'FIFA zorgt voor woede met plannen WK 2026'

5233 stemmen
'FIFA zorgt voor woede met plannen WK 2026'

Het wereldkampioenschap in Qatar nadert zijn climax, dinsdag en woensdag worden de tickets voor de finale verdeeld. Ondertussen wordt er ook al vooruitgeblikt naar het eerstvolgende van 2026. Het toernooi zal er dan immers anders gaan uitzien en zou ook een pak langer gaan duren.


Het volgende WK vindt plaats in Noord- en Midden-Amerika, meer bepaald in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Eerder raakte al bekend dat het de bedoeling is om dan liefst 48 landen te laten deelnemen. Daar zouden vooral de niet-Europese continenten van profiteren. Op zich geen slechte zaak, al heeft de FIFA natuurlijk vooral kansen geroken om het WK nog verder uit te melken.

De verwachting was ook dat het format veranderd zou worden naar 16 groepen met drie landen, waarvan er telkens twee doorstoten. Maar volgens SportBusinessJournal zou men alweer van dat plan willen afstappen omdat er heel wat kritiek komt op het format. In plaats daarvan zou men toch kiezen voor 12 groepen van vier landen.

MINSTENS WEEK LANGER
Op die manier kunnen er bovendien meer wedstrijden afgewerkt worden, liefst 104 stuks tegenover de 64 matchen die momenteel worden betwist op een WK-eindronde. Hierdoor zou het toernooi minstens 35 dagen, en allicht langer, moeten duren. Ongeveer een week langer dan het huidige WK. Logisch dus dat er op deze plannen heel wat kritiek komt vanuit de clubs, die nu al klagen over de overvolle kalender.

LEES OOK: FIFA in nauwe schoentjes: onderzoek naar matchfixing op WK

Nog meer landen op het WK is een goede zaak ...

Meest recent

Jürgen Klopp is terug: Duitsland heeft topcoach binnen

Jürgen Klopp zal binnenkort weer naast het veld te zien zijn. De topcoach nam een tijdje ...

4
4
Marco Kana briest na gelijkspel Anderlecht: “Pijnlijk…”

RSC Anderlecht leek op weg naar zege tegen het Zweedse Hammarby in de voorrondes van de Europa ...

76
76
‘Club Brugge gaat vol voor stunt: stevig miljoenenbod’

Club Brugge is op de zomermercato naarstig op zoek naar versterkingen. Blauw-Zwart dreigt nog enkele ...

269
269
Matchfixing op WK? Onder meer zaak-Balogun genoemd

Het WK zit erop en met Spanje kregen we uiteindelijk een verdiende wereldkampioen. Globaal gezien ...

102
102
'Nieuwe transfer in aantocht voor Vermeeren'

Hij moest de toekomst van het Belgische voetbal worden en mocht in 2024 nog mee naar het EK, maar ...

143
143
'Union greep naast WK-ganger'

Union heeft al een zeer drukke transferzomer achter de rug. Het haalde tot dusver al zeven nieuwe ...

39
39
'Standard wacht nog steeds op miljoenenbod'

Bij Standard zagen we deze zomer al de nodige beweging. De teller staat tot dusver op zes nieuwe ...

178
178
'Sibierski schrapt target, Anderlecht vreest vertrekker'

Anderlecht begon donderdagavond aan zijn seizoen met een 1-1-gelijkspel op het veld van Hammarby in ...

486
486
'Van der Brempt plots onderwerp van miljoenenstrijd'

In de nabije toekomst zal Mark van Bommel - of wie er ook bondscoach wordt - een nieuwe rechtsachter ...

87
87
Zulte Waregem bevestigt uitgaande miljoenentransfer

Bij Zulte Waregem heeft de kassa deze zomer al stevig gerinkeld. Al vroeg in de zomer wisten ze ...

56
56
De Ketelaere te koop: monsterbedrag zet Italië op stelten

Charles De Ketelaere zette zich op het WK stevig in de kijker. Atalanta wil daar nu maximaal van ...

344
344
'Overmars in actie: 2 dossiers bovenaan Antwerp-stapel'

Twee weken voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League ligt er bij Antwerp nog altijd ...

506
506
Khalaili spreekt voor eerst na gemiste toptransfer

Union hoopt deze zomer zijn transferrecord te breken en dat leek even ook te gaan gebeuren. Anan ...

65
65
Vitor Bruno belooft: "We kunnen nog beter dan dit"

Voor Anderlecht heeft de seizoensopener niet het gehoopte resultaat opgeleverd. Paars-Wit leek lange ...

377
377
De Mil benoemt positieve punten na ontgoochelend resultaat

De intrede van de Belgische clubs op het Europese toneel heeft donderdagavond geen succes gebracht. ...

156
156
Frisse wind in Anderlecht: nieuwkomers maken indruk

Met z'n tienen slaagde RSC Anderlecht er niet in om de zege over de sleep te trekken tegen Hammarby, ...

404
404
Van Bommel onder vuur: eerste actie als bondscoach bekend

Nog voor hij officieel is aangesteld als bondsocach van de Rode Duivels, bevindt Mark van Bommel ...

1231
1231
'Blijven of vertrekken: steunpilaar Club Brugge beslist'

Club Brugge nam donderdag afscheid van Christos Tzolis, na Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic al ...

822
822
AA Gent moet Europees vol aan de bak na matige start

AA Gent heeft geen overtuigende start van zijn Europese seizoen genomen. De Buffalo's kenden een ...

123
123
De Bilde trekt van leer: Anderlecht bestolen in Zweden?

In de tweede voorronde van de Europa League is RSC Anderlecht er niet in geslaagd om te winnen tegen ...

378
378
'Recordzomer in Brugge: Club weigert absolute jackpot'

Een jaar geleden tikte Club Brugge af op 83,5 miljoen aan inkomsten, maar dat record moet er straks ...

801
801
'Groen licht Van Bommel: bondscoach krijgt carte blanche'

Op witte rook vanuit Tubeke blijft het nog wachten, maar volgens Het Laatste Nieuws staan ...

353
353
Spelersrapport Anderlecht: jonkie toont zich en één buis

RSC Anderlecht heeft een eerste Europese match gespeeld. Paars-Wit speelde 1-1 in Zweden na een late ...

469
469
Anderlecht slikt in slot gigantische opdoffer in Zweden

Een uitstekend gestart Anderlecht heeft in het slot van zijn eerste Europese wedstrijd toch nog een ...

182
182
'Leegloop bij Club Brugge: volgend duo pakt koffers'

Nadat het eerder al afscheid nam van Simon Mignolet en Aleksandar Stankovic zag Club Brugge nu ook ...

894
894

Meer sportnieuws