'FIFA zorgt voor woede met plannen WK 2026'

door
'FIFA zorgt voor woede met plannen WK 2026'

Het wereldkampioenschap in Qatar nadert zijn climax, dinsdag en woensdag worden de tickets voor de finale verdeeld. Ondertussen wordt er ook al vooruitgeblikt naar het eerstvolgende van 2026. Het toernooi zal er dan immers anders gaan uitzien en zou ook een pak langer gaan duren.


Het volgende WK vindt plaats in Noord- en Midden-Amerika, meer bepaald in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Eerder raakte al bekend dat het de bedoeling is om dan liefst 48 landen te laten deelnemen. Daar zouden vooral de niet-Europese continenten van profiteren. Op zich geen slechte zaak, al heeft de FIFA natuurlijk vooral kansen geroken om het WK nog verder uit te melken.

De verwachting was ook dat het format veranderd zou worden naar 16 groepen met drie landen, waarvan er telkens twee doorstoten. Maar volgens SportBusinessJournal zou men alweer van dat plan willen afstappen omdat er heel wat kritiek komt op het format. In plaats daarvan zou men toch kiezen voor 12 groepen van vier landen.

MINSTENS WEEK LANGER
Op die manier kunnen er bovendien meer wedstrijden afgewerkt worden, liefst 104 stuks tegenover de 64 matchen die momenteel worden betwist op een WK-eindronde. Hierdoor zou het toernooi minstens 35 dagen, en allicht langer, moeten duren. Ongeveer een week langer dan het huidige WK. Logisch dus dat er op deze plannen heel wat kritiek komt vanuit de clubs, die nu al klagen over de overvolle kalender.

LEES OOK: KRC Genk ruikt de jackpot: transferknaller via WK?

Nog meer landen op het WK is een goede zaak ...

Meest recent

'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

18
18
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

114
114
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

116
116
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

33
33
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

205
205
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

315
315
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

309
309
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

111
111
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

209
209
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

125
125
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

321
321
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

96
96
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

91
91
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

398
398
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

361
361
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

193
193
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

278
278
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

466
466
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

364
364
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

32
32
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

511
511

Meer sportnieuws