'FIFA zorgt voor woede met plannen WK 2026'

5233 stemmen
'FIFA zorgt voor woede met plannen WK 2026'

Het wereldkampioenschap in Qatar nadert zijn climax, dinsdag en woensdag worden de tickets voor de finale verdeeld. Ondertussen wordt er ook al vooruitgeblikt naar het eerstvolgende van 2026. Het toernooi zal er dan immers anders gaan uitzien en zou ook een pak langer gaan duren.


Het volgende WK vindt plaats in Noord- en Midden-Amerika, meer bepaald in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Eerder raakte al bekend dat het de bedoeling is om dan liefst 48 landen te laten deelnemen. Daar zouden vooral de niet-Europese continenten van profiteren. Op zich geen slechte zaak, al heeft de FIFA natuurlijk vooral kansen geroken om het WK nog verder uit te melken.

De verwachting was ook dat het format veranderd zou worden naar 16 groepen met drie landen, waarvan er telkens twee doorstoten. Maar volgens SportBusinessJournal zou men alweer van dat plan willen afstappen omdat er heel wat kritiek komt op het format. In plaats daarvan zou men toch kiezen voor 12 groepen van vier landen.

MINSTENS WEEK LANGER
Op die manier kunnen er bovendien meer wedstrijden afgewerkt worden, liefst 104 stuks tegenover de 64 matchen die momenteel worden betwist op een WK-eindronde. Hierdoor zou het toernooi minstens 35 dagen, en allicht langer, moeten duren. Ongeveer een week langer dan het huidige WK. Logisch dus dat er op deze plannen heel wat kritiek komt vanuit de clubs, die nu al klagen over de overvolle kalender.

LEES OOK: "Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Nog meer landen op het WK is een goede zaak ...

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: exit Jaecques & Haroun?'

Na een alweer teleurstellend seizoen is Antwerp aan bezinning toe. Komende zomer is er dan ook nog ...

11
11
'Witte rook bij Essevee: overeenkomst met nieuwe T1'

Ontsnappen aan de Relegation Play-Offs lukte niet, maar daarin bleek Zulte Waregem wel veruit de ...

46
46
'Kogel door de kerk: Anderlecht verkoopt De Cat'

Na de verloren bekerfinale was het andermaal een seizoen om snel te vergeten voor RSC Anderlecht. ...

314
314
Leko haalt gram: ultieme vernedering voor AA Gent?

Dankzij een spectaculaire 5-0 zege tegen Union diepte Club Brugge het gat met de eerste achtervolger ...

199
199
"Als je hem ziet spelen ..." - Vanaken vaste basisspeler op WK?

Met een vijf sterren-prestatie in de titelclash tegen Union SG, toonde Hans Vanaken zondag nog eens ...

106
106
'Bom in Manchester: Guardiola na slotspeeldag weg bij City'

De ontknoping van de Engelse titelstrijd draait op volle toeren. Maar maandagavond werd de Premier ...

109
109
'STVV op zucht van nieuwe spits, Cercle pakt miljoenen'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Heel wat ploegen zijn dan ook al ...

66
66
Gouden Schoen: winnaar eerste stemronde nú al bekend?

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op, tijd dus om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

175
175
'Mourinho dropt enorme transferbom bij Real-comeback'

Een officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat José ...

156
156
Coucke met grond gelijk gemaakt: "Net een oude ABBA-zanger"

Bijna negen jaar geleden verraste Marc Coucke de Belgische voetbalwereld door recordkampioen RSC ...

457
457
'Gheysens droomt van stunt met topcoach'

Antwerp zit opnieuw zonder trainer en op de Bosuil gonst het meteen van de geruchten. Paul Gheysens ...

554
554
Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Na de 5-0 zege van Club Brugge tegen Union lijkt de titelstrijd beslist. Op het optreden van Lothar ...

288
288
Haroun hakt knopen door: 4 slachtoffers bij Antwerp

Na nog geen halfjaar werd Joseph Oosting alweer bedankt voor bewezen diensten door Antwerp, dat de ...

535
535
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

447
447
'RSCA kan cashen: 30 miljoen voor voltreffers Renard'

De vierde plaats werd voorlopig veiliggesteld, maar tot zover het goede nieuws bij RSC Anderlecht. ...

620
620
Titelkoorts bij Club Brugge: feestplannen al onthuld

Zelf houden Ivan Leko en co hun voetjes nog op de grond, maar na de forfaitzege tegen Union lijkt ...

272
272
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

86
86
Vanderbiest met verrassend oordeel over punt in Anderlecht

KV Mechelen gaf in de slotfase alsnog een zege weg tegen RSC Anderlecht. Al verdienden de ...

264
264
Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

310
310
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

170
170
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

405
405
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

170
170
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

257
257
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

688
688
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

47
47

Meer sportnieuws