333
333
'Jutgla maakt na zes maanden alweer opvallende transfer'

Club Brugge nam vorige zomer afscheid van Ferran Jutgla, die na drie seizoenen de deur van het Jan ...

207
207
Red Flame breekt alle Belgische records met nieuwe transfer

Verrassend nieuws vanuit het Belgische vrouwenvoetbal. Daar is vandaag een nieuwe recordtransfer ...

83
83
'Castagne op weg naar zeer verrassende transfer'

Volgende zomer staat er een WK op het programma en dus is het voor verschillende (kandidaat-)Rode ...

108
108
De Mil benoemt hét manco bij Gent: "Topkerels, maar..."

Donderdagavond worden de kwartfinales van de Croky Cup afgesloten met een kraker tussen Anderlecht ...

76
76
Saliba doet krasse uitspraak over titelkansen Anderlecht

Deze week heeft het Belgische voetbalseizoen zich weer op gang getrokken na de winterstop. De ...

202
202
'Volgende smaakmaker weg bij Club? Roma meldt zich'

Club Brugge hoopt zich deze winter te versterken, maar voorlopig lijkt het vooral aan uitgaande ...

410
410
'AA Gent mikt hoog en gaat voor absolute toptransfer'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

339
339
'Stunttransfer Faes zorgt voor grote comeback bij Duivels'

Het WK begint stilaan te naderen. De Rode Duivels hopen komende zomer nog eens te verrassen en heel ...

146
146
Twijfel rond Coosemans groeit bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

213
213
Ex-topman KBVB Manu Leroy slaat verrassend nieuwe weg in

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

30
30
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

516
516
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

905
905
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

94
94
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

350
350
Union-fans mogen dromen: nieuwe parel als JPL-attractie

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

60
60
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

608
608
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

133
133

Meer sportnieuws