Kroaten voelen zich genaaid: "Blunders ref worden ons fataal"

door
Kroaten voelen zich genaaid:

Voor Kroatië is er dinsdagavond een einde gekomen aan de droom om wereldkampioen te worden. Vier jaar nadat ze de finale verloren tegen Frankrijk schopten ze het zowaar opnieuw tot de halve finale, maar daarin moesten ze hun meerdere erkennen in Argentinië. Het kreeg een 3-0 om de oren door een tweeklapper van Julian Alvarez, nadat Lionel Messi de score geopend had.


Over dat openingsdoelpunt kon wel duchtig gediscussieerd worden. Messi scoorde immers vanop de stip, nadat Argentinië een strafschop gekregen had nadat Julian Alvarez zich te pletter gelopen had op doelman Dominik Livakovic. Die leek echter niet meteen een beweging richting Alvarez te maken en kon zich moeilijk wegtoveren nadat de Argentijnse spits naar doel getrapt had.

De Kroaten voelden zich dan ook genaaid. "Ik heb nooit commentaar gegeven op de scheidsrechter, maar dit waren twee blunders die ons fataal zijn geworden", brieste Mateo Kovacic zich achteraf. De middenvelder vond immers dat vlak daarvoor Kroatië ook een hoekschop had moeten krijgen. "Wat kan ik erover zeggen? Beide situaties zijn ongelooflijk voor mij. Eerst dat het geen hoekschop was en dan nog eens de penalty."

GOEDKOOP
Ook bij Villa Sporza vonden ze overigens wel dat de Kroaten zich bekocht mochten voelen over de fase. "De keeper doet niets speciaals en met Dejan Lovren was er ook nog een verdediger. Livakovic maakt zich gewoon breed. Het is te goedkoop gegeven. Het was geen fout", vond Wesley Sonck het bijvoorbeeld ook geen strafschop. 

POLL: Was het een strafschop?

Meest recent

'Transferschok: Anderlecht zet zinnen op sterkhouder Standard'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor op dé match van het jaar, de bekerfinale van ...

72
72
'Real laat vaste waarde gaan, opvallende oplossing Modric'

Behoudens een last-minute wending in de titelstrijd, dreigt Real Madrid dit seizoen zonder grote ...

33
33
"Enige manier om te winnen" - Deschacht geeft RSCA opvallend advies

Zondagavond is het zover, dan wordt de finale van de Croky Cup betwist in het Koning ...

162
162
Spectaculaire transfer? 'Grootmacht richt pijlen op Openda'

Loïs Openda heeft een vrij wisselvallig seizoen achter de rug bij RB Leipzig, zeker wat zijn ...

33
33
'Onbeholpen Anderlecht-flop mag zijn koffers al pakken'

Adryelson leek een defensieve versterking voor Anderlecht, maar stelde teleur. Ondanks zijn fysieke ...

217
217
Pocognoli doet verrassende uitspraak na ruime zege Club

Union SG heeft zijn lot in de titelstrijd nog steeds in eigen handen. De vier resterende wedstrijden ...

370
370
'IJskoude douche: Tolu moet droomtransfer op buik schrijven'

Of KRC Genk zich nu tot kampioen kroont of niet, Tolu Arokodare kan terugblikken op een uitstekend ...

234
234
'Eén club gaat all-in: Thomas Müller overweegt drastische optie'

Behoudens onwaarschijnlijke wending kroont Bayern München zich zaterdag tot Duits kampioen. Zo ...

55
55
Zulte Waregem heeft tweede 'zomeraanwinst' al te pakken

Twee jaar na de degradatie keert Zulte Waregem straks terug in de hoogste afdeling. Daarin wil ...

113
113
Crisisoverleg bij KRC Genk: Fink geeft woordje uitleg

Na de magere één op 12 tegen Antwerp is het plots alle hens aan dek bij KRC Genk, dat ...

313
313
Exit bij Antwerp? Potentiële vertrekker spreekt klare taal

Een niet eens veredeld B-elftal van Anderlecht nam donderdag afstand van Antwerp in de strijd om de ...

213
213
Stevige mokerslag Club Brugge voor bekerfinale?

Even dreigde een gebrek aan efficiëntie opnieuw zuur op te breken, maar uiteindelijk nam Club ...

756
756
'Plotse comeback oude bekende naar Anderlecht?'

En of RSC Anderlecht haar zinnen op de beker heeft gezet. In aanloop naar de finale tegen Club ...

708
708
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

608
608
Vrancken houdt grote kuis: STVV dumpt trio woelwaters

In de Relegation Play-Offs deed STVV vorige week een bijzonder slechte zaak door te verliezen van ...

406
406
Bekerdilemma's bij Club Brugge: Hayen hakt knopen door

Met een klinkende zege tegen AA Gent tankte Club Brugge vertrouwen voor de bekerfinale van zondag ...

235
235
Anderlecht incasseert alweer opdoffer uit ziekenboeg

RSC Anderlecht beleefde donderdag het ideale scenario op de Bosuil, waar het met een niet eens ...

336
336
"Contract voor het leven bij Club Brugge? ik teken meteen"

Brandon Mechele is een jeugdproduct van Club Brugge en de 32-jarige verdediger zit nog steeds in het ...

738
738
KRC Genk-voorzitter roept duidelijke boodschap naar refs

KRC Genk staat op een derde plek in de Champions Play-Offs, maar de Limburgers hebben alles nog in ...

268
268
Vermaelen in de problemen: Sonck moet ingrijpen

Wesley Sonck en Thomas Vermaelen kenden een rijkgevulde carrière en waren uiteraard ook lange ...

205
205

Meer sportnieuws